Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Angioletto, mnie też bolą brodawki. Nie wiem jak przeżyję pierwsze przystawianie do piersi, bo teraz niewielki dotyk jest nieprzyjemny, a co dopiero zrobi mi Mała gdy nie będzie wiedziała jak uchwycić pierś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak :( a myślałaś o tych silikonowych nakładkach??? mi cała żenska częśc rodziny kazała zakupic wiec mam,ale nie jestem do nich przekonana :o i mam wrazenie ze będą spadac z piersi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki:) Ja dzis mialam ciezka noc- co chwile sie budzilam i ta okropna burza o 4 musialam wstac i pozamykac okna w calym mieszkaniu:( Przy klimie juz nie spie bo rano zawsze sie zle czulam. Co do sutkow to sa one bardzo wrazliwe na dotyk, najgorzej jest gdy jestem ubrana cienko a na dworzu jest chlodno badz nawet zimno wtedy bardzo mnie bola:( Moj Maly bryka niesamowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślisz o takich kapturkach do karmienia? Wydaje mi się że takie kapturki mają sens tylko wtedy, gdy dziecko naprawdę nie może złapać piersi, bo są np wklęsłe brodawki. Jeżeli brodawki są chwytne, dziecko szybko się nauczy ssać i ból minie po kilku pierwszych karmieniach. Nie warto karmić cały czas w kapturkach, bo mechanizm ssania jest trochę inny niż naturalny, dziecko wykonuje inne ruchy co nie musi ale może skutkować wadą zgryzu lub wadami wymowy. Idę do wanny, bo coś brzuch twardnieje i nie chce zmięknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć brzucholki:) U mnie tez była burza tak około2 -3 w nocy :) Ja do kibelka wstaje 2 -4 razy ,czesto jest tak że mały mnie uciska wydaje mi sie ze mam pecherz zapełniony na maksa i idę bez potrzeby bo pecherz jest prawie pusty:( Zyrafko brałam DIPHERGAN na noc przez prawie 1,5 tyg ale odstawiłam bo boje sie o maleństwo że mu zaszkodzi -podawali mi to ostanio w szpitalu wiec nie powinno ale obawy zawsze są a z maści LATICORT W połaczeniu zTORMENTIOLEM,ELOSONE,TRIDERM . Uciekam na śniadanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzisiaj zauwazylam ze odpadl mi brzuch - zawsze widzialam swoj pepek z gory a teraz to juz nie, to chyba opadl;) w nocy 4 razy siku , o wszystko sie potykalam, bo nie mialam sily isc. no a twarz mam dzisiaj tez spuchnieta, usta nabrzmiale, hehe,. dobrze ze nie musze nigdzie wychodzic bo smiesznie wygladam :P. ale z opadiecia brzuszka to tak sie ciesze :D to juz jakas widoczna oznaka zblizajacego sie porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstaje co rano i już mam nadzieje, że któraś się posypała!!!! :) A Wy ciągle w dwupkach :) Trąbka, Angioletto - fajnie już Wam te brzuszki poopadały!!! Żyrafa - łóżeczko prezentuje się ślicznie, może zachęci Basię do wyjścia:) Co do łazienkowych nocnych odwiedzin, to ja jeszcze pare tyg temu byłam częściej - z 5 razy, teraz ze dwa Ten artykuł o kobiecie która urodz na uloicy to paranoja, jak mogli dopuścić do czegoś takiego.. Powiem Wam o szybkim porodze, mojej siostry koleżanka pierwsze dziecko urodziła z butami na łóżku porodowym, nie zdążyła ich zdjąć! Drugie urodziła pare dni temu, była po terminie, pojechała na wywołanie, podłączyli ją pod kroplówkę i po pół godz już było po. Dziecki wylatują z niej jak z armaty normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja dzisiaj też miałam ciężką noc ale nie przez ciążę. wczoraj po południu nie było prądu a w nocy włączył się alarm w restauracji podemną:( niestety było już po północy więc nie mogliśmy nigdzie zadzwonić. napchałam sobie waty w uszy i się położyłam, ale zasnęłam dopiero kolo 3. jest już ranek i alarm ciągle wyje. ciekawe o której ktoś się łaskawie zjawi i go wyłączy. co do brodawek to powiem wam że moje teraz są bardzo wrażliwe aż za bardzo:) wystarczy niewielki wiaterek a mnie juz przechodzą dreszcze:) w dodatku kiedy myję się wystarczy chwila i dostaję skurczu od masowania brodawek. ale przynajmniej wiem że jakby co to będę sobie brodawki podrażniać żeby szybciej urodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
small size-no wlasnie dawaj na nk :) nie wiem czy juz o tym pisalam,jesli tak to mnie ochrzancie ze sie powtarzam ;) jak sie klade w wannie pełnej wody i wystaje tylko brzuch to moja córcia podchodzi mi pod gardło dosłownie za kazdym razem :D:D:D mam wrazenie ze sie nie lubi kąpac hihi zawsze dostaje szału dosłownie :D:D:D tez tak macie???? czy tylko moja taka urwiska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto a może ona właśnie uwielbia kąpiele i się zastanawia dlaczego ty jesteś w wodzie a ona nie?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa, Diphergan nie zaszkodzi maleństwu, podaje się go w przypadku alergii, ale również w celu przyspieszania dojrzewania płuc przy zagrażającym porodzie przedwczesnym. To sterydy, ale można je brać bezpiecznie. Angioletto, hhe, moja w wannie tylko się wierci. I też cały brzuch wystaje nad wodę, bo nie mam tak głębokiej wanny żeby się w całości schować ;) Wygląda na to że Twoja mała nie będzie lubiła kąpieli i będzie uciekała z wanienki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra wrzucilam, mam nadzieje ze choc troche opadl , widze ze mi sie piepzyk na brzuchu obnizyl wiec musi cos byc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja już po badaniach. Dziś było czynne :) Wyobraźcie sobie ze jakaś babka chciała sie przede mnie wepchnąć.... Staneła koło drzwi choć nie była ujej klolej - była po mnie.... Ja byłam druga. Babeczka przede mną wyszła no więc ja lece do tego gabinetu zeby tylko tamta nie wlazła! no i udało sie... :) Ale to juz chyba szczyt wszytskiego....... Wbijac sie przed cieżarną :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale WAM zazdroszczę tych burz - u mnie popadało tyle co nic :( całą noc nie mogłam znaleźć sobie miejsca na plecach czuje jakbym się topiła na lewym boku czy na prawym boli jak diabli no i to wstawanie do łazienki ... chyba już dochodzi do 4 razy w nocy :( jedynie kiedy mąż wychodzi do pracy przed 8:00 to zwijam się na różne sposoby z moją sunia i śpimy do 10:00 ... właśnie wcinam śniadanko piekłam chlebek wczoraj do 21:00 :P miłego i chłodnego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny Czytam Was codziennie, ale na pisanie jakos nie mam weny... nie wiem co się dzieje jakaś rozkojarzona jestem, ciągle mylą mi się literki, palce nie trafiają w te klawisze, o które chodzi i wychodzą mi bazgroły, co drugi wyraz muszę edytować. Też tak macie? Moja przyjaciółka śmieje się ze mnie, że cała krew z mózgu przeszła do macicy i dlatego taka jestem niemota ostatnio :) Mamabelgie rozwaliłaś mnie tym tekstem o płukaniu psa w dzidziusiowym płynie żeby był mięciutki :D Popłakałam się ze śmiechu :) Ale masz rację, coś w tym jest. Żyrafko śliczna pościel! Ja też już mam złożone łóżeczko, ale jeszcze pościeli w nim nie ma, musze uprasować baldachim i falbanę pod prześcieradło a i tak jeszcze 5 tygodni do planowanego spotkania z córeczką, więc wszystko zdążyłoby się zakurzyć. Ale nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę to wszystko gotowe, w komplecie... więc pewnie syndrom wicia gniazda nie pozwoli mi z tym dłużej czekać :-P Justa życzę zdrówka! Na moje problemy z wysypką na stopach też dostałam diphergan i szybko mi pomogło, dlatego teraz juz nie biorę. Też bym chciała, by brzuszek oppadł bo to podobno ułatwi oddychanie. Ale z drugiej strony, niech Basia jeszcze posiedzi w środku i się porozwija w swoim tempie... Ja wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
small size - jak dla mojego niewprawionego w opadanie brzucha oka, to w porównaniu ze zdjęciem z 10.08 to jest niżej brzuszek:) Orange, ja też mam prawie równo 5tyg, więc jedziemy łeb w łeb :). A rozkojarzeniem nie przejmuj się, ja też mam czasami tak, że myslę o jednym a robię co innego. :) MDream - swój własny chlebek pieczesz?? mmmhhhmmm podzieliłabyś się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orange: ja czasami jestem eż ak rozkojarzona nawet jak nie jestem w ciąży:) mój mąż się śmieje że teraz to już całkiem jestem nieprzydatna do pisania czegokolwiek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orange: przepiękne te buciki:):) pokazałam aż mojemu mężowi i też mu się spodobały:) szkoda że nie będę miała dziewczynki też chciałabym ją ubierać w takie śliczności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-) Orange poprawiłaś moje samopoczucie:-P myślałam,że tylko ze mnie taka niezdara:-P mąż jak przynosi jakieś dokumenty do wypełnienia to nawet po 5 egzemplarzy a czasem i tak mało hehe Żyrafko mój brzuszek też ciągle twardnieje, ale to chyba znak,że nasza macica się przygtowuje;-) właśnie umyłam podłogi i posprzątałam w pokoju, a później mam zamiar męża wykorzystać-a raczej jego nasienie sese:-P tak apropo ciała..dziewczyny ale wy macie zgrabne nogi:-D moje uda to katastrofa:-P Nie boicie się tak moczyć w wannie? w ogóle wygodnie wam? bo ja jakoś mam uprzedzenia do wanny w ciąży i powiedzcie mi jeszcze czy ciepła woda pobudza skurcze czy wycisza:-P? bo ja jestem w tym temacie ciemna. small size- ja zamiast podziwiać Twój brzuszek zapatrzyłam się na przepiękny kolor sypialni! jest boski!! MDream u mnie też taka noc..później się mąż ze mnie śmieje,że stękam tylko,że źle gorąco i on też spać nie może:-P akna- ja się właśnie w ciąży nauczyłam walczyć o swoje;-) no bo co.. nie wolno się tak dawać:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję 👄 a ja się czasem zastanawiam, czy będę miała okazję chociaż raz córeczkę w nie ubrać. Jak znam życie, najwygodniejsze będą zwykłe skarpetki, ale przy dzierganiu skarpet nie ma takiej frajdy ;) Dostałam od koleżanki dwie sukienusie w rozmiarze 56. Wygląda to słodko, ale nawet nie jestem pewna, czy potrafilabym je założyć na takie maleństwo :D Nigdy nie maiłam kontaktu z maleńkimi dziećmi, nigdy nie trzymalam w rękach takiego maluszka i naprawdę troszkę się obawiam, czy nie zrobię Basi krzywdy przy przebieraniu czy kąpieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w punkcie pobrań nikt się ie wepchnie w kolejkę bo albo umawiasz się dzień wcześniej i wyczytują albo dają numerki i według numerków się wchodzi:) a co do znieczulicy to ostatnio byłam w sklepie po butelkę wody.nie kupowałam nic więcej. kolejka była ogromna i wszyscy widzieli że podchodzę do kasy. popatrzyli sobie na mój brzuch i tyle. czekałam 20 minut żeby kupić głupią butelkę wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Dosiadam się i ja. Mam dzisiaj pracowity dzień, obieram i wkładam gruszki w słoiki:) Zerwaliśmy wczoraj całe duże wiadro i powolutku się bawię. U nas też w nocy ok 24 przeszła burza z mocnym deszczem i piorunami, ale wyspałam się cudnie, dwa razy łazienka i do 6ej spałam jak zabita.. Poza tym wszystkie dolegliwości ustąpiły, nawet skurcze. czyżby cisza przed burzą:) za 3 dni mam imieniny, więc może Mała czeka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruth - dzieki, kolor tez mi sie podoba, wybral go moj Ł. :) ja wlasnie tez pomylam podogi, posprzatalam, strasznie mnie gardlo od wczoraj wieczora boli, mam nadzieje ze nic mnie nie lapie. u nas w nocy ta starsznie wialo i lało, teraz znowu pochmurno i wiatr sie zrywa, wiec z domu dzisiaj nie wyjde. no chyba zeby rodzic :P orange te buciki sa cudowne, zyrafko - lozeczko sliczne, co do kąpieli , to unikalam, ale od 2 tygodni wyleguje sie w wannie, maly czasami pokopuje, ale chyba lubi pluskanie .dobrze jest sie tak zrelaksowac, tylko potem ciezo wstac , dlatego ja wyleguje sie jak Ł jest w domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja właśnie tez skończylam sprzątac kuchnie, łązienkę i rozwiesilam pranie :) Wstawiłam obiad i tak sobie przysiadłam.... Wcinam maliny a mała juz czka aż brzuch podskakuje :) Czy Wasze maleństwa też często mają czkawkę?? Bo u mnie zdarza sie nawet 3-4 razy dziennie..... Aśka ale narobiłaś ochoty na gruszki mmmmm :) Mam jeszcze pytanko: czy na początku oczy dziecka przemywa sie roztworem soli fizjologicznej czy zwykłą, przegotowaną wodą?? Czy robi się to jalowymi gazikami czy zwykłymi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×