Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Gość pomrańczowa kropka...
widzę , że chyba sie obijasz a nie pracujesz w służbie zdrowia buahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Drogie Sierpniówki! Zaniedbałam się od piątku z forum, po wizycie siostry w piatek, bylam już padnięta i poszłam spać wczęsnie, a wczorjaszy dzięń dość pracowity był. radycyjnie sprzątanie, potem spotkanie ze znajomymi itp i dzięń zleciał. Doczytałam wszystkie posty i wklejam swoje pięc groszy na temat :) pikle --> pytałaś o to czy uciskam miejsce po wkłuciu: zawsze! u mnie tego pielęgniarki bardzo pilnują i sprawdzają. A propos wylewów/sianiaków niestety zrobił mi się mimo wszytsko, nieduży, bo \"tylko\" 2cm średnicy.... ale nie boli. Koteczek --> kwas foliowy brałam jakieś dwa lata przed ciążą, bo tyle trwały nasze starania, przestałam miesiąc temu i przeszłam na zestaw wiyaminowy, w moim przypdaku Prenatal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałyście też o objawy/dolegliwości: piersi mnie troszkę pobolewają, ale znacznie mniej niż na początku. Kolor brodawek nie uległ mi zmianie tylko się trochę powiększyły, zresztą piersi mi w ogóle urosły, z czego oboje jesteśmy zadowoleni, z miseczki c wskoczyłam na d i chyba na tym się nie skończy :). W styczniu kupiłam 2 staniki, miękki i drugi na fiszbinie koronkowy, i na razie oba są wystarczające, może jeszcze miesiąc uda mi sie ponosić. Z innych objawów - brak. Można powiezieć że ciążę znoszę rewelacyjnie. Zadnych wymiotów, biegunek, zachcianek jedzeniowych. Co do muzyki klasycznej - ja niestety nie mogę słuchać, bo mnie doprwadza do rozstroju nerwowego, i nawet dla dobra dziecka sie nie poświęcę. Ono zresztą wyczułoby że mamusia się zmusza i jeszcze byłoby bardziej nerwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj koteczek, to znaczy że z tym kwasem to Cię źle zrozumiałam. Mnie moja gin powiedziała, że do 10tc sam kwas a potem przejść na preparat. I tak zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super, że się dobrze bawili :) My z Miłym też byliśmy na spacerku dzisiaj, taka piękna pogoda, że szkoda było w domu siedzieć. I powystawiałam buzię do słońca. Już bym chciała, żeby tak zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko: Czy są jakieś przeciwskazania do latania w ciąży samolotem? Chcielibyśmy z Miłym pojechać za ok. miesiąc na "ostatnie" wakacje zanim się Maleństwo urodzi. Wizytę u gin mam w czwratek dopiero a teraz biję się z myślami. Podpowiedzcie coś proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagrozona nie jest, rozwija się maluch prawidłowo. Duphaston biorę na wszelki wypadek, bo mam problemy z niedoborem progesteronu. Czyli mogę się powoli przymierzać? Byłoby super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny , ja ide na l4 jutro , we wtorek zaczynam 17 tydzień to już pora , nie będe się produkowac jak z melą . Szef mi ograniczył godziny więc i pensja niższa więc niech sobie zastępstwa szuka. Idę bez najmniejszych wyrzutów sumienia. Pozatym chora jestem od tygodnie , najpierw córka a ona mnie zaraziła a ja męża . Szpital na peryferiach mam , katar jest nie dosniesienia a, lecze się ajak mogę ale kataru to się chyba niegdy nie pozbęde , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam! Byłam w Biedronce przy okazji. Widziałam te Wasze śpioszki. Niestety nie było rozmiaru i wziełam żółte z tym misiem. RedHairMama możesz latać teraz bez problemu. Jak już napisała Kotecek jeśli ciąża nie zagrożona. Potem od 28 tygodnia ciąży musisz mieć zaświadczenie od ginekologa, że nie ma przeciwskazań. Możesz latać do 34 tygodnia ciąży. Ale musisz też sprawdzić czy w regulaminie danych lini lotniczych nie ma obostrzeń co do lotów ciężarnych. Ta pomarańczka z służby zdrowia piła chyba do mnie. No cóż niech Pani zrobi najpierw wywiad środowiskowy, a później dopiero się mądrzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alidzi a bierzesz jakies leki ? nie pij tak dużo sokow bo one tez moga uczulac .. u mnie sie okazało ze to przez antybiotyki strasznie mnie swędziało tez myslaalam, ze to choleostaza ale jednak nie ja biore ostatnie tabl kwasu foliowego bo mam w witaminach tak samo kwas foliowy skurcze sa wynikiem niedoboru magnezu anytram jesli cie skora na brzuchu swedzi to znaczy ze moze sie rozciaga czarna kropeczka. po pierwsze pieluche tetrowa sie zakłada zamiast pampersa by dziecko nie mialao problemow ze stawami biodrowymi haha wiesz tak sie sklada ze chodzilam do studium fizjoterapii ;] i nieco wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wpadłam w wir ofert biur podróży i zginęłam. Gaga --> Dzięki za info. Czuję się uspokojona :). Oczywiście dopytam w biurze podróży czy nie ma problemów (mąż zaczął się śmiać - no tak boją sie porodów międzynarodowych :p) Figlarna --> sprawdź no dobrze w znowelizowanym kodeksie pracy: z tego co mi się wydaje pracodawca może cię przesunąć na gorsze stanowisko, ale bez zmniejszania świadczenia, to że obcina ci godziny - ok, pewnych rzezcy nie wolno robic ciężąrnej, ale nie obcinać pensji! Sprawdź lepiej. Ja też doczytam na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam nie co o podrózach róznymi środkami transportu :) Przy długawe. Nie zainteresowane niech nie czytają ;) Podróże w ciąży W zasadzie należy unikać podróży w czasie ciąży, a zwłaszcza w 3-im trymestrze. Wiele biur ubezpieczeniowych odmawia ubezpieczenia kobiet w ostatnich miesiącach ciąży. Dotyczy to również często linii lotniczych, które odmawiają sprzedaży biletów po 8-ym miesiącu ciąży. Szczególnie należy unikać podróży do krajów odległych, gdzie opieka lekarska nie stoi na dobrym poziomie lub gdzie istnieją niebezpieczne schorzenia endemiczne (np. malaria w niektórych krajach Afryki czy Azji, lub zapalenie opon mózgowych w Arabii Saudyjskiej). Wyjazd do krajow, gdzie panuje malaria wymaga dokładnie takiego samego przygotowania u ciężarnej, jak poza ciążą. W pewnych sytuacjach podróże sa przeciwwskazane zarówno ze względu na możliwe komplikacje zarówno ciąży jak też stanu ogólnego ciężarnej. Tabela 4. Przeciwskazania do podróży. Najważniejsze przyczyny położnicze ciąża mnoga rozwarcie szyjki zagrożenie porodem przedwczesnym krwawienie zatrucie ciążowe podejrzenie ciąży pozamacicznej poronienia samoistne w wywiadzie cukrzyca ciężarnych Najważniejsze przyczyny medyczne kardiopatie hemogobinopatie niewydolność krążeniowa lub oddechowa astma cukrzyca niewydolność nerek choroba zakrzepowa w wywiadzie wszystkie schorzenia wymagające stałego leczenia i opieki lekarskiej Ze wszystkich srodków komunikacji, samochód jest najbardziej niebezpieczny dla ciąży i płodu ze względu na liczne mikrowstrząsy i możliwe w związku z tym urazy jaja płodowego. Jeżeli okoliczności zmuszają do podróży samochodowej, należy zachować pewne środki ostrożności: kobieta ciężarna nie może prowadzić, zwłaszcza w ciąży zaawansowanej, prowadzenie powinno być "łagodne", bez gwałtownego hamowania i przyspieszania, pozycja półleżąca, jeżeli ciężarna jest pasażerem (siedzenie odchylone nieco do tyłu), maksymalnie 300 km dzienne zwykłą drogą i 500 km dziennie autostradą, obowiązkowa przerwa w podróży co 60-90 min, ze spacerem 5-10-cio minutowym, aby poprawić krążenie żylne i uniknąć zastoju krwi w narządach miednicy małej. Jeżeli istnieje możliwość wyboru, samolot jest środkiem transportu najmniej szkodliwym dla ciąży. Niemniej, podróże lotnicze przekraczajace 120 min. wymagają pewnych środków ostrożności, ze wzgledu na zwiekszoną sklonność kobiety ciężarnej do stanów zakrzepowych: unikanie pozostawania zbyt długo w pozycji siedzącej; częste spacery lub ruch w czasie podróży jest niezbędny, specjalne pończochy uciskowe poprawiajace krążenie żylne, w pewnych okolicznościach (bardzo długa podróż, choroba zakrzepowa w przeszłości) wstrzyknięcie dawki profilaktycznej heparyny drobnocząsteczkowej może być niezbędne. W czasie podróży, jak też dzień po podróży, wskazane jest regularne stosowanie środków rozkurczowych (co 3-4 godziny), w celu uniknięcia patologicznych skurczów macicy. Środki te są szczególnie wskazane w przypadku podróży samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na podróz samolotem kupilam sobie pończochy uciskowe przeciwżylakowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rajtki przciwżylakowe to sobie na pewno kupię. W zasadzie to już powinnam zacząć nosić, bo u mnie żylaki są niestety rodzinne... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane kobietki - a ja znowu z innej beczki bedziecie po ciąży kupowaly majtki ściagające czy może lepsze są pasy sciągające , bo ja chcę juz teraz na zapas kupic ale nie wiem czy gatki czy pas pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie oglądam wiadomości- matka urodzila bliźniaki i one POCHODZIŁY Z DWÓCH MACIC szok.....o dwoch sercach, 4 nerkach słyszałam ale o 2 macicach ......NIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedHairMama 🌼 wiem ,że szef nie może obciąć godzin , ale on daje mi mniej bo pracuje na niecały etat , a tak do tej pory jak ciązy nie było to dawał mi tyle godzin jak na pełnym etacie. Podopbnie zrobił jak wróciłam po macierzynskim z córką , jak on to określa to kara za zajście w ciążę. Ale nie boli mnie to ,ze on daje godziny wg umowy , ale ,ze traktuje tak pracownika , który pracuje już 4 lata i nie było do mnie nigdy żadnych zastrzeżeń , a nowe dziewczyn dwie od tygodnia pracujące mają więcej godzin ode mnie. Firma zawsze robi wigilię w restauracji ale ja nie mogła m z córką w ciązy iść bo jak on to określił kopbieta w ciąży to nieefektywny pracownik i takeimu się nienależy ,więc zkwitowałąm to dosyć dosadnie -mianowicie\" PAnie kierowniku prawda , zapomniałam ,ze pracuję w niemieckiej firmie i pan traktuję mnie jak człowieka gorszej kategorii ,że względu na mój stan , ale zapomina pan ,że na pana emeryturę , będą pracowac moje dzieci\" wyszłam i się popłakałam , bo poczułam się jak ktoś gorszy jak żyd w obozie pracy. Jeśli chodzi o witaminy to braałm Prenetal ,ale zrezygnowałam bo bardzo mnie po nich bolała głowa , a że wyniki mam bardzo dobre to postawiłam na soki warzywne i owocki i wodę ,którą litrami piję. A jeśli chodzi o ciuszki z Biedronki to mam zielone , ale nie pamietam czy z krówką bo to jeszcze po córce i są w piwnicy więc w razie czego mam zielone . PoWIEM ,że ja nienarzekam są fajne pluszowe i nie spierają się i sa dobrej jakości , dużo mam takich ubranek po córce z biedronki. A co do ostrego , pozwole sobie określić niewyparzonej buzi to ja jako rasowa rybka -3 marca urodzona , jestem bardzo wyszczekana i uszczypliwa , ale częściej bywam miła , ale w urzędach i u lekarza czasami zdarzało mi się nieszczedzić ostrych słów krytyki. W raz z macierzyństwem troche spokorniałam , a teraz jestem znowu wulkanem złośliwości , biorę że to hormony. Jak nosze w sobie dziewczynkę to mam podwójną dawkę estrogenów czyli niedobrze , a jak chłopca to mam hormony męskie czyli z natury bardziej agresywne niż kobiece hormony. Zawsze można sobie to jakoś wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek, ja jestem w 14 tyg ciąży i lekarz teraz kazal mi odstawić kwas foliowy, a za to brać witaminki, polecał Metrenę więc kupiłam i biorę, poza tym żelazo bo przed dwa lata zmagałam się z poważna anemią i tak na wszelki wypadek, teraz wyniki mam super, oby tak dalej. Mnie od kilku dni swędzą plecy i się zastanawiam czy to od owoców, zjadam codziennie kiwi i pomarańcze, czy to od witaminek. Przystopuje z cytrusami to zobaczymy. RHM z tego co mi wiadomo, to do końca drugiego trymestru jeśli ciąża nie jest zagrożona możesz latać, ale niektóre linie lotnicze na tym etapie ciąży zabezpieczają się odpowiednim dokumentem od lekarza. Ja chcę z maju lecieć do Brukseli na weekend, ale mój mąż się obawia, bo mówi że się bedzie martwił zeby sie coś nie stało i chyba nie polecimy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z co z promieniowaniem podczas przechodzenia przez bramki na lotnisku? mój S. pracował na okęciu i mówił że ciężarne musiały miec zaswiadczenie od lekarza ze są w ciązy i wtedy nie musiały przez nie przechodzić, zaraz wroci ze sklepu to go dokładnie wypytam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figlarna no to fajne masz wytłumaczenie :D Koteczek no to się najeździsz kobito. 140 km, toz to ponad 2 godz jazdy dziennie. Nie nudzi Ci się w aucie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra - sprostowanie - już wiem że bramka nie jest niebezpieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anytram ja normalnie przechodzilam przez bramkę. Zapewniano mnie, ze to bezpieczne. Pozatym to nie prześwietla jak promienie rentgenowskie ( przechodzi przez nie m.in. bagaż podreczny) tylko działa jako wykrywacz metali ( promieniowanie elektromagnetyczne) tak jak przy bramkach w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko już od jakiś 15 min tnie komara. Po zaśpiewaniu kołysanki zrobiła mi Pa Pa i powiedziała, żebym szła do komputera. Przecież nie będę protestować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga to grzeczna masz córeczkę i jaka wyrozumiała dla mamusi:) A w ogóle to długo zostajesz w PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka wracam 18 marca do mężusia :) Oj będzie się działo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie dziewczyny! Co do zalet pasa ściągającego a majtek, to mogę tylko powiedzieć na podstawie cudzych doświadczeń (przyjaciółka 2 tyg. temu urodziła drugą córcie). Zalety pasa przewyższają moim zdaniem oczywiście: 1. pas sięga pod sam biust dzięki czemu nie robi się tzw. wałek od góry jak w przypadku majtek gdyz te sięgają może trochę ponad pępek, 2. majtki trzeba codziennie zmieniać więc potrzeba więcej par i niszczą się podczas prania, 3. pas jest sztywniejszy, więc lepiej trzyma, 4. pas jest regulowany haftkami więc łatwiej go dopasować. Ja napewno wybiore pas może majciochy też kupię chociaz parę. Już bym to zrobiła ale nie wiem jaki będę rozmiar nosić pod koniec ciąży ponieważ pasy też są w różnych rozmiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×