Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Witam! Ja właśnie nastawiłam pranie a tu klapa - za oknem pada deszcz :( To pada to chyba i tak łagodne słowo.... Zrobilo się okropnie i ponuro :( Kurcze czytam to co piszecie o bólu kręgosłupa i ja tez tak mam! Nie wiem czy od ciezaru brzuszka, czy od czegoś innego.... Normalnie nie mogę wyleżeć.... Boli jdolny odcinek kręgosłupa jak spie na boku prawym, lewym i jak śpie na plecach.... :( :( :( Juz nie mam pojecia co robić..... Basiu, szkrabek9 ja też cały tydzień - przygotowania do egzaminów :( Już mi sił brakuje ale musimy dać radę...... aga86 serdecznie dziekuje za gratulacje z okazji wiedzy na temat tego \"co we mnie siedzi\" (powtarzając za reklamą actimela) :), pewnie kochana tez sie niedlugo dowiesz :) a masz jakieś przeczucia?? ja też tak mam że jak wiem, że nastepnego dnia czeka mnie ważne/miłe wydażenie to sapać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A co do kręgosłupa to nawet mi nie przypominajcie! Mnie to krzyże bolą już od samego początku ciąży, to u mnie rodzinne chyba bo wszystkie kobiety miały z tym okropny problem. Dlatego jestem na L4. W nocy to mnie tak boli, że jak chce się przewrócić np. na drugi bok albo wstać do wc to muszę męża budzić bo sama nie dam rady, taki ból!!!! Okropne uczucie!! I na dodatek ostatnio odczuwam ucisk na prawą nerkę(chyba to nerka?), trwa to około 2 godziny i przestaje, i za jakiś czas znowu, zwłaszcza jak długo jestem w jednej pozycji. Czy to możliwe żeby dzidziuś już mnie tam daleko kopał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Niko:) nie chce zapeszac bo jest narazie wporzadku, tylko zawsze jak tak powiem to pozniej sie zmienia na gorsze... dzis idzie ze mna do lekarza, a zawsze jak widzi dzidzie to jest kochany, takze moze bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny Czytam,że Basiu poprawił się Tobie humor, fajnie:):) Ja wczoraj poźno wróciłam i nie miałam siły już pisać.... po raz ostatni jechałam tak długo autem!!!!! to już nie na moje siły.... najgorsze, że mam ciągle parcie jak przy miesiączce i takie uczucie jakby otwierała mi się pochwa.... sorry za takie określenie ale nie umię inaczej tego opisać.... czy jechać na ostry dyżur, jak uważacie???? \\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Asiu ja bym na Twoim miejscu zadzwoniła do lekarza który prowadzi Twoją ciąże żeby się doradzic co zrobić, jeśli każe Ci jechać to jedź!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akno ja wlasnie tak samo nie mam sily juz do nauki ja nic prawie nie robie tylko calymi dniami siedze i sie ucze.. a jesli chodzi o kregoslup to ja jak siedze nad ksiaqzkami to nie moge wytrzymac z bolu a w nocy spac bo zadna z pozycji nie jest dobra.... dzis ide do lekarza moze cos zaradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu no humor mam lepszy bo weekend byl udany i dzis ide do lekarza, ale mam dosyc szkoly co mi psuje go troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam do gina, przyjmie mnie dzisiaj po 14ej.... Powiedział,że to może być już rozwarcie!!!!1 chyba oszaleję..... wystraszyłam się okropnie ale Małe się rusza to jakoś mniej się przejmuję, o ile tak można powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu ale jeszcze tylko trochę :) DAMY RADĘ. Moze Tobie cos lekarz zaleci na ten bół kręgosłupa - jak poznasz jakiś sposób jakby sie z nim uporac to napisz koniecznie :) Ja myślałąm o basienie i chyba się skuszę po tym egzaminie, ale mam problem ze strojem. Nie wiem czy tak wypada w 2 częściowym z takim brzuszkiem, a w mój "basenowy" jednoczęściowy się nie mieszczę :) hihi Na wizycie u ginki zapytam czy nie ma przeciwskazać co do basenu, rozejrzę sie za strojem i chyba sie wybiorę. Może chociaż to zlągodzi ten ból kręgosłupa. No a pranie to chyba bedę musiała rozwiesić w domu bo nie zanosi sie zeby przestało padać w najblizszym czasie...... Idę rozwiesić to pranie i wracam do notatek i ksiązek :( :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Aśka jak wrócisz od lekarza to daj znać co i jak!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu...ja po pierwsze nie mam ogrodu warzywnego,a po drugie tutaj w sklepach nie ma kopru...znalazlam w jakims tureckim czy marokanskim sklepiku....wiec ciesze sie jak male dziecko...ja uwielbiam koperek!!! Dziewczeta te z egzaminami na karku..jeszcze troche cierpliwosci i bedzie po....dacie rade...no bo kto jak nie WY!!! ;) Ja dostalam w prezencie od mojego T. poduszke do spania w ksztalcie bananka..jest dosyc dluga...spiac na boku,podkladasz jeden jej koniec pod glowe,otaczasz brzuszek i drugi koniec wkladasz miedzy nozki ;) Przeznaczona jest dla kobiet w ciazy i osob majacych problem z kregoslupem...mozna ja tez wykorzystac przy karmieniu malenstwa..mozna zobaczyc na stronie www.babylonia.be pewnie w PL tez sa dostepne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczynki Od piatku sie nie odzywałam ponieważ dopadł mnie ból dosłownie ze 2cm pod żebrami po prwej stronie brzucha .Jak siedze i leże jest wszystko ok jak tylko wstane i pochodze 10min -znów boli ,nasila sie wieczorem.Nie mam dodatkowych objawów maleństwo normalnie wariuje w brzuszku .Dzwoniłam do swojego lekarza dzisaij bo zaczeło mnie to martwić powiedział że albo macica sie tak rozciaga albo to wyrostek jak by bardzo bolało to moge w każdej chwili jechać do szpitala .Wizyte mam jutro, mam nadzieje że to nic powarznego . Aska napisz co tam u ciebie ,CZY WSZYSTKO OK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych problemów z kręgosłupem to mnie bolał chyba ze 2 tyg ale przeszło..... starałam się więcej ruszać i spacerować, basen to dobry pomysł. poproście też męża o mały delikatny masażyk, fajnie relaksuje i też pomaga. pamietajcie tylko, że nie wolno masować bezpośrednio po kręgosłupie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu daj znac jak u lekarza, staraj sie narazie nie myslec o rozwarciu, moze to nie jest nic powaznego a stres pogarsza sytuacje. Ja mialam naprawde bardzo mocne twardniecia a rozwarcia nie bylo takze moze u Ciebie tez nie bedzie zle. Trzymam kciuki kochana, bo domyslam sie jak to musisz przezywac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa3
cześć u mnie pochmurno dzięki za rady w sprawie zmywarki, mnie też kręgosłup dokucza a do tego od czasu do czasu rwa kulszowa czasem pomaga owinąć cieplutkim szalikiem plecy i chwila odpoczynku. jak podłożę małą poduszeczkę pod kolano jak na boku leżę to też jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika i Justa napiszę na pewno. Mam nadzieję, że skończy się na strachu i leżeniu..... wiecie ja chyba przeceniłam swoję siły, myślałam,że skoro super sie czuje to co się może wydarzyć? przecież całą ciążę znoszę tak dobrze poza standardowymi bólami pleców,maleńką anemią......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki nie martwcie się u mnie też pada i nie da się dziś nigdzie wyjść, a ja mam dzisiaj tyle spraw do załatwienia jeszcze:) Aniu co do mojego dzidziusia to ja mam przeczucie, że będzie dziewczynka- nie wiem czemu tak jest, ale coś głęboko w sercu mi mówi, że to będzie potomek płci żeńskiej. No nic, ale przeczucia można mieć, a się okaże jak się urodzi. Wiecie co, odebrałam wyniki glukozy no i powiedzcie mi czy to dobrze * na czczo - 79 * obciążenie 50 g glukozy po 1h - 95 hmmm... wogóle nie wiem czy dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu ja jestem spokojna. na początku zaraz po telefonie do gina popłakałam się ale szybko wzięłam się w garść dla Maleństwa.... musi być dobrze!!!! A Małe bardzo się rusza, więc to mnie uspakaja.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie Asiu ciesze ja tez mam dobry humor bo ide dzis do gina i mam nadzieje ze bedzie ok:) robie wszystko tylko nie chce mi sie za nauke brac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska...bedzie dobrze....i super,ze potrafisz sie zmobilizowac dla Malenstwa...To w tej chwili najwazniejsze...ginekolog sie odpowiednio Toba zajmie...moze to tylko tak groznie wyglada-brzmi....rozwarcie....po wizycie sie uspokoisz....trzymam kciuki...mocno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska dja znac c lekarz powiedzial, ja mam podobne parcia, kilka dni tak mialam dzis np jest ok, a do tego brzuch twrady jak chodze i troche bolesny, mowilam poloznej na wizycie, ale oni w uk twierdza ze to jest najnormalniejsze w swiecie, ciaza to zmiany i czasami bole i tak byc musi. HMmmmm.... wiec probuje sie nie martwic, Malenstwo szaleje a ja probuje kiedy tylko moge odpoczywac. Basia mam nadzieje ze relacje z mezem sie poprawia i bedziecie oboje cieszyc sie ciaza i wspierac. Ja nie mam takich problemow bowiem moj maz to zloty czlowiek i najwspanialszy maz na swiecie, wiec tym bardziej zrozumiec nie moge takiego podejscia Twojego faceta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Brzuszki, melduje sie po weekendzie. Spedzilam kilka godzina na plazy a dzisiaj mam efekty. Takie tylko lezenie w ubraniu na kocyku a moja twarz strasznie czerwoan, bo je sie ze plamy mi wyskocza niebawem WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DZIEWCZYNKI ZYCZE WASZYM BRZDACOM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, w Polsce też można kupić takie banany, np. tu: http://www.allegro.pl/item639899099_z_mysla_o_mamach_i_dzieciach_fatty_snake.html Ten sprzedawca ma dodatkowo fantastyczne poduchy, tzw. worki Sako, które są niesamowicie wygodne i polecane ciężarnym - świetnie dostosowują się do krzywizn ciała i podpierają kręgosłup. Wiele razy siedziałam na workach Sako - rewelacja. Aska1978, zobaczysz że wszystko będzie dobrze. Maluch się rusza, znaczy się że jest zdrowy. A nawet jeżeli szyjka się rozwiera, to co? Wystarczy odpowiednio wcześnie zacząć leczenie, podają leki, każą leżeć plackiem - szyjka się zamyka i po strachu. Bądź dobrej myśli, Twój maluch tego potrzebuje Aga86, wynik obciążenia glukozy masz dobry, ja po 1 godzinie miałam wynik 108, czyli też niski, ale to dobrze :) Hehee, dziś po południu zapowiedzieli się kupcy. Sprzedamy samochodzik, huraaa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asko Oso ja tez mam nadzieje ze z mezem bedzie ok choc ja czasem w to nie wierze bo u nas jest kilka dni dobrze, klotnia, kilka dni dobrze i tak wkolko... ok zabieram sie do nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorwalam w koncu wage i tak na oko mam jakies +5 kg, plec nadal nieznana :( 1.Figlarna........26.......synek ....24.08.........tuchola............+2 kg 2.Aska 1978....30..........?...........28.08......Ostrów wlkp.....+2kg 3.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów.........6kg 4.kobra78.......31...Krzysztof.......1.09.......Rze szów..........+3kg 5.aguchaaa......34......córeczka...1.09........Lubli n .. .........7kg 6.justa140283….26.......synek ......1.09....... k/Łodzi...........7KG 7.Majunia79.....29......Lenka.........1.09 .......Małopolska.......10kg 8.mamamadrid...34......Emilia.......2.09.......Madrid . . .........5 kg 9.mamabelgie…..32.....coreczka...3.09.. ..... Belgia. ............5kg 10.MamaIzia.......22.........?..........3.09.......Libią ż.............-3kg 11.nitaanita......24...córeczka.....04.09..... Lbe................+4,5kg 12.zyrafa-dluga..24.......Basia......05.09......Białysto k.......+10,5kg 13.ania76..........33......synek......05.09......Gdańsk. ............+1kg 14. Koliban........28......synek......05.09……..Warsz awa........+5kg 15.evka81........27.........?..........06.09.......Cambr dge........0kg 16. aska.osa......26.........?.........06.09.......Anglia....... ........+1 17.cleo123........27....córeczka ...08.09.......Warszawa.........+5kg 18.small size......23.....synek .....08.09….....Sztum...... . ..... +6kg 19.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 20.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 21.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 22.ewelkajaw....25..... Wiktoria....11.09.....Jaworz n o.........+5kg 23. Trąbka........23.....Michałek.....11.09......Wawa......... ...+6 kg 24.ewelka0612...28...chłopak.......13.09.....Wawa........... .3 kg 25.chochlik_....29.....dziewczynka..13.09.....K/Kr a k owa.... +2,5 26.basia19g......23......chłopak.....15.09......Zgorzele c ..........5kg 27.Sytofala........22..synuś,córcia..16.09….. D-ka Wisłocka.....7kg 28.emce...........29......chłopak.....16.09..... ..Świnoujście........ 29.misha85 .......24......synuś........16.09.......Warszawa.........8kg 30.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 31.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 32. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 33.aga86..........25..........?............16.09.......N asielsk.........+4 kg 34.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............5kg 35.sylwinka25...25.........?...........18.09......Jaroci n...............2kg 36.Magdakate...25.......syn............17.09...Cambridge .. ......+4kg 37.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 38.kasia1182.....27....chłopak........19.09......Ostrzes zów.......1kg 39.MDream .......30 .....chłopak .....19.09......Sosnowiec...+/- 1kg 40.Kajojcia.......20.......Antosia......19.09.......Kiel ce.........+1,5kg 41.Puchatek22...24.....córcia......20.09......Skierni ewice.......5kg 42.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 43.ewela1777.....19.........?...........20.09......Pio trkow...........0kg 44.agunda.........27....Chlopak......22.09......wroc ław...........3kg 45.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław...........0kg 46.Anulka1988....21.....chłopak.....22.09…... Warszawa..........-3kg 47.*akna**.........24.....córcia.......22.09......Byd goszcz..........6kg 48.szczesliwaaa..26......Adaś........23.09…...... Dębica ..........+4kg 49.Karila..........27.......córka........24.09......Wroc ław.........+5kg 50.agaigi27.......27..........?..........24.09......CHO SZCZNO.. ...+3kg 51.szkrabek9.....26.........synuś...........25.09...Śląs k .............7kg 52.Malinka88888..24...córeczka.....25.09......Leszn o.............5kg 53.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 54.Mal_g...........34....aniołek.....14.02 ....Brisbane 55.Made83.........26..........?..........27.09........Kr aków.........+2kg 56.figa84..........25......Jagienka.......29.09......B - B.............+4kg 57.mamuśkaaa3..33.........?............29.09......Wodzi sław…......2kg 58.Iza339.......29....dziewczynka.....29.09.......P i astów.......1,5kg 59.NikaP..........22....Michałek......29.09.......k/Ja sła........+2,5kg 60.kasienka123...29.......?............29.09.......Kros no.............7kg 61.Stelka.........28.......Tomek........30.09.......B rzeg.............2kg 62.Aniabuu23.....27....Adrianna.... ..30.09.......Kal isz............+5kg 63.Marusia25.....27.........?............30.09.......Pio nki...........+2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzuchatki! Nie pisałam nic w zeszłym tygodniu, bo jakoś nie miałam siły na nic. Ale na bieżąco Was czytam. Za to nowy tydzień zaczął się całkiem fajnie, od rana świeciło słoneczko, dopiero teraz się zachmurzyło. Kupiłam sobie fajne buty na lato, skórzane i w niskiej cenie i od razu poprawił mi się humor, a i jeszcze sukienkę z second-handu, typowo letnią, w którą mieści się mój brzuszek. A jak wiadomo udane zakupy zawsze poprawiają nastrój. Basia19g, nie przejmuj się tak tymi kłótniami, nie wszystkie małżeństwa żyją w idealnej harmonii. Ja z moim M też przez pierwsze lata tak się kłóciliśmy i godziliśmy naprzemian. Musisz się trochę zdystansować. Mogę Cię pocieszyć,że po jakichś 5 może 6 latach przestalismy się kłócić. Widocznie musicie się dotrzeć. aga86, zazdroszczę Ci tych wyników glukozy, ja będę musiała powtarzać, bo u mnie wyszły poniżej normy. Dziewczyny, mnie też dopadły skurcze! Od 20 tc miałam sporadycznie, a teraz( 27 tc) są coraz częściej i bardziej bolesne. Idę w czwartek do lekarza to sprawdzi czy szyjka się trzyma. W pierwszej ciąży musiałam brać leki rozkurczowe(scopolan) od 28 tc do końca ciąży,bo mi się szyjka skracała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście moje wyniki glukozy wyszły POWYŻEJ normy, przejęzyczyłam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja mam chwilke czasu dopoki maz z pracy nie przyjdzie:) synek spi, cos przeziebiony jest, pranie sie pierze, garki sie myja a ja mam luz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×