Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

właśnie poczytalam w necie ze 2cm to mało,wiec moze jednak sie myle.najlepiej jak dziewczyny po takim zabiegu cos ci doradza,bo ja chyba namieszalam.sorry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny u nas narazie bez problemow ale nie chce zapeszac bo mala ma dopiero 2,5 tygodnia, cos jej w nosku zalega ale narazie zakrapiam sola fizjologiczna i jest oki. W przyszlym tygodniu idziemy do pediatry. Ponawiam pytanie o nawilzacz powietrza...jakie macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wagi to ja sie wlasnie zwazylam i mam 52kg (przed ciaza 49,5) pewnie wiekszosc z was powie ze zazdrosci ale jak bede w tym tepie chudla to znikne :/ tez mam niedoczynnosc tarczycy ale mi sie to na wadze nie odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh.. to teraz ja troche pomarudze :O jak pozwolicie?? ;) z ta waga po ciazy to wcale nie jest tak latwo... mi zostalo 2 kg ale bardzo źle sie czuje :O miesnie nie na swoim miejscu i jestem ciekawa ile tak beda sie schodzic by wygladac tak jak kiedys... wylad nie jest najważniejszy, ale jakos tak bym sie lepiej poczula majac te pare kg mniej... dobrze ze chociaz mezowi nadal sie podobam ;) ale i tak nie pozwalam mu sie dotykac... moze kiedys mi to minie :O :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_31, szew okrężny jest bezpiecznym sposobem na donoszenie ciąży. Nie martw się. to bardzo dobre rozwiązanie, podczas zakładanie i zdejmowania szwu maluszkowi nic nie grozi. Moja kuzynka jakiś czas temu miała założony ten szew, donosiła ciążę i urodziła zdrowego synka. Oj dziewczyny... Mi zostało jeszcze 9 kg z 25 jakie przybrałam w ciąży. Masakra. Nie kupuję sobie żadnych nowych ubrań bo mam nadzieję że wkrótce będę ważyła tyle co przed ciążą. Noszę tylko spodnie ciążowe, bo w swoje nie wchodzi moje wielkie dupsko... 8 listopada chrzciny a ja będę musiała kupić sobie coś eleganckiego, niestety w rozmiarze 44.. . :( Najgorsze jest to, że w normalnych sklepach większość ubrań kończy się na rozmiarze 42. No i bądź tu mądry... Na brzuchu flak. Dupsko rozstrzelone rozstępami.. Jeden wielki dół. A mężowi się podoba, nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyrafka mam pytanie do Ciebie, Michał ma wysypana buzke krostkami, to samo na uszkach, czy to moze byc tradzik niemowlecy czy jakas alergia jednak? Ma sucha i chropowata skore. Polozna mi mowila ze moze wystapic tradzik i mam sie nie martwic ale te krostki na uszach mnie stresuja. Poza tym zadnych innych objawow brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie mam prawie czsu żeby pisać :( magdakate moj ma to samo też takie zaparcia a kupa ok tez jest na cycu i butli i ja wczesniej pisałam byłam u pediatry i zalecił zeby małemu podawac soczek marchewka-jablko sama przecieram gotuje i podaje30ml i jest ok kupa co dziennir dziecko pgodne żyrafka szkrabek mi tez zostało i na brzuszku i na pupie i się nie mieszcze w stare ubrania a rozmiar 38-40 kiedys 36 :( moze jeszcze wróci ok spadam bo mały wyje i mam duzo pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczku, tak, noszę już buty 42, istny koszmar... Buty mogę sobie kupić tylko w Deichmannie... Mam nadzieję że jeszcze wrócę do 41, że to może opuchlizna i zejdzie.. Trąbka, nie wiem czy to alergia czy trądzik... U mnie było podobnie: małą wysypało na całej buźce, na główce pod włosami także. Środowiskowa mówiła że to pewnie trądzik niemowlęcy, ale w poradni laktacyjnej położna wezwała pediatrę i pani doktor kazała odstawić mleko i wszystko co z nim związane. Tak też jestem od 3 tygodni na diecie bezmlecznej hipoalergicznej i Basia ma ładną buźkę. Gdy popełnię jakiś dietetyczny błąd, widzę to na jej policzkach. Tylko w ten sposób możesz teraz sprawdzić czy Twój Michaś ma alergię czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiytam dziewczyny !!! Mma chwilke bo maly spi . angioletto nie przejmuj sie waga .Ja tez mam chora tarczyce ,biore leki caly czas .Wiecznie mam problemy z waga .W ciazy przytylam malo ,ale tylko dalatgo ,ze milam cukrzyce i musialam sie pilnowac .waga tez schodzi mi bardzo powoli .Trzeba uzbrojic sie w cierpliwosc .Moze powinnas zrobic sobie poziom chormonow .Bo ja odkad biore lewotyrox na tarczyce to widze poprwe ,nie jestem taka opuchnieta .Ja coprawda waze juz tyle ile przed ciaza .Ale i tak jestem tlusciutka i brzcholec tez mam .Unas to troche dluzej, trwa . Moj syn tez spi razem zemna ;bede musiala go tego oduczyc .W lozeczki wogole niechce spac placze po 15 min .Troszke robie to z wygody ,bo wole wyspac sie w nocy chodz troszke . Synus moj wogole spi bardzo nerwowo place preze sen prezy sie i wierci .ale kupki robi normalne i czesto .Nie wiem tak jakby go cos bolalao .Pytalam sie lekarza ale oczywiscie twierdzi ze wszytko jest ok ..Meczymy sie z katarakiem .Cos mu zalega w nosku .narazie czyszcze mu sola fizjologoczana i grucha .wedlug waszych zalecen . dziewczyny ja czytam was codziennie .ale nie ma czasu pisac .Wszytkim mama zycze duzo wytrwalosci w usypianiu i walce z kolakami .Sobie oczywiscie tez :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyrafa ja tez tylko w deichmanie albo w jakims orginalnym buty lub klapki:( masacra a ja deichmann mam 80 km od domu.... od 4 lat mam wstred do kupowania butów:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, my dzis bylismy u ortopedy i po badaniu wporzadku ale kazal zrobic jeszcze usg. Mam za tydzien w srode. a ja kurcze mam coraz wiekszy katar i bol gardla:( Koteczku a czym sie objawia to zapalenie pepka? bo moj synus tez ma jeszcze rope na pepku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja:) karin - mój po czopku robił takie bardzo wodniste. wcześniej była musztarda. dzisiaj sam się załatwił dwa razy i niestety kupka była zielonkawa i raczej twarda już nie taka jak przed zaparciami. znowu coś mu nie pasuje ale już nie wiem co. albo zrezygnuję z piersi albo będę żyła powietrzem:( najgorsze jest to że jestem w tym wszystkim bezradna pomimo iż to przecież moje drugie dziecko. powinnam lepiej sobie radzić:( angioletto: jak to zrobiłaś kobieto że tak szybko dostałaś paszport?? ja wczoraj się dowiedziałam że jak jesteś w UK 5 lat i ciągle pracujesz (ty lub twój mąż/partner) wysyłasz akt urodzenia dziecka i p60 z 5 lat i dziecko dostaje angielski paszport ważny 4 lata. i chyba wpisane jest już obywatelstwo angielskie. my się nie łapiemy niestety bo gdybyśmy się łapali nie musielibyśmy do ambasady jeździć tylko pocztą by przyszło. ja dzisiaj zaliczam kolejny dzień doła:(:( najgorsze że nie wiem dlaczego:( mały daje się wyspać w dzień ogólnie też jest grzeczny a ja zamiast się cieszyć mam doła:( kilkogramów jeszcze nie zrzuciłam i zostało mi 10 :(:( ale przynajmniej jakoś nie widać tej nadwagi i co dziwniejsze chodzę już w spodniach sprzed ciąży - ciążowe są za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate-ja nie mam pojecia o czym piszesz.u nas calkiem inaczej to wyglądalo.juz ci pisze :) -2 zdjecia paszportowe dziecka(od fotografa) -dowod lub paszport matki -dowod lub paszport ojca -odpis(copy) aktu urodzenia z tymi rzeczami i dzieckiem oraz partnerem jedziesz osobiscie do konsulatu polskiej ambasady.wsrodku masz stelarz z roznymi dokumentami do wypelnienia.wybierasz tylko jeden ''paszport dla dziecka ponizej 5 lat'' wypelniasz (2 minuty-same podpisy) i oddajesz wraz przy okienku razem z tymi powyzej wymienionymi rzeczami.placisz 17 funtow i po 3 tyg odbierasz paszport.nic prostszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaa juz wiem.Pierwszy paszport dla dziecka ponizej 5go roku zycia bez polskiego aktu urodzenia(czyli tak jak w naszym przypadku,prawda?) mozesz wyrobic tylko na 12 miesiecy(tylko jeden raz)potem musisz miec polski akt urodzenia i pesel dziecka i ubiegac sie o kolejny paszport 5cioletni. nie ma mozliwosci wyrobienia pierwszego paszportu dla dziecka ponizej 5go roku zycia na 5 lat jesli nie posiadasz polskiego aktu urodzenia i peselu dziecka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto: chodzi mi o to że jak pracujesz tu 5 lat to możesz starać się o angielski paszport a nie polski. a jeśli chodzi o te 12 miesięczne to możesz ich mieć ile chcesz jeśli nie masz peselu to tylko taki wyrobią. moja znajoma ma już trzeci i teraz dopiero wyrobiła dziecku pesel i będzie robiła małej ten dłuższy paszport. ale ona na paszport czekała 6 tygodni a nie 3 dlatego jestem zdziwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa to przepraszam ;) myslalam ze o polski paszport ci chodzi.no nam angielski niepotrzebny.i tak niedlugo wracamy do kraju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sierściucha
Widzę że jednak nie wytrzymałaś i znowu zaczoł pisać, a miło być tak pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunda moja mala tez steka i pojekuje przez sen ale dopuki sie nie obudzi to jej nie ruszam bo polozna mowila ze dzieci tak robia bo im sie cos sni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey :) u nas żółtaczka opanowana - teraz walczymy z anemią i za 2,5 tygodnia szczepienie :) Samuel będzie miał prawie 9 tygodni w dniu szczepienia :) szczepimy 6w1 +pneumokoki i po tygodniu rota wirus :P MAGDAKATE - dzięki za nazwę kulek - postaram się je zdobyć jeśli są bez recepty :) wczoraj dostaliśmy becikowe - po 20 dniach od złożenia wniosku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey:-) U mnie po staremu, tzn. mała je śpi i czasem sie rozgląda. Mamy co prawda problemy po południami... ale krótkie jak ma problem zrobić kupkę. Potrafi popłakać, ale maks 20 min i potem jest ok. I zaczeła płakać jak się ją wyciąga z kąpieli.... uwielbia się kąpać, słucha jak woda plumka:-) ale jak się tylko ją wyciągamy to jest wrzask... Trąbka: co ile zmieniasz małemu pieluchy? Nie wiem czy ja trafiłam na takiego sikacza, ale tetrę po 1h to mogę wyciskać... wczoraj bambusową załatwiła w 1,5h... otulacze z IV są mokre po jednej pieluszce.... i nie wiem czy moja to taki sikacz, czy to tak już po prostu jest z noworodkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy smarowałyście czymś ranę po cc? Chodzi mi o to, żeby się ładnie zagoiło i blizna się duża nie zrobiła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahahahahahahahahahahaaaaa
bo sierściuch jest upierdliwy i nie może zrozumieć że go tu nie chcą. nikt za nim nie zatęsknił gdy zniknął, a teraz wraca nieproszony........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Chicałam się przywitać po dłuższej nieobecności. Przepraszam, że mnie tyle nie było, ale Hania nie pozwoliła pisać. Ciągle brak czasu. Zaglądałam codziennie, ale tylko czytałam co pisałyście. Za wiele rad jestem wdzięczna :) Kochane obiecuje, że będę bardziej aktywna jak tylko się z Hanią dotrzemy. Teraz jestem jeszcze trochę zagubiona ale widzę, że zaczynam sobie coraz lepiej radzić i życie organizować. Oj kochane bycie matką to na serio ciężka sprawa. Wiedziałam, że lekko nie będzie ale macierzyństwo okazało się trudniejsze niż je sobie wyobrażałam. Gratuluje wszystkim mamusią którym wcześniej nie pogratulowałam. Życzę Wam i Waszym maleństwom dużo zdrówka, dużo snu i jak najmniej kolek i bóli brzuszków :) Całusy dla Wszystkich mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) ja także zaglądam ale nie miałam czasu żeby napisać. wczoraj byłyśmy na szczepieniu, wziełam dla Majki 5w1. już i tak strasznie płakała bo były to dwa ukłucia 5w1 i wzw. później cały dzień marudziła i mimo czopków wisiała cały dzień przy cycu. uspokajała się w ten sposób. dzisiaj męczą ja kupki juz jesteśmy po dwóch i są strasznie luźne jak woda i b żółte. karmię piersią i raczej się nie odwodni ale może coś poradzicie. podobno ryż gotowany pomaga , pewnie zjem na kolacje. pozdrawaiam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×