Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Wczoraj tu była i dzis 40 minut nadrabiania, nieźle się rozkręca. Hmmm.... jak nie urodze przed czasem 4 września to po terminie 4 października;-) Ale mamy jeszcze w tym czasie przesilenie jesienne, a wtedy też więcej porodów;-) Ja do wc wstaje zwykle 1 raz, czasem musze drugi koło 7 rano, chyba że za pierwszym razem była dopiero koło 4 nad ranem. Pewnie bym nie wstawała wogóle, ale mam tendencję do zapaleń pęcherza i zwykle na noc wypiłam pół litra herbaty owocowej;-) Moja teściowa dziś mnie znowu rozbroiła. Tym razem zabroniła mi jeść śliwek, bo to owoce pestkowe i nie powinnam się już przyzwyczajać, żeby sobie smaka nie robić;-) A u mnie remont w toku;-( boje się że nie zdążymy;-( i nie wiem co wtedy. Już zapowiedziałam, że się przeprowadzę z dzidzią do mamy, ale to przecież nie wyjście.... Coś mi sie zdaje, że jednak nie urodze wcześniej. Jak miałam skurcze od 20 tygodnia, tak od kilku dni jak się 1-2 na dzień zdarzą to jest tego sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcę racuchów :D proszę mi przesłać priorytetem, ale żeby były jeszcze choć trochę ciepłe :) Mniam.... U mnie dziś tradycyjne staropolskie schabowe z mizerią :) Small Size, brzuch masz dość nisko, u mnie wygląda podobnie. O wiele łatwiej jest ocenić gdy ktoś jest w ubraniu, wtedy wyraźnie widać odgraniczenie - jak na zdjęciu u Angioletto. Pomacaj gdzie wyczuwasz górę dziecka (pupkę?) i będziesz wiedziała. A my wpadliśmy na pomysł, żeby zamienić nasz nieużywany fotelik samochodowy na większy. Ciekawe czy się uda ;) Szwagierka ma identyczny, a jej 3-miesieczne dziecko już ledwo się w nim mieści, przypomnę że ona urodziła się malutka, nieco ponad 3000g. Zupełnie przez przypadek chcemy wymienić nasz fotelik na taki: http://www.allegro.pl/item708075040_fotelik_deltim_delti_leonardo_0_18kg_giraffe_w24h.html Hehe, wzór przypadkowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super jest ten fotelik, żyrafiasty wzór na obiciu jest świetny :) uciekam do szkoły rodzenia, dziś będziemy przeć :-O Miłego wieczorku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zjadłam właśnie na obiad panierowaną cukinię z sosem majonezowym. Za godzine sie okaże czy cukier w normie. Ale mnie ostatnio brzuch boli. Wczoraj szłam szybko do lekarza, to okropnie mnie rozbolał. Jak odpoczełam to przeszło. A to jeszcze ponad 2 tygodnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafa: fajniutki ten wzorek:):):) ja mam wszystkie możliwe foteliki:) od noworodka po siedzisko dla starszaków:) teraz kupiliśmy taki z wózkiem dla noworodków:) a taki jak pokazała żyrafa to będę stosowała jak mały wyrośnie z tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam :) Polożna stwierdziła ze brzuszek faktycznie nisko,ale niestety to o niczym nie świadczy :( czyli skoro do terminu porodu zostalo mi 25dni to moge zaczac rodzic dzis jak i za kilka tygodni :o ale mi pomogla co? pozatym wszystko ok.nic sie nie dzieje.cisnienie w normie.mocz tez. jestem taka glodna ze zjem chyba lodówke :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D pożarłam tylko nektarynke i czekam az moja pomidorowa sie łaskawie zagotuje ;) jak nie zrobi tego w ciągu 20minut to nawet drzwiczek od lodówki nie zostawie hihi :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w domu zamieszanie aż mały w brzuszku mało wojuje .Przyjechał szfagier z 2 dzieci .Łózeczko juz stoi w pokoju czeka na M żeby skręcił :) :) :) Ania mała oj zjadła bym racucha aż mi slinka leci :) :) :) Ewelkajaw w moim nosidełku też jest taki podkład dla noworodka zakłada sie go na szelki . Magdakate współczuje ci tego alarmu pewnie szału mozna dostać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... U mnie nie za ciekawie.... Chodzi o ten ból w pośladku,co pisałam wczoraj... Wydaje mi się, że wyskoczyło mi coś w kręgosłupie, i haczy mi o nerw. Dzwoniłam dziś do bardzo dobrej fizjoterapeutki, i niestety nie może mnie pomasować i ewentualnie wprawić tego co wyskoczyło, ponieważ może tym wywołać poród.... Mam dużo leżeć i siedzieć jak nie boli, polewać ciepłą wodą i masować głaskając.... Jak chodzę to kuleję... Wczoraj poryczałam się wieczorem..kiedy położyłam się do wyrka to nie mogłam sobie miejsca znaleźć- tak mnie to bolałao.... A jeśli chodzi o sikanie- to ja wstaję w nocy po 10-= 12 razy.... Poważnie!!!! Ja nie żartuję!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie mialam trwający ok minuty skurcz i ból taki jak przed okresem.mówie o tym bo te dotychczasowe byly krotsze i o wiele mniej bolesne. oj szkoda ze tak szybko sie skonczylo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka -z tym sikaniem to niezle !!!! 10-12 razy w nocy???? chyba bym sie wogole nie kladla spac-wspolczuje!!!!!! Wydaje mi sie ze masz poprostu rwe kulszową.tez na to cierpialam. wygladalo dokladnie tak samo jak opisujesz.tyle ze mi kazano chodzic zeby rozruszac.to dziecko uciska na nerw kulszowy i stąd ten ból.ale fakt faktem ze nic przyjemnego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggie :) zapomniałam napisać,ze w naszym :) szpitalu jest polska położna na labour ward !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D taka grubsza,w krótkich blond włoskach.Ma super angielski akcent wiec w zyciu nie pomyslalabym ze jesty Polką.Mam nadzieje ze bedzie miala dyżur jak zaczne rodzic :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ma do was pytanko: czy możliwe jest żeby dzieci w brzuchu puszczały bąki?? jak dzisiaj sobie leżałam z brzucha usłyszałam bardzo głośnego pierdka:) normalnie to gra inaczej w moich jelitach ale to dzisiejsze było naprawdę śmieszne:) nawet mój mąż dziwnie popatrzył na brzuch:) angioletto: oszczędziłaś drzwiczki?? słyszałam że są ciężkostrawne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdakate, myślę,że to niemozliwe żeby dzieci w brzuchu puszczały bąki. Ich jelitka jeszcze nie pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam dzisiaj majtki poporodowe siateczkowe- 4 sztuki i dokupiłam jeszcze paczke pampers newborn. Koniec zakupów :) wszystko juz mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate, już mnie ktoś kiedyś o to pytał: otóż płód nie puszcza bąków, bo w jego jelitach nie ma jeszcze gazu. To musiało być coś z Twojego przewodu pokarmowego, absolutnie nie dziecka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam juz wszystko dla maluszka :) Naturalnie takie rzeczy jak pampersy czy podpaski bedą szły jak woda wiec pewnie moje zapasy szybko sie skonczą ;) Magdakate-drzwiczki oszczedzone :) najśmieszniejsze jest to ze zjadlam tylko jeden talerz zupy i do tej pory nic :o dziwne jest zycie ciezarnej oj dziwne :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny:) ja znowu mam jakieś załamanie zdrowotne:( brzuch mnie boli ale jest miękki, mam mega nudności, w głowie mi się kręci i bardzo się pocę. do tego zaczęłam chodzić częściej do kibelka. mam uczucie parcia ale nic się nie dzieje w toalecie:( do tego zaczął mnie boleć krzyż:(już sama nie wiem co jest grane:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dobrze ze te drzwi kochana oszczędziłaś :) Wrócilismy ze szkoły rodzenia. Dziś zaczęliśmy ćwiczyć 3 faze oddechów...... Wracając weszlismy na chwilke do sklepu i kupiliśmy lampkę do pokoiku dzieciątka :) Taką malutką na szfkę zeby w nocy do karmienia nie zapalć dużego swiatła. Mi to sieciągle wydaje że czegoś nie mam i ze coś mi brakuje. Choc lista była długa i jest cała zrealizowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate,cieżkomi powiedzieć co jest grane ale moze mogłabys jednak to z kims skonsultowac co? bo faktycznie wyglada jakby cos sie mialo wydarzyc :o Ja tez mam wszystko do pokoju małej,a ciagle tam wchodze i 10 razy sprawdzam :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j anie mam z kim tego skonsultować bo moja położna po 17 wyłącza telefon:( zaczekam do jutra bo mam wizytę chyba że zacznie się coś więcej dziać wtedy pojedziemy na izbę. teraz idę pod prysznic. moze trochę sie to wszystko uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny mam pytanko czy może ktoś z was kupił huśtawkę fischer price przytulne gniazdko zasilana na prąd ? Mam problem bo kiedy rusza to trzeba ją popchnąć rękom czy to normalne? czy może to jakiś feler i trzeba reklamować ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuchatki :) Jadzia niestety ja nie mam pojecia na temat tej huśtawki :( Jak tak zobaczylam posta z 4 rano to pomyslalam ze sie ktoras rozpakowuje :D:D:D a tu nic :( Magdakate-jak sie czujesz????Jakby co to pisz smska zebym wiedziala co jest grane!!! trzymam kciuki zeby wszystko dobrze bylo! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Widzę że od bladego świtu już ktoś siedzi ;) Zaraz idę na badanie krwi. Nie znoszę wstawania z rana do laboratorium, a to dlatego że trzeba być na czczo. Zawsze tak mnie z rana ssie że ledwo wytrzymuję i od razu po wyjściu z laboratorium łapię za bułkę ;) Całe szczęście ja moje laboratorium mam w swojej przychodni ginekologicznej i tam nie ma wielkich kolejek, najwyżej 1-2 ciężarne przede mną. Nie znam się na tych huśtaweczkach i leżaczkach, nigdy nie miałam styczności ;) Poza tym jestem fanką Zawitkowskiego, a on nie poleca takich zabawek, które bujają bezwładnym dzieckiem. On twierdzi że najlepsze jest dla dziecka bujanie w ramionach drugiego człowieka, bo dorosły potrafi wyczuć wszystkie napięcia ciała dziecka i regulować siłę i wychylenie podczas bujania - w przeciwieństwie do mechanicznych huśtawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) to była super noc - od wielu tygodni przespałam całą - w ogóle nie czułam się jak ciężarówka więc albo maleństwo obróciło się jakoś inaczej albo brzuszek mi opadł - nawet na plecach nie czułam, że się duszę/topię :) oby tak do końca .... mam dylemat mój mąż zaczął ze mną delikatnie negocjować imię - podoba mu się bardziej MATEUSZ a nie SAMUEL ... i jestem w kropce ... może poczekam aż go zobaczymy i wtedy podejmę decyzje ... Miłego dnia od wyspanej MDream 🌻 JADZIA4 - szukałam po necie odnośnie tej huśtawki ale nigdzie nie znalazłam informacji o takim uruchomieniu - może zadzwoń do jakiegoś sklepu i dopytaj o ten szczegół ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja :) Ja z kolei tej nocy nie zaliczam do udanych. Jakoś tak sie dziwnie czyms denerwowalam.... Sama nie czego. Nie potrafie stwierdzic o co chodzi..... Wczoraj zaczęłam czuc jakies takie dziwne bóle na samiutkim dole brzucha.... Nie wiem co to.... Dzis ide na wizytę to moze dowiem się czy zaczyna sie cos dziać..... A teraz uciekam na sniadanko.... Dzis mam ochote na kanapki z sałatą, serem, szynką, pomidorem, ogórkiem itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JADZIA4 ja też nic nie wiem odnośnie tej huśtawki. Przykro mi ze nie pomoge :( Ale faktycznie moze zadzwoń do sklepu i zapytaj. Kto jak kto, ale oni powinni wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mnie niepokoi jedna sprawa na USG pod koniec 35 t.c HC - obwód główki wskazywał na 32 t.c a AC - obwód brzuszka na 36t.c - ufam,że będzie dobrze ale skąd takie dysproporcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×