Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Trąbka masaż sutkow juz od 3 tyg robie i nic.wiec przestalam. a jesli chodzi o olejek rycynowy to wypije go w okolicach czwartku i napewno dam wam znac.zreszta jesli chodzi o jego smak to co osoba to inna opinia.jakkolwiek smakuje to popije go sokiem pomaranczowym i tyle.mysle ze nie jest tak zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na kazdego dziala co innego a na niektorych nic ;) ja sie szykuje na 25 wrzesnia, kazdy wczeniejszy dzien bedzie jak zbawienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny!!! mamabelgie podaje linbka do jezyk niemowląt... Powiem szczerze ja sobie nawet druknęłam i zbindowałam żeby miec zawsze pod ręką do poczytania :) http://www.scribd.com/doc/14793237/JezykniemowlatTracyHoggZaklinaczkadzieci Poza tym u mnie spokoj - nic sie nie dzieje.... A juz by mogło.... Idziemy dziś nba oddechy do szkoły rodzenia - a tam znowu komentarze że jeszcze w tej ciąży chodzę :( Ja to mogłabym jeszcze pochodzić bo dobrze sie czuje, ale mi zależy na czasie z innych powodów. Od razu w październiku zaczynam zajecia i bardzo chciałabym do tego czasu ogarnąć jakoś tą całą nowa sytuację z dzieciątkiem.... Ale moja dzidzi tego nie kuma, ze idąc na zajecia byłabym spokojniejsza jak miałaby już kilka tygodni...... Suma sumarum musze czekać i już......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akna moj Michal tez nie rozumie ze 26-27 mam juz zajecia :D no ale te na pewno strace, jednak 10 pazdziernika to juz bym chciala sie pojawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja tak szczerze nie stosuje jakis specjalnych metod przyspieszajacych porod tylko sprzatam i chodze po schodach... ale nie mam na to tez sily bo boli mnie caly dol brzucha jak staje na jednej nodze to bol jest bardzo mocny, moj maluszek mnie gdzies tam uciska... gdyby nie ten bol to bym chyba biegala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia19g ja też nic nie stosuje. Ja myślę, że Maluszek pojawi sie wtedy gdy będzie na to gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja muszę sie zabarać za obiad, ale tak mi się dzis nie chce ze szok.... Serwuje dzis kotlety z piersi kurczaka, kalafior i ziemniaczki z koperkiem. Tak sobie rano wymyśliłam, zrobiłam zakupy i wszytsko czeka a mi sie tak strasznie nie chce......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domowe sposoby wywoływania porodu🌼 Czekając, aż dzieciątko łaskawie zdecyduje się ewakuować z brzucha mamy, można spróbować łagodnych sposobów perswazji. Warto się trochę więcej ruszać. Nie oznacza to oczywiście mycia okien czy szorowania podłóg, raczej trochę ćwiczeń, szybszy spacer. Pomóc może wypicie łyżki, dwóch oleju rycynowego. Wzmożona perystaltyka jelit stymuluje skurcze macicy, opróżnienie dolnego odcinka przewodu pokarmowego pozwala główce dziecka przesunąć się trochę niżej, a poza tym substancje zawarte w oleju rycynowym powodują zmiękczanie szyjki macicy. Przyjemnym i skutecznym sposobem na spóźnialskie dziecko jest uprawianie seksu. Drażnienie brodawek powoduje wydzielanie oksytocyny, podczas stosunku dochodzi do naturalnego masażu szyjki macicy, a zawarte w nasieniu prostaglandyny powodują jej otwieranie. Powiem Wam, że ja już nie mam siły ale będę czekała aż coś się będzie działo. Wczoraj mi odchodził czop, ale nie był podbarwiony krwią. Mam tylko cichą nadzieję, że coś się zaczyna powoli. Bo co wieczór mam kryzys i tylko płaczę bo tak mnie wszystko boli. Ale nie płaczę z bólu tylko z niemocy, że nie da się nic szybciej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wlasnie lapie dola z tego powodu ze juz nie mam sily z checia bym cos porobila wykorzystala te ostatnie dni ale po prostu nie daje rady z bolu tego dolu brzucha...ja nie moge normalnie chodzic tak boli:( ja dzis na obiad mam wczorajsza zupke i zrobilam sos a do niego kopytka z surowka:) tylko czekam jak zbiore sily na obranie ziemniakow i zrobienie surowki po 14 zaczynam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolanczam sie do zyczen:) kurcze dziewczyny ja nie moge wstac z lozka tak mnie boli:( od tego bolu twardnieje mi brzuch, ledwo doszlam do lazienki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczynki. My dzisiaj byliśmy na pierwszej wizycie u lekarza. Wiktoria przytyła 0,5 kg w ciągu 2 tygodni i urosła 1 cm. :) Nadal męczą ją gazy :( najbardziej w nocy ale to dzielna dziewczynka i nawet nie płacze tylko się strasznie napina i steka :( Lekarza zapisał nam jakąś zawiesine i zobaczymy czy pomoże. Pytacie o spirytus Ja mam taki do rozrabiania wódki i rozrabiam go w ten sposób: 3 łyżki spirytusy i 1 łyżka wody tak kazala połżna i pielegniarka w szpitalu. Trzeba często szykować nowy roztwór chyba że macie jakiś pojemniczek z zamknięciem bo spirytus paruje. Wiktori kikut wisi dosłownie na niteczce i niechce odpaść może wkońcu dzisiaj jiż się oderwie. Gratulacje dla pierwszych mamuś z września :) wkońcu coś ruszyło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:( Ja tak szybciutko bo Majka śpi a czekam na położną. Gratulacje dla Eweli. MDream , Sylwinki i Koliban:):) Basia ma rację z tym spirytusem ma być 90% i przemywa się najlepiej patyczkami do uszu dla niemowląt albo małymi gazikami( mi tak kazała położna bo są odkażone w przeciwieństwie do patyczków) a i nie kupicie w aptece tylko w sklepie z alkoholem, ja zaliczyłam kilka aptek i nigdzie nie było!!! Wiecie ja już po tyg zakładam spodnie sprzed ciąży. żebym miałą konto fikcyjne wysłałabym zdjęcia bo może mi nie uwierzycie. brzuch wciąga się błyskawicznie:) mąż twierdzi,że będę wyglądać lepiej niż przed ciążą.. jaki miły nie??? blizna po cesarce też super, mało widoczna. nieźle! Co do córci to mały Aniołeczek, śpi i je i kupka. a taki śmieszek, że do schrupania. zaczyna już odróżniać dzień od nocy i daje już nam fajnie pospać nawet ze 4 godź. powiem Wam,że po paru dniach max 2 godź spania to był koszmar. ale zaczyna być lepiej no i na razie odpukać niewiele płacze i marudzi. raz się tylko zdarzyło, że coś jej dolegało chyba brzuszek. mam nadzieję że tak pozostanie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska 1978 no to cudnie :) Ja życze zeby tak pozostało :) ewelkajaw no przykra sparawa z tymi gazami..... Ale fajnie ze Wiktoria przybiera prawidłowo na wadze :) Życze Wam dziewczyny dużo sił i zdrówka dla Maleństw :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelkajaw Majuni kikut odpadł dzisiaj rano:):) Miałam z nim trochę kłopotów, to zakraplanie i wogóle.. ale super sprawdził się mój mąż to on zajmował się pępuszkiem Majki. ja się strasznie nad tym rozwodziłam a on myk myk i po robocie:):) chyba faceci lepiej sobie radzą z taką precyzyjną robotą hi hi:) polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka super, że Majeczka taka grzeczna. I zazdroszczę szybkiego powrotu do figury :) Ewelkajaw namęczy się Twoja niunia ale z każdym dniem musi być lepiej. I ekstra że tak ładnie przybrała. To już zasługa mamusi :) Ja mam spirytus 70% i kupiłam w aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi na zajeciach w szkole rodzenia mówili że sprytus ma być 70%..... Czyli albo kupic w aptece albo rozrobić z wodą.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka zycze zeby Twoja niunia jak najszybciej pozbyla sie tych gazow, bidulka musi sie meczyc... Asiu a Tobie zycze zeby Majeczka byla nadal taka spokojna:) no i zazdroszcze szybkiego powrotu do figury;) ja to sie zastanawiam co sie dzieje z ta naciagnieta skora pozniej na brzuchu? mi to sie zachcialo spac, ale gotuje ziemniaki i zaraz biore sie za kopytka... gosciu robi lazienke wiec nie moge sie polozyc:) przed chwilka rozmawialam z kolezanka ktorea urodzila na koniec sierpnia i wiecie co jestm bardzo pozytywnie zaskoczona ona sie tak fajnie wypowiada o porodzie mowi ze to najcudowniejsze przezycie mimo ze popekala i bardzo bolalo...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do spirytusu to wezme taki jaki wymagaja w tym szpitalu czyli 90% tylko ciekawe czy maz taki dostanie w aptece:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :D dostalam wreszcie olejek rycynowy!!!!! calkiem spora buteleczka :D jeszcze nie wzielam ale posmakowalam ;) dla zainteresowanych: zapach lekko kwiatowy a smak-to kompletny brak smaku!!! jest poprostu baaaaaaaaaaaardzo gęsty i tłusty.malenka jego ilosc pozostaje na dlugo na jezyku. mam zamiar wyprobowac go dzisiaj wieczorem.bede pisala na bieżąco co sie dzieje.trzymajcie kciuki!!! za godzine mam wizyte u poloznej.juz nie moge sie doczekac co mi powie na temat masażu szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angie trzymam kciuki za udana wizyte dziewczyny ale jestescie pilne z tymi obiadami, ja dzis odgrzewam fasolke po bretonsku ktora zrobil moj maz :P ale wczoraj mialam meczacy dzien bo nalepilam 90 pierogow :D wiec dzis chrzanie gotowanie aska gratuluje takiego anioleczka ewelka mam nadzieje ze lekarstwo pomoze Twojej malutkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trąbka dziekuje :) ja wczoraj tez lepilam ale kopytka :D za to dzis moj R ma wolne i on robi mi obiadek: kasza jeczmienna,marchewka starta i 2 jajka sadzone :D ot tak sobie zażyczyłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akna dziekuje kochana!!!! powiem wam ze jestem baaaaaaaaardzo podekscytowana!!! w najgorszym wypadku bede miala biegunke :p dzis popoludniu mnie nie bedzie-jade po sofe i fotel ktory wygralam na licytacji.potem moge rodzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto: narobiłaś mi ochoty z tymi jajkami;-) ja mam upieczony schab, więc odkroje 2 grube plastry (reszta bedzie do kanapek), do tego czerwona kapusta i ziemniaczki. Zupe sobie odpuszczam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie gotuje kopytka:) ale jestem juz glodna a do tego tak bardzo boli mnie ten dol brzucha:( maz to dzis pewnie bedzie po 18 bo ma pelno spraw do zalatwienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj na obiad robię tradycyjne angielskie jedzenie:) fish and chips - rybka z frytkami i do tego złamię tradycję dodam sałatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jestem po wizycie.jestem niezadowolona :( Ogolnie tak: 1.białko w moczu 2.ciśnienie 127/74 3.głowka nisko 4.nie wiem jak ale macanko brzucha wystarczylo mojej genialnej położnej zeby stwierdzic ze dziecko ma ok 3.5kg :D 5.pytalam o ten masaż szyjki.I dupa blada :( dopiero 7 dni po terminie mozna go tu wykonac :o czyli w nast sobote-O NIE.MOWY NIE MA!!! pytalam w takim razie po jakie licho ide we wtorek 15go (4 dni po terminie) na wizyte do szpitala??? ona powiedziala ze nie wie :o Powiedziala ze moge zapytac lekarza czy moglby mi zrobic odrazu ten masaż szyjki ale ona nie wie czy on sie zgodzi :o tak wiec stanelo na tym ze nic nie wiem i nie uzyskalam zadnej konkretnej odpowiedzi. dzis wiec wieczorem ostatni krok,ktory jestem w stanie sama zrobic-OLEJEK.jesli nie podziala dzis,jutro wezme drugi raz i to wszystko.jesli nadal nie bedzie reakcji bede zmuszona czekac do wtorku i zdac sie na łaske lekarza,a jesli i ten mnie oleje to wpadne w depresje :D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja juz naprawde dawno nie mialam tak zlego nastawienia do zycia. Z tego wszystkiego poszlam spac, ale jak sie obudzilam to wcale mi sie nie poprawilo. Zrobilam placki ziemniaczane -wedle przepisu Kuronia, nawet nie sa zle. Jednak domyslam sie ze moj C nawet ich nie posmakuje - nie to podniebienie. Wlasnie do mnie zadzwonil ze juz jedzie i na obiad wybieramy sie do Indianskiej restauracji. Jedyna nadzieja w ostrym curry. A maly jak na zlosc caly czas spi i juz nawet sie zaczynam martwic, ze zupelnie dzis sie nie gimnastykowal. Moze teraz mam juz paranoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angioletto a moze urodzimy 15 razem:) to moj termin:P kurcze musze do tego 15 sie rozpakowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×