Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Witam wszystkie mamusie:):) Witam rowniez nowa kolezanke Kamile19_2908 ,fajnie ze do nas dolaczylas,z nami bedzie Ci razniej i latwiej:):) Koteczek gratuluje kolejnego synka,mam nadzieje,zew dniu porodu nie bedziesz miala niespodzianki w postaci coreczki,choc pewnie bys nie plakala tego powodu:):) Kurcze tez bym chciala juz poznac plec,nastepna wizyte mam 23.02 i bedzie to juz 17 tydz,moze dzidzia pokaze kim jest:):) Kamila19 2908 ja tez mam czasami takie dziwne klucia z boku brzucha,i mam nadzieje,ze to nic zlego. Powiedzcie mi dziewczyny,czy jesli zaczne przyjmowac teraz witaminy to moge odstawic feminatal 400?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam tez stopke bo dzis zaczynam 16 tydz:):) A wlasnie powiem,wam,ze wczoraj wieczorem chyba poczulam me malenstwo:):)Pisze chyba bo nie wiem czy to bylo ono,bo bylo to takie dziwne uczucie z lewej strony brzucha,ktore wczesniej nie spotkalo mnie,trwalo chwile ale bylo bardzo mile:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, mam nadzieję, że poczułaś dzidziulka :) ja przezierności też nie miałam i nie ubolewam nad tym szczególnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny :-) Koteczek bardzo mi przykro z powodu siostry, wyobrażam sobie co czujesz ale pamiętaj też o sobie, nie przemęczaj się za bardzo, płaczem i tak siostrze nie pomożesz! Siostrze życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!! A Tobie gratuluje drugiego synka, jak ma się już jednego to z drugim łatwiej, takie mam podejście co do drugiej dziewczynki u mnie i troche się obawiam czy jesli będzie chłopiec to sobie poradze jak należy. Z innej beczki, nie ma takiego USG które dałoby 100% pewności więc ja jeszcze bym się wstrzymała z \"śpiochami w samochodziki\" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec jest kolejny chlopiec :) Koteczek gratuluje! Przykro ze takie mile wiesci mieszaja sie z przykrymi. Zycze powrotu do zdrowka dla siostry i szybkiego wykrycia przyczyny pogorszenia stanu. Staraj sie nie denerwowac dla dobra swojego i Pawelka! Trzymaj sie! Majka super ze cos poczulas :) to cos to pewnie malenstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga dobrze wiedziec ze zakaz na smazone :( a ja tak uwielbiam placki :( i frytki :( tez nie mozna czy chodzi tu o mieso ?? :( ja slyszalam tez ze gazowanego nie wolno ;/ bo dziecko potem kolke moze miec .. własnie ja sie boje ze bedzie mnie bolalo jak bede karmic ale ponoc jak sie prawidlowo przystawi to nie boli slyszalam o takich silikonowych na sutki nakladkach ,, ja dziecko mam zamiar karmic piersia tylko pol roku dopoki mu zeby nie zaczna wychodzic. Znam takie matki ze żłobka ze 2 letnia corke dopiero od piersi odsatwila ,, mala jadla juz wszystko pochlaniala wrecz i taki pulpecik z niej byl .. jak ja odstawila mala sie zrobila ladniutka bo szczuplejsza , co do porodu wiadomo kazda kobieta jest inna . ja sie tylko zastanawiam czy jak ciaza jest donoszona i urodze na poczatku 9 miesiaca koniec 8 czyli w lipcu czy dzidzia bedzie musiala byc w inkubatorze? gaGa jak to jest rzeczywiscie po tym cc ? bo wiadomo znieczulenie do kregoslupa juz mialam wiem jak to wyglada ;/ uciekalam lekarzowi i pozniej mi wbil i zaraz po tym zrobilo mi sie zimno i dostalam drgawek tak ze nie mogli mnie uspokoic straszne to bylo ale jak mnnie okryla pielegniarka i głupiego Jasia dostalam to bylo juz ok . tylko ze glowa mnie miesiac bolala i wymioty bo podnioslam nieswiadomie glowe ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to taka panikara jestem Kamila jedna rada po urodzeniu dziecka daj mu swoje nazwisko a ojca wpisz nieznany ! wiem co mowie moja kolezanka mieszkala z ojcem dziecka poklocili sie przez jego matke .. a babka co mowila na malego synek bo matka sie nie jest dlatego ze urodzila ;/ ale ze kto wychowa ;/ wredna teraz nie mieszkaja razem jej facet jak chce to ona przyjezdza i sie spotykaja na neutralnym gruncie ale nie sa razem moze wroca ale jak matka przestanie sie wtracac .. ale babka do dziecka praw nie ma ,, moja kumpela pracy nie ma i dlatego mogliby szybko jej dziecko odebrac .. Kamila mozesz do porodu rodzinnego wziasc przyjaciolke , mame , brata nie koniecznie musi byc to ojciec dziecka u mnie termin rozni sie 2 dniami tylko wszedzie wychodzi ze 16 sierpien a na usg ze 14 ;] o ile wczesniej nie urodze ;] co do kupowania .. ja 1 body juz mialam jak sie dowiedzialam :D kupilam dla malego kolezanki ale zanim poszlam juz wyrosl :D nio i teraz juz kupuje skarpeteczki czapeczki body bo nie moge przejsc obojetnie . inni mowia ze za wczesnie a co maja mamy powiedziec ktore juz maja jedno dziecko i maja po nim przeciez ubranka to tak czy siak to w domu jest dla mnie to bez roznicy ,, wozek lozeczko i wyprawke juz bede musiala miec w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie rozpisalam ;] nie bylo mnie pol dnia i tyle naskrobalyscie ze chcialam na wszystko odpowiedziec :D hehe koteczek Gratuluje :DD ja tez chce syna i jak bedzie syn bedzie mial na imie Pawełek :D hehe nie dosc ze łączy nas to ze mamy facetow żołnierzy to jeszcze bedzie Pawełek :D z siostra bedzie wszystko okey badz dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Issima fakt pewnosci czy ginka dobrze mi zmierzyła przyziernosc ale pozostaje miec nadzieje że jest ok a mojej lekarki nie ma na liscie lekarzy z certyfikatem Majeczko:) jak fajnie że poczułas juz dzidziusia mi pewnie przyjdzie na to poczekac jeszcze kilka tygodni Zelka jak pójdziesz pózniej to Ci nie zmierzy przyziernosci jedynie bys musiała już isc i zaufac lekarzowi i jego wynikowi bo pewnoscinie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, Koteczku :) Zaczęłam temat i zanim przeczytałam odpowiedź, internet mi zdechł. Gratuluję drugiego synka. Paweł - moje ulubione imię. Będzie wysyp Pawłów? ;) A z innej beczki. Niedługo koniec lutego, PIT-y będą gęsto często przychodziły. Komu w tym roku zamierzacie przekazać 1%? Na ten sam cel czy może inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌻 Koteczek gratuluje synusia :) To TATUŚ stanol na wysokości zadania i postarał się o Pawełka dla Michasia :D Jeśli chodzi o siostre, to strasznie mi przykro. Oby szybko znaleźli przyczyny paraliżu i wyleczyli. A Ty postaraj się nie myśleć o tym, choć wiem, że będzie to trudne. Asiaaa- wszystkiego smażonego nie można.... Ja na początku jadłam albo duszone, albo gotowane... O gazowanych napojach zapomniałam, ale tak masz racje nie wolno. W tym jedzeniu właśnie chodzi o to, żeby jeść tylko to co u dziecka nie wywoła kolki i wzdęć, ani uczulenia. Co do cc, ja miałam nieplanowaną. Podczas porodu akcja ustała i zaczeło wariować tętno Maertyny. Wzieli mnie szybciorem na stół i dali znieczulenie podpajenczynówkowe. Takie się daje w nagłych sytuacjach. Potem parawanik, coś tam jeszcze anestezjolog dał mi w łape i wzieli sie do roboty. Czułam jak mi \"rozciągali\" mięśnie i wyjmowali mała. Tak to ani cięcia, ani szycia nie czułam ;) Po cesarce leżałam dobe na pooperacyjnej. Dopadły mnie drgawki jak schodziło znieczulenie, głowy też nie dzwigałam. Po 24 godzinach kazali wstać z łóżka i przekulałam się do zwykłej sali i od tej pory miałam przy sobie non stop Martynie. Zmusiło mnie to do ruchu. Pewnie jak bym jej nie miała przy sobie, dochodziłabym długo do siebie. A po cc strasznie byłam głodna. Nie jadłam 41 godzin !!! Pikle ja Ci nie powiem odnośnie 1%. Nie ten kraj ;) A mnie rozłozyła choroba. Czuje się jakby mnie czołg przejechał. Zaraziłam się od córy. Ona ma tylko katar i to lejący tylko. A ja mam katarzysko, bol głowy i gardła. Wszystkie mieśnie mnie bolą. Koszmar :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wieku kobiet i statystyki urodzeń dzici z ZD szala przechyla się niestety na niekorzyść tych młodszych mam :( Zelka ma racje, ze wiek nie ma tu znaczenia. Koleżanka w wieku 26 lat urodziła dziecko z Zespołem Downa... Dowiedzieli sie dopiero po porodzie. Szok dla nich, bo niby jak to. W rodzinie rzadnych chorób genetycznych, oni zdrowi i młodzi, a badania nie wykazały nic niepokojącego podczas ciąży... Majka gratuluje pierwszych ruchów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam napisać, ze wczoraj przszedł mi list ze szpitala odnosnie badań z krwi na syndrom ZD. Jestem w grupie niskiego ryzyka, tak więc już nie będą podejmować dalszych badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Gaga :) to wracaj szybciutko do zdrowia biedna Ty :) przeraziłas mnie tym że coraz młodsze kobiety rodzą dzici z zd a gdzie się robi to zd co piszesz że jestes w niskiej grupie ryzyka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziweczyny! Nie było mnie zaledwie parę dni a juz mam takie zaległości! Wieczorem postaram się nadrobić wszystko. Witam nowe sierpniówki :) Super, że jest nas coraz więcej! Żelka brzuszek masz śliczny Koteczek - świetnie, że znasz już płeć. A z siostrą napewno będzie dobrze! Fajnie, że czujecie już ruchy maleństwa. Ja nie mogę doczekać się tego momentu. W piątek mam usg na przezierność. Ale pewnie nie uda mi się poznać jeszcze płci bo to dopiero 13 tydzień. A już tak bardzo chciałabym wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika te badania wykonują w UK. Pytają się czy mogą pobrac dodatkowo krew na te badania. Nie każdy musi się godzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim.Ale jest czytania :) Koteczek musisz być silna dla swojego dzidziusia,wiem ze to trudne bo tu chodzi o siostrę a nie o koleżankę.Życzę dużo zdrówka Twojej siostrzyczce,żeby jak najszybciej minęła Jej ta choroba. Wiem powikłania po przeziębieniu mogą być straszne.Wiem że to nie to samo ale,Ja sama kiedyś doprowadzilam się do takiego stanu ze wylądowałam w szpitalu.Nie leczyłam przeziębienia.Kompletnie nic nie brałam ,żadnych tabletek ani syropów.NIc.W końcu zatkał mi się nos ,nie mogłam przełknąc śliny bo czułam jakby mi nożem ktoś w gardle jeździł.Łzy leciały mi jak groch.Do tego katar,gorączka i kaszel potworny.NIe wiem liczyłam że samo przejdzie.Po 4-5 dniach ledwo złapałam oddech(przy podłodze).POgotowie mnie zabrało.Byłam sina,a EKG wskazało ze na chwilkę dosłownie ułamek sekundy serce mi nie biło.Straciłam głos na dwa tygodnie.Teraz jak tylko drapie mnie w gardle to od razu coś łykam( oczywiście nie w ciąży )ale jestem mądrzejsza i idę do lekarza. Dziewczyny kupiła już któraś z Was spodnie przez internet ciążowe? Możecie mi wysłać fotkę? a jak tak to pasują? Ja już nie mam w czym chodzić.Jedną parę mam taką że chodziłam z paskiem ,a teraz jest dobra ale nie chce miec tyko jednej.Bluzeczki mam już 3 :) z takiego gniecionego materiału,rozszerzane pod biustem .Takie na wiosnę rękaw 3/4. Pozdrawiam Was cieplutko w ten zimny wtorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do statystyk nie przejmujcie się tym. Nie napisałam tego, żebyście się odrazu zamartwiały. Ja myślę, że moje dziecko się urodzi zdrowe. Zrobili mi te badania z krwi, jestem w grupie niskiego ryzyka, ale prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z ZD jest jak 3:6650. Nie ma co się zadręczać i trzeba myśleć pozytywnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siostra mojego męża zaniedbała kiedyś grype. Niedoleczyła i wszystko poszło jej na stawy. teraz bierze jakies silne leki na nie, bo bez nich nie może funkcjonować. Ale to chyba nic ją nie nauczyło, bo ostatnio znowu na grype chorowała 3 tygodnie!!! Lekarz do szpitala chciał ja położyć, a ta nie pójdzie. Przejść przeszło, ale nie wiadomo czy sie to choróbsko znowu na niej nie odbije :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebe B. witam i smiało dołanczaj :) Gratuluje 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\\szkoda że w POlsce ich nie wykonują ale cóz zrobic że żyjemy w zacofanym kraju :)po prostu musimy miec nadzieje że nasze dzieci urodzą się zdrowe własnie ugotowałam krem brokułowy z grzankami zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmmm... pycha krem brokułowy..mniam mniam :) Ja duszę mięsko gulaszowe ;) będzie z ziemniaczkami i surówką ;) Również zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebe B - gratuluję :) mi się wydaje, że wokól tych badań jest trochę za dużo szumu... kobietki, które nie miały, niech się nie przejmują. Chyba większość lekarzy nie ma tych badań w standardzie :) wszystkie dzieciaczki będą zdrowiutkie!!! a powikładnia po grypie faktycznie bywaja fatalne... u mnie raz się skończyło zapaleniem oskrzeli, ale w porównaniu do innych możliwych powikłań to pikuś. Także jak tylko coś nas łapie, to do łóżeczka, wygrzać się i nie wychodzić z domu, jeśli się nie jest całkowicie zdrowym. Zwłaszcza teraz trzeba uważać, bo sezon grypowy w pełni. jeśli chodzi o 1% to zawsze przekazuję komuś innemu. W tym roku przekazałam na córeczkę znajomych kolegi. Szkoda, że to są takie marne pieniądze. Ale zawsze coś. a co do kupowania ciuchów przez internet, to kupowałam przed ciażą i zawsze byłam zadowolona. Ale w ciąży zbyt duże ryzyko, że coś nie będzie pasować i wolę przymierzyć. Jednak figura się zmienia. Ja już się w pasie prawie w nic nie dopinam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny !:) ja rowniez sie nie mieszcze w jeansy swoje :P kupilam sobie fajne spodnie w galeri tak mi sie podobaja i beda mi sluzyc cala ciaze bo sie fajnie rozciagaja i sa wysokie :) takze dobrze na brzusio :) i najwazniejsze ze nie uciskaja :) od kilku dni tak snie juz o porodzie i o dziecku jejku te sny sa fajne ale ile moze sie snic to samo hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli,może masz rację muszę znaleźć jakiś sklep i poprzymierzać sobie spodnie ;) bo to nigdy nic nie wiadomo z tymi rozmiarówkami. Dwa dni temu przyjechał mój brat i powiedział że już sie zaokrąglam tu i ówdzie :) pytał ile juz przybrałam na wadze ja na to że 3 kg ,a On mówił że jego żona w pierwszym trymestrze pierwszej ciązy przybrała 6 kg i gin kazał jej wtedy dietę stosować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×