Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

ja też nie rozumie tekiego zachowania jak puchatek kurcze napisała raz i ma żal , że nikt jej nie odp ale wasza sprawa Ja już się w spodnie nie mieszcze od 3 tygodni i może się jutro wybiore na zakupy :P narazie nie mam na nic siły czuje się fatalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale numer z pochatkiem i joan, czego one oczekiwały? Przeciez za duzo nas tu jest zeby kazda traktowac indywidualnie. :-) Ja jak mam ochote się udzielać to pisze, jak nie, to nie, ale miło mi sie Was czyta dziewczynki :-) Wracając do tematu bruszków to ja mam dosyć spory, ale podobno tak jest w drugiej ciazy wiec sie tym nie przejmuje. Jade za dwa tygodnie do szczecina to sobie skocze do h&m i tam cos dla siebie wygrzebie :-) Dopiero od Was sie dowiedziałam że tam są ciuchy ciążowe, ja zazwyczaj od razu biegiem na dział dziecięcy i koniec mojego zwiedzania tego sklepu. A powodem tego jest mój fantastyczny małżonek który niecierpi zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. nie miałam neta i nie pisałam, tak w skrócie przeczytałam i coś tu chłodem zawiało, może i fakt ze nikt nie odpisał puchatek i joan, to dziewczyny mogły poczuć sie pominięte, ale z drugiej strony jak się pisze częściej to i sie zapamiętuje dziewczyny, moje wypowiedzi tez czasami zostały pominięte ale ja to rozumiem bo czasami nie ma czasu żeby się wczytywać, albo się chce napisać ale się zapomni:) szkoda że dziewczyny tak szybko sie obraziły, ale trudno! nie wiem czy mnie zrozumiałyście:P:P:P ja mam wizyte 5 marca i mam nadzieję zobaczyć cos więcej niż kropeczkę:) ja pace 100 zł, a jak chce usg 4d z płytka to 150:) co do spodni ciążowych to ja tez szybko się przerzuciłam bo może i brzuszka nie widać ale są bardzo wygodne i nie uciskają:) w poprzedniej ciązy już chyba w 10 tyg zaczęłam nosić, a że w drugiej ciązy szybciej wypycha no i co tu ukrywać coś mi tak zostało po przedniej ciąży to od początku nosze ciążówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szczerze mowiac to nawet nie kojaze joan za bardzo a puchatka bardzo malo, wiec z tego wynika, ze one nie byly za bardzo otwarte:) Ja tez mam sny zwiazane z porodem ale widze ze to norma na szczescie. mi sie dzis snilo ze moj maluszek juz pociagal z mojego cyca, ale czad:) Ja mam wizyte na 11 marca, kurcze dluga mi sie wydaje ta przerwa, bo ostatnio bylam 11 lutego, no ale coz, czekam niecierpliwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wizyty teraz co miesiąc jeśli wszystko ok, ale mi też się to dłużyć będzie, ja miałam 17 lutego i teraz 17 marca dopiero gggrrr a ja taka niecierpliwa jestem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
estaszia macica z dzieckiem do 16 tygodnia ciąży jest schowana pod spojeniem łonowym, po 16 tygodniu zaczyna się spod niego wyłaniać... jako, że jest dość stabilnie zamocowana w miednicy mniejszej przez silne więzadła, siedzi tam twardo tak długo, jak się mieści. wszystko, co jest dookoła mniej jest bardziej elastyczne i gdy w miednicy mniejszej robi się ciasno, to pierwsze usuwają się jelita. miednica wypełnia się rosnącą macicą, a cała reszta jest przesunięta do góry. w połowie ciąży i później macica będzie się rozpychać po brzuchu i reszta narządów będzie się usuwać gdzieś do tyłu. stosunki anatomiczne w jamie brzusznej w ciąży są bardzo pozmieniane, macica jest najważniejsza a reszta musi się dostosować ;) co do puchatka i joan123 dziewczyny, odzywajcie się jeżeli chcecie brać udział w forum. jest nas tu dużo i często pojedyncze wypowiedzi są pomijane. nikt was nie będzie ciągnął za uszy, a jeżeli chcecie z nami pozostać - zapraszamy. i piszcie o sobie i do nas, bo każda od tego zaczynała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assia22
hej .dziewczyny .ja jestem w 6tyg.narazie jestem bo wczraj dostalam krwawienie .leci tego sporo a mam nadzieje ze bedzie ok.dzis bylam na usg i lekarz powiedzial ze jego aparat niewyczuwa tentna w tak wczesnej ciazy i kazal czekac przepisal dupasson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
assia22 - biedulka mam nadzieję że wszystko jednak będzie ok.. a kiedy masz się zgłosić znowu? powiedział ci coś? a te plamienia to jednorazowo czy jakoś więcej tego?? Stelka to ty spryciula jesteś.. już ciążówki no no ;-)) żartuje oczywiście... mi po Laurze zostało 2 kg i to w udach i w biuście większość, tylko fakt że ja ćwiczyłam dużo i brzuch mi praktycznie spadł, teraz jak się najem to wychodzi ale generalnie cały czas chodzę w biodrówkach dżinsach i mnie nic nie uciska ;-) A poza tym mam tylko takie fajniutkie białe spodnie ciążowe i drugie po pierwszej ciąży których nie lubię, więc jakoś jeszcze w nich nie chodzę skoro nie muszę ;-)) Puchatek, joan - nie obrażać się proszę! ;-) jak będziecie więcej pisać to się wkręcicie, naprawdę ciężko wyłowić wszystkie posty, albo takie które są standardowe mówiąc brzydko.. poza tym z czasem to człowiek więcej pamięta ale na początku... Zyrafko- jak taki wykład walnęłaś o tym brzuchu że to nie macica tylko .. to aż go wciągać zaczęłam hihi żeby nie było że tłusta jestem ;-))) estaszia - zaczernij się w preferencjach to będziesz miała nick na stałe... a w kwestii snów córa znowu mnie za często budzi żeby mi się coś zdążyło przyśnić... a porodu się nie bój.. przecież skoro tam jest to musi wyjść a jak wyjdzie to tak pokochasz że wszystko zapomnisz, że niby to nie było łatwe itd.. ;-))) a nie lepiej Ci było na L4 iść?? w sumie to byś jakiś dochód miała.. nie możesz jeszcze tego odkręcić? nie wiem urlop na żądanie wziąć albo L4 wstecz?? można chyba do 3 dni wstecz.... szkrabek- ja na pewno często Cię pominęłam.. bo nie zawsze mam czas i wenę do pisania ale czytam z uwagą ;-)) Emce są tylko nie we wszystkich sklepach mają niestety albo mały wybór, ale warto zobaczyć.. no i wg mnie dosyć drogie są... ale też możesz zobaczyć w C&A jak masz gdzieś w pobliżu bo też ciążowy dział mają..;-) a ja z racji komplikacji w poprzedniej ciąży itd.. i to że moja gin twierdzi że przy małym łobuziaku można się przedźwigać albo coś chce mnie widzieć co 2 tygodnie a że ją bardzo lubię to mi to pasi ;-)) Teraz 26 będę miała USG, trochę się niepokoję bo ostatnio gdzie nie pójdę to widzę dzieci z zespołem Downa albo inne choroby ;-( nie mogę się doczekać kiedy wykluczymy poważne problemy i oby były wykluczone.. Wszystkie dziewczyny pominięte pozdrawiam ;-)) żeby nie było że pominęłam.. kurcze aż się zestresowałam bo nas tu tyle że się nie da każdej odpisać... a dziś jak balon jestem robiłam pączki wczoraj i nie dość że się wczoraj napchałam to dziś też od rana już ze 4 zjadłam..;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj na pączki nie mogłam patrzeć, a dziś mam taką ochotę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie jeszcze mdłości? Cleo123 zdaje się pisała ze jeszcze ma, ja od wczoraj nie mam dzięki imbirowi, niesamowity jest! Ale skuteczny jest tylko świeży pokrojony na plasterki zalany wrzatkiem, ja go wrzucam do zwykłej herbaty. Jak piłam herbatkę przeciw mdłościom taką goową ekspresową i brałam witaminy z imbirem to nic nie pomagało, a teraz wreszcie czuję się normalnie, kurcze aż nie mogę uwierzyc że to już koniec mdłości! Tylko że teraz apetyt wrócił i waga zacznię rosnąć :/ estaszia jelita się tak wypychają we wczesnej ciąży bo progesteron który mamy teraz wysoki, zwalnia perystaltykę jelit, rozluźnia je. Jak ktoś przyjmuje progesteron czyli duphaston to ma jeszcze gorzej, pamietam jak mi brzuchol wywaliło jak zaczęlam go brać. ale w sumie taki brzuch wzdęciowy to tez ciążowy brzuch :) szczęśliwaaa ja tez mam wizyte 11 marca :), a poprzednią tez 11 lutego :)Ty tez zawsze masz wizyty w srody? Oleś fajnie że już znasz płeć! Zazdroszczę! Strasznie już bym chciała wiedzieć :) Powiedzcie dziewczyny czy chciałybyście żeby ta ciąża szybko zleciała i dziecko juz z wami bylo, czy delektujecie się każdym dniem i nie śpieszy się wam do porodu? Ja tym razem chcę żeby już był wrzesien :) Już chcę mieć dwójkę! I jak najszybciej poznać płeć wrześniątka. W poprzedniej ciąży w ogóle mi się nie spieszyło. Teraz juz wiem co mnie czeka, tycie, spuchnięte nogi, i inne okropności(oczywiście nie wszystkie ciężarne to czeka!) i chciałabym żeby było po wszystkim żeby już chociaż zaczął się drugi trymestr! Jest zdecydowanie najlepszy ze wszystkich też chciałabym się wam jakoś ujawnić na NK ale widzę że nie można mnie znaleźć w wyszukiwarce, muszę cos pokombinować w ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie sie wczoraj caly dzien marzyly paczusie z rozanym nadzieniem...ech...do bani z ta Belgia... Ae wiecie co??W srode jedziemy do Polski!!!!Juhu!!!Czas oznajmic Rodzicom ta radosna nowine!!!! ;)) Co do Dzieczyn,ktore zostaly pominiete...hmmmm...czasem tak jest,ze ktos chce zmacic\"czyste wody\"topiku...jesli chcecie byc w centrum to sie musicie bardziej zaktywizowac...Mnie np.duzo daje sam fakt,ze moge czytac to forum...i ze jak mnie cos niepokoi to jest ktos kto mi pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja ciągle miewam mdłości, zwłaszcza po południu. pomagała mi trochę herbata imbirowa, ale właśnie mi się skończyła i może już nie będę jej kupować, bo mdłości coraz mniejsze... oby do 13 tygodnia :) sikam często gęsto, ale ostatnie dwie noce przespałam jem różne rzeczy, jakoś nie mam konkretnych zachcianek. lubię suche rzeczy: wafle, ciastka i rożne inne. są potrawy, których nie tknę. i znowu śmierdzi mi w lodówce... złapałam stan zapalny, swędzi mnie... byłam dziś u lekarza i dostałam globulki. od rana pobolewa mnie brzuch, łykam no-spę. miałam trochę zamieszania rano i nie mogłam poleżeć i odpocząć. teraz staram się nie przemęczać, poleżę, a jak wstanę znowu mnie pobolewa. oby jutro było lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafka trzymaj sie!!!! Mnie tez wciaz pobolewa podbrzusze,a w zasadzie to jakby lewy jajnik...wczoraj wzielam no-spe ale srednio mi pomoglo..staram sie nie przemeczac...dobrze,ze juz weekend...bede wypoczywac... ;) Tak bardzo chce zeby juz byl poniedzialek(wizyta u gina)a z drugiej strony gdzies caly czas czai sie strach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunda...
Witam Wszytkie Przyszle mamusia!!! Ja tez mam termin na wrzesien ,a dokladnie na 20:-) Milalam juz usg i po rozmiarze dzidzi Jestem w 9 tygodniu .TRoche sie stresowalm przed usg ale dzidzia zdrowo rosnie .Wizyty mam u dzinksa mam co miesiac .Coprawda lekarz tlumaczy mi wszystko na bierzaco ale i tak ciagle sie czyms martwie .TYlko mnie cos zakuje aja juz w stresie .A potwoenie wymiotuje nie ruszam sie z domu brez wody mineralnej Bo inaczej bylo by ciezka .Non takie uroki juz nie moge sie doczekac kiedy robaczek bedzie na swiecie .A w ktorym tygodniu mozna juz dowiedziec sie o plac dzidzi ??? POzdrawiam wszystkie wrzesniowe mauski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Dopiero wróciłam z uczelni i czytam czytam a tu końca nie widać :) Ja równiez bardzo ciesze sie z tego ze istnieje to forum. Bardzo lubie czytac co piszecie bo przez to natykam sie na odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Fajnie ze poruszane są różne probolemy... Ja tez juz nie mieszcze się w swoje spodnie. Brzuszek już sie sporo wybił choc to moja pierwsza ciąża - może to dlatego że zawsze miałąm płaski brzuszek.... Muszę tez wybrać sie na jakieś typo ciązowe zakupy. Chociaz moda sprzyja ciąży bo modne są luźne tuniki to ze spodniami gorzej:( agunda... witamy serdecznie i zapraszamy do pisania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny , czytam i czytam ale już przeczytane. U mnie córka chora więc marudkę małą musze ciągle przytulać , więc wczorajszy dzień praktycznie w łóżku spędzony. U mnie usg jest na każdej wizycie , i chodzę na NFZ , to raczej chodzi o podejście lekarza niż formę "płatności".Ja dojeżdzam do lekarza 60 km , jakby w Gdańsku dobrych niebyło , ale jak mam się tłuc przez zatłoczone miasto , wolę wskoczyć na obwodnicę a potem autostradę i 30 min i jestem na miejscu ( to do centrum jadę dłużej a mam 10 km ). U mnie z każdym dniem coraz gorzej , senna jestem strasznie i wymiotuję śliną . Jeśli chodzi o USG 4D chciałam robić , ale zrezygnowałam , wolę za tą kasę kupić monitor oddechu czy lepszy laktator . Moja przyjaciółka zrezygnowała również bo zainwestuje w znieczulenie. Ja myślałam o znieczuleniu , ale z pierwszym dzieckiem poradziłam sobie doskonale bez to i teraz dam radę , mam nadzieję , a jeśli chodz o położną to nie biorę takiej możliwości pod uwagę , w końcu powinnam mieć już w prawę , ale tak naprawdę każda z nas doskonale da sobie radę , taka natura . Wy dziewczyny , które po raz pierwszy zostaniecie matkami -boicie się pewnie jak to będzie , ale powiem wam ,że ja mimo posiadania już dziecka mam większe obawy niż za pierwszym razem , o różności . Moje typy na imiona to: dziewczynka:Kornelia , Lilianna, Gabriela chłopak :Maciej , Gabriel , KRZysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witan nowe dziewczyny na forum nikogo nie pomijam !!!!! ja mdłości już prawie nie mam czasem rano robi mi się niedobrze 25 luty mam usg bardzo się boje, żeby wszystko było ok Spodnie mam nadzieje że jutro kupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... na majówkach wstępnie też niektóre zanły płeć dziecka koło 13 tygodnia, ale wszysko do potwierdzenia w późniejszym okresie:-) Ja mam (mamy:-) wybrane dla dziewczynki Jagna Hanna, a dla chłopca typów brak. Tylko coś mam czucie na chłopaka:-) Ja mam tylko mdłości, ale jestem dopiero koło 8-9 tygodnia (nie mam pojęcia jak to liczyć). Mnie podbrzusze pobolewa jak się denerwuje. Byłam w sądzie ostatnio z mamą, to musiałam wziąść no-spę i odrazu się uspokoiło. Tylko wieczorami muszę się szybciej połozyć, albo odleżeć jak przyjadę z pracy, bo czuje takie ciągnięcia. Dziś wogóle coś mnie pobolewa, wiec tylko leżę. Mam nadzieję, że do rana przejdzie. assia22: jak tylko możesz to się kładź i czekaj spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na ostaniej wizycie -14 tydzien , pytam się lekarza czy można płeć , on pokazuję USG i mówi "niech mi apnia poakże płeć " , ja ,ze nei widać a on " no to sobie pani odpowiedziałą". I koneic tematu. Mówi,że czasami lekarze naciskane pzrez pacjentki ściemniają .Ja z córka poznaąłm ok 22 tyg i teraz mi się nie śpieszy , jest mi to bez różnicy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubie chipsy raz na jakiś czas :( podjarałyście mnie tym rozpoznaniem płci już w 13tc, ja byłam pewna że nie wcześniej jak 20 tydzień gdzieś. tylko z drugiej strony jeśli to ma być \"ot takie tylko rozpoznanie\" i ma się zmieniać co wiztę i co usg, to wolę czekać w sumie. co do mdłości to są niefajne u mnie nadal, no ale ja dopiero w 9 tc wchodzę, ważne, że ne wymiotuję, ale uczucie ciągłego naciągania nie poprawia tak naprawdę dnia. żyrafa - mi też smierdzi w lodówce, nie oddycham gdy otwieram ją, a w zasadzie staram się jej nie ptwierać :) pocieszające jest to , że TEORETYCZNE zaraz będzie koniec bo niby do 3 m-ca ;> co do radości z każdego dnia w tym naszym pieknym okresie to ja jak najbardziej chcę już urodzić i mieć dziecko przy sobie, ale jednak bardziej staram się zapamiętywać każdy dzień i cieszyć się nim, te miesiące miną szybko...za szybko a teraz papaa bp zmykam do szkoły bbllleee :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z okazji Walentynek dostaam taka fajowa ksiazke...mozesz w niej zapisywac swoje odczucia od momentu kiedy pierwszy raz pomyslalas,ze mozesz byc w ciazy az do rozwizania...My piszemy w niej razem i to kazde w swoim ojczystym jezyku ;) Dodatkowym plusem sa jeszczep iekne zdjecia Anny Geddes... Ae wiecie co?Nawet gdybym nie miala tej ksiazki to i tak bym pisala w jakims zeszycie...To jest fajny pomys(podsuniety zreszta przez mojego Mezczyzne)bo potem wiee rzeczy ulatuje z pamieci.... Szkrabek... Powodzenia w szkole....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kiedyś, gdy grzebałam w szafce w szkole rodzenia (na zajęciach), znalazłam sobie taki kalendarz ciążowy - do opisywania tydzień po tygodniu co się dzieje, jest tam też dużo informacji i porad. kalendarz leżał sobie w pudle kilka lat aż w styczniu go wyciągnęłam i uzupełniam. dokumentowanie ciąży to fajna sprawa - będzie rewelacyjną pamiątką :) o tym, że chipsy są rakotwórcze wiedziałam, ale i tak je jadam - lubię nooooo i już.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny;) Ojejku,tak dawno mnie tu nie bylo... Na samym poczatku sie wpisalam,a pozniej nie mialam czasu,zeby dalej pisac.Noo ale czytalam Wasze posty:):) Mam nadzieje,ze teraz bede miala wiecej czasu,zeby popisac z Wami. Teraz przebywam za granica,a dokladnie w Dani,do Polski jezdze raz na 2-3 miesiace,wiec i tak mam fajnie,ale rodzic i tak bede w Polsce,bo tutaj mam problemy ze stalym meldunkiem,no,ale dobra nie o tym chcialam pisac... Ostatnio jak bylam na wizycie u ginekologa,moje malenstwo mialo 17,5mm,juz pewnie uroslo,bo minely 3 tyg od tamtej pory. Tak mysle,ze nastepna wizyta bedzie jak pojade do kraju,czyli tak w polowie kwietnia. Brzuszek tez juz mi sie powiekszyl:):):) Pozdrawiam Was i zycze milego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karila, to pewnie sie tak samo niecierpliwisz jak ja od wizyty do wizyty:) Jesli chodzi o ciaze to sie ciesze ze trwa az 9 miesiecy bo sie pomalutku do tego przyzwyczajam, ze swiat sie zmieni o 180 stopni. Gdyby ciaza trwala np. 1 miesiac to niezly bylby szok:) Kurcze ja tez lubie chipsy:( Ja mam dalej mdlosci ale tylko popoludniu/wieczorem- ale takie porzadne, ze caly czas leze. Mamabelgie, ja tez mam wrazenie ze boli mnie lewy jajnik ale na szczescie tylko czasem. No nic ide posprzatac troszke. Milego dzionka kochane Brzuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze co z tymi jajnikami? Diziaj w nocy się obudziłam bo zaczęło mnie kłuć nieprzyjemnie w lewym jajniku ale naszczesie długo to nie trwało. Mam nadzieje że to normalne. Mi naszczescie wszelkie mdlosci juz ustapiły, chociaż do wymiotów nie dochodziło. Ale co mi nie mija- jestem straszna nerwuską. Wczesniej tez byłam ale teraz to przechodze sama siebie. Co do płci marzy mi się dziewczynka ale wacham sie miedzy imionami: Matylda, Urszulka a Kamila. Które Wam sie najabardziej podoba? A jesli chodzi o jedzenie to niestety nic mnie nie odrzuca a wręcz przeciwnie. Na chipsy pozwalam sobie tylko w weekend wiec to chyba nie jest az tak czesto :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej dziewczyny co myslicie o nordig walking (nie wiem czy dobrze napisałam) w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Wam szczerze, że imię Matylda jest okropne, kojarzy mi się z krową ;P przepraszam, ale tak niestety jest ;) poza tym jest szorstkie i zimne..... a Urszula to bardzo ładne imię, Kamila też, ale Urszula ładniejsze :) a nordic-walking jest bardzo dobrym rozwiązaniem w ciąży. przecież ten sport mogą uprawiać nawet osoby starsze, schorowane... odciąża stawy i wspomaga chodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafa :-) usmiałam się bo tak szczerze mówiąc to imię Matylda mi sie kojarzy z jakas zwariowaną starą ciotką, ale mąż sie uprał. Już przy pierwszym dziecku chciał Matydę a był to 6 lat temu i nadal sie upiera, wiec sama staram sie przekonac do tego imienia. Moje typyto Urszula i Kamila :-) Ciekawe czy uda mi sie wygrac walke o imie z moim starym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi podobaja sie imionka Aleksandra i Kamila,a dla chlopca Łukasz,albo Damian. ale to tak wstepnie,jeszcze na zadne sie nie zdecydowalismy. Urszulka to bardzo ładne imie,a Matylda mozecie dac na drugie;) Chipsow na szczescie nie jem duzo,ale tez bardzo lubie:)jak wiekszosc ludzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×