Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kamelia czarno czerwona

******I PIERDUT******

Polecane posty

Abs :) sorki, że Cie pominęłam i wymieniam dopiero teraz 👄 Ale pamietaj - ostatni będą pierwszymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Laseczki !!!! Dietujecie się jeszcze czy już nie...?? Do2Do 😘 3mam kciuki za Twojego teścia 😍 Będzie dobrze ... musi być dobrze !!!!!!!!!!! Serum 😘 Kochana ściskam Cię mocno.. Nie czytam Was - Nas już od dawna. Wczoraj mówię: - Wejdę , zobaczę, czy piszecie, jak idą przygotowania do świąt ... itp. U mnie ok, liczebność w rodzinie ta sama, mieszkamy nadal w stolicy. Zdrówko jest, kaska jest czego chcieć więcej... Święta w tym roku spędzimy już spokojniej niż dotychczas.. tzn.: bez jeżdzenia od domu do domu przez pół Polski. Zalewam kawkę (---)> i zapraszam 😘 Ze śmietanką czy z mleczkiem?? Majka ... w następnym będzie mniej, dla łatwiejszego podziału :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich❤️ cholera czy ja o czymś zapomniałam , chyba już mam sklerozę starczą czy co;-(😭 kiciakocia,❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KICIA ...to ja również życzę 100 lat🌻🌻 100 lat🌻 🌻 100 lat🌻 🌻 mogę sie tylko domyślać że masz urodzinki :o Witam pięknie cudne Panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama🌼 witamy dla mnie prosze espresso , może postawi mnie na nogi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABS.......pewnie nie zapomniałaś tylko nie wchodzisz na Nk I facebooka ja też,bo na żadnym nie mam swojego konta (nie czuję takiej potrzeby:D i dobrze mi z tym .....co prawda miała bym dostęp do fotek dziewczyn ,ale jak zamknę oczy i o którejś pomyślę to widzę jak wygląda jak wygląda(zapisałam w pamięci) ....i jeszcze jeden plus za 10 lat będą wyglądać tak samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nalewam (_)> (_)>(_)>(_)>(_)>(_)> proszę się częstować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec to tak kiciakocia ma dziś urodziny, 1000lat życzę Życzę Ci... ...spokojnego snu i radosnego przebudzenia; ...abyś czasami mogła sobie pozwolić na to, czego od dawna pragnęłaś, a nie tylko na to, co musi Ci wystarczyć; ...tylu dobrych wspomnień, abyś dzięki nim mogła przetrwać złe chwile; ...wiosny - tego zachwytu, który ciągle przerasta Twoje oczekiwania; ...abyś zawsze była komuś potrzebna; ...tej radości, gdy czyjaś twarz rozjaśnia się na Twój widok, albo gdy dostrzegasz ukochana osobę na końcu peronu; ...radości myślenia, ostrości spojrzenia, triumfu zrozumienia i satysfakcji tworzenia... ...abyś znalazła szczęście, którego szukasz. 🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt, nie nam żadnego konta, a na NK juz dawno nie zaglądałam, tak wiec powinny być wysyłane jakieś "sygnały dymne" aby o nikim nie zapomnieć, bo ja mam taka tendencje, chociaż pamiętam to i tak uda mi sie zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz zjem sobie II sniadanko, jogurt + pomarańcza = kawa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie też po II śniadanku..... chałka z dżemem jagodowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 co myślicie o takiej rybce w galarecie, myślę dobra będzie na przystawkę, a póżniej pod wódeczkę, a może macie swoje własne przepisy :-), Składniki: - 1 kg ryby (po oprawieniu), - 1 średnia marchewka, - 1 pietruszka, - 1 duża cebula, - sól, - pieprz, - cukier (jeśli to karp), - 1 łyżeczka żelatyny. Jak przyrządzić? 1) Zeskrobać łuski ostrym nożem "pod włos". Wypatroszyć uważając na żółć. Odciąć łeb i płetwy. Umyć i pokroić w poprzeczne paski. Posolić i odłożyć w chłodne miejsce na 1 godz. 2) Przygotować wywar jarzynowo-rybny. Do płaskiego garnka wkładamy pokrojone jarzyny, cebulę i gotujemy 20 min. 3) Po tym czasie wkładamy łeb i płetwy. Po 10 min. wkładamy pozostałe kawałki. Wywar powinien przykrywać rybę na całej powierzchni. Gotujemy ok. 30 min. na niedużym ogniu, który daje tylko "mruganie" powierzchni. Pod koniec gotowania dodajemy łyżeczkę cukru. 4) Delikatnie wyjmujemy kawałki ryby na talerz. Wywar przelewamy przez gęste sito do innego garnka. 5) W garnuszku rozpuszczamy 1 łyżeczkę żelatyny w kilku łyżkach wywaru. Mocno rozgrzewamy rosół w garnku i wlewamy do niego rozpuszczoną żelatynę. Wyłączamy ogień. Starannie mieszamy zawartość garnka. Dodajemy odrobinę zmielonego pieprzu. Odstawiamy galaretę w chłodne miejsce. 6) Po ok. 30 min. galaretę przelewamy jeszcze raz przez gęste sito do nowego garnka. W tym czasie prawdopodobnie wszystkie pozostałe farfocle opadły na dno. Przelewamy powoli i nie burząc tego co leży na dnie. Kończymy przelewanie, gdy widzimy, że resztki zbliżają się do sitka. Reszta jest już nie do użycia. Ten zabieg pozwala nam uniknąć czasochłonnego klarowania galarety. 7) Wracamy do naszych zajęć z rybą. Każdy kawałek pozbawiamy delikatnie ości. Zwłaszcza na grzbiecie jest wiele drobnych, prawie niewidocznych ości. Następnie równie delikatnie zdejmujemy skórę. 8) Przygotowujemy jarzyny i bakalie do dekoracji. Troszkę umytych rodzynek, kilka migdałów lub płatków migdałowych. Marchewka w talarkach. Tutaj możecie stworzyć swój własny "bukiet" dekoracyjny. 9) Na wybrany półmisek, opłukany zimną wodą wlewamy nieco galarety tak, by przykryła całe dno. Odstawiamy w chłodne miejsce i czekamy, aż zastygnie. Wtedy delikatnie układamy karpia. Zalewamy pozostałą galaretą, garnirujemy marchewką i wybranymi ingrendiencjami. 10) Gdy mamy pewność, że galareta zastygła bez żadnych niespodzianek, wkładamy do najcieplejszego miejsca w lodówce , tak by nie była narażona na żadne przygody, które pozbawiłyby ją urody. Jak podawać? Na półmisku w którym została przygotowana. Dlatego zawczasu wybieram właściwy półmisek. Do karpia najlepszym dodatkiem jest chrzan i pieczywo. 👄 👄👄 Uwagi: Mamy inne gatunki ryb, które znakomicie smakują przyrządzone w ten sposób. Wspomnę tylko o sandaczu i linie dla przykładu - wyśmienitych polskich ryb. Niestety są dosyć drogie. W tym przypadku nie dodajemy cukru do galarety, a zamiast chrzanu podajemy sos tatarski, gdyż te ryby są delikatniejsze w smaku. Rybę gotujemy zawsze w jak najmniejszej ilości koniecznej wody. Jeśli są to filety mające mniej naturalnego "kleju", ilość gotowej żelatyny zwiększamy o 1/2 łyżeczki. Ryba w galarecie jest daniem, które może jeść każdy. I każdy kto raz spróbuje jej delikatnego smaku pozostaje gorącym wielbicielem tak przyrządzonej ryby. 🌼 SMACZNEGO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a myślicie o takim przepisie, szukam czegos dobrego ŁOSOŚ W GALARECIE (jako przystawka) 🌼🌼🌼 Składniki: * kawałek łososia ok 30 dkg * marchewka * pietruszka * kawałek selera * ćwierć cebuli * bulion z kostki * ziołowe ziarenka smaku * żelatyna * ok 3 szkl. wody * sok z cytryny * dodatkowo; kilka łyżek zielonego groszku z puszki Sposób przygotowania: Włożyć warzywa do garnka, zalać wodą dodać przyprawy i pogotować ok 10-15 min. Do wywaru włożyć łososia i gotować ok 10 mim, wyjąc rybę połamać na kawałki i rozłożyć po równo do miseczek, kubeczków itp.. Dodać plasterki marchewki i po łyżce zielonego groszku. Wywar doprawić do smaku solą i pieprzem, dodać odrobinę soku z cytryny i rozrobić z żelatyną w proporcjach podanych na opakowaniu.. Zalać rybę w miseczkach wywarem i odstawić do wystudzenia. Podawać galaretkę skropioną sokiem z cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 D 🌼 Z 🌼 I 🌼 Ę 🌼 K 🌼 U 🌼 J 🌼 Ę 🌼 tak, dobrze się domyśliłyście :D mam dziś urodziny, zaliczyłam właśnie drugą 18-tkę :P jeszcze raz dziękuję 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABS ja ci powiem, że ja karpia po prostu nie lubię, to raz. Dwa, te masowe mordy :( też mnie nie zachęcają. Na FB nawet wkleiłam taki artykuł o tym. APELUJĘ! Darujmy karpiom wolność! Jak patrzę na biedne zwierzęta, ściśnięta w małych akwariach, :( brakuje im tlenu, męczą się, gniotą, a potem debil jeden z drugim wrzuci ŻYWEGO karpia do reklamówki. To zwierzę zdycha w strasznych męczarniach! Sam sobie zarzuć reklamówkę na głowę i zawiąż szczelnie :( debilu 😠 tak więc w tym roku mam zamiar się zbuntować. moja teściowa latem ze stoickim spokojem przyjęła moją decyzję o niejedzeniu mięsa. pamiętała, jak robiła obiad, żeby dla mnie było coś innego. ciekawe jak zareaguje, jak przy wigilijnym stole powiem, że nie jem karpia :P Boże drogi, żeby mnie tylko nie zapędziła do kuchni pomagać przy tym :( mogę jej cały dom wysprzątać, byle nie być na kuchni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D:D Kicia- 👄 dużo, zdrówka, pieniążków,spokoju, spełnienia marzeń i aby żadna sytuacja życiowa nie zmusiła Cię do tego abyś się zmieniła! Niech Twoje życie będzie piękne jak wiosna, gorące jak lato, kolorowe jak jesień i pełne życzliwości jak życzenia wigiline- 100 LAT 🌻, 🌻, 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABS.....moja stopka jest jak najbardziej aktualna do mojego psychicznego stanu :( nikt nie powiedział ,że zawsze będzie kolorowo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serum❤️ a dla ciebie dużo serduszek, moze troche zmieni Ci sie humor ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKI, DZIĘKI, DZIĘKI JESZCZE RAZ ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 normalnie aż chce się żyć, następnych 18 lat :P buziole 👄 moje kochane dzieci też mi dziś przyniosły :O czekolady, czekoladki i ślicznie po polsku wypisane kartki :) jeszcze torta brakowało :P żebym się załamała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serum to może to 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: 🌼🌼:classic_cool: *** czym się różni blondynka od pomarańczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nareszcie wszystkich pogoniłam od kompa, myślałam ze to nie możliwe , a tu bez sprzeciwu, nikt nie chce korzysta :classic_cool: ale pewnie nie na długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×