Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

tylko u mnie pewnie będzie mniejsze bobo, bo pomimo tego, że z okresu wychodzi mi termin na 5.08 to bardziej realny będzie na 12.08, bo miałam długie cykle. nie klasyczne 28 dni, tylko 33-35 czyli faktycznie do zapłodnienia pewnie doszło z tydzień później niż by wskazywała na to data ostatniej @. jeszcze się chce o to lekarza dopytać na nastepnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super :D a lekarz powiedział jaka płeć, czy nie chcesz wiedzieć? a może nie było dobrze ustawione... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z datą porodu i tak ciężko trafić dokładnie, więc jest ogromne prawdopodobieństwo urodzenia wcześniej lub później. Mi na pierwszej wizycie z USG wyszło, że mam termin na 01.08, a na ostatnim juz nie mówił nic na ten temat. W karcie mam wpisane 05.08 z terminy @ i 01.08 z USG :) qrcze już się nie mogę doczekać. i rodzinka mi zrzędzi, że koniecznie muszę miec płytę, bo wszyscy to potem oglądają po 8 razy :P Aśka, jeszcze troszkę i zacznie się II trymestr. Ponoć najlepszy okres ciąży... :] mam nadzieję, że u nas wszystkich się to sprawdzi 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcemy znac płeć jak się da, lecz nie było widać teraz- od stópek do główki było oglądania, ale nie było takiego ujęcia, żeby dokładnie interesujące miejsce było widać z bliska. trochę złośliwe, niewspółpracujące maleństwo;) czyli póki co nie było widać siusiaka, ale to nic nie znaczy jeszcze podobno. poczekamy do następnego. laski jak Wam lekarz pozwoli to naprawdę warto wziąć faceta na takie badanie - robi duże wrażenie na chłopie, który przecież ciążę odczuwa tylko o tyle, o ile my mu damy odczuć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my właśnie nie wiedzieliśmy, że można wziąć płytkę żeby nagrać, mamy tylko zdjęcia. ale to nic, nastepnym razem. ja to jeszcze będę chciała pójść na takie płatne (bo tu okazało się, że nic nie muszę bulić) 3D albo 4d koło 20 tc - dodatkowo, poza zleconym. i wtedy się zrobi film pełnometrażowy;) ja juz zaczynam czuć zblizanie się II trymestru - tego boskiego. nie zapeszam, ale ma być wreszcie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż chodzi ze mna za każdym razem, ale póki co mam badanie przezpochwowe i Robert nie chce uczestniczyć, tym bardziej, że widzi na płycie później. Ale jak tylko będę miała przez brzuch to go zawołam, bo też chce być przy tym obecny :) faktycznie maluszek nie do podrobienia :P ceni sobie prywatność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, że u wszystkich wszystko wporządku :) Ja właśnie wróciłam z usg. Dzidziuś ma 27mm a serduszko bije 174 razy na minutę :) Martwi mnie tylko torbiel, która wprawdzie zmniejszyła się o 1 cm, ale zaczyna zmieniać kształt :( wprawdzie lekarz mówi, że to niegroźne, ale wiecie jak to jest... Mam do Was pytanie: na badaniu krwi glukoza wyszła mi poniżej dolnej granicy. orientujecie się może czym to może grozić? A w moczu mam za mało urobilinogenu. Norma jest od 1,0 a ja mam 0,2 mg. któraś z Was tak miała? Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 dni a nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co to oznacza... ale to pewnie nic poważnego :) nie denerwuj się i za dwa dni się wszystkiego dowiesz. lepiej chyba mieć za niski cukier, niż za wysoki :] super, że dzidzia rośnie i ma się dobrze. i skoro lekarz mówi, że torbielem masz się nie przejmować, to się nie zamartwiaj na zapas!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda, pamiętaj, że normy są dla normalnych, a ciężarna jest mało normalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybki odzew! Macie rację - nie będe się na zapas matwić. Najważniejsze, że dzidzia rośnie. Pikle - fakt, masz w pełni rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruda - pikle chyba ma rację:D wizyta niedługo, a przekroczenie normy niewielkie. więc luzuj! ja miałam przezpochwowe usg, ale lekarz ładnie mnie zasłonił i pełna kulturka. a naprawdę chłop się cieszył, chciał - fajne to:) ale nastepne to juz pewnie przez sam brzuch, więc i twój będzie uczestniczył, Nilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kobietki to patrzcie ile w samym sierpniu jest "nienormalnych" hihi ;) tak piszecie o tym USG - ja dopiero będe miała 20 lutego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda!!!!!!!! Zajrzałam pod link podany przez MałąHPW i tam norma dla urobilinogenu to 0,5-4 mg. Potem do swoich wyników sprzed miesiąca i mam tak jak Ty, czyli 0,2 mg - ciężko chora się nie czuję;), ale dla spokoju, głównie Twojego, pogrzebałam w Googlach i link poniżej podaje ciut inne normy, bo: 0,05-4 mg, czyli jak najbardziej mieścisz się w normie lub patrz uwaga o normalnych ludziach. Nie wiem, co Cię bardziej uspokoi :D http://mediweb.pl/medicaltest/wyswietl.php?id=154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikle Dzięki za wszystko! :) Chyba bardziej mieszcze się w przedziale ludzi normalnych inaczej ;) Bo laska, która robiła badania akurat przy tym postawiła mi dwa wykrzykniki. Ale myślę, również dzięki Wam, że nie mam się czym martwić. Przecież musi być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****ruda2828🌻 e tam widać aż tak nienormalna nie jestes skoro dała ci tylko dwa te wykrzykniki ;) nie ma co sie martwic bo lekarz napewno cie uspokoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małaHPW widze, że mamy podobny termin Za trzy tygodnie będziemy mogły poównac nasze maleństwa. Ja za ok. 3 tyg. mam mieć usg na przezierność karkową, a to mniej więcej zgra się z datą Twojego usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie babeczka - fakt, zaznaczyła, że nie bardzo się zna - przy wyniku badań na toksoplazmozę, w których IgG wyszło 145 (mniejsza o jednostki), stwierdziła, że albo błąd w badaniach, albo wynik z kosmosu, bo tak wysokiego jeszcze nie widziała. I o ile uważam, że warto pytać, czy wyniki są dobre (albo co mają znaczyć dwa wykrzykniki), o tyle tym razem zwątpiłam. Dla wyjaśnienia, norma przy IgG sięga 300 jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****agna20🌻 witaj :) *****ruda2828🌻 wiec tak samo jak ja pewnie nie mozesz sie doczekac tego USG :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****pikle🌻 u mnie w przychodni jest tez jedna taka babka, ze jak ja spytasz to oczy wybałusza na wierzch i rybka-nie wiem czy oni ja tam z obuwniczego wzieli czy co , ale zero kompetencji. a tak z innej beczki A wiecie jak byłam w poprzedniej ciąży na USG to lekarz który mi je wykonywal w pewnym momencie z usmiechem od ucha do ucha powiedzial- dzidzius zdrowiutki a pani niech nosi buty na wysokim obcasie to nie bedzie miec płaskostopia :) no i co do USG teraz ide na normalne dopiero ok. 20-22tygodnia pójdę na 4D :D wtedy najlepiej wszysko widac i fajne nagranie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agna - gratuluję 🌼 z tego, co widzę, to jak badania są w okolicach normy, to nie ma się czym przejmować. Mi lekarz nie kazał nawet robić na toksoplazmozę. w każdym razie do wszystkiego trzeba podchodzic z dystansem. Kiedyś czytałam, że podczas ciąży w naszym organizmie krążą komórki macierzyste i one jakby \"uleczają\" nas od środka. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale czytałam to jednej z poważniejszych stron o ciąży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim !! ja tylko na chwilke zmienic stopke bo dzis zaczynam 14 tydzien :) Koteczek, jak sie czujesz, mam nadzieje ze zniknely te brunatne plamki na bieliznie?? buzki dla everybody :D a i witam nowe panie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie hehe ale lekarz z poczuciem humoru ;) i zaznaczam , ze ja i obcas to dwa inne swiaty hehehe zreszta jakbym wygladala ze szpilkami w ciezarówce :P mi gin na ostatniej wizycie powiedzial ze w ciazy w organizmie zachodza zmiany i niektore wyniki wlasnie wtedy nie mieszcza sie w normach i tak ma byc :) dziewczyny ze śląska - wiem , że to jeszcze troche czasu ale wiecie juz gdzie bedziecie rodziły??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ale dużo zdążyłyście dziś napisać. Asiaaaaa gratulacje z pozdawanych egzaminów!!!! No rzeczywiście miałaś przygodę, ale w ciąży różne rzeczy się zdarzają. Iwoneczka, super że pooglądałaś sobie dzidziusia. Ja za jakieś dwa tyg mam mieć usg genetyczne, w środę poznam termin wizyty, chcę, żeby mój mąż był razem ze mną, ale on na pewno też będzie przestraszony, on w ogóle jest z typu panikująco- obawiającego się :) Ja muszę pisać pracę mgr, a robię wszystko tylko nie, ale już dziś się zmuszę. Pozdrawiam Was serdecznie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgłodniałam, chyba sobie dziś zrobię pastę ze szpinakiem, dziewczyny jecie w ogóle szpinak, albo soczewicę( dokładne chodzi mi o zupę z soczewicy) Zapomniałbym dodać, rozmawiałam dziś tel z lekarzem, bo miałam do niego zadzwonić i powiedział, że w ciąży dozwolony jest jeden ząbek czosnku dziennie, więcej nie, ponieważ obciąża wątrobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×