Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

asiu bardzo mi przykro z powodu smierci wujka... basia moja kolezanka cała ciaze paliła, karmi piersi i pali, maja ma jej 10 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Koteczku w ciazy w zyciu bym sie nie odwazyla zapalic nawet jeden raz bym nie pociagla, no a naczytalam sie ze karmiac mozna poltora godz przed karmieniem wiec troche zglupialam, ale jesli ma to zaszkodzic malenstwu to nie rusze tego, a to ze kolezanka palila w ciazy mysle ze wczesniej czy pozniej wyjdzie na zdrowiu dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się, że nadal 2w1. Miałam dziś problem z netem:-/ Ja jak nie urodzę sama to 6 pażdziernika na patologię i będą obserwować:-/ Gin mi wczoraj mówił, że po badaniu mogę krwawić a tu nic. Wkurzyłam się dziś na teściową. Jedna krowa ma się cielić za 2-3 tygodnie, a ona mi dziś, że druga ma termin na 7 listopada. Szczenkę z podłogi zbierałam chyba z 5 minut. Luby też o tym nie wie, wiec i on się ucieszy. Będziemy mieć 6 krów w domu:-/ Mi by to wszystko jedno było, ale teściowa ostatnio ledwo co chodzi, i luby musi jej z tymi krowami pomagać. A jak nie daj bóg się okaże, że musi leżeć to mnie przecież coś trafi.... Wiecie co z Puchatkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, często się mówi, że dziewczyny piją i palą jak smoki i dzieciom nic nie ma. Znam taką jedną, co to piła i paczkę dziennie w ciąży wypaliła. Urodziła bliźniaki w 7 miesiącu. Dziewczynka obumarła w łonie, a chłopiec jest spowolniony. Dopiero w wieku 12 miesięcy zaczął się obracać z boku na bok, pomimo ciągłej rehabilitacji.... Ja bym osobiście nie ryzykowała. Wiadomo, że wszystko się może zdarzyć, ale palenie i picie to świadome odebranie dziecku zdrowia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Figa ja jak coś mam się zgłosić 5 do szpitala:) ala cos u mnie końcu się chyba zaczyna się dziać boli mnie w końcu tu i tam:P:P:D:D wiecie nie obraźcie się ale jak widze kobietę w ciąży z papierosem to szlag mnie trafia, dla mnie to nieodpowiedzialna matka...żeby nie napisać inaczej..jak można tak truć dziecko, a jesli np ciąża była planowana i ona dalej pali to szczyt głupoty:O brak słów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś pochodziłam. poleżałam, niedawno wyzbierałam wszystkie orzeszki spod drzewa, wykąpałam się i nic żadnego bólu, nawet najmniejszego. JA to chyba nigdy nie urodze, jutro znowu na KTG i pozwolnienie na następny tydzień, a potem to już nie wiem, chyba bede chodziła jak słonik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Was czytam zaraz mi się przypomina jak zbliżał się mój termin porodu i nic sie nie działo a potem jak złapało to nie było odwrotu:):) trzymam kciuki żeby "To wydarzyło się jak najprędzej :) Basia a Ty ani się waż palic. moja szwagierka paliła fajki w ciąży i nie twierdzę że to przez to ale mały ma adhd.. Mój Skarbek leży obok mnie i powoli sie przebudza. robi takie róźne minki że mamy z mężem ubaw. uśmiecha sie i przewraca oczami... wrzucę coś na nk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula nic mu nie będzie. ja przed terminem też wyprawiałam różne rzeczy... nawet w ogródku plewiłam chwasty to na siedząco albo na pieska:) zaliczyłam 2 razy s .sprzątanie i schody, seks był wcześniej bo przy końcówce nie dawałam rady.. teraz już też jesten b aktywna. szybko doszłam po cesarce. wczoraj już umyłam wszystkie okna i posprzątałam całe mieszkanie. Mamabelgie nie możemy się z mężem napatrzeć na włoski Lenki. takie długie i czarne. A nawet wietrzy podstęp.. jakaś peruczka hi hi ??? Włoski ma pewnie po Mamusi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka obyśmy nie musiały leżeć na tej patologii, bo tam to się dopiero ciągnie. Ja wczoraj wchodze do gina i on jak co tydzień się mnie pyta co i jak. I oczywiście czy mam jakieś skurcze. Mówię, że mam takie, że myślałam, że się coś zacznie a tu po 4h przeszło. A on mi na to, że to przepowiadające i te właściwe będą mocniejsze. Po czym mnie bada i mi mówi, że z tych moich skurczy to przynajmniej do rozwarcia doszło. A ja mu na to, że jakby mi dziś powiedział, że dalej nic, to bym się go pytała ile za cesarkę. Śmiał się ze mnie i to dość chwilę. A wogóle to mam bakterię i białko w moczu. I to białko nie wiadomo skąd, bo może z zatrucia a może z bakterii. Czekam na posiew. Mam mierzyć ciśnienie, liczyć ruchy i jakbym znowu zaczeła puchnąć to do szpitala bez dwóch zdań. I tak w sumie to nie wiem co myśleć:-/ A wogóle to w BB mamy zakwit złobków i co jeden to tańszy:-) Nareszcie coś ruszyło. Jak zaszłam w ciąze to były 2 państwowe i 2 prywatne. A teraz już się 4 prywatny otwiera, i dodatkowo placówka niedaleko mnie jednego ze żłobków już istniejących. W dodatku ten 4 rusza od 1 października i otworzyła go sąsiadka;-) Moze jednak uda mi się jakoś do pracy wrócić;-) Dwupaczki poodzywać się!!! Wie ktoś co u Orange? I czy Puchatek się odzywa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem:-) Ja byłam dziś na ktg i zapis bardzo poprawny bez skurczy. W sobotę idę znowu na ktg i wtedy zostanie podjęta decyzja czy mnie już zostawia w szpitalu czy do domu. Gin mi powiedział, ze robię wywołanie po 7 dniach od dnia terminu, czyli w najgorszym wypadku 29 będą wywolywac, kurcze to jeszcze tylko 5 dni. *Akna- witaj ponownie:-) *Isia- Gratulacje, dużo zdrowka dla Was:-) *Puchatku, *Orange- odezwijcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny możecie do mnie pisać:) Anulka czy masz mnie na nk??? jeśli nie to Cie zaproszę. Aśka L to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK.. PŁEĆ........TERMIN..MIASTO.......NABYTE KG 1.Majunia79.......29....Lenka.........01.09 ....Małopolska.......10 2.Mamamadrid…..34...Emilia...........02.09....Mad rid ............5 3.Evka81.........27....córa............05.09....Hunti ngdon......13 4.Zawadka-......28....?.................09.09....Oleś nica...........0 5.Ruth.........23....Lenka..........10.09....Żory ...................15 6.Rudka..........31....?.................10.09....Wa wa .............1 7.Ewelka0612....28...chłopak.........13.09....Wa wa.. ...........3 8.Magdulenka....28....córcia..........15.09....Łódź.... .........11 9.Sytofala.........22….synuś i córcia..16.09….D-ka Wisłocka....7 10.Sylwunia83.....26....?..................16.09....Li dzbarkW......0 11.Agraweczka...26....?..................16.09....k/Olsz tyna......1 12.Doris_kk.......21...syn Kubuś........12.09...Kędzierzyn-Koźle.11 13.Cytrynka77....25....córcia...........18.09.... Irlandia..........5 14.Kasia1182......27....chłopak..........19.09....Ostres zów......1 15.Kajojcia........20....Antosia...........19.09....Kiel ce...........1,5 16.Marusia.........27.......?................20.09....P ionki...........8 17.Puchatek.......24....Hania.............20.09....Skier niewice...12,5 18.Jadzia4.........31....?...................20.09....Al eksandrówŁ..1,5 19. Madziula87...22…..Adaś……............21.09…...Tor uń……….14 20.Nerwi............26....Córeczka........22.09....Wrocł aw.........7 21.Anulka1988.....21....chłopak..........22.09....Warsza wa........7 22.Karila............27....córka.............24.09....Wr ocław.........5 23.0range...........29....Basia.............24.09....Ski erniewice....10 24.Szkrabek9.......26....Olafek............25.09...Jastr zębie......19 25.Malinka88888...24….Nikola.............25.09.... Leszno...........15 26.Agamycha.......27....?...................26.09....Szc zecin........0 27.Mal_g............34....aniołek 14.02 ...........Brisbane 28.Made83.........26....?....................27.09....Kr aków........2 29.MamaNikolki...22....Nikolka...........28.09......Si edlce........11 30.figa84...........25....Jagienka..........29.09....B-B .............12,5 31.Kasienka123...29....synek..............29.09. ...Krosno........15 32.Dianka90.......18....SyNeK..............29.09....Lubi n..........9,5 33.Stelka...........28....Tomek.............30.09....Brz eg..........3 34.Aniabuu23......27....Adrianna.....…...30.09.... Kalisz..........9 35.Goge79.........30.....?...................30.09....Ka towice......12 MAMA............ DATA ..... T.C. .... IMIĘ ........ PORÓD ...... WAGA/CM 1. Aguchaaa ...... 22.07 ...... 34 .... Ewelinka ...... ? .......... 1720/44 2. Koteczek ...... 05.08 ...... 39 .... Maja Emilia... cc ........ 4100/57 3. Nitaanita.......21.08........39…......Emilka.......sn. .........2900/52 4. Ewelkajaw......24.08 .......38 ... Wiktoria ..... cc ........ 2450/54 5. NikaP............24.08........35.......Bartuś........cc..... ....1980/51 6. Oles..............28.08.......40.....Sebastianek....cc...... ...4600/59 7.Figlarna..........28.08.......41.....Maciej Józef...sn..........3700/55 8. Żyrafa-dluga...29.08.......40.......Basia...........sn...... ...3800/59 9. Ania Mała.......30.08.......??........Filipek..........sn........ .3700/?? 10. Mamabelgie...30.08.......40.......Lenka......... sn.........3690/50 11.Aśka1978......31.08.......41.......Majka........ .cc.........2880/54 12.Kobra78.......31.08.......40.......Krzyś.......... cc.........2980/54 13.Mamuśkaaa3..31.08.......35......Madzia.........cc.... .....2800/57 14.Ania76.........03.09......40........Michaś.........cc ....... .3080/54 15.Koliban.........06.09......41.......Alanek..........s n...... ...3870/55 16.Anka74........06.09.......41........Emilka.........cc .........3610/54 17.Justa140283..06.09.......41........Dawid.........sn.. .......4400/59 18.Sylwinka25.....07.09.....38 ........Dominika......cc.........3440/55 19.Ewela1777.....07.09…....39.........Liwia.... .....cc.........3450/54 20.MDream.........07.09.....39.........Samuel....... .sn.........3870/57 21.Agunda.........07.09.....38........Borysek........sn. ....... .2550/46 22.Emce...........09.09....39/40......Marek..........cc. ........3280/52 23.Cleo123........10.09......41.........Ala............. sn..........2710/51 24.Aska.osa.......10.09......41.......Tomasz.........sn. .........3740/?? 25.Angioletto.....11.09.......40.......Natalka.......sn. .........3615/51 26.chochlik_......11,09.......39.......Matylda.......cc. .........2580/51 27.Trąbka........12.09.......41.......Michałek.......sn. .........3100/53 28.Basia19g......12.09.......40........Krystianek...sn.. .........3250/54 29.MamaIzia......14.09…....42.......Roksanka..... ??????........3650/57 30.Aggie.sept....14.09.......42.......Nicolas.......... cc........3641/53 31.Magdakate....14.09.......40........Allan..........cc. .........3300/50 32.Misha85.......15.09........40.......synek..........sn . ........3700/55 33.Szczesliwaaa..15.09......39......Adaś...........cc... ........3370/56 34.Small size......16.09.......42......Adaś...........cc.......... .3950/57 35.Aga86...........???????......????......Blanka........ cc...........3300/53 36.Iza339........17.09.......39.......Ola............sn ............3915/59 37.Agaigi27......19.09.......40........Nadia........sn.. ..........2850/?? 38.Akna...........21.09.......40.......Antosia.......sn. ...........4050/57 39.Isia156........22.09.......41.......Maciek........??.............3950/58 Isia wpisałam Was do tabelki:-) Przenosiłaś 9 dni?? A wogóle to gratuluje;-) Madziula podeślę Ci jutro jak już dojde do ładu z kompem namiary na naszą klasę. Mamy umowę, ze nie dajemy linku na forum. Dziewczyny Cię zaakceptują i wtedy będziesz mogła się nam pokazać:-) Jak chcesz to mogę Ci rano podać na mail mój numer tlf i podeśleś mi swój. Anulka możesz też do mnie pisać:-) Aśka ja mam Twój numer tlf, więc jak coś to będę Cię molestować sms:-) Z tego co pamietam to Orange miała iść do szpitala, ale Puchatek coś już chyba spuchatkował, skoro się nie odzywa. I właśnie niech się Szkrabek odezwie. Wogóle się boje, że tu sama zostanę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figa ja też mam ilości śladowe białka w moczu ale gin powiedział że na tym etapie to mam się już nie przejmować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figa a proszę bardzo pisz.. ja w miarę możliwości zaglądam na forum:) jak sie coś dzieje to staram sie szybko dac Wam znać. A czy do Puchatka ktoś pisał?? bo mam do Niej tel. napiszę zaraz do Agi bo wczoraj miała wyjść ze szpitala i do tej pory sie nie odezwała- pewnie nie ma czasu. jak sie wyjdzie z Dzidzia do domu nie ma czasu na przyjemności i jest ostra praca fajnie, że my juz z Mają się dogadujemy i moge z Wami posiedzieć. Ona teraz po kąpieli, pachniutenka oczy jak 5 zł lezy obok mnie i zagląda w sufit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkrabek pisał rano, ale teraz jej też nie ma:-) I Puchatek się nie odzywał, więc wnioskuje, że zaczeło się u nich. Poczekajmy może do jutra i wtedy zobaczymy co i jak:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok. ja zmykam się kąpać... mąż przejmuje Maję a ja mam czas dla siebie:):) mam nadzieję, że Dziewczyny odpoczywaja ze swoimi Maleństwami.. jak czytałam Szkrabka to pomyślałam,że się zaczyna:) Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wstawać!!! Ja nie śpię od 7 rano, a tutaj takie pustki:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczynki! A co tu taka cisza??? Mamuski odsypiaja nocki a dwupaczki na porodówce? U nas nocka mineła spokojnie. Michaś po wielkich krzykach zasnał o 23 a ja lulajac go prawie razem z nim zasnełam. Później pobudka o 1, 4, 7-ej. Więc nieżle. Na szczęście w nocy wypije mleczko i zasypia znowu. Jeszcze sie nie zdarzyło żebym musiała z nim chodzic godzinami na rekach jak to było ze starszym synkiem. Tamten tylko przy piersi sie uspokajał a jak wyciągnęłam cycusia to w ryk. I tak do 7 miesiaca zycia spał koło mnie a ja z reką w górze i cycem na wierzchu, bo on sobie smoczka z niego zrobił. Teraz karmię butlą i powiem szczerze,ze jest mi łatwiej. Oczywiscie miałam zamiar karmić piersia ale nie za wszelką cenę. Nie udało się, to trudno. Musze mojego Michasia za to duzo przytulać,żeby tez miał tak duzo bliskości jak braciszek. A tak poza tym, to jakos zaczęłam sie ogarniać ze wszystkim. Koło 11-11.30 ide na spacerek , przy okazji odbieram syna ze szkoły i robie zakupy. Obiady robie popołudniami,żeby było juz na nastepny dzień. Michaś przeważnie śpi ładnie popołudniami, wiec mam troche czasu. Wtedy też pomagam w lekcjach Wojtusiowi. Za to wieczorkiem padam ze zmeczenia:( Jak trzeba usypiać małego to juz nie mam siły. Przedwczoraj ja poszłam spać a tatus uśpił małego. Najlepiej mu sie zasypia w lezaczku. W nocy spi w łóżeczku a czasami wezme go do siebie. A wasze dzieciatka śpia w łóżeczkach? Jaki macie patent na usypianie maluszków? Ja bym chciała,żeby zasypiał sam w łóżeczku, ale wydaje mi sie to nierealne. Zawsze muszę go utulic w ramionach i dopiero jak zaśnie to przekładam do łóżeczka. Albo leżaczek i bujanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emigrantka79
czesc dziewczyny , ja tu zupelnie nowizna jestem bo wrocilam dwa tygodnie temu do Polski. Moja mama od 11 lat mieszka na Cyprze i tam bylam przez ostatnie 2 lata. Wrocilam bo tu mialam swojego meza i corke osmioletnia. Przykre ze trzeba za praca za ktora jakos zaplaca wyjezdzac daleko zostawiajac wszystko ale w moim przypadku naprawde nie bylo wyjscia. Teraz jestem juz na miejscu i czekam na rozpakowanie:) Od przedwczoraj mieszkamy w nowym mieszkanku ktore moglam kupic w koncu za zarobione pieniazki na wygnaniu. Pracowalam dosyc ciezko,czesto po 12-13godzin ale bylo warto. Informacja o ciazy byla dla mnie szokiem. Na przelomie listopada i grudnia byli u mnie przez 3tygodnie maz z coreczka i jak juz wyjechali to w styczniu przyjechala normalna @ z tym ze taka 3dniowa i mniej obfita, tak samo bylo w lutym, gdy sie zaniepokoilam i w koncu poszlam do lekarza okazalo sie ze jestem w 17 tygodniu ciazy:D wiec pierwsze obawy i strach mnie nie dotyczyly i mialam to za soba. Termin na moje rozpakowanie to 29 wrzesien wedlug usg i wielkosci ciazy a 4 pazdziernik wedle niby miesiaczki. Wczoraj juz u naszego lekarza dowiedzialam sie ze szyjka juz zupelnie plaska i otwarta na jeden palec. Zadnych objawow zblizajacego sie porodu,ale pan doktor powiedzial ze to kwestia4-5dni wiec napisalam tu we wrzesniowkach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, melduje sie w nienaruszonym stanie :p isia gratulacje ;-) Nastawilam juz pranie i teraz mam chwle relaksu, musze dzisiaj do przychodni podejsc zobaczyc jacy tam pediatrzy przyjmuja, a poza tym to jakas wystraszona dzisiaj jestem, chociaz nie mam pojecia czemu Aska, trzymaj sie dzielnie, usciski ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emigrantka79 witaj, zaczernij swoj nick i wpisz sie do gornej tabelki wg daty porodu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Ja nadal 2 in 1. Od wczoraj mam bóle kręgosłupa i brzuch mi sie mocno stawia, a tak to już nic poza tym to brak innych objawów. Dziewczyny może doradzice mi, a więc z moim K chcielibyśmy spędzić ostatni weekend tylko we dwoje w Bieszczadach. Co o tym myślicie, jest jakieś zagrożenie? Co sie dzieje z Puchatkiem, Orange i Szkrabkiem? Może niech któraś do nich napisze...?:-) Witaj Emigrantka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, Ty jestes z Warszawy? jezeli tak to ja bym sie juz nie zdecydowala jechac w Bieszczady, nie chodzi o jakies zagrozenie ze cos zlego moze sie stac. Teraz poprostu w kazdej chwili mozesz zaczac rodzic a z Bieszczad moze byc troche ciezko dojechac na czas do Wa-wy. No chyba ze nie robi Ci roznicy gdzie ewentualnie urodzisz wiec wtedy torba (ta do szpitala) do bagaznika i szerokiej drogi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka ja bym się nie zdecydowała. Jak urodzisz w Bieszczadach, to powrót tyle kilimetrów będzie i dla Ciebie męczący i dla dziecka. Emigrantka witaj:-) Zawsze nas czekajacych troche więcej;-) Hmmm.... jak nas dziewczyny wystawiły i już porodziły, to co my biedne teraz zrobimy same tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×