Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

ja lubie kapiele w wannie ale ostatnio z nich rezygnuje. najfajniej bylo jak puscilam wode, usiadlam do wanny i chcialam przelaczyc wode na sluchawke prysznicowa i nie moglam jej dosiegnac. Dobrze ze maz byl w domu to go zawolalam i mi podal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszczę Wam dziewczyny burzy w nocy, u mnie duszno i upalnie spać się nie da. mam dziś lenia a tu sterta prasowania czeka :-( ja w tym roku nie robię żadnych przetworów bo zostało mi dużo z zeszłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U mnie tez była straszna burza w nocy. I w ogóle jakos źle spałam dzisiaj. Za to jak maż poszedł do pracy do zasnęłam w końcu mocno i obudziłam sie o 10.30:) Ja w nocy wstaję ze 2 razy na siusiu. Ania mała, ja też mam tako jumper x w niebieskim kolorze. Jest super!!! Zamawiałam z allegro, bezpośrednio od producenta. Agunda, dieta po porodzie nie jest taka straszna. Przez pierwszy miesiac trzeba bardzo uważać,żeby dziecku nie zaszkodzić. A później to juz po kolei wszystko wprowadzać i obserwować reakcje malucha. Ja jak karmiłam pierwszego syna, to bardzo szybko zaczęłam wszystko jeść. Jedyne czego długo nie mogłam to cytrusy, bo zaraz miał wysypkę. Ale ze słodkościami się nie ograniczałam. Teraz sie boję,żebym sobie po tej dietce cukrzycowej za bardzo nie dogadzała po urodzeniu małego. Bo zaraz nadrobie stracone kilogramy. Co do bólu sutków, to u mnie cisza. Zero siary w piersiach. W ogóle są takie "puste". Schudłam w ciąży, więc trochę mi obwisły:( Orange, nie bój sie,że sobie nie poradzisz z maleństwem. Ja przed pierszym porodem też nie trzymałam nigdy dziecka na rękach. A jak synek sie urodził, to naprawdę instynktownie sobie radziłam i z przewijaniem i z myciem itd. A na początku używałam tetry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trąbka- hehe dobre:-D ja się pocieszam, że za tydz skończy się ta moja niezdarność:-P mam już dość tej "niepełnosprawności":-P moja maleńka rzadko ma czkawkę..tak średnio raz na dwa dni wieczorkiem, za to w 1 ciąży też tak jak u Ciebie-mały po 3-4 razy dziennie skakał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mogę o tych WASZYCH burzach czytać najchętniej bym przeskakiwała po całej Polsce z jednej burzy w druga :) szkrabek9 - chlebek pychotka polecam - w Kaufland i w real jest mąka: wsypujesz3,5 szklanki dodajesz drożdże Oetkera instant 300 ml wody - wyrabiasz - zostawiasz na 20 minut następnie wrzucasz do foremki na 50 minut pod przykryciem - wyrasta i wkładasz do piekarnika na 40 minut w temp. 200 stopni :) chleb po upieczeniu waży 700g - jest pyszny :) 🌻 od ponad miesiąca biegam do WC robić "kulke" nawet po 4 razy dziennie a od 3 dni tylko siu .... dziś boli głowa chyba mnie coś zastopowało :( zrobiłam sobie parzoną kawę - ufam,że pomoże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały ostatnio często ma czkawkę i nie wiem czym jest to spowodowane. pamiętam że jak urodził się Robak wcześniej miałam do czynienia z bratem. jest ode mnie o 10 lat młodszy i trochę się nim zajmowałam. ale jak Robert miał 2-3 miesiące zakładając mu bluzeczkę wygiął mu się kciuk ( na szczęście nie jakoś mocno i w porę zauważyłam) od tamtej pory przez długi czas bardzo uważałam kiedy go ubierałam. a później to już samo się rozkręciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akna moja Mała też ma często czkawkę i to dziwne uczucie jak tak skacze biedactwo.. i to zawsze się zaczyna jak siedzę, nie wiem czy jest jej niewygodnie czy za mocno wtedy uciskam... przetworów to wcale bym też nie robiła, bo mamy jeszcze dużo z zeszłego roku ale gruszka ma dużo owoców, że szkoda mi było Sliwki też mamy tylko dwie a dwa wiadra włożyłam w słoiki, z jednego m zrobił wino i jeszcze sporo wisi na drzewie. wkurzona tylko jestem, bo w tym roku ogórki są kosmicznie drogie i jak robiłam ok 50 słoików kiszonych tak w tym tylko 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie siara leci od ponad 4 miesięcy :( ale sporadycznie zdarzyło się,że przemokła przez biustonosz i bluzeczkę za to od kilku dni dotyk brodawek powoduje mdłości prawie dochodzi do torsji :( więc omijam je z daleka :) Zyrafko łóżeczko super chyba zaraz zrobię pstryk swojemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzucholki!!!! Orange...ciesze sie,ze poprawilam Twoj humor.. ;)choc do normalnych objawow te moje zapedy nie naleza ;) Za to butki Basi sa cuuuuuuuuudne....jaki Ty masz talent Kobieto....zazdroszcze...cos czuje,ze nie tylko do butkow...dziergasz tez inne rzeczy dla Malenstwa??? Akna....oczka dziecka mozesz przemywac zarowno sola fizj. jak i woda przegotowana i nie potrzeba uzywac do tego jalowych gazikow... Ja tez pieke chlebek...ale my mamy taka maszynke do wypiekow...wychodzi pyszny...no i ten zapach w domku... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Dziewczynki za zyczenia :) ehh i kolejny rok doszedl Wiecie co tak sie zastanawialam jeszcze niedawno czelaysmy na usg polowkowe wogole nawet na ktores z poczatkowych a teraz juz prawie koncowka, ale ten czas leci. Z ta moja praca to jednak byl glupi pomysl, niewyrabiam sie z niczym, na wszystko brakuje czasu i wychodzi ze prania prasowania bede robic na ostatnia chwile. Orange kolejne buciki i kolejne slicznosci, sa przeslodkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja mam wlasnie pytanko dotyczace gazikow jalowych czy do przemywania kikuta i do przemywania twarzy musza byc jalowe? przeciez kikut i tak przemywa sie spirytusem a do twarzy jalowe? one sa drogie bo kosztuja okolo 50 gr za sztuke a jak pomysle ile tego dziennie idzie to przesada ale np u nas na szkole rodzenia kazali kupic ich bardzo duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trabka, nie trzeba jałowych gazików. Ja używałam zwykłych płatków kosmetycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem za płatkami kosmetycznymi :) nie dajmy się zwariować :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trabka... Ani do przemywania twarzy ani do kikutka nie sa potrzebne jalowe gaziki... Dp przemywania buzki wystarcza platki do demakijazu ,a do kikutka gaziki niejalowe lub nawet patyczki do czyszczenia uszu...to zalezy od Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, widziałam wczoraj swoja siostrzenicę! Co prawda tylko na skype'ie, bo moja siostra mieszka w Anglii. Mała Celest akurat spała, ale wygląda słodko. Siostra wzięła ją na ręce żeby mi pokazać, a ta się nawet nie obudziła. Przesypia prawie całe dnie a w nocy budzi się 3 razy. Jak ja jej zazdroszczę, że już ma małą przy sobie. Moja siostra miała cesarkę, ale czuje się świetnie. Mam nadzieję,że ja też szybko dojdę do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za komplementy :) U nas na szkole rodzenia położna wogole nie kazała jałowych kupować, tylko zwykłe waciki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie tak sobie właśnie myślę o mojej położnej, bo była u mnie raz jakiś mies temu miała wpaśc już w zeszłym tyg i nie pokazała się ani nie zadzwoniła. zostawiła tylko kartkę z listą zakupów dla Małej i tyle. Może tak jak u Koteczka w 3 tyg po porodzie chociaż podobno mają obowiązek odwiedzić nas w szpitalu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest, nie kupujcie żadnych jałowych gazików bo wystarczą zwykłe - i do buźki i do oczu i do pępowiny... Dziecko nie jest w jałowym środowisku, a żeby jałowe pozostało "jałowe", trzeba by też użyć jałowych rękawic (bo po dotknięciu gazika gołą ręką gazik przestaje być jałowy). Ktoś kto wymyślił jałowe gaziki do codziennej pielęgnacji noworodka zbija na tym niezłą kasę. Ciepła woda w ciąży trochę uspokaja skurcze i pozwala czuć mniejszy ból, a przede wszystkim rozluźnia. W czasie porodu głównie rozluźnia, ale skurczy już nie jest w stanie powstrzymać, bo skurcze porodowe są zbyt silne. I z powodu tego rozluźniającego działania w czasie porodu często korzystajcie z prysznica lub wanny o ile będziecie miały taką możliwość - to daje ogromną ulgę i o dziwo - rozwarcie następuje szybciej. Mi w wannie jest bardzo niewygodnie - to znaczy strasznie źle mi się układać, wchodzić i wychodzić, leżenie w bezruchu jest już przyjemne ;) Powiem Wam, że noworodki są delikatne, ale też bez przesady - maleństwo przeciska się przez wąski kanał rodny co jest nie lada wyczynem, więc Wy zwykłą pielęgnacją, delikatnymi acz stanowczymi ruchami na pewno nie zrobicie dziecku krzywdy. Pamiętam moje pierwsze praktyki na noworodkach i pierwsze przewijanie pieluch - asystentki śmiały się ze mnie, bo gdy trzymałam nogi dziecka żeby uwidocznić pupkę, a dziecko i tak tymi nóżkami wierzgało. Śmiały się że dziecko jest silniejsze ode mnie ;) Z czasem nabierzecie odwagi i wprawy :) A jeśli chodzi o nakładanie bluzeczki, a w zasadzie rękawów, to jest na to prosty sposób: trzeba zwinąć rękaw całkowicie, przełożyć przez niego swoje palce i uchwycić piąstkę dziecka - wtedy można bezpiecznie rozłożyć rękaw na ramieniu dziecka. Zakładanie całego, niezwiniętego rękawa jest rzeczywiście obarczone takim ryzykiem, że paluszki się gdzieś powyginają. Dziecko ma czkawkę gdy zbyt łapczywie opije wodami płodowymi. Moja ma czkawkę codziennie, czasem po 2-3 razy dziennie. To nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja po drzemce-normalnie coraz częsciej mi sie to zdarza :D:D:D mialam dzis lekie mdlosci ( nie wiem od czego) i odrazu przypomnial mi sie poczatek ciąży :o i wiecie co? wole ten etap,jakikolwiek by nie byl hehe :D:D:D dziewczyny-wszystkie macie śliczne pokoiki dla swoich maluszków-jestem zachwycona!!!Kazdy z nich jest ładny i zadbany :) Ja wkleje zdjecia mojego moze dzisiaj,jak zawiesimy zaslonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻYRAFKO to dobrze bo bałam sie ze małemu one zaszkodza. Orange ciesze sie ze tobie przeszło weim co to znaczy drapać sie całe noce i dnie . Mdream czy to ma być jakaś specjalna mąka ? Akna mój mały ma czkawke codzienie wieczorem . Moje całe piersi nie sa obolałe ,siara leci ale nie tak mocno żeby były potrzebne wkładki laktacyjne. Jak sie kompie w wanie mały jest spokojniutki jak by go nie było w brzuszku :) A juz przygotowałam obiad dla 7 osób ziemniaki rybke i mizerie bo jednak dzisiaj przyjedzie szwagier i przywiozą nam łózeczko :) :) :)zamówilismy z allegro i podrodze odbiora nie musimy płacic za przesyłke kurierską. Czy pamiętacie moze na której miejwiecej stronie była podana waga maluszków w okreslonym tygodniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o kąpiel w wannie,to ja unikałam bo mialam tylko prysznic :D teraz mam wanne wiec nie mam wyjscia hihi.ale jest fajnie.coprawda ledwo sie tam mieszcze i tez ciezko mi dosięgnąć czegokolwiek ale juz mam na to sposoby ;) chyba faktycznie bede miala uciekinierke z wanny.wchodzi tak wysoko zeby tylko w wodzie nie byc hihi :D:D:D wiec o lezeniu w wannie i rozlużnieniu nie ma mmowy narazie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała ma czkawke prawie codziennie i tez nie raz przytrafia sie jej 2-3 razy :) najczesciej po tym jak zjem cos słodkiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zmykam na razie. Polecę po jakieś zakupy. Ale dzisiaj wieje!!! Zajrzę do Was później. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl) Cos takiego znalazłam. Mój idzie na 10 centyl. Ale pierwszy synek ważył 2850, więc nie ma sie co dziwić. Widocznie rodzę szczuplutkie dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny sliczne wasze łózeczka i pokoje dla maleństw a butki orange są cudowne i jakie dopracowane :) DZIEKI ANIA 76 to niema jeszcze takiej tragedni uffffffff bo mój syn ważył w skończonym 37 tyg 3,3kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale macie fajnie kobitki ze mozecie sprawdzis u lekarza ile ważą wasze maluchy :) ja niestety moge sie tylko domyślac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×