Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Ale mnie głowa zaczęła boleć, dają znać o sobie skutki uboczne przyjmowania tego nowego leku, oj nie jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanie zazywacie jakies tabletki przeciw bolowe oprocz paracetamolu???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z przeciwbólowych to biorę Apap, no ale to tez właśnie czysty paracetamol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to juz nie wiem jak to jest znajoma mi mowila( tez w ciazy31 tydz) ze absolutnie nie powinno sie zadnych lekow przeciwbolowych brac tylko paracetamol ten zwykly ze jej lekarz prowadzacy tak twierdzi, pytalam moje lekarza on mi mowil ze mozna ale zeby nie przesadzac, i ja juz nie wiem to tak samo jak z coca cola ale to chyba zalezy bo mowia ze co czlowiek to opinia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, chodzilo o te typu ibuprom forte itp....ale cos cicho dzis.........kajunia a to twoja pierwsza ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny Bardzo Was proszę o pomoc w \"rozszyfrowaniu\" skrótów dotyczących wymiarów dziecka. BPD 6,92 cm 27w6d FL 5,38 cm 28w3d AC 23,02 cm 27w3d HC 24,26 cm 26w2d Co one oznaczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moja druga ciąża, ale pierwsza była 10 lat lat temu, więc teraz jakby wszystko od początku. Wiem tylko tyle więcej,że muszę bardzo uważać ze względu na przedwczesny pierwszy poród, bo ponoć sytuacja lubi się powtarzać. Oby nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o interpretację wyników to: HC to obwód głowki dziecka BPD- srednica ciemieniowa glowki AC- jest to obowd brzuszka FL- dlugosc koci udowej zatem np. długość kości udowej Twojego dziecka wynosi 5,38cm , który jest adekwatny do wieku ciąży 28 tyg. i 2 dni (około, bo przy wyniku ja mam jeszcze +-ileś dni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój dzidziuś przedwczoraj na badaniu to miał dla porównania: BPD 7,35cm HC 26,24cm AC 25,05 cm Fl 5,18cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! Ja już jestem;-) Siostra zrobiła mi z ciuchami, nareszcie mam w czym chodzić;-) Ja na zwolnieniu jestem od połowy kwietnia i będę już do samego porodu. Też martwię się o umowę, bo mogą mi nie przedłużyć obecnej, którą mam do września. Ale może akurat... Kajunia zgagi jeszcze nie mam i nie miałam, Podobno migdały dobre na to są. PyZa mnie wymioty męczyły do 4 miesiąca, teraz jest już dobrze. Przez dzień pomagała herbatka imbirowa, ale rano zaraz po przebudzeniu leciałam od razu. Chyba, że był weekend i mogłam dłużej poleżeć wtedy czasem obywało się bez odwiedzin w WC;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wymioty to mnie ominęły szerokim łukiem. W pierwszej ciąży również nie miałam. Ale za to ta zgaga to i wtedy i teraz strasznie uciążliwa. Biorę Rennie ale na krótko pomaga. Poza tym to mimo że siedzę dzisiaj cały dzień w domu i się nie przemęczam to i tak mam opuchnięte kostki. Dziewczyny, a Wy do pracy planujecie wrócić od razu po macierzyńskim, czy jeszcze wychowawczy przez jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wracam od razu do pracy po macierzyńskim...chociaż takie maleństwo to aż żal zostawiać ...z moją córcią byłam do 8 miesiąca w domu. Wykorzystam jeszcze zaległy urlop i cały macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zamiar od września przyszłego roku wrócić do pracy, czyli jak maluszek będzie już ponad rok. Przy pierwszym dziecku wróciłam od razu po macierzyńskim, a z małym w domu została moja mama. Mąż też mi dużo pomagał. Iza, a z kim chcesz zostawić dziecko w domu? Ktoś z rodziny czy wynajmiesz opiekunkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak będą mnie chcieli to chętnie wrócę. Zresztą jak mówiłam w pracy o ciąży to Szefowa pytała czy zamierzam wrócić od razu po macierzyńskim. Oczywiście powiedziałam, że tak;-) Moja mama już się zadeklarowała, że zostanie z Dzidzią;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę żeby wynająć nianię ale do roku to wolałbym żeby dziecko było z teściową albo z moją mamą na zmianę - żeby babcię za bardzo nie obciążyć, na dodatek moja córcia idzie do pierwszej klasy i będzie szybciej wracać ze szkoły ale myśle że jakoś wszystko dobrze się ułoży :) A od trzech latek misiek pójdzie do przedszkola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie mamy pod ręką to prawdziwy skarb :-). Teraz będę miała trochę gorzej, bo niedługo się przeprowadzam do nowego domu (nowy domek - nowy potomek :-) ) i do mamy już trochę dalej. Małego trzeba będzie dowozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poradzimy sobie dziewczyny ;) Tez lecę do rodzinki...miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikogo już chyba nie ma. To ja już też się zbieram. Do jutra, pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny..pogoda niestety się popsuła...pada deszcz... Idę posprzątać domek a tak mi się nie chcę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeste, witam. u nas jest piekna pogoda, niby wczoraj miala byc burza, zapowiadalki od kilku dni, ja püolecialam do domu zebrac pranie a tu nic...... w nocy lekki sztorm, ale od rana slonko :-) widzialam ze poruszylyscie temat lekow przeciwbolowych. ja jestem \"migrenowcem\" i juz kiedys pytala lekarza, co bedzie w ciazy. wowoczas polecila mi oprocz paracetamolu aspiryne, choc ja nie pod koniec cazy. ibuprofen jest chyba zakazany caly czas. popijam cola aby spotegowac dzialanie, tak przezylam grype w styczniu. to byla jazda, ale maluch za to ma juz odpowiednia szkole.... wczoraj zakupilam w c&a kilka ciuczkow. tam maja bawelne ekologiczna i fajne sa te szmatki. ale wciaz jest tego malo, taka ze mnie mama. lozeczko w necie sobie poszukalam, zaraz rzuce wam linka..... pyza ty jeszcze wymiotujesz? wspolczuje tobie, mnie to ominelo, za to mialam cala game innych przyjemnosci, lacznie z depresjami, takimi przeporodowymi. dajcie spokoj, taka ciaza nas niezle wykancza. imbir ponoc pomaga.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis jade w plener, poruszac troche te stare kosci :-) zycze milych pogaduszek, ale pewnie tez bedziecie z rodzinkami spedzac czas..... papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja właśnie wróciłam z zakupów. U nas dzisiaj zimno, pochmurno brrr.. Dzisiejszy dzień w przeciwieństwie do wczoraj będę miała bardzo zajęty, oby tylko malec za bardzo się nie buntował. Maternity -łóżeczko b. ładne. Na razie uciekam, może wpadnę później, udanej soboty (bez bólu głowy)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! U nas właśnie wyszło słoneczko;-) Ta pogoda to dopiero ma huśtawki nastrojów - przed 15 minutami padał deszcz;-) Maternity ja od swojego lekarza słyszałam, że aspiryna jest szczególnie ZAKAZANA w czasie ciąży, bo strasznie źle wpływa na Maleństwo. Łóżeczko fajne, super, że można go jakby połączyć ze swoim łóżkiem. Oby tylko wysokość się dało ustawić odpowiednio. Ja też mam już posprzątane troszkę jeszcze tylko kurze mi zostały. I dokończyć obiadek - dzisiaj gulasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu dzisiaj cisza..... Posadziłam sobie resztę kwiatków dzisiaj, bo mój A. w końcu dokończył murek przy skalniaku a teraz biorę się za sałatkę, bo idziemy na grilla do kumpeli i pomyślałam, że coś zabiorę;-)) A u was jak mija sobota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Fakt cisza niesamowita jak na ten topic ;) Nawet pomarańczki sobie dały spokój z zaśmiecaniem topicu. Może nie warto było tak szybko się poddawać dziewczyny....? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×