Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Czesć ;0 Dawidek spi wiec mam chwilke:) Puchatku i Goge79 dzieki :) az mmi sie miło zrobiło :)ze wam sie podobał mój opis porodu :) Zyrafa jak zawsze takie problemy wyskakują w najmniej odpowiednim momencie teraz bez samochodu to jak bez reki :( :( Będać na spacerze z Dawidkiem w niedziele zaliczyliśmy na polanie przy lesie przewijanie i karmienie :) :) Mój maluszek jak zasypiał o 21 tak budził sie około 1 -3 w nocy ale dzisiaj był chyba głodny i napewno marudny dokuczał mu brzuszek i obudził sie o 12 puzniej 3 ,5 i 7 rano za karzdym razem ciagnął cyca .Też mi sie czasem przymnknie oko :) Używamy pieluch bella heppy i mały ma uczulenie na boczkach gdzie sie zapina rzepy dostał wysypke :( :( :( BUZIAKI MIŁEGO POPOŁUDNIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK.. PŁEĆ........TERMIN..MIASTO.......NABYTE KG 1.Majunia79.......29....Lenka.........01.09 ....Małopolska.......10 2.Mamamadrid…..34...Emilia...........02.09....Mad rid ............5 3.Evka81.........27....córa............05.09....Hunti ngdon......13 4.Zawadka-......28....?.................09.09....Oleś nica...........0 5.Ruth.........23....Lenka..........10.09....Żory ...................15 6.Rudka..........31....?.................10.09....Wa wa .............1 7.Ewelka0612....28...chłopak.........13.09....Wa wa.. ...........3 8.Isia156..........29...Maciek..........13.09...Łódź... ............12 9.Magdulenka....28....córcia..........15.09....Łódź.... .........11 10.Sytofala.........22….synuś i córcia..16.09….D-ka Wisłocka....7 11.Sylwunia83.....26....?..................16.09....Li dzbarkW......0 12.Agraweczka...26....?..................16.09....k/Olsz tyna......1 13.Doris_kk.......21...syn Kubuś........12.09...Kędzierzyn-Koźle.11 14.Cytrynka77....25....córcia...........18.09.... Irlandia..........5 15.Kasia1182......27....chłopak..........19.09....Ostres zów......1 16.Kajojcia........20....Antosia...........19.09....Kiel ce...........1,5 17.Marusia.........27.......?................20.09....P ionki...........8 18.Puchatek.......24....Hania.............20.09....Skier niewice...12,5 19.Jadzia4.........31....?...................20.09....Al eksandrówŁ..1,5 20. Madziula87...22…..Adaś……..21.09….Tor uń……….14 21.Nerwi............26....Córeczka........22.09....Wrocł aw.........7 22.Anulka1988.....21....chłopak..........22.09....Warsza wa........7 23.Karila............27....córka.............24.09....Wr ocław.........5 24.0range...........29....Basia.............24.09....Ski erniewice....10 25.Szkrabek9.......26....Olafek............25.09...Jastr zębie......19 26.Malinka88888...24….Nikola.............25.09.... Leszno...........15 27.Agamycha.......27....?...................26.09....Szc zecin........0 28.Mal_g............34....aniołek 14.02 ...........Brisbane 29.Made83.........26....?....................27.09....Kr aków........2 30.MamaNikolki...22....Nikolka...........28.09......Si edlce........11 31.figa84...........25....Jagienka..........29.09....B-B .............12,5 32.Kasienka123...29....synek..............29.09. ...Krosno........15 33.Dianka90.......18....SyNeK..............29.09....Lubi n..........9,5 34.Stelka...........28....Tomek.............30.09....Brz eg..........3 35.Aniabuu23......27....Adrianna.....…...30.09.... Kalisz..........9 36.Goge79.........30.....?...................30.09....Ka towice......12 MAMA............ DATA ..... T.C. .... IMIĘ ........ PORÓD ...... WAGA/CM 1. Aguchaaa ...... 22.07 ...... 34 .... Ewelinka ...... ? .......... 1720/44 2. Koteczek ...... 05.08 ...... 39 .... Maja Emilia... cc ........ 4100/57 3. Nitaanita.......21.08........39…......Emilka.......sn. .........2900/52 4. Ewelkajaw......24.08 .......38 ... Wiktoria ..... cc ........ 2450/54 5. NikaP............24.08........35.......Bartuś........cc..... ....1980/51 6. Oles..............28.08.......40.....Sebastianek....cc...... ...4600/59 7.Figlarna..........28.08.......41.....Maciej Józef...sn..........3700/55 8. Żyrafa-dluga...29.08.......40.......Basia...........sn...... ...3800/59 9. Ania Mała.......30.08.......??........Filipek..........sn........ .3700/?? 10. Mamabelgie...30.08.......40.......Lenka......... sn.........3690/50 11.Aśka1978......31.08.......41.......Majka........ .cc.........2880/54 12.Kobra78.......31.08.......40.......Krzyś.......... cc.........2980/54 13.Mamuśkaaa3..31.08.......35......Madzia.........cc.... .....2800/57 14.Ania76.........03.09......40........Michaś.........cc ....... .3080/54 15.Koliban.........06.09......41.......Alanek..........s n...... ...3870/55 16.Anka74........06.09.......41........Emilka.........cc .........3610/54 17.Justa140283..06.09.......41........Dawid.........sn.. .......4400/59 18.Sylwinka25.....07.09.....38 ........Dominika......cc.........3440/55 19.Ewela1777.....07.09…....39.........Liwia.... .....cc.........3450/54 20.MDream.........07.09.....39.........Samuel....... .sn.........3870/57 21.Agunda.........07.09.....38........Borysek........sn. ....... .2550/46 22.Emce...........09.09....39/40......Marek..........cc. ........3280/52 23.Cleo123........10.09......41.........Ala............. sn..........2710/51 24.Aska.osa.......10.09......41.......Tomasz.........sn. .........3740/?? 25.Angioletto.....11.09.......40.......Natalka.......sn. .........3615/51 26.chochlik_......11,09.......39.......Matylda.......cc. .........2580/51 27.Trąbka........12.09.......41.......Michałek.......sn. .........3100/53 28.Basia19g......12.09.......40........Krystianek...sn.. .........3250/54 29.MamaIzia......14.09…....42.......Roksanka..... ??????........3650/57 30.Aggie.sept....14.09.......42.......Nicolas.......... cc........3641/53 31.Magdakate....14.09.......40........Allan..........cc. .........3300/50 32.Misha85.......15.09........40.......synek..........sn . ........3700/55 33.Szczesliwaaa..15.09......39......Adaś...........cc... ........3370/56 34.Small size......16.09.......42......Adaś...........cc.......... .3950/57 35.Aga86...........???????......????......Blanka........ cc...........3300/53 36.Iza339........17.09.......39.......Ola............sn ............3915/59 37.Agaigi27......19.09.......40........Nadia........sn.. ..........2850/?? 38.Akna...........21.09.......40.......Antosia.......??. ...........4050/57 Dopisalam imie mojego malego :D a przy okazji zobaczylam ze Magdakate nasze chlopaki urodzily sie tego samego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się i ja 2 w 1... Mam na jutro skierowanie do szpitala na wywołanie porodu bo z nadciśnieniem nie wolno podobno się przeterminować. Boję się tego wywoływania, bo skoro dzidziuś jeszcze nie jest gotowy to może lepiej jednak poczekać, ale też nie mogę się doczekać, kiedy nareszcie będziemy we trójkę. I chciałabym i boję się :D Justa wzruszyłam się przy czytaniu opisu Twojego porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela, miałam mało pokarmu i juz w szpitalu dali mi butle żeby małego dokarmić. To była chyba trzecia doba. Od tamtej pory karmiłam na zmiane butlą i piersią. Jak próbowałam w szpitalu caly dzień piersia to wisiał na niej non stop i zaraz waga mocno spadła. Takie mieszane karmienie nie zdało egzaminu, bo mały sobie z cyca zrobił smoczka. Wypił troche i zasypiał. A ja, szczerze mówiąc, nie walczyłam za bardzo,żeby koniecznie piersia karmić. Nie mam teraz tyle czasu co z pierwszym dzieckiem, żeby pół dnia z dzieckiem w fotelu spedzić dajac cyca. Pokarm sam zanikał stopniowo i po niecałych dwóch tygodniach piersi w ogóle przestały sie wypełniać mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja:) Aggie.sept: widzisz a miałaś być na porodówce a Angioletto a wyszło że razem rodziłyśmy:):):) szkoda tylko że w różnych krańcach kraju:) ale widzisz nie ma to jak lubelaki zgrali się jednego dnia:) mój mały ma problemy z gazami ale nie mam pojęcia od czego:( na szczęście noce ładnie przesypia tylko wieczorami i po każdym karmieniu się pręży:( wczoraj w nocy to przeszedł sam siebie. jak zasnął o 12 to o 5 rano musiałam go budzić na jedzenie. szok a ma dopiero 9 dni. czy to normalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdakate, zazdroszczę,że tak długo śpi. Ja bym go nie budziła w nocy. Jeszcze później nie bedzie mógł zasnąć i dopiero będziesz miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzuszki i Mamuski :) Troszke podczytalam ale nie wszystko-czasu brak..jest poza tym u nas moja siostra,wiec musze sie Nia nacieszyc... Lena rosnie jak na drozdzach,dzis w nocy przespala 6 godzin jednym ciagiem,teraz zalicza juz czwarta godzine snu-pewnie zaraz sie zbudzi na jedzonko... Stala sie bardziej aktywna w ciagu dnia,bardziej koncentruje sie na rzeczach...a na nasz glos reaguje najcudniejszym usmiechem... Gratuluje wszystkim rozpakowanym Mamusiom-Akna,Ty lobuzie...ale sie uwinelas ;) A Wam Dwupaczki duzo sil w oczekiwaniu na...CUD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orange POWODZENIA, trzymam kciuki zeby bylo dobrze ;-) Magdakate, na szkole rodzenia polozna mowila ze trzeba budzic takie maluszki na karmienie bo on moze zapomniec o jedzieniu, ona mowila ze w nocy co 3 godz powinien jesc. U mnie cisza i spokoj ide troche posprzatac, trzymajcie sie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w nocy nie budzę małej na jedzenie, czekam aż sama się obudzi! byłyśmy z małą na małym spacerze, teraz pojedzona śpi a ja muszę zebrać pranie i zabrać sięza prasowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) jesli chodzi o karmienie w nocy to moj synus dzis ja z zegarkiem w reku co 3 godz wstawal:) ale ja czasem przysypiam jak go karmie bo to troche trwa i wstaje rano nieprzytomna:) wczoraj byla u mnie polozna, sciagnela mi szwy i poogladala maluszka, w piatek mam jechac do lekarza zeby go zobaczyl i zwarzyl:) moj synus ma problemy z odbijaniem po jedzeniu i pozniej sie meczy, a jedna piers mi troche pokaleczyl i karmie z nakladkami. ja to mam problem teraz z obiadami, nie wiem co gotowac zeby bylo dobrze:( i jakos apetyt mi tez nie dopisuje z checia zjadam tylko sniadanie a pozniej sie zmuszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja nadal 2 in 1, miałam robione wczoraj usg i ktg. Mały waży 3200g, wody plodowe w normie, zapis ktg prawidłowy bez czynności skurczowych. Plamienia już nie mam. Mały sie rusza. Jestem już 1 dzień po terminie i raczej jeszcze sobie pochodzę z brzuszkiem. W ogóle to ja nie chce Go urodzić, bo jak sie naczytalam o Waszych trudnych porodach to ja nie chce. Co do lezaczkow to chce kupić dla Synka gdy będzie miał okolo 1,5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania76 a co robilas z naplywajacym mlekiem? bo ja jak nie nakarmie to mi sie starsznie twarde robia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelw1777: ja odciągam i do lodówki na 72 godziny. jeśli wiem że nie wykorzystam w tym czasie to zamrażam. może jeszcze się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tez karmie na przemian i chcialabym juz przejsc calkiem na butelke ale niewiem za bardzo jak bo boje sie zastojow i zapalenia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela, ja miałam bardzo mało pokarmu, wiec nie miałam problemu twardych piersi. Ale połozna mówiła mi,że można odciagnąć jak są bardzo twarde. Albo dawaj wtedy cycusia. Im rzadziej bedziesz karmiła, tym szybciej pokarm zaniknie. Mi ze starszym synem zajęło to 2 tygodnie, ale on juz miał 8,5 miesiaca więc tych karmień było już dużo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) U nas róznie wygląda sprawa z karmieniem. wczoraj np Maja zasnęła przed 22 i obudziła się 1.20 i potem o 5. 20 i już nie spałyśmy bo męczyła ją kupka i juz się nie kładłam do łóżka tylko się ubrałam i od 7ej myłam okna... Dziewczyny a jakie kupki robią Wasze maluchy bo moja b luźne i trochę się martwię. Chrzciny robimy 10ego października. trochę szybko ale mama i szwagierka pomogą mi przy gotowaniu. mieliśmy zrobić w restauracji ale ...... Mój Wujek dzisiaj zmarł o 10 rano. Źle mi straszne i zryczałam się okropnie ale podobno pokarm zanika... Maja to czuje i trzymam się tylko dla niej i męża, bo inaczej pewnie rozpadłabym się na kawałki.. i nawet pogadać nie ma z kim, bo rodzina zajęta załatwianiem pogrzebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu wspolczuje bidulko:( moj synus tez robi bardzo luzne kupki na tym etapie to normalne ale nie wiem ile taki okres trwa... ja jestem zmeczona chyba zaraz sie poloze spac, zeby w nocy funkcjonowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia współczuje. Wróciłam od gina. Szyjki brak, rozwarcie na 1cm - przynajmniej się coś ruszyło:-) Zwolnienie mam do dnia porodu a potem macierzyński i dobrze, bo do 30 mam umowę;-) Pisałam do Akny. Wyszły dziś do domku. Jutro spróbuje się do nas odezwać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja w poniedziałek byłam u lekarza, szyjka miękka rozwarcie na 1 cm, niby do konca tygodnia powinnam urodzić, a jeżeli nie to w piątek znowu na KTG i po zwolnienie. Tylko najgorsze jest to ze ja wogole nie czuje się jakbym miała urodzić, oprucz sporej ilości wydzieliny nie ma żadnych objawów zbliżającego się porodu a tu już 2 dni po terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nasze baczki będa robiły luźne kupki do czasu kiedy bedą same mleczko piły:) co do jej koloru to powinien byc żółty, inny oznacza że cos nie tak. co do budzenia w nocy to ja nie będę tego robić, no chyba że mały będzie tracił na wadze, jesli będzie przybierał prawidłowo to na pewno nie bo później sobie zakoduje te godziny na karmienie i będzie się domagał nawet jak nie będzie musiał:P co do przechowywania mleka w lodóce to coś mi sie wydaje że mozna tylko 24h a nie 72!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mleko dla dzieci donoszonych można przechowywać: temperatura pokojowa - 8-12 godzin lodówka (=< 4 st.C, nie na drzwiczkach!!) - 4 dni zamrażalnik wewnątrz lodówki (wspólne drzwi) - 2 tygodnie zamrażalnik przy lodówce (osobne drzwi) - 3 miesiące głębokie zamrożenie (najwyżej -20 st.C) - 6-12 miesięcy Normy przechowywania mleka dla wcześniaków są inne: temperatura pokojowa - 2-4 godziny lodówka (=< 4 st.C) - 2 dni zamrażalnik wewnątrz lodówki (wspólne drzwi) - nie stosuje się zamrażalnik przy lodówce (osobne drzwi) - nie stosuje się głębokie zamrożenie (najwyżej -20 st.C) - nie stosuje się Mleko można odgrzewać TYLKO RAZ, nie wykorzystane mleko należy je wylać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu..bardzo mi przykro z powodu wujka, tak jak piszesz musisz teraz być silna i jakoś wziąść się za siebie żebyś pokarmu nie straciła. anulka - fajnie, że wszytsko dobrze wyszło..Kochana nie bój się..ja w sumie jak czytam o ciężkich porodach to też świrować zaczynam...ale.... No właśnie... jakkolwiek ciężko będzie to poród to jedno z najpiekniejszych przeżyć - bo dajemy życie najbliższej nam osobie:) Orange - powodzenia jutro! Będzie dobrze!!!!!!!!!!! Figa - no to może rzeczywiście pochodzisz jeszcze..ale nisy nic nie wiadoo, może nagle i niespodziewanie coś się zacznie dziać - ja też liczę na taki cud. Będę wiedziałajutro jak u mnie sytuacja mam wizyte o 8 rano. Madziula...oby się coś szybko rozkręciło u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam do Puchatka sms..czy oby nie rodzi? Bo kurcze nie było jej dziś wogóle. Ale jeszcze nie odpisała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam do Puchatka sms..czy oby nie rodzi? Bo kurcze nie było jej dziś wogóle. Ale jeszcze nie odpisała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy was tez ciagly szwy gleboko w brzuchu?? ja jak dotykam skore to czuje ze tam pod nia sa szwy i takiemrowienie czuje:( czy to normalne ile to sie bedzie utrzymywac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska 1978 trzymaj sie dzielnie, jak nie dajesz rady to przytul Majeczke napewno troszke pomoze szkrabek, udanej wizyty ;-) A ja zmykam spac, dobranoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatek nie odpisuje więc na stówę rodzi moim zdaniem. Mi leciutko spuchły stópeczki, kurcze a myślałam, że mnie to ominie:) ewela - ja Ci nie pomogę w temacie szwów:( To i ja spadam spać. Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawać śpiochy!!!!!!!!!! Ja po wizycie. Bez zmian:(:(:( czyli marny 1cm i szyjka skrócona o 30%. Jak nic się samo nie rozwiąże to za tydzień mam się zgłosić do szpitala - 2 października. Czyli ja wrześniowa chyba nie będę. Mam jakieś bóle od rana, miałam 6 okresowych co 10 min ale przeszły. Teraz po wizycie mnie boli dziwnie, ale nawet się nie łudzę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja zrobiłam zakupki jak mała spała a teraz korzystajac z tego ze dalej spi to jem sniadanko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×