Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Tak Angioletto zaprosil mnie na lody:) jak przyjechal to go przytulilam:) ja jestem tak samo jak Ty 31/32 tydzien i 3 tyg temu moj maly wazyl 1014 g a w srode ide do lekarza to sie dowiem ile teraz wazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey:-) nadrobiłam:-) A propo diet to u mnie na szkole rodzenia Pani z poradni laktakacyjnej stwierdziła, ze mamy jeść dosłownie wszystko tylko z umiarem:-) Po co odrazu wcinać 2kg węgierek. Moja mama jak rodziła 5 lat temu, to tak im kazali wszystko ograniczać, a kolezanka, która uodziła niecały rok temu dowiedziała się, ze ma jeść wszystko to co w ciąży, bo dziecko juz się do smaku przyzwyczaiło. A ograniczać, jak się coś będzie działo. A tak po za tym, to miałam zamiar co nieco popisać i posiedzieć na necie, a tu nadrabiabnie zajeło mi 2h:-) Wie któraś z Was coś może o tych meblach? Jak to się sprawuje w użyciu: http://meble.meblopol.pl/go/_promotion/index.php?column=zespol_prod&ktora=57&nazwa=vero&page=3 U siebie w mieszkaniu mam Syriusza z BRW i nie chce więcej brw widziec:-/ Jakieś takie cienkie i mało solidne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu zapomniałam. Ja w 27 tygodniu miałam 6kg na plusie i jakoś się boję, ze trochę mało, bo mi nigdzie nie przybyło i brzuszek też mały. Lekarz twierdzi, że jest ok, a mała miała 980gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko. 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl) to a propos wagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wyprawki to najlepiej w tym okresie nie mieć styczności z teściowymi:P:P nasza tez się nagadałą że wózek kupuje sie po porodzie, a my kupilismy chyba 2 miesiące wcześniej:P ja przy karoli też chciałam mieć nowy wózek, teraz wózek ma rok więc nie zmieniam, ale jak by kolejne maleństwo było za arę lat to bym nowy kupiła:) co do kosztów to niestety wszytko kosztuje:) co do jedzenia po porodzie to sprawa indywidualna, rady dawane przed nie zawsze sprawdzaja sie po:P no ale tego będziemy doświadczać po porodzie:P ja w ciązy też jadłam wszytko no ale po porodzie dużo było be dla mojej niuni, wiec dla mnie ta teoria to mit, a jadłam bardzo ostrożnie wprowadzając coś nowego! ja do gina ide w poniedziałek mam nadzieję że synus ładnie rośnie:) tylko ta cholerna cukrzyca mnie meczy:( u nas ułożenie nie gra roli, chociaż akurat jest ułozone główka w dół, ale co z tego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia19g, widze ze masz przejscia z M, ale jak sie dzidzius pojawi to bedzie 180 stopni zmiany na lepsze:) Szkrabek9 myslisz zejak mnie dzis pod zebrem bolalo to maly sie obraca glowka w dol? Aniabuu masz szalony weekend, tez uwazam ze dla pierwszego dziecka powinien byc nowy wozek bez dwoch zdan. Acha i w koncu nie zamiescilam linka do tego wozka co kupilismy:) http://allegro.pl/item679964228_hit_lata_wozek_tako_jumper_x_fotelik_5xgratis.html Dodam ze kupilismy w kolorze niebieskim. W sklepiedostalismy troszke rabatu wiec zaplacilismy 1189 zl. Kupilam tez pampersy i kosmetyki. Poczulam po kieszeni:) Bylam napalona na smietnik na pieluszki Tomme Tippe aledoszlam do wniosku ze szkoda mi kasy na wklady. Caluje was goraco wszystkie mamusie forumowiczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pizza juz prawie gotowa:) kurcze jakbym chciala zeby bylo tak zawsze miedzy nami jak po pogodzeniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za pomoc przy placku, udał się zapraszam na 17ą na kawkę:) Basiu b się cieszę i tak trzymaj. pamiętaj baw się dobrze i uśmiechaj się do męża!!! Aniu nie masz wesoło z tym swoim m. Mój też nie chciał kupować drogiego wózka. najlepiej pełny zestaw za 700zł albo używany. ale szybko zmienił wizję jak wysłałam go samego do sklepu. Ja nie chcę używanego i też udało mi się go przekonac tym,że ma mi znależć i pojedziemy obejrzeć,jak będzie w dobrym stanie kupimy... no i tu znowu haczyk, bo przecież nie pojedziemy na drugi koniec Polski. efekt jest taki, że mój mężuś kupi full zestaw dla córci espiro gtxa śliwkowego, a jak będzie synek to x-landera x1 terenowca. Kobiety w dobrej \"ściemie tkwi wielka siła!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Asiu, Szczesliwa mam nadzieje ze sie juz polepszy na stale:) ja tez chcialam x landera XA ale stwierdzilam ze Atlantic tez jest fajny a tanszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka :) dziekuję za ten wykaz wagowy maluchów.mam teraz przynajmniej jakies wyobrażenie :) czyli moja pociecha waży niespełna 2kg :D to całkiem sporo!!! własnie zjadlam pyszną zupke warzywna-zimna jest bardzo orzeżwiająca :) a na deser arbuz-który smakował mi jak ogórek :D :D :D a jesli o te nieszczęsną wagę chodzi to przytyłam 13 kg :( :( :( i tylko sie zastanawiam ile jeszcze mi przybedzie??? na bank ze 2kg choćby ze względu na dziecko. a ile poza tym? ciekawa jestem czy to prawda ze w 8 i 9 miesiącu juz sie nie tyje,hmm... ile moze byc w tym prawdy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i to mój wózeczek: http://www.mamotato.pl/product_info.php?products_id=434 tyle ze ja go odkupiłam od kogoś (mimo ze jest 4letni wygłada jak NOWY!!!!) za 600zl. i jestem z niego zadowolona-zobaczymy jak sie sprawdzi w ''terenie'' :D Najwazniejsze ze wogóle nie wygląda na używany i ma duuużą gondolke wiec malenstwu bedzie w nim dlugo wygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwa ładny ten TAKO, jak złożysz to powiedz jak się nim jeździ. A czy któraś z was kupiła BEXA? zastanawiam się nad łóżeczkiem, szukam na allegro jet duży wybór już takich gotowych zestawów razem z materacem i pościelą. A ja nie wiem czy wsiąść łóżeczko z szufladą czy nie? czy rozmiar 120x60 jest wystarczające? a i widziałam jeszcze na allegro takie coś http://allegro.pl/item676045963_posciel_do_wozka_zlota_zyrafa_wesoly_mis.html . co wy o tym myślicie? jest to potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniabuu - ja mam łóżeczko z szufladą i juz poukładałam sobie w niej pościel dla maluszka.Chyba wiec taka szuflada jest funkcjonalna. ale ja mam małe mieszkanko i jakby ta szuflada ułatwia mi życie :D jesli zas masz dużą szafe i miejsce na pościel maleństwa to nie bedzie ci ona potrzebna tak jak mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmiar materaca dopasowujesz do rozmiaru łóżeczka.Moje np jest bardzo duze,większe niż przeciętne łóżeczko dla niemowląt.ale dostalismy to łóżeczko jakby nie bylo za darmo wiec nie narzekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o rodzaj materaca? czy ma być piankowy, kokosowy? czy jakiś łączony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniabuu: jeszcze nie skrecilismy lozeczka bo czekam na koniec remontu ale posciel i materac sa ok. i jestem zadowolona z tego zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te wasze wózki widzę bardzo podobne do siebie, z przodu male kółka z tyłu większe, tylko firmy różne:P:P co do pościeli to ja Karolince kupiłam az jeden komplet którego i tak nie używamy, bo poduszki nie używamy, a przykrywamy albo kocykiem albo w ogóle, szczególnie teraz w te upały:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwaa napisz proszę co sądzisz o swoim wózku. My też się zdecydowaliśmy na Tako Jumper X ale nie widziałam go na żywo i byłabym wdzięczna gdybyś napisała co o nim sądzisz. Bardzo podoba mi się wizualnie. My chcemy ten w serduszka. Zielony, albo żółty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatku, wozek zlozylismy w domku, moim zdaniem super sie prowadzi. Skreca z latwoscia, na co zwracalam uwage. I co wazne ma resory takze fajna amortyzacja. I z latwoscia zaklada sie poszczegolne czesci (spacerowka, gleboki, fotelik). Fotelik sie nie wiem czamu zakladalo mi najlatwiej ale mysle ze z reszta tez dojde do wprawy. Co fajne to regulacja wysokosci raczki 3 stopniowa, takze kazdy moze prowadzic:) A jaki sie okaze naprawde zobaczymy w praktyce:) Aniabuu ja kupilamna allegro posciel do wozka taki jak w linku, wybralam wzor MIS4 koloru niebieskiego. http://allegro.pl/item682659535_posciel_do_wozka_4_elementowa_z_aplikacja.html A co do lozeczka to moj tesc mi robi 120x60 i bedzie materac kokos-pianka-kokos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że jesteś zadowolona z tego wózeczka :) Dzieki za info. Tylko utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że powinnam go kupić :) Po prostu jestem tym wózeczkiem zachwycona wizualnie. Szkoda, że nie mam możliwości obejrzeć go na żywo ale i tak jestem zdecydowana na 99% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, tak mi się cudownie na sercu zrobiło gdy przeczytałam że się dogadaliście i co szykuje Twój mąż na dziś :) Oby tak już zostało, pamiętaj - zawsze podchodź ze spokojem i dąż do rozmowy, jakoś się dogadacie :) Super :):):) Szczęśliwa, są ćwiczenia które mogą pomóc dziecku w przewróceniu się główką w dół. Poczytasz o nich na mojej stronie: http://porady-poloznej.pl/polozenie-dziecka-w-macicy/ Te ćwiczenia są nieskuteczne, gdy w macicy jest coś co fizycznie przeszkadza dziecku w obrocie. Stelka, o cukrzycy ciężarnych poczytasz tutaj: http://porady-poloznej.pl/cukrzyca-ciezarnych/ Poszukaj w komentarzach - tam zamieściłam linki do typowych diet cukrzycowych. Test który robiłaś sobie sama w domu nie będzie przez nikogo brany pod uwagę, bo jest niewiarygodny. Powinien być wykonywany w warunkach laboratorium i musi mieć podpis analityka medycznego. A ja dziś kontynuuję prasowanie :) Zrobiłam sobie stanowisko prasowacza przy stole w salonie i siedząc sobie wygodnie powolutku i dokładnie wszystko prasuję i rozkładam na rozmiary i kroje ubranek :) Fajna robota, nie ma co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu super że u Ciebie ok. Oby tak dalej :) Byłam dzisiaj z M na zakupach kupiliśmy pare żeczy ale doszłam do wniosku że większoś zamówie na allego bo wyjdzie dużo taniej. ogulnie jestem zadowolona mamy wanienkę, kocyk gróby, pościel z wypełnieniem, i jeszcze inne żeczy do mieszkania :) Co do wózków to my kupimy dopiero po porodzie, a na razie tylko fotelik :( :) Moja mama zakazała kupywać przed porodem i niestety musimy się dostosować bo nie ma dyskusji :P wierzy w zabobony, ale zaraz po porodzie kupimy ale taki co ja wybiore. Mój M kupił sobie dzisiaj wypasiony aparat o ktury marudził już od miesiącaa wkońcu jak się zgodziłam to odrazu sobie zamówił na allegro, a że blisko naszzej miejscowości to pojechaliśmy go odebrać. A ja się zajadam gołąbkami od mamy :) pychotka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile czasu ma sie gotowac to mleko?? juz gotuje 2 godziny i nie moge znalesc zadnej notatki w moim kajecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwa też oglądałam tą samą pościel do wózka co ty i chyba się na nią zdecyduję. ten twój wózeczek też mi się podoba, popatrzę jeszcze w sklepie może będą mieli taki sam to chociaż go dotknę przed zakupem w allegro. co do łóżeczka to chyba to http://allegro.pl/item676853845_lozeczko_z_luczkiem_kokos_posciel_6_el.html , jeszcze muszę się z nim przespać i jutro podejmę ostateczną decyzję. miłego wieczorka,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate ja zawsze gotuje min. 3h tak w porywach do 3,5h. Wtedy karmel ma odpowiednią konsystencje i dobrze sie trzyma na cieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×