Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Witam w szary i pochmurny poranek :/ Ale miałam nadrabiania :) Dziewczyny co do tematu pieluch to kazda zrobi jak jej bedzie wygodnie. Poza tym ja od pierwszej ciazy bylam nauczona zeby tetre wkladac do pampersa i w razie czego zmieniac tak czesto jak bedzie mokra, wtedy. wtedy i dziecko ma pieluszke tetrowa odrazzu by zapobiec problemom z bioderkami , teraz tez tak bede robiła :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie niedzielnie. Pytałam wczoraj: Czy mierzono Waszym dzieciom obwód brzuszka, kość udową itp.? Jeśli tak to czy możecie podać wymiary i tydzień ciąży, który był podczas usg. Tylko Gaga odpowiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebe B. Już Ci podaję wymiary mojej dzidzi. To był 12tc: kość udowa: 6,9mm kość nosowa: 2,8 mm skóra na karku: 1,6mm Dzidzi od czóbka główki do dupci: 56mm. Mi mówiła gin, że wszystko jest w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Wymiary mojej dzidzi to : - obwód główki 86 mm - długość kości udowej 11 mm - obwód brzucha 71 mm - wymiar ciemieniowo - siedzeniowy 78 mm - przekrój główki 23 mm - wymiar NT (przezierność fałdu karkowego) 1,2 mm Wiek 13 tydzień i 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Dziewcyny :) a gdzie moge znalezc te wymiary to na usg jest gdzies napisane ? jak tak to ja zaraz zerkne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie akurat to wszystko jest na opisie USG prenatalnym między 11-14 tygodniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bry! No i mam półmetek :) Zobaczycie dziewczyny, ze życie Wam zweryfikuje wybór pieluch. Tak samo z pampersami różnych firm. Jednym będą odpowiadać Pampersy, innym Huggies, a jeszcze innym te z Biedronki czy Happy. Ja też wracałam zawsze do Pampersów. W Huggiesach nie lubiałam tego, ze zostawiają na pupci dziecka te kuleczki jak więcej nasikało. Czasami kupowałam pieluszki Happy, ale to dla tych wkładek samych. Wyjmiwałam z nich właśnie te kuleczki i wkładałam tetrówkę. Sprawdzały się lepiej niż te zwykłe ceratki. Pielucha nie latała tak luźno. Z Pampersa i Huggiesów ciężko było zrobić te ceratki, bo kulki były luzem. To tyle z doświadczeń pieluchowych :) Na lato się nastawiam raczej na tetrówke.... Jak rodziłam Martynę, do szpitala brałam małą pakę pampersów newborn.Nie dawali tam tetrówek. A i u nas zwyczaj taki był, że się zostawiało w szpitalu 2 nowe pieluszki tetrowe przy wypisie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek no jak Twój Michaś był duży to napewno i teraz musisz większe kupić. Moja Martyna miała 2750 to i w tych newborn się topiła :P Husteczki do puci i smoczek tez miałam.... I krem do sutków Bephanten, przydał się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja mam gorszy problem może wy cos poradzicie. Od początku ciąży używałam Fisanu na rozstępy i brałam witaminy Prenatal, kiedy skończył mi się Prenatal kupiłam Feminatal i po jakimś tygodniu brania wyszło mi uczulenie na piersiach brzuchu i dekoldzie, bardzo bardzo swędzące. Początkowo myślałąm, że to od Fisanu więc go odstawiłam i zaczełam smarować się oliwką ale uczulenie nadal jest więc zaczełam pokolei odstawiać oliwkę i witaminy i tak to wygląda jakby to było od witamin ale czy można być uczulonym na witaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alidżi wszystko możliwe, że uczuliły Cie witaminki. Zależy to od receptór jakie zakłady farmaceutyczne stosują. Wystarczy jeden inny składnik i wyskakuje Ci uczulenie... Zmień witaminki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuje sprawdzić te cytrusy. Zrobiłam juz próby wątrobowe ale jeszcze nie mam wyniku 10.03 ide do gienka, naczytałam się o cholestazie i się wystraszyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze jest to, że ja juz nakupiłam tego feminatalu na całą ciążę tylko że teraz biorę ten zwykły a mam kupiony ten z DHA. Może zmienie na ten drugi on ma trochę inny skład i zobaczymy. Dzisiaj nie brałam nic prócz kwasu foliowego narazie nie mam swędzenia tyle że to mnie dopada wieczorem. No nic poczekam jeszcze 2 dni i wezmę ten drugi i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek ja też nie mam woreczka od 10 lat i powiem Ci, że nie robiłam prób nikt mi nic nie mówił, że trzeba. Robiłam sobie kiedyś po 8 latach brania pigułek antykoncepcyjnych ale to tak sama dla siebie bo tez mi wtedy ginekolog nie mówił żeby zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek ja skurcze łydek miałam gdzieś tak od 28 tc i to zazwyczaj podczas snu.... Nie pamiętam, żeby mnie w ciągu dnia łapało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam przepisany magnez i żelazo... Zobaczymy czy czegoś innego na te twardnienia brzucha mi nie przepisze. A mam je coraz częściej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja tez mam swedzenie zawsze wieczorem ;/ i tez myslalam ze to uczulenie od witamin ale wzielam kilka razy wapno i jakos na razie od dwoch dni nic mnie nie swedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam tradycyjnie (niestety). A co do kwasu ja brałam odkąd się staraliśmy o dziecko czyli jakieś 3 miesiace wczesniej i teraz biore cały czas niby w witaminach tez mam kwas i może ja to wszystko przedawkowuje bo przecież w owocach i warzywach tez jest dużo witamin i w sokach przede wszystkim a te pije litrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja skurcze lydek mialam zawsze i w nocy rzadko w dzien teraz jakos nie mam tylko w stopach mnie lapia zazwyczaj w pacach ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Dziewczyny 🖐️ Ja kwas foliowy mam w witaminach i je biore codziennie. Uczulenie też mam, na brzuchu juz od jakieś czasu coś mi wyszło i podejrzewam że to od oliwki ale nawet jak jej nie używam to cała skóra mnie swędzi :/ Ale najbardziej martwi mnie to że ciągle brzuch mi puchnie i jest taki twardy nad pępkiem, podejrzewam że to coś z wątrobą i chyba przejde się do lekarza rodzinnego żeby mnie wysłała na jakieś badania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skurcze miałam jak dużo kawy piłam i pracowałam nogami, skurcze i pękające naczynka, zresztą i teraz mi pękają i łydki puchnął, widze jak ściągam skarpetki wieczorem więc aż starch pomyśleć co to będzie później latem jak brzuch będzie duży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anytram z ta wątrobą czasami może tak być jak dzidziuś bardzo po niej kopie wtedy też może wyjść uczulenie i może się brzuch robić twardy ale nie zaszkodzi przejść się do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna kropeczka.
Nie !!! tetrę wkładać do pampersa???? nie wierzę w to co czytam! co za ciemnota, tylko dlaczego cierpia dzieci na głupocie rodziców? i jeszcze dyrna mamuśka poleca to innym... Po 1 dziecko zsika tetre i czuje Wilgoć cały czas a wg mamusi ma sucho. Po 2 ta wilgoć nie ma gdzie parować, folia z pampersa zatrzymuję ją, skóra sie podraznia. A co stawów biodrowych, (pracuje w służbie zdrowia) to zalecenia sa takie aby tetre zakładać na pampersa a nie odwrotnie!!!! chodzi tu o szerszy rozstaw nózek ale to tylko u dzieci u których zalecanie usg stawów biodrowych wykonywane w 6 tyg zycia dziecka wykarze jakieś nieprawidłówości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×