Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Puchatku stosuj tez domowe sposoby typu czosnek, herbatki malinowe i duzo cytryny mi to pomoglo bez zadnych innych lekow jak bylam chora na poczatku ciazy i mialam prawie 39 stopni goraczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatku22 i Basiu19g- dziękuję za miłe powitanie. Jeśli chodzi o przeziębienia w ciąży, to zdecydowanie polecam czosnek. Łapało mnie kilka razy jakieś choróbsko i za każdym razem ratował mnie Aliofil- tabletki z czosnkiem. Jakoś sam czosnek rozgryźć to za duże wyzwanie dla mnie. Za to mój mąż wcina go bez problemu jak jest chory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
Hej... Ja wczoraj maiałam badany mocz i robioną morfologię.... No i brakuje mi żelaza- wbrew pozorom jadam bardzo duzo warzyw, więc nie wiem skąd te braki... No i mam dużo bakterii w moczu.... Powiedzcie mi skąd biorą się te bakterię?? Do gina idę w piątek to go zapytam, ale do tego czasu może Wy mi pomożecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:D:D Witaj Ania 76 :) ja też biorę depegyt na nadciśnienie 3x2 jak na razie mi nie skacze i mierzę ciśnienie sobie w domu 3xdziennie i zapisuję i pokazuje lekarzowi bo u lekarza to mam wysokie niestety mam syndrom białego fartucha :D Żyrafa mam do Ciebie pytanie powiedz mi bo w pierwszej ciąży pod koniec miałam gestozę tzw zatrucie ciążowe czy teraz też się może powtórzyć to samo czy są małe szanse Justa śliczna jest ta pościel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej hej ania76 witaj:) właśnie wróciłam z zusu... tak koliban wezwali mnie na kontrolę, ale Pan dr był z grona tych należących do rozumnych zapytał tylko który miesiąc , co z cisnieniem i czy są jakieś problemy skserował sobie jedna kartkę z karty ciązy i podziękował mówiąc ze wszystko jest ok mam nadzieje , że juz nie bedą mnie wzywać:) no i szukałam wózka i znalazłam az jeden bliźniak no cóż wielki wybór...... pozdrawiamy:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka8888888 - bakterie w moczu oznaczają jakąś infekcję. Ja w pierwszej ciąży miałam grzybicę pochwy i wtedy właśnie miałam w moczu bakterie. Pewnie dostaniesz jakieś leki albo globulki. Niestety w ciąży łatwo o takie problemy. Ja używam płynu ginekologicznego Laktacyd i na razie udaje mi się ustrzec przed bakteriami i innymi diabelstwami. Za to tak jak Ty mam złe wyniki morfologii. Muszę brać dodatkowo żelazo i kwas foliowy 3 razy dziennie. Z tego co wiem to żelazo zawarte w warzywach jest gorzej przyswajalne niż to w mięsie. Ja też staram się jeść dużo warzyw, za to na mięso nie mam za bardzo ochoty. Mój gin powiedział,że będę musiała brać żelazo do końca ciąży i jeszcze w okresie karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka ja też mam bardzo dużo bakterii w moczu. Dowiedziałam się, że w ciąży to się często zdarza. Lekarz kazał mi brać Urosept. To są ziołowe tabletki dostępne w aptece bez recepty. Dawkowanie zgodne z tym podanym na ulotce. Ja w ogóle to załamana byłam moimi wynikami. Najpierw Zyrafka podniosła mnie na duchu, że w ciąży takie wyniki mogą sięzdarzyć, a później mój gin powiedział dokładnie to samo. Jeżeli chodzi o żelazo to też mam za mało, ale normy podane na wynikach nie są normami dla kobiet w ciąży. Na pewno dostaniesz żelazo w tabletkach, ale tym też nie powinnaś się martwić. Wszystkie moje znajome miały braki żelaza w ciąży. Mam nadzieję, że pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę powiedzieć mężowi, żeby zaopatrzył mnie w czosnek i cytrynę, bo nie mam w domu. A jeżeli wam pomogło to mi też na pewno pomoże :) Z domowych sposobów to wczoraj przed snem zrobiłam sobie szkalnkę gorącego mleka z miodem :) Tak mi zawsze mama na przeziębienie robila, a teraz rolę opiekunki przejął mąż i skakał koło mnie cały wieczór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
Dziękuję dziewczyny... Jesteście kochane :) Ja właśnie powoli biorę się za robienie obiadku... Dziś mam klopsy mielone, ziemniaki i kapustę świeżą gotowaną... a Wy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj gotuję zupkę jarzynową :) Myślę, że moje gardło będzie wolało zjeśc coś w płynie :) Ale na klopsy też nabrałam ochoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na problemy z bakteriami w moczu jest też dobry sok z żurawiny można go pić zamiast herbatki . Ja mam dzisiaj na obiad kasze gryczaną z sosikiem ogórek konserwowy i maślanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
Justa- sok kupię i będę pić.... Kaszę z gulaszem miałam w niedzielę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny, cześć nowa Aniu... Aniubuu z Kalisza do Ostrowa są 22 km, jak wrócisz zapraszam na lody:):) miałam wczoraj bóle brzucha i radziłyście wizytę u lekarza a ja poszłam spać i przeszło. mam nadzieję, że na tym koniec, może to ze zmęczenia mój mąż ciągle mi powtarza, że mam odpoczywać, ale ja nie daję rady.... dzisiaj kupiłam całą masę młodych warzywek i będziemy wieczorem sadzić w ogródeczku.... dla mnie to frajda, choć może niektóre pomyślicie, że w tych czasach komu to potrzebne? będę miała dla Dzidzi swoją marchewkę na soczki:) wszystkie piszecie, że każda coś bierze a to magnez a to żelazo a ja nic i się martwię dlaczego mój gin nic mi nie przepisuje..... nawet głupich witamin mi nie kazał brać \"bo to naciąganie kobiet w ciąży\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj robię kotleciki z szynki, ziemniaczki i surówkę z kapusty z marchewka i jabłkiem.... wraca apetyt na mięsko:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak ja mam napisane w wyniku moczy ze bakterie dosc liczne w polu widzenia tzn ze mam te bakterie. Przepraszam za glupie pytanie ale pytam sie bo jesli tak jest to lekarz nic mi na to nie przepisal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asko ja wcale tak nie mysle, bo tez mam swoj ogrodek z warzywami, teraz dla siebie i dzidzi a potem dla dzidzi:) mam juz swoja rzodkiewke i szczypiorek i robie serek bialy ze smietanka i tymi dodatkami:) a niedlugo reszta warzyw bedzie juz do jedzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
Basiu- ja tez mam tak napisane... Laborantka to moja znajoma i powiedziała mi dodatkowo, że mam właśnie bakterie.... Ja tez mam swój ogródek i uważam, że to jest dobra rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiag: leze ciagle w loku:) a u mnie dzisiaj na obiad tylko zupka ogorkowa chociaz jak tak czytam co planujecie to naszla mnie ochota na mielone i chyba zaraz wysle meza po zakupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi dziewczyny co kupujecie dla maluchów ja same ubranka ale takie różne i rozmiart też różne mam 4 cienkie koszulki na 56-68 3 czapki cienkie 5 spiochów 2 body i 5 pajaców i 3 kaftaniki reczniczek-szlafroczek :) a reszte mam na różne rozmiary od 68 do 80 pajace, śpioch kaftaniki ale nie wiem co jeszcze powinnam kupić i na jakie rozmiary body się boje na takiego malucha przez głowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki właśnie odebrałam wyniki i napiszę Wam, bo wszystko jest albo podwyższone albo za niskie. może któraś się zna to mi coś na ten temat napisze, bo do gina w ponEidziałek RBC 3,80 HGB11,3 HCT34,6 PDW15,3 MPV12,5 P-LCR46,4 przynajmniej mocz w porządku i glukoza, a i odczyn wassremana ujemny martwi mnie ta morfologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia jak ja robiłam badania moczu też mi wyszły bakterie dość liczne i lekarz mi prze[pisał na to urosept 3x1 tabletce brałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu ja też mam swoją rzodkiewkę już od dwóch tyg i szczypiorek. siałam marchew, pietruszkę,szczaw, szpinak, jesienią posadziliśmy kilka porzeczek i agrest, maliny, jeżyny i 35 truskawek, które mają pełno kwiatów... a dzisiaj posadzę jeszcze seler, por, kalarepę i fasolę.... my mamy wszystko swoje, bo jest duża działka koło domu nawet drzewka owocowe śliwy, gruszka, papierówka i 6 czereśni.... mam co robić, choć już brak sił:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam blisko mamy a ona ma swoj ogródek i małą szklarnie i kilka krzewów i drzew owocowych :) i juz nie nie moge się doczekać truskawek takich swoich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
asiu ja mieszkałam kiedyś jeszcze bliżej ostrowa niż teraz.a do ostrowa chodziłam do szkoły i znam ostrów jak własną kieszeń.No to po moim powrocie widzimy się na lodach!! uciekam do pracy, odezwę się zaś,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
aaa witam nową anie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za przywitanie. Zazdroszczę Wam tych ogródków. Będziecie miały zdrowe warzywka na zupki dla maluszków. Ja dla starszego synka tylko na początku kupowałam słoiczki, później gotowałam sama. Ale były to niestety warzywa ze zwykłego sklepu. A Wy będziecie mieć swoje warzywka. Na szczęście mój syn nie miał i nie ma żadnych alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×