Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

zapytam bo nie pamietam bierzesz cos na podtrzymanie,i powiedz mi czy ty lezysz czy raczej chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****GaGa_🌻 Ta biała lista ma chyba na celu tylko pomoc poznac opinie właśnie o danym lekarzu. Ja znalazłam na niej lekarza prowadzącego moja poprzednia ciążę i w sumie opinie były różne a ja byłam w 100% zadowolona z jego podejscia do pacjentki , i sposobu w jaki wykonywał badania na fotelu. Wiec to róznie- ale zawsze można wiedziec co inni myślą- i czy dany lekarz ma popyt. Teraz koleżanka zachwalała pewną pania doktor- a na liście miała jedną opinie i w sumie nic rewelacyjnego :) A kiedy ci miał wypadać okres??? Może dlatego masz te plamienie?? Tylko nie wpadaj w panikę i nie stersuj sie na zapas- może lepiej skontaktuj sie z ginem i wtedy sie troszkę uspokoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandia
witam. Chciałam sie przyłączyć do topiku. Wg moich obiczeń trmin porodu mam 30 sierpnia. Za dwa dni idę do lekarza mam nadzieję że potwierdzi mi ciążę i tp. To moja druga ciąża. Jestem z Lublina (no a dokładnie to z bardzo bliska koło Lublina). Czy są tu jakies Lublinianki? Pozdawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale napisałam hehe. Chodzi mi o to, że to co dla mnie uważam zza dobre nie znaczy, że dla Was będzie tak samo :D Ale motam.... Cały czas się martwię tym plamieniem, aż się boję z kanapy ruszac. Mała cały czas marudzi... buuu a do scanu 2 tygodnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago, jeśli możesz, napisz, proszę, co Ci się nie sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczynki to nie na okres. Pierwsze co zrobiłam to policzyłam... Ginekolog na odległość mi raczej nie wiele pomoże.... Tu nie mam na co liczyć... Zreszta powiedzieli, że jak będę mocno plamic mam przyjechac do szpitala O-: A na noc zaczełam brać znowu luteinę 2 tabletki i o takim trybie typowo leżacym nie ma mowy. Puściłam małej bajki, narazie siedzi na pupie, ale pewnie nie długo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandia
NICK......TC/T.PORODU.....PŁEĆ/IMIĘ..MIEJSCOWOŚĆ...WIEK..IL. DZ Kiki2342.......11..30.07.........................Podkarp acie.....25.......0 Jogi11.........11..30.07..............................Śl ąsk..........23.......0 monika1987..11..30.07......................Śląsk/Małopol ska...21.......0 Kate87........10..01.08.............................śląs kie.........21.......0 natalka2384..11..02.08.....Amelka/Michaś....Podkarpa cie....24.......0 Majka15181..10..04.08.......Olivier/Marika....Glogów.... ...27........0 3XMaMa.......10..04.08.......Amelia/Gabriel......Śląsk.. ......23..1+1(*) Maja136........9..05.08............................Szcze cin.......23.......0 NiLLi ..........10..05.08.....Hubert/Weronika.......Ostrów.Wlkp... 21.......0 GaGa_.........10..06.08..p.na.c/Szymon/?.........UK..... ......29.......1 ann81.........10..09.08......Ariel/Gabriela..Irlandia/G dańsk..27......0 lamajra.........9..11.08...............................W -wa.........26......0 Edusia83.......6..12.08..............................Mał opolska....25......0 nadiewa........9..12.08.........Nadia/Erwin.......R adom.......25......0 Iwoneczka.....9..12.08..............................lube lskie......29.......0 pikle............7..12.08..............................W arszawa....28.......0 koteczek19833.9..13.08........Paweł/Maja....świętoszów.. .25.......1 dorocia1198..9...13.08............................Ostrów .Wlkp...23......0 trójca..........7..13.08................................ śląskie.......27......2 Monika.........9..15..08 .Amelia/Aleksander.Inow rocław....22......0 Asiaaa..........9..16.08...........Paweł/Zuza......Śląsk .........22.......0 Agula125.......8..17.08..............................lub elskie......29.......0 d.o.r.o.t.k.a..9..17.08.........Małgosia?.........opo lskie.......26.......1 chardonnay....?..17.08...........................Wielkop olska...24.......0 zuzana77......6..17.08..............................kuj. pom.......31.......0 majka.84......4..18.08...............................Wro cław.....24.......0 *Olusia*0502..5..18.08................................Łó dź.........28.......0 galaxy.........6..19.08...........................podkar pacie.....21.......0 issima.........9..20.08...............................Po morze......26.......0 Niagara78....3..22.08.............................Trójmi asto.....30.......0 aniuladoniula.6..24.08..............................Szto kholm.....26.......1 ruda2828.....7..27.08..............................Warsz awa.....26.......0 uwemhe......6..28.08.................................gda nsk.................0 kropelkaaaa.7..28.08................................Fran cja.......26.......0 ania69x2.....7..29.08..................................Ł ódź.........26......1 Zelka_86.....6..03.09................................... Lublin.......22......0 Karola1988..7...?.08.................................Gda ńsk........20.......0 Klaudia.P....6...?.08..................................W rocław......21.......? mariolaaaa..6 ...?.09.....................................Ełk.........28.. .....0 malbertka...7....?.08.................................Wr ocław.....27.......0 monika26sz..6....28.08..............................Koło ...........26........0 pandia..7...30.08.............................Lublin......29..........1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleście sie Laski rozpisały. a ja muszę trybic i nadrobię później. teraz tylko sślę buziaczki 👄 na razie podaję mail\'a - iwonkasmail1@wp.pl hej pandia, witaj - są lublinianki są - luknij w tabelkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już bym chciała żeby był czerwiec. Robić zakupy dla maleństwa i odliczać dni do narodzin :) Co do wózków jeszcze nie oglądałam i nic też nie mam bo po synku wszystko oddałam a przed porodem córeczki nie miałam nic właściwie bo jakoś brakowało czasu na zakupy i przygotowania. A teraz nie mogę się już tego doczekać eh ........ Wczoraj myslałam ze wypluję żołądek a już myślałam że mi przechodzi br.... Co do spania to nie zasypiam wszędzie ale to może dlatego że naprawdę długo śpię :) Kładę się najpóźniej o 23.00 a wstaję po 11.00 czyli ponad 12 h :) No i czekam na 20 stycznia bo mam wizytę u lekarza i będę ustalać termin badań prenatalnych choć jeszcze rozważam czy się na nie zgodzić. A i przekonuje męża do imienia Amelia bo on chce Antonina , choć jeszcze nie wiemy czy będzie dziewczynka czy chłopczyk :) Choć mam czujki na dziewczynkę :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandia witam i gratuluję 🌻 U mnie się przedewszystkim ten wózek wielgachny nie sprawdził. Jeśli chodzi o spacery do lasu czy po łąkach to ok. Natomiast miasto to porażka... Raz, że do małych sklepów trudno się wepchać, dwa mniej zwrotniejszy i do autobusu ciężko wjechac, jeśli masz te dwa schodki. Do auta cięzko było go wepchać, ale nie mielismy dużego. No i taszczenie na pietro... Tragedi- pomomo, ze mieszkaliśmy u teściów w domu (wysoki parter). A i trochę trudno sie prowadziło i podjerzdzalo pod krawężniki z rączką przełożoną tak jak do spacerówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****GaGa_🌻 lekkie krwawienia w pierwszych tygodniach ciąży mogą być spowodowane zmianami hormonalnymi u kobiety, może być spowodowane wysokim poziomem estrogenów w ciąży oraz może być spowodowane przemęczeniem, zbyt aktywnym trybem życia. Więc odpoczywac mi i to juz a nie biegac jak szalona ;) napewno bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilii - boski filmik:D a jak mąż, obroniony? ja dziś doktor i się doczekać nie mogę. w ramach aktywizacji męża jedzie dziś ze mną, a może akurat usg mi zrobi to nie przeoczy chłop. 3majcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż obroniony :) super mu poszło :D jakby był stworzony do obrony doktoratów hihi :P Iwoneczka, powodzenia na USG i czekamy na relację :) mój mąż też zawsze ze mną chodzi, ale czeka na korytarzu :) wejdzie jak już będę miała USG przezbrzuszne, ale póki co, lekarz powiedział, że takie przezpochwowe jest najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie nie miałam żadnego usg. coś buczał o 12 tygodniu dopiero ostatnio, a ja 10 zaczęłam i nie wiem czy mi zrobi. mąż zostanie na korytarzu, jakby mi usg przez powłoki brzuszne robił to go zawołam. i muszę o ta kartę ciąży dopytać, bo już najwyższy czas założyć - niby tylko tyś z becikowego, ale przy dzidziusiu to każdy grosz się liczy - nigdy nic od tego państwa nie brałam, czas zacząć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ,wpadlam tylko na chwile bo bylam z synkiem u lekarza bo w nocy znow goraczke dostal.a rano jeszcze wysypke :o Adi zlapal wirusa stad ta wysypka-wirusowka,ma gardlo bardzo brzydkie i temp nadal. dostal antybiotyk,bo temp mu nie znika i tyle. ja odebralam wyniki badan i widze ze mocz mam kiepski,tzn nie wiem jak bardzo ale zawsze z adim tam gdzie byl opis osadu moczu mialam wpisane b.z. a teraz mam jakies nablonki plaskie pojedyncze,mam leukocyty 1-3 w polu widzenia,erytrocyty swieze pojedyncza w polu widzenia,oraz bakterie-bardzo liczne wpw -co to oznacza nie wiem,ale na pewno nie dobrze toxo,jedno i drugie ujemne,zoltaczka antygen HBs ujemny. tylko widze morfologia ok. dziewczyny mam se w łeb strzelic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny n ainnym topicu uspokoily mnie ze ten mozc to niz zlego.ze urosept pewnie dostane i wit C i juz. kamien z serca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, wstrzymaj się jeszcze. Kulkę możesz wykorzystać w bardziej zbożnym celu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka trzymam kciuki za wizytę małaHPW ten przepis o becikowym i zaświadczeniu od lekarza ma chyba obowiązywac dopiero od listopada, i właściwie dotyczy kobiet które dopiero zachodzą w ciążę Nilly mój maż też chce pójść na usg dopiero przez brzuch, teraz byłam ale miałam jeszcze przez pochwe, wprawdzie potem zrobił też przez brzuch ale mało co było widać a to był koniec 11 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymajcie kcikasy bo dzxis ide na pierwsza wizyte do gina,usg nie ebdzie dzis,bo on w szpitalu swoim robi,ale mam nadzieje ze uslysze serduszko! i ze wyniki wszytskie nie najgorsze beda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania...trzymamy mocno kciuki i czekamy na relację z wizyty. Napewno wszystko będzie dobrze! Dziewczyny, czy któraś z Was kupiła sobie książke dotyczącą przebiegu ciąży i porodu? Strasznie dużo jest tego na rynku a ja nie mam czasu chodzić po księgarniach. Pozostaje net, ale z opisu nie zawsze można wywnioskować czy książka jest ok. Może macie własne spostrzeżenia na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****ania69x2🌻 Mam nadzieje że to ci troszke pomoże w odczytaniu Twoich wyników :) napewno bedzie dobrze -trzymaj sie cieplutko ;) Właściwości fizyczne moczu ciężar właściwy moczu Wartość ta powinna wynosić od 1,016 do 1,022 kg/l. Ciężar właściwy moczu nie powinien nigdy zbliżać się do wartości ciężaru wody, czyli 1,000 kg/l, gdyż świadczyć to może o utracie bardzo ważnej funkcji nerki, jaką jest zagęszczanie moczu. Często jest to pierwszy objaw sugerujący rozpoczynającą się niewydolność nerek - ciężką chorobę tego narządu. barwa moczu Barwnik zwany urochromem barwi prawidłowy mocz na kolor słomkowożółty. Intensywność tego koloru świadczyć może o stanie nawodnienia organizmu: po wypiciu dużej ilości płynów mocz staje się niemal bezbarwny, natomiast w stanach odwodnienia przybiera barwę intensywną, pomarańczowobrązową. Zabarwienie moczu zmienia się na skutek przedostania się do niego różnych barwników: np. po zjedzeniu buraków mocz staje się różowy, gdy zażywamy dużo witaminy B - mocz jest intensywnie żółty, gdy leczymy zakażenie dróg moczowych błękitem metylenowym, mocz przybiera barwę niebieskozielonkawą, w żółtaczce mocz jest zielonożółty, a czasem przybiera kolor ciemnej herbaty, wreszcie może stać się różowy lub purpurowoczerwony, jeżeli przedostanie się do niego krew, a ściśle rzecz biorąc, czerwony barwnik krwi, czyli hemoglobina. Już 0,5 ml krwi dodane do 1 litra moczu spowoduje zmianę barwy moczu zauważalną bez trudu dla oka. Pracownia analityczna, w której wykonywane jest badanie, wyszczególnia jedynie obecność dwóch barwników: urobilinogenu oraz bilirubiny. przejrzystość moczu Prawidłowo świeżo oddany mocz jest zwykle przejrzysty i klarowny. W miarę stania mętnieje. Mocz od początku mętny występuje w ropnych zapaleniach dróg moczowych i niektórych postaciach kamicy nerkowej. odczyn moczu Prawidłowy mocz wykazuje odczyn lekko kwaśny, czyli jego pH jest równe 5,5. W zakażeniach dróg moczowych i w niektórych typach kamicy nerkowej jego odczyn może być obojętny, a nawet zasadowy i wtedy jednym z elementów leczenia zaleconym przez lekarza będzie zakwaszenie moczu. Najprostszym sposobem jest podawanie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C w małych dawkach. białko W moczu ludzi zdrowych wydalane są niewielkie ilości białka. Zwykle nie przekraczają one 100 mg na dobę. U tego samego człowieka stężenie białka w moczu, czyli tzw. białkomocz, w różnych porach dnia może być bardzo różne. Dlatego też dla uzyskania dokładnych danych o wielkości białkomoczu powinno się określać ilość białka w moczu dobowym. Jest to parametr szczególnie istotny, gdyż najczęściej jest następstwem chorób nerek lub też schorzeń dróg moczowych. Znaczne ilości białka tracimy w chorobach kłębuszków nerkowych, nieco mniejszy białkomocz może towarzyszyć kamicy nerkowej, zapaleniom dróg moczowych. Obecność białkomoczu można stwierdzić także u niektórych pacjentów z niewydolnością krążenia czy w czasie wysokiej gorączki w przebiegu chorób ogólnoustrojowych. Obecność białka w moczu zawsze wymaga wyjaśnienia i konsultacji lekarza, ale nie zawsze przesądza o rozpoznaniu choroby. Czasem bowiem, szczególnie u ludzi młodych, białkomocz może pojawiać się w stanie pełnego zdrowia po dużym wysiłku fizycznym, pod wpływem zimna lub po energicznym badaniu okolicy lędźwiowej, gdzie znajdują się nerki. cukier Gdy stężenie cukru w surowicy krwi przekracza 180 mg% przez dłuższy czas w ciągu doby, a tak dzieje się czasem u chorych z cukrzycą, można się spodziewać, że glukoza z krwi zacznie przedostawać się do moczu. Obecność więc cukromoczu informuje o tym, że cukrzyca jest nieprawidłowo leczona. ciała ketonowe (aceton i kwas acetooctowy) Związki te mogą być obecne w moczu osób niedożywionych, pozostających na diecie bogatotłuszczowej, w stanach gorączkowych, przy ciężkiej niewydolności nerek. Najczęściej jednak ciał ketonowych poszukuje się u osób chorych na cukrzycę, gdyż ich obecność świadczy pośrednio o tym, że choroba ta jest nieprawdłowo leczona. Wykonywanie co najmniej raz w miesiącu badania ogólnego moczu na obecność ketonów i cukru czy też prostszego domowego testu paskowego Ketostix jest obowiązkiem każdego chorego na cukrzycę. bilirubina Nie powinno się znajdować tego barwnika w moczu zdrowego człowieka. Stężenie całkowite bilirubiny w osoczu zdrowego człowieka wynosi 0,2-1,0 mg/100 ml. Podwyższony poziom tego barwnika w moczu świadczy o chorobie wątroby i dróg żółciowych, pomaga w różnicowaniu typów żółtaczek. urobilinogen Wydalany jest przez nerki z moczem w ilości ok. 4 mg na dobę. Zmiany w ilości wydalanego urobilinogenu są brane pod uwagę w różnicowaniu żółtaczek. Z moczem wydalamy jednorazowo zwykle bardzo małe ilości tego barwnika - ok. 0,1 mg. Badanie osadu moczu nabłonki Są to złuszczone komórki nabłonka płaskiego lub komórki nabłonkowe pochodzące z nerek i dróg moczowych, których obecność nie ma istotnego znaczenia rozpoznawczego. krwinki białe, czyli leukocyty Człowiek zdrowy wydala w moczu w ciągu doby od 1,5 do 4 milionów leukocytów, co przy rutynowym badaniu osadu moczu odpowiada obecności 1-5 leukocytów w polu widzenia pod mikroskopem. Stwierdzenie w polu widzenia 10 i więcej leukocytów przemawia za istnieniem leukocyturii, tj. zwiększonego wydalania krwinek białych. Jest ono wynikiem przenikania krwinek białych do moczu w jakimkolwiek odcinku układu moczowego. Najczęstszą przyczyną są ostre i przewlekłe bakteryjne zakażenia układu moczowego. Po stwierdzeniu znacznej ilości leukocytów dla potwierdzenia istnienia zakażenia konieczne jest wykonanie posiewu moczu i wyhodowanie w pracowni bakteriologicznej bakterii odpowiedzialnej za zapalenie. krwinki czerwone, czyli erytrocyty Krwiomocz, podobnie jak białkomocz, jest bardzo częstym objawem chorób układu moczowego. W moczu ludzi zdrowych mogą być wydalane erytrocyty w liczbie nie przekraczającej 3 milionów na dobę, co odpowiada obecności 1-2 krwinek czerwonych w polu widzenia w badaniu ogólnym moczu. Źródłem krwinkomoczu (niewielka, niewidoczna dla oka utrata krwinek czerwonych) lub krwiomoczu może być uszkodzenie zarówno nerki, jak też każdego odcinka dróg moczowych. Najczęstszą, najbardziej popularną przyczyną jest kamica nerkowa, a szczególnie atak kolki nerkowej. Niekiedy jednak przyczyny krwiomoczu są bardziej skomplikowane. Nierzadko, aby dojść do rozpoznania, należy przeprowadzić szereg badań laboratoryjnych, radiologicznych, urologicznych, a nawet w szczególnych przypadkach wykonać biopsję nerki. wałeczki Tą dziwną nazwą określa się białkowe odlewy mikrofragmentów nerki. Są one niekorzystnymi elementami badania moczu, gdyż najczęściej świadczą o poważnej patologii nerek. W prawidłowym moczu może występować niewielka liczba wałeczków szklistych, zwłaszcza po wysiłku fizycznym. Podkreślić należy, że w moczu stojącym długo w naczyniu, gdy zmienia się jego odczyn z kwaśnego na zasadowy, dochodzi do rozpuszczania się wałeczków. Dlatego też należy poszukiwać ich w osadzie świeżo oddanego moczu. składniki mineralne W prawidłowym moczu kwaśnym mogą występować niewielkie ilości kryształów kwasu moczowego, moczanów wapnia i szczawianów wapnia. Zwiększona ich ilość w pojedynczej próbce moczu wymaga powtórnego badania i dalszej diagnostyki pod kontrolą lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 8 tygodniu ciąży i dziś zobaczyłam ciemniejsze niż zwykle upławy, nie jest to krew, ale są takie brązowawe, czy to normalne czy powinnam zadzwonić do ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Jestem załamana. Wczoraj około 18 miałam krwawienie nawet niedużo ale jasno czerwona krew. Pojechalismy do szpitala ina usg wyszło że nic nie widać ale macica jest taka jak w ciązy i że najprawdopodobniej zarodek sie wchłonął i mam czekac na skurcze. Dzwonili do połozniczego i tam powiedzieli,że na oddział przyjmuja tylko jak są mocne bóle i krwotok wiec wrócilismy do domu. Przeryczałam pół nocy. Najgorsze w tym wszystkim było powiadomienie rodziny. W końcu to 10 tydzień i powinno byc w miare ok. Dzisiaj rano wszystko bylo ok-bez bólu i bez plamień.Zadzwoniłam do szpitala i kazali mi jednak jechac do połozniczego na konsultacje. Jeden lekarz w ogóle nic nie mógł zobaczyć. Drugi bardziej doświadczony starszy zobaczył w końcu mała kropeczkę i pęcherzyk ciazowy. Powiedział że cieżko zobaczyć bo ja mam tyłonachylenie macicy. HCG wysokie i ciazowe. Objawy ciazowe nadal wiec powiedział że sa dwa wyjścia. Albo zarodek przestał sie rozwijać albo jest to bardzo wczesna ciaża. Kazał mi przyjechac za dwa tygodnie i wtedy zrobią drugie usg i zdecydują o łyżeczkowaniu jeśli okaże sie że to wstrzymany w rozwoju zarodek. Chyba że zacznę krwawić jak to ujął w bólach i bedzie mi ciec po nogach to wtedy mam przyjeżdżac od razu. Na razie dostałam wolne do końca tygodnia i mam leżeć w łóżku. O podróży do Polski chyba moge zapomnieć. Lekarz stwierdził,że jak bede sie dobrze czuc to moge lecieć ale w pończochach przeciwzylakowych i pic duzo wody. Ja jednak chyba zostanę. Nie chcę dostać krwotoku z powodu różnicy ciśnień. Tak wiec zostałam odesłana do domu z wielka niewiadomą. Muszę byc jednak przygotowana na najgorsza ewentualność...Normalnie łzy mi lecą jak to piszę ale musiałam was poinformować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****ann81🌻 wszystkie trzymamy kciuki żeby wszystko było dobrze, dużo odpoczywaj❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****lenka kr🌻 najlepiej w takich wypadkach kontaktowac sie z ginem- to najpewniejsze, bo wkoncu to lekarz. Żeby nie przepisywać watków , które pojawiły sie pare stron szybciej podam ci linka gdzie doczytasz sobie jak to jest z plamieniami w ciąży- trzymaj sie ciepło napewno bedzie dobrze . http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3130591

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka też byłabym za wizytą u lekarza - pewnie dostaniesz progesteron - luteina albo duphaston i nie przejmuj się:) Ja plamiłam przez tydzień, brałam duphaston i przeszło:) Pandia Witaj:) Ja też jestem w Lublina, choć widzę,że trochę młodsza od Ciebie jestem:) Ja brnę przez stresująca sesję.. Brnę.. bo ślimaczy się to wszystko okrutnie.. Ale dziś chyba pierwszy sukces;) i pierwsza porażka wrrr..także resztę tygodnia spędzę w w notatkach;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×