Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Dziewczyny połozyłam sie po połódniu zdrzemnać bo ostatnio chodze tak zmęnczona że już nie daje rady obudziłam sie z gorączką niewiem co mam teraz zrobić ?? MOGE WZIAĆ JAKIEŚ LEKI ??? CZY KTÓRAŚ Z WAS WIE MOZE ???????????????mam nadzieje ze to z przemeczenia :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka nie zostaniesz sama bo u mnie też nic nie zapowiada porodu.Chodzę codziennie na KTG i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja szczepiłam infarnix hexa 6w 1 w bolesławcu dałam 241zł, ale teraz pielegniara kazała zamowic na stronie dbam o zdrowie i odebrac w najblizszej aptece i wtedy kosztyje 189,00zł... u nas pielgniara była tylko 1 raz i tyle... ja to chyba ze spacerami jestem najodwazniejsza:))) 1 spacer w dniu wyjscia ze szpitala 1,5 godziny, drugi 2,5 godziny i połozna powiedziała ze super....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahaha
Szkoda tylko Kizia, że przekarmiasz tę swoją Majeczkę i hodujesz drugiego tłuściocha. Na swój obraz i podobieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek nie reaguj na te komentarze. Ja je zgłaszam do usunięcia, ale z tym różnie bywa. Dziewczyny macie może jakiś pomysł, albo gdzieś widziałyście jak ustroić okno. Tylko to okno jest na rogu ściany. Z lewej strony jest odrazu ściana (nie wiem czy rozumiecie) i nie mam pojęcia jak zamontować karnisz i jak ustroić. Czy wogóle tak montować karnisz się da? Co do tormentiolu to chodziło o kwas borowy. Jest na liście substancji zakazynych do używania u dzieci (chyba do 3 roku życia). Pisałam o tym kiedyś i pytałam co o tym myślicie. Co ciekawe w aphtinie na pleśniawki też to jest:-/ Mi na szkole rodzenia mówili, żeby sie z apthinem nie bawić i iść do lekarza po receptę na nystatyne. Trąbka kusisz tymi pieluszkami;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej małej wogole nie odparza sie od pampersów.... ja własnie kiedys słyszałam ze tormentiolu nie powinny dzieciaki uzywac , my nie uzywamy... na odparzenia ze straszym sprawdzał mi sie super pentacrem on ma w składzie lanoline i nagietek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeśli tak się dobrze zastanowić to na prawie wszystkich lekach jest napisane,że niemowlakom nie wolno podawać.. w szpitalu widziałam,że smarują tormentiolem i zastanawiałam się co.. a odkąd Majce posmarowałam pupcię jest ok.. przecież nie będę tego nie wiadomo ile stosować.. Justa ja na Twoim miejscu pojechałabym na pogotowie jeśli masz coś z tych objawów; ból brzucha, skurcze, gorączkę i mniejszą ilość odchodów poporodowych. jeśli masz bolące piersi i gorączkę zrób okłady z liści kapusty, rewelacja. a jeśli to przeziębienie to na pewno bezpieczny jest paracetamol.. odezwij się Kochana:) Puchatek wcale nie odpisała;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam w internecie ze moge wziać paracetamol na goraczke po karmieniu .Na przeziebienie wapno rutinoscorbin nurofen plus Koteczku naprawde jestes odwarzna : ) :) :)Z TYMI SPACERAMI Ja nie mam problemów z odparzeniami u swojego maluszka na pupci od kiedy nie używam chusteczek nawiżonych .Przemywam pupcie czystą wodą osuszam pieluszką i smaruje sucdocremem . Na powstrzymanie laktacji sa tabletki bo któraś z was chciała przestac karmic . DOBRANOC BRZUCHOLKI :) :) :) Nierozpakowanym życze rozpakunku :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatek na pewno w szpitalu cieszy się swoim maleństwem:) to do szczepionek to mi nie chodzi o kasę bo dla dziecka wszytko, ale o.... no więc chodzi o to (czego mi Pani dr przed szczepieniem nie wyjaśniła) że zaczynając szczepić daną szczepionką np tą 6w1 to powinno sie nią szcepic do końca, w kalendarzu jest kilka tych szczepień do 6 miesiąca chyba 3 (ale nie pamiętam) no i szczepiąc tą 6w1 cały cykl podajemy dziecku że dużą ilość dawek na żółtaczkę i chyba (ale nie jestem pewna na krztuśca, ale na żółtaczke na pewno, a lepsza jest niby od tej 5w1 że za pierwszym razem ma jedno ukłucie a ta 5w1 dwa, właśnie osobno na żółtaczkę, a póxniej szczepiąc tą 5w1 kłujemy raz bez niepotrzebnych dawek na żółtaczkę jejku mam nadzieję że rozumiecie co miałam na myśli:P:P w każdym razie jak bym wiedziała przed szczepineim to bym wybrała 5w1 no ale dowiedziałam sie po i faktu nie zmienię, ale Tomeczek nie będzie niepotrzebnie faszerowany tym czym nie musi:P:P uff koniec:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASKA 1978 niemam skurczy ani bólu brzucha miałam jedna piers twardą jak kamień dostawiłam maluszka i ja opróznił teraz własnie zasnął ide zmierzyc czy temperatura spadła. Ja też stosuje tormentiol i o nim mi mówiła p.dr wiec musi być bezpieczny dla niemowlat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka27 ale michał był szczepiony na poczatku 6w1 infarnix hexa 1 dawka a potem 5w 1 infarnix hib zeby za duzo nie było zółtaczki i tutaj tak stosuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff temeratura spadła czyli to od piersi miałam 38 spadło do 37 Mi połozna mówiła cos o szczepionce przeciwko pnełmokoka daje sie ja 3 razy w odstępach co 6 tygodni .Zrozumiałam ze podaje sie ja 3 razy i kosztuje ponad 200zł ma ona chronić przed zapaleniem płuc oskrzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pneumokoki kosztuja 300cos, ja zaszczepie na pneumo majke na 2 latka wtedy potzrebna jest 1 dawka... wiecie co na innym topiku podpatrzyłam ze sytofala juz ma swoje blizniaki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze Justa, że od piersi:) u nas 5w1 kosztuje 120 zł i trzeba ja zrobić trzykrotnie w 7 tyg odstępach. ale powiedzcie same my kiedyś byłyśmy kłute nieskojarzonymi szczepionkami i było super a teraz szczepi się na wszystko i w sumie to nie bardzo wiadomo na co. dużo moich znajomych świadomie szczepi tymi państwowymi i to nie ze względu na brak kasy ale właśnie na to,że sprawdziły się przez tyle lat. ja sama mam wątpliwości ale muszę usiąść i to wszystko przerobić, by nie ładować w Majkę za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek wiem że lekarze tak robią i to często ale tak na prawde tak nie powinno sie robić, ale nikt o tym nie mówi!! ja oprócz obowiązkowych szczepień tylko rota będę szczepić, chciałam córcie na pneumo ze względu na to że chodzi do żłobka ale jakoś nie mam przekonania:P a ja zwolniłam:p tzn nie mam już tyle energi i chodzę powoli jak staruszka, w krzyzu mnie łupie, brzuch pobolewa i od dzisiaj kości spojenia łonowego mnie bolą, mam nadzieję że to juz niedługo:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. mam chwilkę to wstapiła bo Wiki z tatusiem śpią, a ja zaraz biore się za sprzątanie. Wczoraj odebrałam Wiki wyniki moczu i niestety ma bakterie :( muszę w poniedziałek iśc do lekarza i spytać się co z tym robimy :( jak nie jedno to drugie. u nas ze szcepionkami to nie tak szybko bo najpierw Wiktoria musi mieć zrobione badania z powodu tej nereczki i dopiero potem się okarza kiedy ją będzie można zaszczepić. Co do szczepionek skojarzonych to z tego co wiem to one nesa rewelacyjne :( moi znajomi jak zaszczepili córke nimi to potem zaczeli mieć z nia problemy, jak ładnie chwytała rączkami to to się cofło, dostała uczulenie na nabiał i do tego ma problemy z żołądkiem, a wczesniej było wszystko ok. Moja Ciocia która jest pielęgniarką tez je odradza i teściu rownież powiedzą nam dopiero jakie kiedy będziemy mogli jóż szczepić Wiktorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Ja nadal 2 in 1. Brak jakichkolwiek objawów. Martwię sie o Puchatka, to dziwne ze sie nie odezwała:-( Miłego dnia Wam zycze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się melduje 2w1;-) Dziś jest sb, to będe rzadziej zaglądać, bo m w domu;-) A wogóle to nie wyspana jestem, pół nocy szukałam dobrej pozycji i tak mnie kręgosłup boli:-/ Co do szczepionek to też się nasłuchałam, że xw1 nie są najlepsze... i nie wiem co będę robić. Najbardziej mnie denerwuje to, że niektórzy są w stanie osądzać, że się na dziecku oszczędza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam melduje sie 2w1 i nic nie zapowiada zmiany. Nie bedzie mnie przez caly dzień bo jedziemy na działke, wiec miłego i spokojnego dnia zycze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wreszcie się ktoś odezwał:) ewelkajaw nie martw się na zapas, najważniejsze że mała pod dobra opieką:) najpierw wyleczą jej bakterie, potem nerka się zajmą a o szczepieniu będziesz myśleć na końcu.. a co do szkodliwości to oczywiście sa zdania podzielona za i przeciw, ja tam szczepię i za bardzo się nie wczytuje w opinie przeciwników bo bym zwariowała, ale fakt wole płatne bo jakoś mi się wydają lepsze, no i trudno mi uwierzyć że szczepionka może spowodować alergię czy problemy z żołądkiem,owszem są zdania że powodują autyzm, ale to też nie udowodniono...no ale każdy ma prawo do własnego zdania:) ja tez niedługo wybywam z domku, córce buty kupić i ogólnie za zakupy:) dziewczyny które chodza na KTG chodzicie do szpitala czy prywatnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Asiu co do tej masci na odparzenia to mi polozna mowila ze ja mozna stosowac na male powierzchnie i cieniutka warstwe bo wlasnie ze niby szkodzi... mi lekarz wczoraj przepisal Triderm. Co do chusteczek to wlasnie nie wiem uzywalam Bambino a zmienilam na Pampersa a chusteczka higieniczna mozna myc i przegotowana woda z mydlem? ja dzis zamierzam isc na spacer, bo jest ladna pogoda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moja mała też miała uczulenie po pampersach, więc teraz przez dzień stoarm sie stosować wielorazówki a na noc huggisy. odnośnie szczepionek to jestem zielona w chwili obecnej. mała budziła mi się dzisiaj w nocy co godzinę, pociągła trochę cyca i szła spać i tak do samego rana-MASAKRA! dziewczyny pijacie kawę?ja mam ochotę ale bojęsięże mała nie będzie spać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chochliku ja co drugi dzien pije kawe w malutkiej filizance z niecalej lyzeczki oczywiscie rozpuszczalna z mlekiem i nie zauwazylam zeby to mialo jakis wplyw na malego... a moja tesciowa bardzo chce zebysmy jutro przyjechali a ja sie boje jechac w odwiedziny:( ja to wogole jakas chora jestem jak ktos bierze malego na rece to sie trzese ze moze jakies zarazki przenosi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chochlik spokojnie możesz mała filiżanka z mleczkiem wypić:) wspólczuje uczulen po pieluchach, co prawda ja teraz u córci stosuje wielorazówki, no ale jej nie musze zmieniac co godzinę, ale po takim niemowlaczku to jest co robić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×