Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość hmmmmhmm
ktora jest najpiekniejsza mama?? http://kobieta.wp.pl/gid,11182495,img,11182505,kat,26405,galeriazdjecie.html?T%5Bpage%5D=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko mnie nie było przez parę godzin, a Wy tyle nasrkobałyście:) A propo wózka to mnie się podoba Atlantic i ten plus, że tylko jedna osoba w mojej miejscowości ma ma ten wózek, a reszta coneco albo x- landery, także napewno go nie będzie za dużo;) Odnośnie łóżeczka turystycznego- widziałam u mojej znajomej to łóżeczko i dzidzia śpi od samego początku w nim, ale nie wiem czy wymieniała materacyk, chyba tak. I mnie jakoś nie zraziło. Ja jutro jadę do lekarza i mąż specjalnie chce ze mną jechać bo mówi, że teraz to nigdy nic nie wiadomo:) Basia współczuję Ci siedzieć tyle czasu sama, ale też trzeba znaleźć te dobre strony bo ja np. uwielbiam w domu siedzieć sama i do tego siedzę po ciuchu bez włączania tv jedynie co siedzę przed komputerem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus ja tez lubie byc sama i siedze przy cichutko wlaczonym radiu, ale teraz sie czesto zle czuje i troche sie boje byc sama... moj maz wraca dzis po 21...SUPER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się dziś naprodukowałyście... :D Ledwo doczytałam ;) Ja dziś od świtu na nogach - od 7 na oddziale, potem lekarz, obiad, spacerek z mężem po parku i oto jestem :) Zbudził mnie dziś potworny skurcz brzucha. Trwało to może minutę, może dwie, było okropne. Mąż usłyszał mój jęk, zerwał się na równe nogi i poleciał po leki. Nie wiedziałam czy iść na praktykę, czy zostać w domu. Całe szczęście ten skurcz się nie powtórzył, a za praktyką przemawiał fakt, że po drugiej stronie korytarza jest patologia ciąży :P Mam fuksa, bo położna która nadzoruje moją praktykę jest bardzo ludzka, gdy jej opowiedziałam co się ze mną od tygodnia dzieje, zadała mi pracę papierkową, więc większość dyżuru przesiedziałam. Oczywiście przewinęłam i nakarmiłam kilka noworodków, żeby nie było ;) No i tak będzie każdego dnia, bo jak powiedziała: mam donosić dzieciaczka, a nie latać do niego na wcześniaki... :) A jest mi coraz ciężej, przy intensywnej pracy szybko tracę oddech, a gdy długo stoję lub nachylam się nad dzieckiem bolą mnie plecy. Lada dzień zacznę III trymestr ciąży, to nie przelewki... Po zajęciach pojechałam do ginekologa. Powiedziałam mu jak wyglądał mój tydzień, dostałam jeszcze tabletki przeciw skurczom, powiedział żebym leżała i powoli zaczęła zmniejszać dawki leków. Dostałam też Nystatynę na upławy. A moja waga? +13 kg, ale od tygodnia całe szczęście nie drgnęła... Może skończyłam to szybkie przybieranie, bo w tempie +1 kg na tydzień będę wyglądać jak beka.. Poza tym wszystko jest ok :) Męża mam kochanego :) Skurcz obudził mnie przed 5 rano, w sumie i tak to moja pora na wstawanie, gdy mam na 7 rano do szpitala. Mąż dopilnował, żebym poczuła się lepiej i zrobił mi śniadanie. Po moim powrocie do domu stał przy kuchni i pichcił obiadek. Od poniedziałku wziął 3 dni wolnego, chciał jeździć na ryby. Ale pech chciał, że sprzedaliśmy samochód ;D więc siedzi w domku i się nudzi... Kochany, sprawdza się w roli Pana Domu :D Co do łóżeczka - my jednak zdecydujemy się na klasyczne, drewniane łóżeczko, na którym będzie można stabilnie zamontować przewijak. Takie turystyczne - może kiedyś... Zwyczajnie nie pasują mi wizualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻 Jeśli chodzi o badanie wzroku to mądrze jest go zrobić po 33 t.c - wtedy okulista może dokładnie ocenić czy można rodzić naturalnie - ja byłam teraz w 23 t.c ale usłyszałam to co napisałam powyżej :) Wózek - hymmmm tez miałam dylemat ale zdecydowałam się na Tako Jumper X tzw. 3 in 1 z dużymi kołami przednimi i tylnymi - dlaczego? Zapewne będę chciała go sprzedać za 8 miesięcy a jak sprawdzałam na allegro to ceny używanych choć nadal na gwarancji mieszczą się nawet w okolicach 800 pln :) szczególnie jak się doda jakiś gratis :) Zyrafka ja w sobotę zaczynam 26 t.c. a więc III Trymestr :) Mam nadzieję, że IV nie rozpocznę :) A tak poza tym to dziś po raz pierwszy >>> w 25 t.c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już zaczęłam 26 tc ale chyba to za wcześnie na trzeci trymestr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
III trymestr to chyba od 28 tc. Ja jestem w 27 i właśnie byłam u okulistki. Stwierdziła rozrzedzenie siatkówki i odłączanie się ciała szklistego, więc dostałam zaświadczenie o zagrożeniu odwarstwieniem siatkówki w czasie parcia i wskazanie do cc. Ja już wcześniej wiedziałam o tych problemach, ale dzisiaj dokładnie zbadała dno oczu i moje obawy się potwierdziły. Martwię się tylko tym,że niektórzy lekarze mają w nosie takie zaświadczenie i zdarza się,że nie chcą robić cesarki. Skracają tylko II fazę porodu przez użycie kleszczy albo próżnociągu. A to niebezpieczne dla dziecka. A poza tym wolałabym nie ryzykować zdrowiem moich biednych krótkowzrocznych oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o III Trymestr to na części kalendarzy jest zaznaczone, ze zaczyna się go 26 t.c tak więc Zyrafko mniejsza o to :) A jeśli chodzi o IV trymestr to miałam humorystycznie na myśli przeniesienie maleństwa do 42 t.c , heh 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to w takim razie ja za tydzień zaczynam III trymestr:) Ostatnie 3 miesiące- kurcze, a dopiero był początek:) Dziewczyny wiecie ja coraz bardziej ze strachem myślę o porodzie i o tym co będzie po. Mam takie rozkminy, ale chyba każda je ma. Ehh... ciężko jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki, mi zostało 9 tyg do planowanego porodu a 7 tyg do cesarki, juz powoli nabieram stracha... przepraszam ze wczoraj juz pozniej sie nie odezwałam ale maz siedział na kompie , do tego łoś jeden popsuł myszke, dobrze ze w laptopie jest jeszcze ta wbudowana wiec mam jak klikac... moj maz ma dzisiaj służbe a ja na 15 ide z misiem do lekarza w nocy miał 2 razy atak astmy i cos czuje ze to juz sa oskrzela:( a powiem super nowine: moje dziecko nauczyło sie pedałowac na rowerze:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i o tym wozku 3 kołowym na podjazdach bierzesz wozek tyłem i wnosisz pod gorke na tych dwoch tylnich kółkach, ten wozek ma dobra skretosc osi lepiej niz wozki 4 kołowe , fajnie sie nim manewruje i wogole sie nie przewraca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzuszki:) My sie zdecydowalismy na wozek 3-kolowy, podobno posiada duzo zalet. Natomiast łóżeczko na pewno tradycyjne i osobno turystyczne. Jesli chodzi o porod to ja tez sie boje, chcialam wczesniej rodzic prywatnie przez cesarke ale moj gin mi odradzil. **Koteczku** a dlaczego masz miec cesarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) u mnie dzis pochmurnie i wietrznie, nic mi sie nie chce robic:( a tu do nauki trzeba sie zabrac, tylko skad wziac motywacje;) ja tez sie boje porodu i tego jak to bedzie... dziecko to odpowiedzialnosc na cale zycie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny wspolczuje Wam z tymi mezami wracajacymi pozno. Moj konczy prace o 15.30 i zazwyczaj 15.50 jest juz w domu ;) Wiec mysle ze jak sie zacznie porod to zadzwonie do niego i szybko przyjedzie. Nie chcielismy barc wolnego przed porodem bo nigdy nie wiadomo kiedy sie zacznie, a tak odpoczniemy 2-3 tygodnie na poczatku sierpnia i pozniej z dniem porodu wezmie te pare dni okolicznosciowego i dalej pociagnie zwykly urlop. Wole go tu widziec po porodzie niz przed bo na pewno bede strasznie zrzedliwa wiec na dobre by nam to nie wyszlo. Aktualizuje tabelke 1.Figlarna........26.......synek ....24.08.........tuchola............+2 kg 2.Aska 1978....30..........?...........28.08......Ostrów wlkp.....+2kg 3.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów.........6kg 4.kobra78.......31...Krzysztof.......1.09.......Rze szów..........+3kg 5.aguchaaa......34......córeczka...1.09........Lubli n .. .........7kg 6.justa140283….26.......synek ......1.09....... k/Łodzi...........7KG 7.Majunia79.....29......Lenka.........1.09 .......Małopolska.......10kg 8.mamamadrid...34......Emilia.......2.09.......Madrid . . .........5 kg 9.mamabelgie…..32.....coreczka...3.09.. ..... Belgia. ............5kg 10.MamaIzia.......22.........?..........3.09.......Libią ż.............-3kg 11.nitaanita......24...córeczka.....04.09..... Lbe................+4,5kg 12.zyrafa-dluga..24.......Basia......05.09......Białysto k.......+10,5kg 13.ania76..........33......synek......05.09......Gdańsk. ............+1kg 14. Koliban........28......synek......05.09……..Warsz awa........+5kg 15.evka81........27.........?..........06.09.......Cambr dge........0kg 16. aska.osa......26.........?.........06.09.......Anglia....... ........+1 17.cleo123........27....córeczka ...08.09.......Warszawa.........+5kg 18.small size......23.....synek .....08.09….....Sztum...... . ..... +6kg 19.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 20.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 21.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 22.ewelkajaw....25..... Wiktoria....11.09.....Jaworz n o.........+5kg 23. Trąbka........23.....Michałek.....11.09......Wawa......... .+8,5 kg 24.ewelka0612...28...chłopak.......13.09.....Wawa........... .3 kg 25.chochlik_....29.....dziewczynka..13.09.....K/Kr a k owa.... +2,5 26.basia19g......23......chłopak.....15.09......Zgorzele c ..........5kg 27.Sytofala........22..synuś,córcia..16.09….. D-ka Wisłocka.....7kg 28.emce...........29......chłopak.....16.09..... ..Świnoujście........ 29.misha85 .......24......synuś........16.09.......Warszawa.........8kg 30.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 31.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 32. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 33.aga86..........25..........?............16.09.......N asielsk.........+4 kg 34.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............5kg 35.sylwinka25...25.........?...........18.09......Jaroci n...............2kg 36.Magdakate...25.......syn............17.09...Cambridge .. ......+4kg 37.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 38.kasia1182.....27....chłopak........19.09......Ostrzes zów.......1kg 39.MDream .......30 .....chłopak .....19.09......Sosnowiec...+/- 1kg 40.Kajojcia.......20.......Antosia......19.09.......Kiel ce.........+1,5kg 41.Puchatek22...24.....córcia......20.09......Skierni ewice.......5kg 42.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 43.ewela1777.....19.........?...........20.09......Pio trkow...........0kg 44.agunda.........27....Chlopak......22.09......wroc ław...........3kg 45.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław...........0kg 46.Anulka1988....21.....chłopak.....22.09…... Warszawa..........-3kg 47.*akna**.........24.....córcia.......22.09......Byd goszcz..........6kg 48.szczesliwaaa..26......Adaś........23.09…...... Dębica ..........+4kg 49.Karila..........27.......córka........24.09......Wroc ław.........+5kg 50.agaigi27.......27..........?..........24.09......CHO SZCZNO.. ...+3kg 51.szkrabek9.....26.........synuś...........25.09...Śląs k .............7kg 52.Malinka88888..24...córeczka.....25.09......Leszn o.............5kg 53.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 54.Mal_g...........34....aniołek.....14.02 ....Brisbane 55.Made83.........26..........?..........27.09........Kr aków.........+2kg 56.figa84..........25......Jagienka.......29.09......B - B.............+4kg 57.mamuśkaaa3..33.........?............29.09......Wodzi sław…......2kg 58.Iza339.......29....dziewczynka.....29.09.......P i astów.......1,5kg 59.NikaP..........22....Michałek......29.09.......k/Ja sła........+2,5kg 60.kasienka123...29.......?............29.09.......Kros no.............7kg 61.Stelka.........28.......Tomek........30.09.......B rzeg.............2kg 62.Aniabuu23.....27....Adrianna.... ..30.09.......Kal isz............+5kg 63.Marusia25.....27.........?............30.09.......Pio nki...........+2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ale dzis okropna pogoda... czasem tak sobie myślę, że bedzie mi brakowało tego brzuszka z maleństwem w środku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też dziś wietrznie i okropniaście zimno :( Ech z tą pogodą..... Moze ktoś cos slyszał o pogodzie na długi weekend?? Czytałam ze pojawil sie już temat łóżeczek... My zdecydowalismy sie na tradycyjne drewniane z porządnym materacem :) trąbka witaj! Dawno Ciebie tu nie było. Mój mąz dzis też w delegacji i wróci pewnie bardzo poźno padniety. Ja tez nie moge na niego narzekać. Układa nam sie super, ale to i tak nie znaczy że problemy nas omiają.... Niestety są jak wszędzie.... Czasami mam wrazenie że jest ciągle \"pod górkę\".... Wczoraj bylismy na zajeciach w szkole rodzenia - temat bardzo ciekawy o karmieniu niemowlaka. M.in jak poradzić sobie z bólem piersi podczas karmienia, co robić gdy pojawi sie nawł i takie tam. Naet dużo nowych rzeczy sie dowiedziałam. Jajutro wybieram sie na badania (krew, mocz i glukoza) a w pn mam wizytę u gin. Tak jakos ostatnio szybko mi lecą te tygodnie ciązy.... Pewnie przez to uczenie sie całymi dniami. A tu powoli trzeba by zacząć ralizować pozycje z mojej listy.... hihihi Juz sie nie moge doczekać tych zakupów dla maleństwa :) Dostałam tez wyniki z ostatniego egzaminu i poszło mi całkiem dobrze, tak że kolejny egzamin odchaczony w głowie :) A co z głowy to z myśli.... Juz kończe bo troche sie rozpisalam i pewnie przynudzam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witajcie Mamuśki:) :) A ja to mam dopiero problem z wózkiem!!!! Bo najpierw z mężem planowaliśmy kupić nowy, bo to nasze pierwsze dziecko i wiadomo jak to cieszy... Aż tu nagle się okazuje że siostra mojego męża chce nam podarować swój!!!! Już trochę stary bo jej dzieciaczki już odchowane. No i mój wspaniałomyślny mąż zapytał mnie co o tym myślę, ale nie na osobności tylko przy jego siostrze!! A a że mi głupio się było wymawiać to powiedziałam czemu nie!!!! No i teraz mam za swoje, bo ja chce nowy wózek a nie stary. I jak mam to szwagierce powiedzieć żeby się nie obraziła?? Żeby nie pomyślała że gardzę jej pomocą!! I na dodatek łóżeczko chce dorzucić!! Ale to już mniejszy problem bo wiem że jest ono nawet w niezłym stanie. Doradźcie co mam zrobić! Bo aż mi się smutno robi jak tak czytam o waszych planach co do wózków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my kupilismy wozek uzywany przez pol roku i jeszcze przez 1,5 na gwarancji i kupowalismy w komisie to facet sie pytal ktore to nasze dziecko. Gdy powiedzielismy ze pierwsze to byl w szoku bo mowil ze ludzie dla pierwszego zawsze kupuja nowe, dopiero dla kolejnych uzywane bo "madrzeja" ;) Ja nie musze miec wszystkiego nowego a dzieki temu ze kupilam wozek za 650 a nie 1100 to moglam kupic chuste do noszenia za 300 zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na propozycje satarszych wozków proponowanych przez znajomych odpowiadam - "na weselu zbieralśmy kase na wózek i ja przeznaczymy na ten cel ;) "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wozka od kogos tez prawdopodobnie bym nie przyjela bo ja chcialam jeden konkretny model, wiec jak znalezlismy ogloszenie o uzywanym to kupilismy. A sama nie chcialabym sie meczyc z jakims innym ale za darmo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻NikaP🌻jeśli chodzi o rzeczy, które inni nam dają niejednokrotnie po 2 dzieciaczkach i które nam się nie podobają to stanowczo daję do zrozumienia, że ja coś wybrałam i to kupie i to będę miała. Wózek przy okazji jak będziesz u rodzinki spróbuj poprowadzić - powiedź, ze tamten jest łatwiejszy w obsłudze, lżejszy i pomimo,że ten spełni swoje zadanie tamten dla Ciebie będzie wygodniejszy :) 🌻trąbka🌻 ja też dość długo polowałam na allegro na taki półroczny wózek z gwarancją - jedną aukcje nawet z Tako Jumper X wygrałam ale gościu napisał, że przedmiot został skradziony - ktoś poza allegro dał mu więcej i trochę się wkurzyłam :( dobrze, ze mi przypomniałaś o komisach ❤️ nawet w Katowicach jest jeden taki dla dzieciaczków - może zanim kupie na allegro ten nowy tam jeszcze wejdę :) 🌻🌻 lekarz ostatnio mi powiedział,że przy wypisaniu ze szpitala mój mąż ma się upomnieć o L4 - opieka nade mną i maleństwem - można dostać 14 dni - oczywiście 80 % płatne , potem te dni okolicznościowe i 20 dni urlopu, który chomikuje więc troszkę będziemy razem :) 🌻nitaanita🌻 mnie tez będzie brakowało maleństwa w środku ale jeśli będzie całe i zdrowe w moich ramionach to będę szczęśliwa :) 🌻Anulka1988🌻 jeszcze niedawno też mi się podobały 3 kołowe ale poczytałam troszkę nie tylko o zaletach ale również o wadach - i moim skromnym zdaniem 4 kołowy jest lepszy :) nasze serduszka ❤️❤️ urodzą się na zimę wózek musi być stabilny i GONDOLA ciepła !!!!! Wiem, ze wózki 3 kołowe są stabilne ale jak sobie pomyślę jak z takim zjechać lub wjechać po tych szynach na schodach to wrrrrrr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam zapytanko : czy któraś już kupiła karuzele nad łóżeczko ja zastanawiam się nad Fischer prince cena do 200 pln ale może macie inne niejednokrotnie tańsze propozycje ? ta która ja sobie upatrzyłam poza karuzelą ma lampkę , projektor, pilota, kilka utworów Bacha, kilka utworów natury połączone z biciem serduszka, ...... i nie wiem jaką kupić pościel do wózeczka bo przecież zima nas zastanie 🌻 ostatnio w Smyku poza stojaczkiem i wanienka Pani poleciła nam taki plastikowy leżaczek na dole ma zaczepy aby go 'przykleić' do dna wanienki i na tym kładzie się maleństwo w czasie kąpieli :) cena 14,50 pln - polecam :) te gąbki chomikują bakterie a tu wylewasz wodę i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytalam opinie i karuzeli nie kupujemy, na poczatku jest niepotrzebna, zreszta jest to dosc czesto kupowany prezent wiec moze ktos nam ja kupi ;) a jak nie to pozniej sie zastanowimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej mi kobietki powiedzcie co z laktatorem, kupujecie przed porodem? i jesli tak to jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie umiem nigdzie oglądnąć nażywo xlandera, ale 4 kołowego chcemy, wszędzie są ale 3kołowce, złamka. a zanim kupie chce napewno zobaczyć jak to wygląda :( łóżeczko bierzemy tradycyjne drewniane. jestem za tym, żeby nawet zaczynający stawać maluch mógł uczyć się, że może zaboleć jak się upada :) co zamatka za mnie, :). Ale tak na serio, turystyczne nie porzekonują mnie wygodą. Mam je i będzie jako turystyczne na wypady tylko. a karuzelka..marzy mi się tiny love - symphony, ale cena :(, może na allegro uda mi się coś wylicytować trąbka ja laktator będę kupowała, ale chyba używany. rozglądałam się i przekonuje mnie avent isis, używany do 100 zł kupię. koleżanka wzięła nieznany, pierwszy lepszy z apteki i niestety skończyła na dwóch odciąganiach - nieudanych zresztą, a 40zł w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja dalej na zwolnieniu leżę plackiem i nudzi mi się okropnie. niestety mam tez duzo czasu na przemyślenia. boję się o maluszka:( tutaj lekarz widziaał mnie raz w 14 tygodniu i stwierdzil ze dopiero w 37 chce mnie zobaczyc. chodze do rodzinnego ale to nie jest ginekolog. polozna tez widzi mnie raz na 1,5 miesiaca. masakra. usg ostatnie mialam w 21 tc i na tym koniec. wiecej nie bedzie. zastanawiam sie czy nie wrocic do polski i w polsce nie urodzic. ale z drugiej strony to tez kombinowania co nie miara. mam dola bo nie wiem co robic:( i tak juz od tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki lezaczek do wanienki mam:) ja to chyba dalej nie zmadrzałam bo michas miał 5 wozków wszystkie były nowe, a maja tez bedzie miała nowy.... anula cesarke z powodu cisnienia bede miała.... a ja karuzeli nad lozeczko nie kupuje bo mam kołyske i ona ma zawieszone takie bajerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×