Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

hej dziewczyny ja tylko sie przywitam i spadam sie uczyc. Szkrabku ja pojechalam do domu i wrocilam po godzinie na pobranie krwi. dzis pol nocy nie spalam tak mnie strasznie bolala glowa, maz robil mi ciagle zimne oklady... a mam pytanie ile apapow mozna wziac bo mi 1 tabletka nie pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Podczas testu obciążenia glukozą powinno się siedzieć. Jeżeli panie z laboratorium pozwolą chodzić - wynik będzie w mniejszym lub większym stopniu zafałszowany. Zauważyłam że wiele pań w laboratorium nie zna się na swojej pracy i często wprowadzają pacjentki w błąd, a ten wynik ma naprawdę duże znaczenie. Glukoza bardzo szybko się spala przy nawet niedużym wysiłku fizycznym, dlatego powinno się siedzieć i kropka. Nie zabierajcie ze sobą na badanie dziecka do pilnowania, bo i z takim przypadkiem się spotkałam: dziewczyna przez połowę badania biegała za szalejącym po przychodni maluchem. Wyobraźcie sobie, jak zafałszowany musiał być jej wynik... Noworodek donoszony to noworodek urodzony między 38 a 42 tygodniem ciąży. Noworodek urodzony w 37 tygodni i 6 dni jest jeszcze z definicji wcześniakiem. Oczywiście wcześniactwo ma różne twarze, w zależności od tego jak bardzo jest zaawansowane. Wiadomo, że często data porodu z ostatniej miesiączki nie jest idealnym wyznacznikiem terminu porodu (różne terminy owulacji), dlatego czasem się zdarza że dziecko urodzone w 37 tygodniu nie ma objawów wcześniactwa, pomimo że definicja mówi o nim "wcześniak". Często osoba niewykształcona medycznie nie jest w stanie zauważyć objawów wcześniactwa u takiego dziecka, pomimo że one występują. Gdy w zeszłym tygodniu byłam na oddziale noworodków urodził się maluch w 35 tygodniu i wszystko było z nim w porządku - oczywiście miał objawy charakterystyczne dla wcześniaka, ale nie zagrażały one jego życiu. Nie leżał w inkubatorze, był w stanie funkcjonować samodzielnie. Jeżeli nic się nie dzieje złego z matką i dzieckiem, najwcześniejszym terminem planowego cięcia cesarskiego powinien być równo 38 tydzień, a najlepiej: równo 40 tydzień ciąży - wtedy jest najbezpieczniej. Na inne terminy planowego cięcia cesarskiego lekarz może się zdecydować, gdy widzi jakieś zagrożenie w stanie zdrowia matki lub dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja też będę musiała pić glukozę, tym razem 75g. I muszę siedzieć 2h w poczekalni, nie wolno nawet chodzić,żeby nie zafałszować wyniku. Co to cesarskiego cięcia, to ja mam mieć po prostu jak przyjdą skurcze. A gdybym była sporo po terminie, to i tak dadzą oksytocynę żeby wywołać akcję porodową i dopiero będą ciąć. Tak podobno jest lepiej dla matki i dziecka. Najbardziej się boję jak będzie po. Martwię się, że nie będę mogła zająć się od razu dzieckiem i czy uda mi się karmić. Pierwszego synka urodziłam sn, ale i tak mi go zabrali na obserwację, bo był siny i dostałam go dopiero 4h po porodzie. Miałam bardzo mało pokarmu, na szczęście po paru dniach sytuacja się unormowała. A tym razem jak nie dostanę od razu dziecka, to ciekawe jak będzie z produkcją mleka. Dziewczyny, czy wy macie siarę w piersiach? Ja jestem w 28 tc i nadal puste te piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pampersów to rzeczywiście te tanie są typowo foliowe i mogą odparzać, ale oryginalne Pampersy lub inne droższe pieluchy są z przewiewnego materiału. Ja wczoraj sprawdzałam w internecie jakie są teraz na rynku pieluszki i zdecydowałam się na Huggies Newborn. Z pierwszym synem najbardziej mi się sprawdziły właśnie Huggies, a wierzcie mi wypróbowałam różne. Tylko to nie mogą być te najtańsze Huggiesy, bo oni też mają ekonomiczne pieluchy-te rzeczywiście są ceratowe. Te tanie wtedy nazywały się Huggies Standard a teraz Classic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie wczoraj sciasnelam i pojawila sie malutka kropelka na sutku, wygladala jak woda, nie wiem czy to byla siara ale zrobilam to bo od dwoch dni bola mnie piersi i sa takie nabrzmiale wiec moze zaczyna sie jakas produkcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek o chyba że faktyczie masz takie wskazaia do cc, to ok:) tak jak Żyrafka pisze tak mi tłumaczono, a jak wyjęto Karolinke Pani doktor stwierdziła, że jak bym miała cc tak jak mój gin planował to mała by mogła miec kłopoty z oddychaiem:( dlatego teraz po prostu jestem już uczuloa i wiem że chce dotzrymać do plaowaego termiu:) widze że mamy \"spór\" pamersy kontra tetra:P:P:P:P:P napisze tylko że moja córcia przez rok noszenia pampersów miała tylko raz odparzoną pupe ale przez kupę, a wiadomo że pampersa nie zmienai się co sikanie, tak jest skonstruowany żeby ie odparzać:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, masz rację, bo przy cięciu cesarskim najlepiej jest, gdy pojawi się trochę rozwarcia, nawet 2 cm, to pozwoli na swobodne usuwanie odchodów połogowych i nie trzeba wtedy mechanicznie rozwierać szyjki. Poza tym wtedy wiadomo, że to jest ten najlepszy moment na urodzenie dziecka - ono samo wie kiedy chce wyjść na świat ;) No ale czasem trzeba zrobić cięcie jeszcze przed rozpoczęciem akcji porodowej. Ja jeszcze nie mam siary, nic się nie leje, ale podejrzewam, że coś się dzieje, bo od kilkunastu tygodni z rana mam na brodawkach taki proszek, zbiera się on na ujściach kanalików. Coś się wydziela i szybko wysycha, pewnie to i początek siary, ale bardzo powoli się to rozkręca. Siara wcale nie musi pojawić się w ciąży (chociaż pojawia się u większości kobiet), ważne żeby pojawiła w pierwszej dobie po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aia spokojie, a pewno będziesz miaął pokarm, ja rodziłam w Krakowie i córke dostałam od razu i od rzu karmiłam,a teraz będę rodzić u siebie i tu wiem ze dziecko daja dopiero po 24h od cc?szwagierka tak urodziła dwójke i dwójke wykarmiłą:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki stelka za pocieszenie. Jakoś bardzo się boję tego jak to wszystko wygląda po cc. Moja koleżanka rodziła w grudniu przez cc, bo nie było postępu akcji porodowej. Powiedziała,że po cesarce jest okropnie. Leżysz na płasko przez parę godzin z założonym cewnikiem i workiem piasku na brzuchu. A kiedy trzeba wstać to podobno tragedia, tak boli. Jeśli macie jakieś lepsze doświadczenia po cesarce, to proszę napiszcie. O złych to już nie chcę słyszeć. Tak bardzo chciałabym już być po i mieć przy sobie mojego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o pieluchy to pewnie zdecydowałabym się na tetrowe gdybym rodziła wiosna - lato a nie jesień zima - nie mam gdzie suszyć ich po prostu :( a przy pampersach problem znika ... nie znika wspomniana przez WAS wcześniej tona pampersów na wysypisku ale cóż na codzień staram się być ekologiczna ... 🌻 poruszyłam wcześniej ale umarł temat zwierzaków w domu - mam pytanko jakie macie zwierzaki i czy w jakiś specyficzny sposób zmieni się ich życie gdy Maleństwo przybędzie do domku ? Ja mam dwa psy i jedyna zmiana to tabletka na od robaczywienie co miesiąc tak zalecił mój wet już od 3 miesiąca ciąży :) Poza tym ponieważ jest to jamnik i ratlerka większych zmian nie wprowadzam. Jamnik ma swój koszyk a ratlerka ponieważ sama wchodzi mi kilka razy dziennie pod prysznic nadal będzie spala ze mną :) tylko mnie nie linczujcie - ja po prostu koffam ją bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowie moje dziecko nie wygladało na wczesniaka urodził sie z waga 4,100 dostał 8 punktów z powodu zasinienia skóry i miał problem z oddechem... jezeli u mnie bedzie bardzo wysokie cisnienie czy cos zle z wynikami wtedy moge miec wczesniaka i nic na to nie poradze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 2,5 letnia suczkę. Śpi z moim synem, więc właściwie nic się nie zmieniło. A i tak po każdym dotykaniu jej myję ręce. Odrobaczam tak co 3 miesiące. Wysterylizowałam ją w marcu,żeby nie mieć kłopotu z cieczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania76 musisz byc pozywywnej mysli do cesarki a nie negatywnej. ja dopiero wstawałam na drugi dzien ale to zalezy od szpitala... ja miałam narkoze... cewnik to nie jest straszna rzecz jakos siusiu musisz zrobic... najgorsze sa pierwsze dwa dni potem nawet juz szwy nie stwarzaja problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZięki dziewczynki za odpowiedzi. Na razie muszę zmykać po syna do szkoły, a przedtem chcę zajrzeć do C&A po jakąś spódnicę ciążową albo rybaczki. Może się w końcu ciepło zrobi a ja nie będę miała co na siebie włożyć. Napiszcie gdzie się zaopatrujecie w ciążowe ciuchy. Ja parę rzeczy kupiłam z lumpeksu, tylko spodnie mam z H&M, noszę je od początku czwartego miesiąca. Z bluzkami nie ma problemu, bo w tym roku wogóle takie obszerniejsze rzeczy są w modzie, a nie jak dotąd było wszystko obcisłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... Nie odzywałam się, bo miała problemy rodzinne... I jakoś tak :( U Naszej Małej ok.... W piątek byłam u lekarza i wszystko dobrze... Ma ok 700- 800 gram... W niedzielę bylismy na poprawinach wesela, wcale dużo nie tańczyłam ( nogi strasznie mi spuchły i nie mogłam uchodzić), a mimo to wczoraj czułam się tragicznie.... Wszystko mnie bolało, no i brzuch chyba poobrywałam...Tylko nie wiem od czego... Na szczęście dzis już jest znacznie lepiej... Jesli chodzi o zwierzątka to w domu mam żółwia lądowego, no i mojego kochanego pieska Toudiego :) Jest to mieszanka jamnika z kundelkiem... Jak to mówię jamnik po tuningu :) traktowany on jest jak członek rodziny. Jest tak rozpieszczony, że szok... No i oczywiscie spi w łóżku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie :) nie pisalam bo jakoś po piątkowej wizycie zrbiło mi sie smutno :( szyjka sie skraca :( i mam sie oszczedzac... do tego po raz trzeci muszę robić glukoze - znów obciążenie 75 g. :( nie wiem jak ja to zniose... lekarz powiedział że trzeba powtórzyć w 30 tc. do tego siedziała pielegniarka i mowila ze tamten wynik mialam taki duży bo moze cukierków sie \"ojadlam\" dzień wczesiej :D :D :D tylko chyba wtedy glukoza naczczo wyszła by dużo wieksza a nie 67 mg/dl.. :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt że kiedy się wstaje pocc. zależy od szpitala, iimum musisz leżec 12h, mie wczesiej nastraszono że ie wolno się ruszac, bo inaczej ból głowy, a fakt taki że lezysz ale podnosisz głowę i możesz ruszać rękami więc jest ok,a są szpitale że trzeba leżeć 24h. Ja urodziłam córkę o 13 więc dali mi spokój na noc i wstałam dopiero o 6 rano, najgorszy moment wstanie i przez ok 5 min, a później, przyajmiej u mnie było ok, rana boli, ale jak zajdziesz odpowiednia pozycje to będzie ok, ja wychodząc ze szpitala zapomniałam już o cc:) fakt że po cc masz aki worek a brzuchu ale to tylko przynosi ulgę, jak cie boli to dostajesz zastrzy6ki przeciw bólowe i jest ok:) ja mimo że próbowałam karmić od początku to i tak prze pierwsze dwa dni miałam problem i mała była dokarmiana, ale w 3 dobie piojawił sie nawal pokarmu i było ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki malinkoo kurcze przez cala ciaze nie bralam zadnych tabletek przeciwbolowych i teraz nie wiem... bo przed ciaza bralam ibuprom to jest silniejsze od apapu i jedna tabletka apapu mi nie pomaga a tylko to mozna brac w ciazy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, nie istnieje bezpieczna dawka leku przeciwbólowego. Mówi się, że apap jest bezpieczny, ale jeżeli po 1 tabletce nie przechodzi, spróbuj innych sposobów walki z bólem głowy, np. można pić napar z melisy osłodzony miodem, robić okłady na głowę, no i jak najwięcej spokoju i snu. Zmierz ciśnienie i sprawdź, może jest nieprawidłowe, wtedy można wypić kawę lub herbatę na regulację ciśnienia - też pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko bardzo Ci dziekuje, cala noc robilam oklady i nie bralam tabletki ale dzis musze sie uczyc i niestety nie moge odpoczywac bo jutro mam egzamin i to trudny dlatego ten jeden raz musze sie wspomoc tabletkami. Ja mam w ciazy jak mnie juz zlapie bardzo mocne bole glowy, zawsze robilam oklady i musialam przeczekac bol ktory trwal nawet 3 dni no ale teraz mam wyjatkowa sytuacje z tym egzaminem... jeszcze raz wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ :D:D:D:D:D:D:D:D co do pieluch to na pewno będę używać pampersów a tetrę tylko używałam jak się dziecku ulało przy pierwszym tak robiłam i teraz też tak samo :) co do wcześniactwa moją córkę urodziłam w 37/38 tyg przez cesarskie cięcie ponieważ miałam gestozę i zaczynającą się rzucawkę ważyła 3700 po urodzeniu dostała 9 punktów a później już 10 i sama pediatra mówiła że jak na wcześniaka to jest wszystko dobrze jedyne co miała to trochę włosków na uszkach ale z tego co wiem to każdy wcześniak tak ma jeszcze mój mąż się śmiał co za wilkołaka urodziłam :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja urodziłam córcię 15 dni przed terminem przez wywołanie i wszystko było ok :) a apropo szyjki .. ja mam 22 mm nie jest to jakoś specjalnie dużo, ale jak na razie zamknięta więc spoko :D i jakoś diametralnie nie zmieniam stylu życia.. Stelka ja miałam teraz synka ułożonego tak że byłoby wskazanie do CC ale się odwrócił już , więc pewnie mnie ominie CC i będzie znowu naturalny.. minus taki że nic nie zaplanuje, a plus taki że jedną dobę wcześniej pewnie mnie ze szpitala wypuszczą :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzuszki... Wczoraj bardzo bolalo mnie pod zebrami po lewej stronie...Nie wiem czy to \"zasluga\" mojej Corki??? ;) Dzis mialam test obciazenia glukoza-brrrrrrrrrrrr...oby nigdy wiecej....A wczoraj kupilismy Maxi Cosi..najpierw sie wzbranialam,ale przeciez bedziemy podrozowac,chociazby do PL...mysle,ze taki fotelik jest bezpieczniejszy niz gondola.... My mamy 3 letnia suczke-Owczarka...adoptowalismy ja w listopadzie...nie mamy zamiaru zmieniac jej trybu zycia z powodu Malenstwa...tylko ma zakaz wchodzenia do dzieciecego pokoju....i naszej sypialni tez... ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 Witam!🌼 tak od wczoraj nie mogłam się zebrać i nic napisać, ale dzisiaj muszę poprostu. Bardzo mnie drażni temat pieluch. Każdy używa takich jakich chce, a tutaj wyrażamy swoje opinie, a nie narzucamy komuś swoją wolę. Od wczoraj odnoszę wrażenie, że Trąbka tak właśnie robi. Czytam każdą wypowiedz i już nie mogę czytać tej ciągłej krytyki co do pampersów. Po pierwsze- dla nie których nie stać jest na kupowanie takich pieluch wielorazowych jak pokazuje Trąbka, a po drugie każdy i tak zrobi co chce i będzie tak pielęgnowało swoje dziecko jak uważa. Ehhh. Musiałam to napisać, wybaczcie:) Ja dziś oficjalnie zaczynam ostatnie 3 miesiące:) Już teraz to z górki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabelgie dziekuje:) dzis wypilam cole ale mi chyba nie pomaga... ale u mnie leje i blyska a ciemno jak w nocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×