Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
fermina30

Nowa.Zaczynam starania, kto ze mną?

Polecane posty

ja od nowego cyklu zaczne starannie i o czasie mierzyc temp... bo z rana mi tak ciezko.... no ale jak mus to mus... musze sie zmobilizowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a który to dzień cyklu u ciebie i ile się już spóźnia? wiecej niż te 10 dni co ostatnio mówilaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folik-zrób testa! Od razu dostaniesz @ Ja tak miałam-rano test a przed południem przylazła @ Ale masz rację, stres tylko pogarsza sytuację:( Tylko konia z rzędem temu kto zna w 100% skuteczną metodę na nie-myslenie :D Wiecie co, ja myślę, że testy owu i mierzenie tempki są owszem, przydatne, ale co z tego, jak owu+przytulanie w odpowiednim czasie nie gwarantuje sukcesu?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikulam
Dziewczyny a któraś z Was myślała może o monitoringu cyklu? Moja przyjaciołka stosowała różne metody i przez 8 mc nic, a jak poszła na monitoring to wstrzeliła się za pierwszym razem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfigielek dzis jest 43 dc... M_M testa robilam przeciez 7dni po przewid. @ wiec 37dc i ujemny... wiec nie mam juz zamiaru juz sie nakrecac na testowanie. Zobaczymy co M-woi powiedza... po rezonansie... i wtedy podejmiemy jakiekolwiek decyzje co do mnie czyli do gina pewnie pojde... bo teraz i tak nie ma przytulanek wiec sie nie stresuje akuracik tym ze @ brak... tylko nie chce hormonów bo wiem jak na moj mózg zle dzialaja.... Aby mojemu M cos ulzyło to jest dla mnie najwazniesze.... a ja na II miejscu teraz... a moja @ to juz na trzecim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikulam --- ja sie wybieram ale niektore moje kol. mowia ze tez chodzily to lekarz nie kazał do roku nic nie robic... i przewaznie zachodziły w tym czasie... ty rozumiem dioopiero 3 cykl... ja 4-ty ktory jeszcze sie nie skonczył...@-szonem jak pisze juz do znudzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj gin też nawet nie wspmonial o monitoringu, bo wtedy jsak bylam u niego to byl moj dopiero 4. ale tak naprawde nie wiem na czym ten monitorung polega, czy to jest zwykle usg? tylko że przez kilka dni, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będę napierać :) A co do wizyty u gina, to mi zawsze mówił, że na wywołanie dopiero jak się spóźnia drugi cykl, czyli jak masz cykle 30 dniowe to po 60 dopiero wywołują, bo wcześniej to jeszcze fizjologia... Chyba że po odstawieniu antyków, to inna bajka-niektóre nie miały @ nawet pół roku. Ja na szczęście jak widać mam w normie i w sumie to się cieszę,że dostałam @ bo wiem że jest ok, a może teraz pójdzie lepiej? ;) Foliczku, nie martw się, na pewno też dostaniesz, choć bardziej życzyłabym Ci przerwy co najmniej 9-cio miesięcznej :D Może cała ta sprawa z Twoim M tez ma tu coś wspólnego-stres to stres... Mam nadzieję,że będzie ok. 3mam kciuki za Ciebie i Emka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mfigielek-myslę,że Folik ma rację i na monitoring trochę wcześnie- chociaż chyba zależy od gina i jego dobrej woli. Z tego co wiem, to polega na kontroli hormonów i usg w poszczególnych fazach cyklu-czy dochodzi do owulacji i co się potem dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też sie tak zdarzylo ze niedostawalam @ przez 56 dni. wtedy dostalam podwójną dawke progesteronu w zastrzyku. a i tak @ mi się pojawil po 6 dniach, czyli w 62 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitoring polega na robieniu usg codziennie przez kilka dni aż pęknie pęcherzyk z tego co czytałam.To jest wszystko zakręcone i bez sensu bo nawet jesli dojdzie do zapłodnienia to i tak ciąży może nie być bo czasem nie zdąży sie zagnieżdzić w macicy przed @-szonem no i po wszystkim...A jak tu się nie nakręcać jak my tu codziennie piszemy w kółko o tym samym każda z nas pragnie maleństwa :D Mfigielek-to nie mieszkamy od siebie tak daleko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikulam
Folik 32------tak to mój 3 cykl starań.Po roku dopiero mówisz, nie sądze bym tyle wytrzymała:)Ja mam 31 lat mąż 34, nie jesteśmy już najmłodsi na pierwsze dziecko. Wydaje mi się,że dam rade wytrzymać max do 6 cykli:)Wiesz z tą 2 to róznie bywa, raz nie ma jej długo i ciąża jest, a raz np (moja mama tak miała jak była ze mną w ciąży) @ przychodzi normalnie a ciąża jednak jest!Moja mama miała @ do 3 mc ciąży- dopiero jak zemdlała to przy okazji innych badań lekarz stwierdził ze to ciąża! mfigielek.....tak monitoring to seria badań USG transwaginalnych. Pierwsze robi się chyba jeszcze w trakcie trwania @ by stwierdzić czy nie zostało nic po [poprzednim cyklu, jakas torbielka czy cos w tym stylu i potem robi sie kolejne przed terminem spodziewanej owulacji. Lekarz obserwuje pęcherzyk, czy rosnie no i w końcu czy pęka, dzięki temu moze stwierdzić czy owulacja była, w którym dniu i określić własnie największe prawdopodobieństwo na zajście w ciąże. U mojej kolezanki podał im nawet konkretyną godzine kiedy powinni się kochać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_M jesli chodzi o hormony to ja już robilam badania na TSH i PRL, wiec coś tam mi zaczyna sprawdzać ten mój gin, ale wtedy co bylam u niego to kazal potem przyjśc za 2 m-ce i będziemy się dalej martwic. zobaczy te nasze wyniki (moje M też) i zadecyduje co dalej. miedzy czasie kaza się zaszcepic na żóltaczke,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folik chcesz wafelka?Bo dziś ja częstuje.Bierzcie dziewczyny chociaż tyle przyjemności z życia.Robię kawę a co tam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to teraz moge Wam napisac...ze dostałam plamien wlasnie bylam w kibelku.... wiec @_szon idze.... huraaaa cieszyłabym sie bardziej z II kresek ale i to dobre... bo skoro tak jest moze jednak wystepuje owulacja... wiec chyba robione testy owulacyjne w poprzednim m-cu pokazały kreski ok. 22dc a my juz w sumie przestalismy sie przytulac... to moze jednak moja owulka wlasnie wtedy jest,.... i ja wszystko zle robie.... to ja mykam na 28dni i zaczynam mierzyc temp. i juz na maksa sie pilnuje z obserwacja - pewnie w tym cyklu nie damy rady na bz... ale zobaczy sie jestem dzis zamiast zdołowana to bardziej w góre-szczesliwa ze cykl jest ok.... :)nienazidze hormonów... fuj... fajnie babolki ze jestecie .... i tym razem hasło - aby do owulki... ja chyba w polowie cyklu pojde do gina... pozyjemy zobaczymy to moj 5 cykl staran bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w tym cyklu stwierdzilam ze nie biore już nic, tzn zadnej luetiny. chce zobaczyc czy w końcu mi wszystko wrócilo do normy. bede się tylko dobrze obserwowac, tzn śuz, tempka i testy i do dziela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia0405 ---- dawaj wafelka a co skoro mam chec na slodycze to tez przed@--owe objawy... ale glupek ciesze sie z @ no ale co tak jest... bo wiem co znaczy hormony one mnie w depreche wpedzaja... a do tego takie skutki uboczne tyje po nich itp... a zeby zajsc w ciaze to raczej ponoc odchudzanko wskazane wtedy wieksze szanse...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mfigielku Z tego co pamiętam, to TSH i PRL miałaś w normie? Spokojnie, jak najczęściej się bzz i samo wyjdzie-na razie nie ma powodów do niepokoju. W końcu bezowulacyjny cykl może się każdemu zdarzyć i nie ma w tym nic złego-gorzej ajk jest to normą, co ja już przerabiałam ale uszy do góry! Niedługo będziemy się dzielić ciążowymi dolegliwościami i marudzić że tu nas boli a tu nas strzyka ;) Ja robiłam teraz badanie na toxo i wyszło negatywne, więc jest ok. Niestety, wyniki morfologii takie same jak przed miesiącem-czyli takie se ;) nienajgorsze ale szału nie ma ;) Może to ta pogoda i zimno mnie osłabiają? Już sobie tak myślę,że może prędzej mi się uda na wiosnę-dostaję wtedy zawsze takiego powera na widok tej zieleni że może coś zaskoczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfigielek --- idziemy na 28 dni co do obserwacji... jestes tam moze...??? ja musze konto oplacic...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-------folik to ta jak i u mnie też 5. ale to dziwne co piszesz bo jak mialas 2 krechy 22dc tzn ze byla ta owulka, yo @ powinnas dostac ok 36-38 dc. wiec może byla jednak troche poźniej, tak gdzies 29-30dc. a ile dni robilas testy owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Folik, jest ok-nowy cykl nowe szanse-moje hasło :) Może zrobimy tabelkę z mottami na każdą okazję :D Kilka już było... Może nie tylko Ty coś robisz na opak-powinno byc tak, jak pisała kiedyś REA-bzzz jak najczęściej, wino, relaksik, miła muza, wyłączamy myślenie i "samo jakos taknam wyjdzie" jak przy klasycznych wpadkach:D może celując, trudniej jest trafić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-------folik nie mam tam konta, bo ja mam wlasne wykresy, tzn taki gotowy wzór wykresów które dostaam z poradni rodzinnej i mam w tym zeszycie już chyba z 17 prowadzonych cykli, dzień po dniu. wydaje mi się że to strata kasy, żeby tylko sobie móc zamiescic wlasne obserwacje. ja ze swoicj wykresów wiem dokadnie wszystko. a pamietak że to jest tylko komputer któru może ci wyliczyc szystko ale mechanicznie, taj jak te wszytskie kalkulatory dni plodnych, z których malo przy najmniej u mnie sie sprawdza, bo mnie nie ma to jak wlasna obserwacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia..ja chce wafelka. a dwa mozna?:) Folik , próbujemy dalej:) ja mam owulke w 11 dniu, bo w 22 to ja jestem dzien, dwa przed@ Ja byłam u gina teraz , to był wasnie 11 dzien i byl pecherzyk, pan kazal bzzz:) Ale czy on pekł???? jednak zołnierzyki to do niego nie dobegły chyba:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A MM ma rację, ciężko o skuteczny sposób na niemyślenie. Wydaje mi się,,że jedyny to taki, gdy umysl zaprzata cos innego. Często to jakies problemy niestety, zmiany w zyciu, mnijesze, wieksze. Ale gdy czeka się wyłacznie na dzidzie, to cięzko o niemyslenie.. nieliczenie, nawet podświadomie jakoś bardziej obseruję swój organizm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie lepiej jeszcze jednego wafelka-trzeba sobie osłodzić życie bo nie mamy lekko :D Ale wierzę,że na każdą z nas przyjdzie pora na zafasolkowanie. Ale nie pytajcie mnie kiedy, sama chciałabym wiedzieć ;) Ja to jestem taka w gorącej wodzie kąpana-jak coś chcę to najlepiej już, teraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam babki Pytanko bo sie testuje owu codziennie i od poczatku testowania nie ma zadnej krechy nawet testowej co jest grane ??? Mam dwa rodzaje tych testow bo myslalam ze trafilam na trefny towar ale przed @ juz je mialam !!! Rea co jest grane kobieto ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meg75... ja tez juz testy zakupilam - ale owulacyjne i podpaski i wkładki... pełne zaopatrzenie... i konto zaraz uaktualnie.... na mierzenie tempki... moze jeszcze owulki u Ciebie nie ma... A co do REa_ to sie dzis zawiesila ta nasza Pani... jak moja @ ale u mnie juz plami to pewnie i Rea sie zaraz odwiesi i jednak sie pojawi... hormony buzuja... i sie troche kiełbasi w organizmie naszej REA_... oby te hormony na II kreski takie harce w glowie itp jej robiły... ale wiesz jutro znowu alkohol to pewnie sie pojawi... zawsze w piateki pije... :p A nasza dziewczyna bodna gdzie Ty perełko jestes.... co tak cicho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra, wafle jeszcze jakie są dla mnie? czy pochłonęłyście wszystko, kozy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foliku, to gdzie jest moje jajo???? w wiśle, tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wafle to przyszła:) dziewczyny jak ja nie lubie tego pobolewania zwiastujacego @.. ech..dupa blada Ale wierze w nasz topik, że jakoś razem....te fluidy ciązowe..nie wiem, nie umiem wyjasnić,ale ze sobie pomagamy zajśc w te ciąże upragnione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×