Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

No właśnie, jak jest z seksem?:P Sama jestem tego ciekawa bo i mi czasami twardnieje brzuch i wtedy staję się wściekła jak osa:) i nie wiem z czym jest to związane? Odnośnie no-spy to ja nawet nie liczę ile ich biorę, ale chyba trzy w ciągu dnia, a czasami wogóle. No ale nic. Dziewuszki ja dzisiaj zaczynam 22 tc i też nie znam płci swojego maleństwa, a bardzo bym chciała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skurcze mam niezależnie od współżycia. Początkowo gdy miałam ciąże zagrożoną lekarz zalecił abstynencje seksualna. Teraz współżyje i jest wszystko ok, wiadomo że orgazm powoduje skurcz macicy i brzuch robi sie twardy ale przechodzi po okolo 30 sekundach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki ja mam dopiero to badanie z glukozą za jakieś 3 tygodnie bo dopiero mam wizytę na 3 czerwca, więc jeszcze troszkę czasu mam:) a odnośnie wózeczków to ja mam swój taki upatrzony, też ma kółeczka z przodu mniejsze, a z tyłu większe i są pompowane. Już nie mogę się doczekać zakupów wyprawki. Wogóle już nie mogę się doczekać swojej dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o wózek to z biegiem czasu mam więcej dylematów - na początku stwierdziłam, że na wózek przeznaczam 2000 pln ale taki 3w1. Teraz jak rozmawiam z dziewczynami i czytam w internecie to okazuje się , ze spacerówka z serii 3w1 nie jest praktyczna, że lepiej kupić dobra \"parasolke\" np. Bartka - szybko się składa i rozkłada i jest poręczna niz spacerówka :) Poza tym dziecko z gondoli będzie korzystało do 6 miesięcy - większość z nich ma 74 cm a my urodzimy na zimę - tutaj znajomi mówią abym kupiła wózek głęboki używany taki do 500 pln albo z babymerc nowy za 650 - bo to jest bez znaczenia:) na foteliku pisze, ze od 0-11 kg mojej sąsiadki córka ma 7 miesięcy i juz się nie mieści - więc po co przepłacać ? ale z drugiej strony chciałoby się mieć wszystko co najlepsze i nowe !!! i sama nie wiem co robić? czy macie podobne dylematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:) Ja nie wyobrażam sobie dnia beż wejscia na nasze forum ,chciała bym zeby istniało po urodzeniu naszych malenstw abyśmy mogły sie dzielić naszymi problemami i pomagały sobie na wzajem :) :) :) Ja wczoraj byłam na zakupach w centrum chandlowym w łódzi było strasznie dużo ludzi wkurzało mnie to ze wszyscy zwracali na mnie uwage swój wzrok kierowali na mój brzuszek czułam sie jak by coś było ze mną nie tak .Nawet nie wiedziałm ale mój mąż też jest przesadny i nie pozwolł mi kupić w H&M małej koszuli w kratke dla naszego maleństwa(rozmiar co prawda duży 74 ale dziecko szybko rośnie)powiedział że to jeszcze za wcześnie ale tak sie uparłam że musiał mi ustąpić DLA DZIEWCZYNEK SĄ TAM TAKIE SŁODKIE ŚLICZNE UBRANKA w dość przystępnych cenach .Body kupiłam wczesniej z długim i krutkim rekawem zostało mi dokupienie śpiochów i pajacyków . Puchatek ładne ubranka do piątku powinny spokojnie dojść :) Matwie się bo bolą mnie nogi w stawch i mam często skurcze łydek w nocy mam nadzieją ze to nie oznaka żylaków ,a jak sie położe na dywanie to tak strasznie bolą mnie nogi i biodra że niemoge sie przekręcić na bok wy też tak macie ????? AGA86 z tego co wyczytałam to nie znasz jeszcze płci na następnym usg napewno nie będzie się ukrywało NITA ANITA a tobie gratuluje córci ,u nas to na bank chłopak wczoraj pokazłam zdjęcia z usg szwagierce na jednym jest umieszczony siusiaczek od razu zgała ze będzie miała bratanka . Ja jutro mam wizyte ostatnio miałam za twardy brzucholek i z winików badań wyszło że mam za mało krwinek czeronych mam nadzieje że wszystko bedzie ok . POZDRAWIAM :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! No i jestem już po usg! Płci nie dało się sprawdzić bo to jeszcze za wcześnie ale to nie ważne bo najważniejsze jest to że z dzidzią wszystko w porządku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chcialabym skonczyc juz szkole, bo mam dosyc stresu z nia zwiazanego:( najbardziej boje sie ze nie zalicze tego warunku:( no i zeby inne zal poszly mi dobrze bo poprawki sa we wrzesniu a my wtedy rodzimy... wizyte mam w piatek 15 maja juz nie moge sie doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia: Ja mam zakaz, bo podobno takie skurcze mogą powodować skracanie szyjki, a mi się niestety skraca;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tydzien po tej wizycie ze skurczami bylam na wizycie kontrolnej i na szczescie z szyjka bylo wszystko ok choc moj lekararz twierdzi ze jest na ,,granicy" bo ma 3 cm. Teraz w piatek ide do lekarza i zobacze co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nadzieję, że nasz topik przetrwa, a jakby powstała sytuacja awaryjne możemy zakładać forum na n-k, tam forum będzie prywatne. Ja zaglądam tu codziennie po kilka razy, dzień bez wrześniówek jest dniem straconym ;) W Polsce obciążenie 50 g glukozy wykonuje się między 24 a 28 tygodniem ciąży. Ja jestem w 24, lekarz wyznaczył mi datę badania więc zrobiłam. Całe szczęście po tych igłach nie mam siniaków ;) Byłam dziś też w szkole rodzenia, zaczynam ćwiczenia od środy :) Musiałam sobie kupić spodnie dresowe, kupiłam we Wzorcowni jakieś szmaciane, luźne i cienkie spodnie za 30 zł (normalne, rozmiar 44) i pomimo że są strasznie brzydkie (trochę przykrótkie, kolor niebieski, ale taki jak z komunistycznego klubu sportowego) cieszę się jak dziecko, bo w ciążowym zapłaciłabym 4 razy tyle. W końcu ma mi być wygodnie, nikt nie będzie mnie tam oglądał! My wózek mamy już od dawna, kupiliśmy go zaraz po świętach. Trochę żałuję, ale mam nadzieję, że się sprawdzi. Już wcześniej o nim mówiłam, trzykołowy x-lander xt. Kupił nam go teść zaznaczając, że ma kosztować około 1000zł. Już dziś widzę kilka jego wad. Jest mały i dziecko szybko z niego wyrośnie. Gondolka jest mała jak na jesienne dziecko. Ma 3 koła i przy wjazdach np na krawężnik będzie się bujać - postawiony na przednim kole. Hamulec nie jest ręczny, tylko \"nożny\". Ale cóż, kupione jest i stoi w garażu. Wózek ma swoje duże zalety, jak ogromne pompowane koła, zwrotne przednie kółko które można blokować, jest wielofunkcyjny, czyli na różne okazje no i bardzo ładnie się prezentuje, jest zgrabny i fajnie się prowadzi. Zobaczymy, jak będzie się sprawdzał. Mam nadzieję, ze pokaże wtedy więcej swoich zalet. Dziewczynki, jeżeli brzuch twardnieje ciąża jest uważana za zagrożoną i wtedy nie wolno współżyć. Seks niestety stymuluje macicę do następnych skurczy, a sam stosunek drażni szyjkę, która może zacząć się skracać. Dlatego - gdy są skurcze i twardnienia brzucha lepiej po prostu przeczekać tak długo, jak będzie to potrzebne. Zawsze można zastosować jakieś metody alternatywne ;) Jednak trzeba pamiętać, że orgazm - nieważne jakiego pochodzenia - powoduje skurcze macicy, a stymulacja piersi może prowadzić do wytwarzania oksytocyny, która także powoduje skurcze. Lepiej dla dobra maleństwa przeczekać. Dziś we Wzorcowni oglądałam ubranka dla dzieciaczków. Niestety oni zrywają metki producentów i nie wiadomo, jaki rozmiar się ogląda :/ Były tam śliczniutkie sunkienusie, takie w kwiatki, z falbankami na ramionach, po prostu miód.... Dziewczynki są od strojenia ich, nie wiem po co sobie tego odmawiać :) Jeszcze nic nie kupiłam, czekam do czerwca, a potem wpadam w szał zakupów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Figa- mi na szczęście szyjka się nie skraca:) Niestety mam łożysko przodujące i umiejscowione nisko. Lekarz polwiedział, że to jest do obserwacji. **Basiu- nie przejmuj się szkołą, bądź dobrej myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zgadzam się z Wami, że dzień bez tego forum jest dniem straconym :) Jestem też przekonana, że nasze forum przetrwa nie tylko do września ale i dużo dłużej :) Zyrafko też uważam, że dziewczynki są od strojenia. A jak!!! I też jak oglądam takie małe ubranka, a szczególnie sukieneczki to aż mi się ciepło na sercu robi :) Tyle, że ja zakupy zaczynam dopiero w lipcu. Tak sobie obiecałam i tego się trzymam :) Idę gotować obiadek. U mnie dziś ziemniaki, kotlety schabowe i mizeria. A wy co serwujecie? Może mi coś wpadnie do głowy i jutro będę miała problem z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez uwielbiam zagladac na to forum:) jak jestem w domu to ciagle zerkam:) mnie martwia te moje skurcze jak znow o nich czytam... nie sa czeste i dlugie ale z 6-7 na dobe sie zdarza, czesciej w nocy. Problem mam z tym ze lekarz mowil zebym nie przejmowala sie tymi wystepujacymi podczas zbierania sie gazow badz gdy chce mi sie siusiu... ale ja nie zawsze potrafie te skurcze odrozniac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś obiadu jako takiego nie ma, mąż po pracy jedzie na ryby i mam zrobić tylko coś dla siebie. Nie będę się przemęczać, zrobię coś ekspresowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witajcie tylko mnie pół dnia nie było (brak prądu) a wy tu tyle na tworzyłyście no no no a my no cóz wczoraj miałam okropnego zchcioła tylko problem był w tym , ze nie wiedziałam na co i nawet szczere chęci m że coś kupi spełzły na niczym bo nie mogłam się określić , a przed chwilą dzwonił ze jest przed sklepem i mam powiedzieć co chcę zjeśc a ja znów nie wiem:P masakra:P co do ruchów maluchów to nasze bąble szaleją po całości (pewnie puki miejsce mają) nie wiem czy to czasem nie jest jakaś zabawa w berka albo po prostu bijatyka:P mdream my też planujemy wózek z Tako tylko to są na prawdę dość cięzkawe wózki(nie mówię tylko o bliźniaczych) ale wzory mają przerózniaste także jest w czym wybierać!!!! 3majcie się ciepło i myślcie pozytywnie ps wczoraj jak weszłam na wagę to zobaczyłam +10kg ale wpiszę je dopiero jak zobaczę to samo u gina w sobotę ulala będę słonikiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sytofala u Ciebie w brzuszku to się pewnie wyrabia :) hihihih zyrafa-dluga jeszcze raz ponawiam pytanie odnosnie tej wody minaralnej. Jeśli chodzi o test obciązenia glukozą to czy mozna w miedzy czasie popijac zwyklą wodę mineralną?? Bo gdzies o tym czytalam i nie wiem czy to jest prwda. A tak mnie to troche zastanwia i dlatego postanowiłam jeszcze raz zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akna, nie wiem co Ci powiedzieć, czy można czy nie.... Nigdy nie słyszałam o tym, czy wolno popijać mineralną w czasie badania. Woda mineralna z jednej strony nie powinna zafałszować wyniku badania, bo nie zawiera węglowodanów. Z drugiej strony może rozrzedzać skład mieszaniny w żołądku, glukoza do picia jest przecież rozpuszczona w wodzie (jest to roztwór o odpowiednim stężeniu, nie czysta glukoza). Jeżeli będziesz chciała popić łyczka wody, na pewno nikt Ci nie zabroni, ale nie dużo. Dla pewności zadzwoń do laboratorium w którym będziesz wykonywała test i się dowiedz. Sytofala, niedawno oglądałam program na TVP coś w stylu \"w łonie mamy\", odcinek był o ciążach mnogich. Okazało się, że bliźniaki w łonie mamy naprawdę potrafią się tłuc. Wszystko zależy od charakterów dzieci. Jeżeli jedno będzie bardzo zdecydowane i dominujące, a drugie uległe, te silniejsze będzie je okładać, a te słabsze będzie się zasłaniać przed ciosami ;) Relacje między nimi będzie wyraźnie widać, gdy już dorosną i gdy jedno będzie panować nad drugim. Śmieszne to, ale prawdziwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wrześniuweczki :) Odnośnie zakupów to ostatnio znalazlam super spodnie dresowe i to w butiku :D :D kupiłam az 2 pary S i M. Jak naraze chodze tylko w S, maja pas taki jak te spodnie typowo ciazowe a cena jest bardzo przystepna :) http://www.butik.net.pl/product-pol-120204-Spodnie-Szeroki-Pas-II.html A do tego były jeszcze przecenione na 29 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są z bardzo cienkiego materiału i bardzo ładnie się układają :) Maż sie smial że sie ubieram w sklepie dla gimnazjalistek ;) ale co tam... czasem cos fajneg mozna i tam trafic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak Sytofala ja też oglądałam ten program i zgadzam się Żyrafą:) A co do reszty:) Słuchajcie gdzie nie pójdę do sklepu tam pełno znajomych, pytają się mnie który to już miesiąc ja mówię, że lada dzień będzie 6 - a oni na to \"to gdzie Ty masz tego dzieciaka\" - mówię, że tam gdzie powinien być:) Czasami te wywody innych są przerażające. Justa ja z tymi spojrzeniami mam bardzo podobnie. Gdzie nie pójdę czy do jakiegoś marketu, czy do parku czuję na sobie spojrzenia innych ludzi:) Pytam się wtedy mojego męża, \"czy coś jest ze mną nie tak\" i zaczynamy się śmiać. Ja nie wiem czy kobieta w ciąży tak dziwnie wygląda;) A dzisiaj mam taki ponury humor, że mnie wszystko drażni i najlepiej bym nie wychodziła z domku:( I do tego ta pogoda, taka nijaka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie NitaAnita:) ja mam z butika bardzo dużo rzeczy, ponieważ odpowiadają mi dłuższe fasony bluzek, a teraz w ciąży jak znalazł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga u mnie tez na uczelni zdziwienie jak mówie ze to juz 6 miesiac... a kazdy... "o rany muslalam ze to 4" :O no taka juz nasza uroda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci szczerze Anitka, że się tym wogóle nie przejmuję, a raczej mnie do się podoba bo mam kupę śmiechu. No nic nie każdy musi chodzić jak mały słonik:) Słuchajcie moja bliska koleżanka, która urodziła w lutym z 33kg których przytyła straciła tylko połowę. I wygląda dużo gorzej niż przed ciążą. Ma 25 lat, a wygląda na 35 słowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm... zobaczymy jak to bedzie z moimi kilogramami :O hm... ciekawe ile ich jeszcze przybedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie straszcie, 33 kg?... Ja nie popadam w żadną fobię, nigdy nie byłam szczupła, ale teraz gdy już przybrałam 9 kilo (jutro się okaże czy nie więcej...) to zaczynam się bać. Nie żebym miała sobie wprowadzać jakąś dietę, czy schizować, ale przeraża mnie wizja otyłej mnie, co zdaje się być coraz bardziej bliskie rzeczywistości... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W brzuchu ciężarnej kobiety były bliźniaki. Pierwszy zapytał się drugiego: - Wierzysz w życie po porodzie? - Jasne. Coś musi tam być. Mnie się wydaje, że my właśnie po to tu jesteśmy, żeby się przygotować na to co będzie potem. - Głupoty. Żadnego życia po porodzie nie ma. Jak by miało wyglądać? - No nie wiem, ale będzie więcej światła. Może będziemy biegać, a jeść buzią.... - No to przecież nie ma sensu! Biegać się nie da! A kto widział żeby jeść ustami! Przecież żywi nas pępowina. - No ja nie wiem, ale zobaczymy mamę a ona się będzie o nas troszczyć. - Mama? Ty wierzysz w mamę? Kto to według Ciebie w ogóle jest? - No przecież jest wszędzie wokół nas... Dzięki niej żyjemy. Bez niej by nas nie było. - Nie wierzę! Żadnej mamy jeszcze nie widziałem, czyli jej nie ma... - No jak to? Przecież jak jesteśmy cicho, możesz posłuchać jak śpiewa, albo poczuć jak głaszcze nasz świat. Wiesz, ja myślę, że prawdziwe życie zaczyna się później."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafka Ty się tak nie stresuj:) ja tylko podałam przykład niedbalstwa i tego co się dzieje po porodzie. Uwierz mi, że znam dziewczyny, które tak dużo właśnie przytyły i naprawdę powróciły do swojej formy. Ale i uważam, że to jest też dzięki karmieniu piersią, ponieważ trzeba od pewnych rzeczy się powstrzymywać, a moja koleżanka karmiła bardzo krótko i nie wystrzegała się wogóle słodyczy i dzięki temu straciła ten pokarm:) co oczywiście było dla niej korzystne. Powiem Wam, że ostatnio jak zobaczyłam jej kolację to się przestraszyłam. Ona i jej mąż zamówili dwie ogromne pizze z czego ona zjadła jedną całą i wypiła tony coli:) mnie aż zemdliło, bo nigdy tyle nie jadłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym patrzeniem jak na ufoludka, to i mi się zaczynają przyglądać. W weekand byłam w Tesco i ustawiłam się w kolejce z pierwszeństwem. Mnie nikt nie puścił - 4 osoby stały. Za mną ustawiła się Pani z większym brzuszkiem, ale nie miałam siły jej ustępować. Podchodze do kasy a kasjerka do mnie czy mogę tamtej Pani ustąpić. Normalnie oczy mi z orbit wyleciały. Mówię, że jestem w ciąży, a ona na mnie spojrzała jak na ufoludka... I naprawdę nierozumiem dlaczego jedni widzą odrazu, a drudzy wogóle. Ogolnie kasjerka jest zajęta, a ja niska, to mogła nie zauważyć, ale ludzie przedemną widzieli, bo najpierw się gapili a potem udawali, że mnie nie ma.... Żyrafko podejrzewam, że każda z nas znajdzie jakieś \\\"ale\\\" do swojego wózka, choćbyśmy nie wiem jak te wózki długi wybierały:-) Ja od 2 miesięcy się rozglądam i każdy ma coś nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniubuu jA MAM NADZIEJĘ, że spotkamy się na żywca w końcu dzieli nas tylko 20km. pozdrawiam.... co do seksu też lubię, ale dziewczynki ja zapadam o 21 w sen i nie sposób mnie obudzić, haha:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×