Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

HEY !!!! wszędzie fajnie ale na starym topiku najlepiej :) Mojemu tez idą zęby ślini się i ślini no i zaczyna marudzić, poza tym kochane mam mały problemik : jadłospis ... ogólnie jestem mama piersiowa ale chcemy urozmaicic dietke i nie za bardzo wiem co i jak na razie mały wstaje dostaje kaszke malinowa z 2 łyżeczkami glutenu - ekspozycja na gluten później je 1/3 słoiczka gerbera lub innego popija herbatkę bo jednak kominek daje dużo ciepła i wysusza powietrze no a poza tym jest na piersi a jak u WAS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia ja jej teraz daję jeść około 10 razy na dobę wiec czasem ja przystawiam nawet co poł godziny. W nocy je co około 3 godziny ale nie pruboje z tym walczyc bo przynajmniej wtedy je ok 10 min. Ryczec juz tak nie ryczy ale i tak zazwyczaj ok 3-4 min je. A ile Różyczka waży? A co do chusty to moze jak ja nosisz to w tej pozycji w jakiej miałaby być w chuście, zeby sie przyzwyczaiła najpierw do pozycji a potem do chusty. A raczki podobno wolno wyciagac dopiero jak maluch umie siedziec. To co mnie martwi to ze Majka cały czas ma sluz w stolcu, poza tym jej nic nie jest ale to chyba nie jest normalne. Teraz jestem od 3 tyg na diecie bez białka krowiego i zmieniło sie tylko to ze robi kupy codziennie (wczesniej co 2-4 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mdream ja tez tylko karmie piersia,ale czekam az mały skonczy 5 msc tu jest fajna stronka na ktorej ja sie bede wzorowac,bo sama jestem lewa :d i niewiem od czego zaczac. http://www.bobovita.com.pl/cms/images/clipart/File/schematy/schemat_zywienia_niemowlat_karmionych_piersia.pdf no i jeszcze jedna,tu sa gotowe dania,desrki itp... http://malutka441.blogi.oilatum.pl/przepisy- dla-niemowlat/ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka i Goge79 dzięki za odp :) już czytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytam jeszcze o krzesełka do karmienia - kupujecie takie tradycyjne drewniane czy takie plastikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinka a na czym ta bojazliwosc olafka polega? bo roza od kilku tygodni tez ma jakies halo np na widok obcej osoby wybucha histerycznym placzem, tak samo na glosne dzwieki, mam nadzieje ze jej przejdzie. goge roza mi przybrala przez ostatnie dwa tygodnie 400gram to wiecej niz wczesniej przez miesiac:) teraz wazy 6300, ja karmie tak co 2, 3 godziny i ostatnio przez dwie noce budzila mi sie co 2 lub 1.5 godziny ale wydaje mi sie ze jej zeby dokuczaja bo jeszcze co chwile budzi sie i wola smoka a wczesniej nigdy smoka nie wolala. kupy tez robi ze sluzem ale juz o wiele mniej tego sluzu jest. pediatra mowi ze to alergia ale jesli poza tym nic jej nie jest, brzuch nie boli to nie problem tylko trzeba uwazac co sie je. ja juz tez wszystkiego probowalam, bialko tez odstawialam i nic nie dalo wiec pije mleko spowrotem. co do noszenia na recach :) to roza nigdy nie lubila wiec ja wiedzialam ze raczej w chuscie nie bedzie chciala. ona tylko lubi tak plecami do mnie zwiedzac dom a tak sie w chuscie nie da :( mrdream ja od dwoch tygodni daje w poludnie sloiczek na razie ziemniaczki, marchewka jabluszko, dynia i banan. kaszki jeszcze nie probowalam i z tym glutenem to zaczne od 6go miesiaca bo roza alergiczka i wszystko wprowadzam bardzo ostroznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my juz po wszystkich 3 szczepieniach nastepne dopiero jak pol roku skonczy ale czeka nas we wtorek wizyta u okulisty bo rozy oczko ropieje i krople nie pomogly. strasznie sie boje :( figa a u mnie tez tak z zebami ze marudzenia ze 2, 3 tygodnie juz bedzie a zebow jak nie bylo tak ni ma. roza mnie w palce gryzie jak tylko uda jej sie zlapac. kupilam taka szczoteczke silikonowa co sie na palec zaklada i jej daje do ugryzienia tak uzbrojony palec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia napewno przejdzie :P Olaf tez płaczem reaguje np na głosniejsza muzyke,albo jak w telewizorze cos ktos glosniej powie,to sie tak zrywa,tak samo jak np sam sie bawi w łózeczku i do niego zagladne to potrafi sie tak zerwac i buzia w podkówke i mu sie zbiera na płacz,wtedy trzeba szybko reagowac. Co do tego zywienia to ja juz wogole cała zgłupiałam,wszedzie pisze co innego Andzia widze ze Ty juz małej podajesz cos innego,wiec ja sama niewiem co powinnam dawac i czy wogole juz powinnam,idziemy w czwartek na szczepienie wiec zapytam ped,on napewno mi powie co i jak. A pytanie mam,czy wasze dzieci spia w łózeczku na poduszce? Bo moj od urodzenia nie spal na poduszce,tylko bez zupelnie na płasko,no i zastanawiałam sie czy by nie polozyc,ale mały w łózeczku takie akrobacje robi,ze sie troche boje.Polozony na wprost,za chwile jest juz z drugiej strony łózeczka,albo lezy na wspak...no i strach troche zeby tej poduszki na głowe sobie nie dał. Andzia my z tym oczkiem dalismy rade,tylko u nas najwidoczniej bylo to od kataru,ale nie masowałam bo to podobno trzeba umiec,tylko zakrapiałam solą fizj. i jakos przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinka jesli olafek ladnie je i przybiera to nic nie musisz dawac do pol roku. ja zaczelam podawac obiadki bo mialam problemy z karmieniem i roza przestala przybierac. pediatra najpierw kazala mi dokarmiac sztucznym ale roza nie chciala wiec doradzila mi warzywka powoli wprowadzac. i to sie sprawdzilo - roza wcina tak ze nie nadazam lyzeczka machac :) i znowu przybiera ladnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poduszki nie daje ani koldry, mam taki spiworek bo roza sie z koca odkopuje w 5 sekund. ja tam sie poduszki boje bo moze sie na brzuszek obrocic i udusic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, pomóżcie... moja Ropksi zrobiła dzisiaj 6 kupek, nie były one bardzo wodniste ale jednak ta ilość mnie przeraziła... byłam akurat do południa u lekarza bo miałyśmy się szczepić, ale przez tre kupki mamy odroczone aż 3 tygonie. mam problem z tym, że mała nie chce nic pić- nigdy nie chciała i boję się żeby się nieodwodniła... mam w domu lacidbaby, smecte i jakąś "kroplówke" ale ona tej kroplówki nie chce, co waszym maluchom pomogło? zaczynam sie martwić... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia no to moja 1kg mniej :/ nio ale 1,5 tyg młodsza :p Dzwoniłam dzisiaj jeszcze do znajomej pediatry i tez powiedziala zeby sie tym sluzem nie przejmowac skoro poza tym nic jej nie jest, tylko dawac jakis probiotyk. Ja narazie podaje tylko nutramigen 1 raz dziennie a tak tylko piers. Co do krzesełka to ja chyba wybiore skladane plastikowe bo u nas krucho z miejscem, jakby nie to to bym sie chyba na tradycyjne zdecydowala bo dłużej posłuży. Ewelinka ja narazie jeszcze nie daje poduszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia a jak się objawiały alergie u Róży? wysypką, czy miała jakieś inne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć my po szczepieniu!ada nawet to jakoś zniosła i śpi już 3 godz.waży 6,250 wiec chyba ok.Niestety z tym ady ropiejącym oczkiem mamy iść do okulisty, zapiszę ją w następnym tygodniu, bo w tym nie mam głowy do niczego. W piątek poprawka przedmiotu a w niedziele (jak zdam poprawkę)egzamin poprawkowy. od tego przedmiotu zależy czy będę dalej na studiach.. my dostaniemy krzesełko na chrzciny od chrzestnego ady, więc nie wiem jakie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do sprzedania ciuszki dla dziewczynki rozmiar 86/92 . Zdjęcia można obejrzeć http://agat1213.fotosik.pl/zdjecia/1 . Używane ale w bardzo dobrym stanie. Mogę wystawić na allegro. Nie zawyżam kosztów przesyłki. Przy większej ilości rabat . Pochodzą z domu w którym się nie pali i nie ma zwierząt. Kontakt nutella08@op.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallsize
hej dziewczyny u nas w poniedzialek pokazal sie zabek, akurat dzien przed pelnym 5 mcem :) takze adsa to juz zebolek, jest. marudzil zanim zabek sie pojawil ale juz jest ok. my szczepienia juz zakonczylismy, nastepne w kwietniu. adas byl dzielny i prawie nie plakal, zajelam go grzechotka i byla cisza :D. ale mamy problem adas chyba ma azs, lekarka narazie twierdzi ze zejdzie, mi sie nie wydaje ;/ wiec sama zamawiam kosmetyki emolium zeby zaradzic suchym plackom na skorze. no i wybrac sie do innej lekarki co mi oceni moze jakos konkrentenij a nie karze czekac ze samo zejdzie. bo nie sadze. mi to wyglada na azs bo chrzesniak ma i to podobne jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smalsize
hmm a czemu ja na pomaranzowo jestem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też śpimy bez poduszki tylko w śpiworku, starsze córki lubią spać na brzuchu i zazwyczaj wyrzucają też poduszkę. Co do krzesełka mam po starszej drewniane i bardzo sobie chwalę bo można rozłożyć i masz krzesełko ze stoliczkiem używasz praktycznie do 3,4 lat, no i nie pęknie a plastik może. Jakie postępy ruchowe u Waszych dzieciaczków bo chociaż Magdzia jest wcześniaczkiem to zaczynam się trochę martwić, że na tym etapie powinna już więcej umieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) moj synus spi na plaskiej poduszce, choc ostatnio spi z nami w lozku bez zadnych poduszek... ciekawe jak go pozniej oducze spania z nami ale jestem juz czasem tak zmeczona ze jest mi wygodniej wyciagnac tylko cycka i zaraz zasnac:) no a ostatnio mnie sie czepiaja same chorobska, dopiero skonczylam brac antybiotyk na angine a teraz znow jakies wymioty i goraczka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 🌻 My wczoraj bylismy na tym szczepieniu mały waży mi 6870 i 65 cm. Nie obyło sie bez płaczu,ale dalismy rade. Pytałam lekarza o to wprowadzania posiłku to mi powiedział,ze moge zaczac od marchewki,jabłko,soczek (?) chociaz ja myslalam ze na soczki to przyjdzie pozniej pora no ale dobra.No wiec dałam marchewke wczoraj i dzis po kilka łyżeczek,chyba smakowało,a kiedy mam dac to jabłko? Chyba po kilku dniach odstepu... Niewiem ja wciaz zielona... mamuśkaaa3 u nas Olaf juz bez problemu sie przekreca z pleckow na brzuszek,ale juz na odwrot nie potrafi,z pozycji lezacej potrafi za raczki podciagniety sie podniesc no w łózeczku bez problemu sie przemieszcza,w sensie ze chyba sie odpycha nożkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goge roza miala wysypke tylko raz na polikach wlasciwie nawet nie jestem pewna od czego, a glownie objawialo sie kolkami, bólami brzuszka przy robieniu kupki no i tego sluzu bylo bardzo duzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia a teraz nie ma tego sluzu?? Bo u Majki właściwie tylko śluz jest, brzuszek nie boli, wysypki nie ma....pediatra mowi zeby sie nie przejmowac tylk opodawac probiotyk ale ja sie troszke niepokoje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i.....
no i forum padlo,a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczo nie wydaje mi sie zeby padło,nie ktorzy ludzie maja obowiazki w porownaniu do Ciebie i nie siedza na forum dzien i noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i ....
nie denerwuj sie tak nie mialam nic zlego na mysli po prostu jest mi zal ,a poza tym skad przypuszczenie ze przesiaduje dzien i noc ,tez mam swoje obowiazki ,nie oceniej ludzi tak pochopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no z tego powodu,ze wiecznie tu wchodza na forum ludzie i sobie kpią ...zacierajac rece ze forum padło.Pomyslalam ze do takich nalezysz. Moze sie pomyliłam wiec sorki. Dziewczyny zaczelam podawac małemu marchewke,jabłko oczywiscie jest karminony piersia. Kupiłam kaszkę mleczno-ryzową (nie zadną smakową) i zastanawiam sie czy moge mu juz podac czy lepiej zaczekac. Jest jakas bardziej doswiadczona odemnie? Co tu tak cichutko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posiedziałam troche na necie i chyba jeszcze sie wstrzymam...dopiero jak mały skonczy 6 msc. P.s A te kody to tragedia.Dobrze ze chociaz czytelne sa bo na nie ktorych stronach to juz wogole nie idzie sie rozczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezsens z tymi kodami :( goge sluzu nie ma odkad roza je obiadki bo kupki sa twardsze, a wczesniej ciagle byl ale nic poza tym sie nie dziala wiec przestalam sie tym przejmowac. ja dalam kleik kukurydziany na mleku mod. myslalam ze roza sie do mleka przekona, ale ona od razu odruch wymiotny i ryk tak jak przy butli. nie wiem co ja temu dziecku podam jak bede chciala przestac karmic piersia :( przeciez nie bede jej karmic do 3 lat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×