Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość aniabuu23
w związku z tym że za 4 tyg wyjeżdżam do polski na stałe to nie zależało mi żeby pracować do samego końca.Dlatego powiedziałam pracodawcy że odchodzę 11 tyg przed porodem (tak można iść najwcześniej na maternity leave). Dodatkowo po długich przeżyciach został mi podpisany urlop przypadający na ten rok czyli ok 28dni.Tak więc odchodzę z pracy ok 17 tyg przed porodem.Pewnie gdyby nie to że zostało mi się 4 tyg pracy też poszłabym sobie na jakieś małe chorobowe, ale teraz to nie ma już po co.Zresztą nie wiem co by było z pieniążkami za ten sick, a nie potrzebny mi dodatkowy stres. Ale ten mój mały łobuz mnie dzisiaj bombarduje.. pozdrawiam,pap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniabuu-musze ci sie przyznac ze baaaaaardzo ci zazdroszcze tego powrotu do polski :D :D :D sama nie moge sie doczekac,ale my dopiero za rok :( zycze ci powodzenia!!!!! moja mala tez kopie,dzis juz naprawde bez przerwy prawie,hihi rozszalala sie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Witam now mamusie. Co do kopniaczków i ruchów to ja też czuje na dole brzucha ale raczej po lewej stronie i po środku, a moja lekarka mówi że to dlatego że mała ulokowała się po lewej stronie :) U nas pogoda dzisiaj nawet spoko przez cały dzień było zachmurane ale dopiero teraz zaczeło pokrapywać więc gril nam się udał, a ja jestem objedzona że masakra :P Moja mała coś ostatnio mało ruchliwa :( i niewiem dlaczego :( troszke mnie to cały czas martwi czuje ją jak się wierci ale niema żadnych kopniaków. Dzisiaj czułam ją może ze trzy razy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie nowe Mamusie:):) wróciłam od rodziców strasznie zmęczona.byliśmy w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu i dużo się\" nałaziłam\" aż mnie brzuch boli w okolicach pępka, idę zaraz spać, może do jutra przejdzie.... a ogród rewelka, polecam na spacerek..... u nas pogoda dzisiaj fajna i od paru dni nie pada, mimo, że ciągle zapowiadają deszcz i burze.... a co do forum dla sierpniówek też tam byłam na początku i pisałam na pomarańczowo( chyba wiele z nas tak robiło, żeby się upewnić czy jest fajnie) mam termin na 28 sierpnia ale lepiej mi tu jest i zostałam bardzo mile przyjęta. uważam ,że tu jest cieplej i wszystkie z radością witamy nowe mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
dziewczynki chyba uporałam się z bólem pachwin, całe szczęście bo to strasznie dokuczliwe.. nudno mi dzisiaj, siedzimy sobie z dzidzi i nie mamy co robić.Mąż w pracy i wolne ma dopiero jutro,kiedy ja idę do pracy. Tak się zastanawiam co ja będę robić na macierzyńskim (oprócz oczywiście zajmowaniem się maleństwem)? nie mam zamiaru siedzieć tylko przed tv, tak sobie myślałam żeby może na jakiś kurs angielskiego zapisać czy coś! Ale pewnie nie będę mieć na to czasu, trudno mi to określić, bo to moje pierwsze maleństwo.. chyba głupoty piszę,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MDream
witajcie, mam w sumie 2 pytania do kobiet z terminem na wrzesień 2009: jesteśmy około 21-24 T.C. ja dokładnie 22 T.C. w tą sobotę byłam na badaniach prenatalnych i okazało się , że mały waży 514 gram według kalendarzy ciąży powinien 350-400g. czy wasze maluszki też są takie ciężkie? Zaczęłam się tym dosłownie zamartwiać tym bardziej, ze nie był mi podany wzrost małego Samuela :( A drugie pytanie dotyczy badania prenatalnego : ile u WAS trwało - u mnie około 7 minut od wejścia do wyjścia no i 230 pln zostawiłam , wydaje mi się, że lekarka potraktowała to badanie po łepkach - nie mam ani wyraźnych zdjęć, ani filmik nie nadaje się do kroniki rodzinnej, mam tylko informacje,że nerki są prawidłowe, że serce jest ok. mam tak duży niesmak po tej wizycie, ze zastanawiam się nad reklamacją. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) czy ktoras z was ma lub miala rwe kulszowa??? jesli tak to jak sobie z nia radzcie??? ja nie moge juz stac,chodzic chwilami,a nawet przewrocic sie z boku na bok.:( mam nadzieje ze to ustapi,co myslicie??? i w dodatku wydaje mi sie ze dosc szybko mi sie zaczela(23 tydzien)wiec nie ma jeszcze takiego obciazenia. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:):) MDream ja miałam wizytę 30 kwietnia i był to 20 tydz to mój maluszek ważył 459 g więc też jest duże jeśli lekarz nic nie mówił to nie masz czym się zamartwiać :) angioletto niestety nie mogę pomóc bo nigdy nie miałam rwy kulszowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
hej dziewczyny.... A ja sobie odpoczywam, w miarę mozliwości, i stram się nie przemeczać... Chociaż skurcze brzucha i tak jeszcze czasem występują... Ale za to Mała wczoraj wieczorem tak się ruszała, że gołym okiem było widać.... Brzuch ruszał się niesamowicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka. Wróciłam niedawno ze szpitala, byłam na wynikach- standard:mocz, krew, glukozamina i do tego odczyn wassermana. robiłyście już to badanie??? a ludzi pełno do laboratorium, ale długo nie czekałam bo byłam godzinę przed otwarciem. u nas trzeba zawsze długo czekać, ostatnio byłam 24. tragedia stać w kolejce, za ciężko mi już:):):) a niestety kobiety w ciąży nikt nie przepuści:( boli mnie w okolicach pępka i nie wiem czy mam wziąć coś rozkurczowego czy samo przejdzie, doradźcie... zaczęło boleć wczoraj po długim spacerze i dzisiaj po przejściu kilku metrów ból wrócił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem brzuszki, Ostatnio mało piszę, ale w czytaniu jestem oczywiście na bieżąco :) Witam nowe mamusie :) wczoraj właśnie przeczytałam o tej aferze z forum sierpniowego i nie tylko :) I w sumie to się przeraziłam, żeby u nas nikt taki jak sandra nie pisał. Bo ta dziewczyna piszę na różnych forach, pod różnymi loginami i opowiada o sobie wymyślone historie np. że poroniła. Pozostałe dziewczyny, które się z nią zżyły przeżywają te historie i wcale się nie dziwie, bo są wrażliwe. A ona bawi się ich kosztem. Brrr straszne. A ja idę dzisiaj do lekarza bo mnie chyba przeziębienie złapało. Mam kaszel (taki odrywający), katar i boli mnie gardło. U mnie to w sumie normalne, że w maju mnie choroba dopada, bo mam tak co roku. Miałam nadzieję, że mnie w ciąży ominie ale chyba nie .... Dziewczyny mam do was takie pytanie. Może będziecie umiały mi pomóc. Otóż od soboty strasznie bolą mnie plecy. Ból usytuowany jest po lewej stronie. Bardzo mi to przeszkadza. Nie mogę siedzieć w jednym miejscu, o porządnym wyspaniu się też mogę tylko pomarzyć. Nie wiem czym może być spowodowany ten ból, bo brzuch nie jest jeszcze tak ciężki żeby obciążyć kręgosłup (chyba?). Macie też coś takiego? Może wiecie co to może być? I jak myślicie czy powinnam dzwonić z tym do gina? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream moje usg połówkowe, które miałam robione w 21 tyg. trwało ponad 20 minut (zaznaczm, że było to usg 4d) i lekarz bardzo dokładnie mi wszystko objaśnił. Wydaje mi się, że 7 minut to trochę krótko, ale może się mylę :) Zapłaciłaś w sumie kupę kasy i powinnaś być zadowolona z usługi. Jak masz możliwość to reklamuj. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki pochwalę wam się. Dzisiaj rano zamówiłam sobie spodnie ciążowe i bluzeczkę. Idę w niedzielę na komunię i ocknęłam się, że nie mam się w co za bardzo ubrać, bo ciuchy ciążowe mam raczejw charakterze sportowym a na komunię trzeba elegancko (przynajmniej trochę:)). Mam tylko nadzieję, że towar dojdzie do niedzieli, bo jak nie to klapa. Tak to jest jak wszystko się na ostatnią chwilę załatwia ;( Przesyłam wam linki. Obejrzyjcie. Jak towar dojdzie to napiszę czy jest wart zakupienia :) http://www.pieknamama.pl/2961-Bluzka-Emma.htm kupiłam tą zieloną http://www.pieknamama.pl/go/_info/?id=2564 Powiem wam, że jak się trochę kasy wyda to od razu lepszy humor :) teraz tylko oczekiwanie. czy towar dojdzie na czas i czy będzie dobrze leżał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! PUCHATEK22 ładne te ubranka :) Napisz koniecznie czy jesteś zadowolona (jak juz dojdą oczywiście) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) ja bylam wczoraj na komunii, ale sie najadlam:) co do twardniec brzucha to ja je nadal mam choc nie takie intensywne jak wczesniej. Koteczku a Ty jestes ze swietoszowa kolo Bolesławca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Współczuję wszystkim, które maą jakieś dolegliwości. Mi na razie doskwierają tylko 2 spuchnięte bąble po ugryzieniach. strasznie bolą i są ogromne. Idę na plac zabaw z dziewczynkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o masę dziecka - może być różna i nie ma co się przejmować, jeżeli dziecko jest duże. Może łykasz Maternę? Jeżeli tak to zmień ją na coś innego, bo Materna powoduje nadmierny wzrost płodu. A ja dziś byłam na teście obciążenia glukozą - wynik jutro. Nie spodobało mi się to kłucie, powinni zrobić badanie glukometrem, a nie kłuć 2 razy w żyłę :/ Wynik byłby taki sam. Jakoś przeżyłam. Całe szczęście miałam ze sobą cytrynę, bo nie wyobrażam sobie jak by to było bez niej ;) Ten napój smakuje jak bardzo słodka oranżada (jeżeli się doda pół cytryny). Przeżyłam bez większych problemów. Jak dla mnie najgorsze jest to, ze trzeba było wytrzymać tyle bez śniadania :P Siedziałam godzinę w przychodni i ciągle myślałam jak mnie ssie z głodu :P Wstałam przed 7, pojechałam na badanie, byłam potwornie głodna, a mogłam zjeść dopiero przed 10 jak wyszłam z przychodni. Kurczę, nie bardzo rozumiem co się dzieje na kafeterii. Tyle jest wściekłych, zawziętych i wrednych osób, że strach gdziekolwiek wchodzić. Coś napiszesz, od razu się rzucają, piszesz o tym że jesteś szczęśliwa, zjadą że jesteś młoda i głupia i nie znasz życia... Ja sama już wiele razy zostałam zjechana, widać kafeterianki nie lubią osób które coś wiedzą :P Co do tej całej Sylwi, to niestety wszędzie może znaleźć się taka oszustka, może nie na taką wielką skalę. Nie da się przed takimi osobami ustrzec, obronić, usunąć ich z wirtualnej społeczności. Nic nie poradzimy, trzeba mieć tylko nadzieję że się tu taka nie pojawi / nie pojawiła. I uwaga ze wszystkimi pomarańczami (poza znanymi ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyrafa-dluga jeśli chodzi o test obciązenia glukozą to czy mozna w miedzy czasie popijac zwyklą wodę mineralną?? Bo gdzies o tym czytalam i nie wiem czy to jest prwda. A juz skończylam moje praktyki... :) Uff i jedno z nowu mniej z głowy :) Zaliczone na 5 :) Nie chodzi o ty że były cieżkie czy cos ale meczące są dojazdy i ciągłe myslenie o nich.... A dziś popoludniu idziemy na zajecia do szkoły rodzenia. Dzis tylko godzinny wykład teoretyczny. Ciekawe o czym będzie? Za to jutro wykład 2h i żwiczenia oddechowe z relaksacją przy muzyce. Kurcze, zła jestem na tą pogodę. Wczoraj jak mielismy takie plany odwiedzic te tężnie to od samego rana do popoludnia lało, a dziś słonecznie... A mialam wolny weekend od zajęć na uczelni..... No ale nic, może następonym razem wypad się uda :) Tak patrze na naszą tabelke i na prawde wiele dziewczyn juz zna płęć swojego dziecka. Zawsze jak ktoś dopisuje płeć to przypomina mi sie reklama actimela z hasłem - jak mozna nie wiedziec co w nas moze siedzieć? :) No a ja kurcze nie wiem :) Od 20 tygodni nie wiem co we mnie siedzi :) Hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko masz rację,że to wredne, bo każda z nas potrzebuje porady i słowa pocieszenia w razie problemów w trakcie ciąży, tu wymieniamy się pytaniami, wrażeniami i zawsze znajdzie sie kogos kto wysłucha.... ja bardzo się ciesze, że się do Was przeniosłam od sierpniówek, bo tam nie zostałam mile przyjęta (może się komuś narażę) i po krótkim czasie się wycofałam... tutaj jest mi dobrze, dziewczyny fajne i mam nadzieję, że po porodzie też się spotkamy może na innym forum :):):):) jeszcze raz dzięki, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akna nie martw się ja zaczynam 25 tydz i też nie wiem kto mi w brzuszku buszuje:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:-) Witam wszystkie nowe forumki:-) Długo mnie nie było, bo w domku nadal klapa z netem, a w pracy nie miałam czasu;-( Od dziś moja stażystka przeniosła się na moje miejsce i mam połowę mnie roboty, więc mam zamiara nadrobić zaległości w czytaniu:-) W przyszły poniedziałek jade na USG genetyczne to zdam relację. Moja dzidzia wierci się czasem bardzo mocno, ale są dni, że się martwie. Czuję tylko jak sobie z lewej strony wędruje na środek. Zwykle na następny dzień jest dużo bardziej akrywna. Nadal zdarzają mi się lekkie twardnienia brzucha, ale rzadko. Biorę nospę 3x1. MDream - moje badania prw 12 tygodniu trwało około pół h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figo ja tez nadal biore no spe 3razy dziennie a brzuch najczesciej robi mi sie twardy wieczorem albo w nocy.... a mam takie dyskretne pytanie odnosnie seksu, czy mozna go praktykowac przy tych twardnieciach? jak jest u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz inaczej wygląda to badanie z glukozą jak ja miałam robione w pierwszej ciąży to musiałam wypić rano na czczo glukozę oczywiście musiałam cytrynę sobie wcisnąć i po godzinie szłam na badanie :) i ja też powiem szczerze że tu na topiku jest lepsza atmosfera niż była na sierpniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Brzuszki:) Witam nowe Mamuśki W piatek byłam w szpitalu, te twardnienia brzucha to są skurcze- pani dr. powiedziała, że jestem bardzo szczupła dlatego odczuwam boleśnie każdy skurcz macicy (naprawdę okropne uczucie) Muszę brać nadal no-spe 3x2 i leżeć w łóżku. W sobotę miałam ustną maturę z j. angielskiego :D W niedziele do 19-stej siedziałam u mojego w firmie. Mały mnie całymi dniami kopie:) W czwatek idę na USG 3D- będę w 21 tc. Jak ten czas leci **Basiu- ja mam twardnienia brzuszka i normalnie współżyje z moim ukochanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
Basiu- a mi lekarz kazał się narazie wstrzymać ze współżyciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulko a lekarz Ci nie zabronil? ale sie wkurzylam termin warunku mam wyznaczony w tym samym czasie co inne zaliczenia a faceta to nie interesuje. zadzwonilam do niego a on ze ,,nic na to nie poradzi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MDream
PUCHATEK22 - ubranka świetne :> z jednej strony eleganckie a z drugiej strony wygodne :) gratuluje wyboru. dziękuje pozostałym "mamusią" za odpowiedzi ... pozostaje mi tylko niesmak po tym badaniu :) Kilka stron wcześniej rozmawiałyśmy o wózkach - byłam za ROAN MARITA ale ostatnio była moja koleżanka z tym wózkiem i z małą Jagódka - poszłyśmy na spacer - wózek solidny dalej daje mu 10 punktów na 10 ale nie daje się dla niskiej osoby - mam 155 cm i nie byłam w stanie go opanować teraz latem a co dopiero zima gdy Samuel już przyjdzie na świat :) poszłam do sklepu pojeździć troszkę wózkami i jak na razie dla mnie korzystniejszy będzie zakup TAKO JUMPER na przednich kołach troszkę mniejszych od tylnych. mam nad nim pełna kontrole ... teraz muszę mojego mężusia przystawić do wózka i tu boje się - bo mąż ma 202 cm a wózek jest malutki :D cena wózka 1200 pln wersja 3 w 1 + dodatki teraz jest też seria tako serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
aska 1978 a czemu tylko mamy się spotykać na forum, może uda nam się spotkać na żywo i będziemy się przekrzykiwać jakie te nasze maluszki są fajowe, hehe.. nie wiem jak w Polsce jest z badaniem glukozy , ale w uk badanie to wykonywane jest 2 razy, pierwszy raz ok 13tc, a następne ok 26tc. u mnie dzisiaj malowanie w domku, więc chyba nawet się ciesze że idę do pracy, nie znoszę zapachu farby, boli mnie głowa.Mam nadzieję że jak wrócę z pracy to ten zapach już wywietrzeje, w przeciwnym razie będę musiała spać w bagażniku auta,hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×