Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Witam. dostałam zadania z rachunku prawdopodobieństwa z którymi kompletnie nie potrafię sobie poradzić. Mogę prosić o pomoc?? Oto link: http://uploading.com/files/72cee8c2/Matematy ka.doc/ Przepraszam ze wysyłam treść w link lecz znajdują się tam rysunki. W razie czego podaje swojego meila: monika1988.22@o2.pl Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis Jackson Monroe http://images37.fotosik.pl/239/0e07aca0b7bda a88.jpg chodzi o dwa zaznaczone zadania, jesli nie bylaby Pani w stanie dwoch to prosze chociaz o jedno.. dziekuje. zad. 4.16 a)przesuń wykres o 3 jednostki w lewo b) przesuń wykres o 2 jednostki w prawo c) przesuń wykres o 3 jednostki w dół d) przesuń wykres o 1 jednostkę do góry e)odbij wykres względem osi OX f) odbij wykres względem osi OY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4.17 f(x) ma dziedzinę < -2, 4 > i zbiór wartości < 0 ,3> a) mamy tu przesunięcie o 10jednostek w prawo dziedzina < 8, 14 > zbiór wartości < 0, 3> b) mamy tu przesunięcie o 20 jednostek w lewo dziedzina < -22 , -16 > zbiór wartości < 0, 3> c) mamy tu przesunięcie o 30 jednostek w dół dziedzina < -2,4 > zbiór wartości < -30 , -27 > d) mamy tu przesunięcie o 70 jednostek do góry dziedzina < -2,4 > zbiór wartości < 70, 73> e) mamy tu odbicie względem osi Ox dziedzina : < -2,4 > zbiór wartości < -3,0 > f) mamy tu odbicie względem osi Oy dziedzina : < -4,2> zbiór wartości < 0, 3>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę jeszcze o jedną pomoc! Powierzchnia boczna stożka jest wycinkiem koła o promieniu 5 cm. i kącie środkowym 120 stopni. Oblicz pole powierzchni całkowitej i objętość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę jeszcze o jedną pomoc! Powierzchnia boczna stożka jest wycinkiem koła o promieniu 5 cm. i kącie środkowym 120 stopni. Oblicz pole powierzchni całkowitej i objętość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc z tymi zadaniami... Zad 1. W trójkąt ABC wpisano okrąg. Oblicz długości odcinków na jakie punkty styczności z okręgiem podzieliły boki trójkąta, jeśli |AB|=35 cm, |BC|= 40cm, |AC|=25cm. Zad. 2 Okrąg podzielony na trzy części w stosunku 5:6:7 i przez punktu podziału poprowadzono styczne. Wyznacz miary kątów otrzymanego trójkąta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zad. 2 Okrąg podzielony na trzy części w stosunku 5:6:7 i przez punktu podziału poprowadzono styczne. Wyznacz miary kątów otrzymanego trójkąta. rysunek do zadania : http://images37.fotosik.pl/239/c9d1e34f1bb43c46med.jpg O - środek okręgu na zielono zaznaczyłam potrzebne mi promienie okrąg podzielono w stosunku 5 : 6 : 7 czyli na odcinki długości 5x, 6x i 7x co razem daje że okrąg ma długość 18x obliczam miarę kąta alfa : 6x/18x = 1/3 1/3 * 360 = 120 stopni alfa = 120 patrzymy na trójkąt BCO (jest to trójkąt równoramienny), zatem kąty przy podstawie mają miarę 30 bo : 180 - 120 = 60 60 : 2 = 30 podobnie postępujemy z pozostałymi kątami : 5x/18x = 5/18 5/18 * 360 = 100 beta = 100 180 - 100=80 80 : 2 = 40 7x/18x = 7/18 7/18 * 360 = 140 gama = 140 180 - 140 = 40 40 : 2 = 20 zatem kąt A ma miarę 40 + 20 = 60 kąt B ma miarę 40 + 30 = 70 kąt C ma miarę 20 + 30 = 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zad 1. W trójkąt ABC wpisano okrąg. Oblicz długości odcinków na jakie punkty styczności z okręgiem podzieliły boki trójkąta, jeśli |AB|=35 cm, |BC|= 40cm, |AC|=25cm. rysunek do zadania : http://images37.fotosik.pl/239/d3635081f62febb5med.jpg z twierdzenia o odcinkach stycznych do okręgu wynika, że odcinki dwóch stycznych do okręgu poprowadzonych z jednego punktu do punktu styczności są równej długości dlatego dwukrotnie mamy odcinek dlugości x, dwukrotnie y, dwukrotnie z robię układ równań : x + y = 35 x + z = 25 y + z = 40 z pierwszego równania wyliczam x= 35-y z trzeciego równania wyliczam z=40-y i podstawiam to do drugiego równania : x + z = 25 35 - y + 40 - y = 25 -2y + 75 = 25 -2y = 25 - 75 -2y = -50 /: (-2) y=25 x=35 - 25 = 10 z = 40 - 25 = 15 i mamy już policzone odcinki na jakie punkty styczności podzieliły boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powierzchnia boczna stożka jest wycinkiem koła o promieniu 5 cm. i kącie środkowym 120 stopni. Oblicz pole powierzchni całkowitej i objętość powierzchnia boczna stożka R= 5cm alfa = 120 stopni promień okręgu, którego wycinkiem jest powierzchnia boczna to tworząca tego stożka zatem l = 5 Obliczam długość łuku : L = alfa/ 360 * 2 pi R L = 120/360 * 2 pi 5 L=1/3 * 10 pi L=10/3 pi łuk ten jest także obwodem podstawy (r - promień podstawy) zatem : 2 pi r = 10/3 pi 2r = 10/3 r=5/3 jeszcze policze wysokość tego ostrosłupa r^2 + h^2 = l^2 (5/3)^2 + h^2 = 5^2 25/9 + h^2 = 25 h^2 = 25 - 25/9 h^2 = 200/9 h=pierw(200/9) h=10/3 pierw2 Objętość : V= 1/3 pi r^2 * h V=1/3 pi (5/3)^2 * 10/3 pierw2 V=1/3 * pi * 25/9 * 10/3 pierw2 V=250/81 pierw2 pi Pole całkowite : Pc = Pp + Pb Pp= pi r^2 Pp=pi (5/3)^2 Pp=25/9 pi Pb = pi r l Pb=pi * 5/3 * 5 Pb = 25/3 pi Pc = 25/9 pi + 25/3 pi Pc= 100/9 pi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mam ogromną prośbę ...motam się jeszcze z jednym zadaniem , a za wszystkie ogromne dzięki:) bo zapewne bym se nie poradziła a mam zaliczenia :) W trójkącie równoramiennym ABC I ABI=IBCI i kacie C=120 stopni.podstawa IABI=20 pierwiastków z 3. Oblicz pole i obwód tego trójkąta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mam ogromną prośbę ...motam się jeszcze z jednym zadaniem , a za wszystkie ogromne dzięki:) bo zapewne bym se nie poradziła a mam zaliczenia :) W trójkącie równoramiennym ABC I ABI=IBCI i kacie C=120 stopni.podstawa IABI=20 pierwiastków z 3. Oblicz pole i obwód tego trójkąta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę pomogłabyś z zadaniami? 1. Zbiór A jest zbiorem rozwiązań nierówności x^2 + 9 ≤ 6x. Zatem A) A={3} B) A=R C) A= (3,+ ∞) D) A= (-∞,-3) u (3, +∞) 2. Pole powierzchni całkowitej sześcianu jest równe 24 cm2. Objętość tego sześcianu jest równa: A) 8cm3 B) 16 cm3 C) 27cm3 D) 64cm3 3. Kąt alfa jest ostry i sin alfa = 3/7. Wówczas A) cos alfa= 39/49 B) cos alfa= 40/49 C) cos alfa < √41/7 D) cos alfa= √39/7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem. pomożesz?? w czwartek mam sprawdian więc jakby mogło być na jutro;0 zad.1 Wyznacz wierzchołki trójkąta znając środki boków tego trójkąta. S1=(5/2,5/2) S2=(4,o) S3=(7/2,3/2) zad.2 Znajdż współrzędne 2 pkt, które należą do odcinka o końcach A=(4,2) i B=(16,4) i dzielą ten odcinek na 3 równe części. zad.3 Punkty A=(-1,2) i B=(2,-1) sa kolejnymi wierzchołkami równoległoboku ABCD, a pkt S jest środkiem jego symetrii. Znajd wierzchołek C,D. Z góry wielkie dzięki;;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Oblicz pole podstawy całkowitej i objętość graniastosłupa czworokątnego, którego pole podstawy jest równe 25cm2, a przekątna d tego graniastosłupa tworzy z płaszczyzna podstawy kąt o mierze 60*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
tAK TAM MA BYĆ GRANIASTOSŁUPA PRAWIDŁOWEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATMA AAA
1. W ostrosłupie prawidłowym czworokąta krawędż podstawy ma długość 6cm, a wysokość ściany bocznej 5cm. Oblicz objętość i pole powierzchni całkowitej tego ostrosłupa. 2. Suma objętości 2-óch kul jest równa 324 pi cm3 , a stosunek długości promieni jest równy 2 . Oblicz objętość każdej z kuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera1122
Witam, jutro mam klasówkę ze statystyki, ale mam problemy z dwoma zadaniami : Oblicz odchylenie standardowe liczb punktów zdobytych w każdym secie. Oceń na tej podstawie w którym secie zawodnicy grali bardziej wyrównany sposób. I set - liczba punktów: 1,2,3,4,5 l.zawodników: 1,3,1,1,2, II set- l. punktów: 2,4,5,6 l.zawodników: 2,1,2,1. wiem ze trzeba najpiwer obliczyć sr.arytmetyczną.Obliczyłam i wyszło mi I secie 3 a w II secie 4. co dalej??? I drugie: Na diagramie słupkowym przedstawiono wyniki pewnego testu. Oblicz odchylenie standardowe tego zestawu. Dane z diagramu: ndst - 1 osoba dop - 0 dst - 3 osoby db - 2 osoby ndst -2 osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na jutro muszę zrobić to zadanie: Długość średnicy podstawy, wysokości i przekątnej przekroju osiowego walca tworzą ciąg arytmetyczny o różnicy 2 i sumie 24. a) wyznacz objętość walca b) wyznacz sinus kąta, jaki przekątna przekroju osiowego walca tworzy z płaszczyzną jego podstawy. Proszę o pomoc! e-mail podałam wyżej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera1122
Edit: pierwsze zadanie zrobiłam już sama , natomiast to drugie nadal nie chce mi wyjść. A wynik ma być : pierwiastek z 2,2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popular
Każdy człowiek ma dwoje rodziców, czworo dziadków, ośmioro pradziadków, szesnaścioro prapradziadków itd. a) Oblicz liczbę wszystkich przodków w 10 pokoleniach. b) Przyjmijmy, że co 25 lat rodzi się nowe pokolenie. Ilu twoich przodków urodziło się w ciągu ostatnich 2000 lat? Szacuję się, że od zarania ludzkości na Ziemi żyło 11x10^10 ludzi. Wytłumacz sprzeczność między tą liczbą a otrzymanym rezultatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina 2009
1.oblicz pole powierzchni stozka o promieniu podstawy 2 i wysokosci 8 2.walec ma objetosc 45 pi cm szesciennych o promieniu 3 oblicz pole powierzchni 3.dwie kule maja srednice 6 i 12 oblicz promien trzeciej kuli 4.oblicz objetosc stozka o wysokosci 2 pierwiastki 3 i promieniu 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina 2009
1.oblicz pole powierzchni stozka o promieniu podstawy 2 i wysokosci 8 2.walec ma objetosc 45 pi cm szesciennych o promieniu 3 oblicz pole powierzchni 3.dwie kule maja srednice 6 i 12 oblicz promien trzeciej kuli 4.oblicz objetosc stozka o wysokosci 2 pierwiastki 3 i promieniu 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera1122
Już nie musisz tracić na mnie swojego czasu ! :) Zrobiłam zadania SAMA! Nie ma to jak satysfakcja ze zrobienia zadań z matematyki. I taka rada do innych : Zanim inni za was zrobią, sami kombinujcie. Mnie się udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszaca o pomoc.
Zadanie 1\117 Rozwiaz równanie: a) | 3 x + 2 | = 7 b) |1-x / 2 | = 3 ( w wartosci bezwzglednej jest 1 - x w liczniku a 2 mianowniku) c) 7 + | 3 y | = 9 d) 3 * | 1 - 2 w | - 6 = 0 e)| x + 1 \ 2 | = 3 ( w wartosci bezwzglednej jest 1 + x w liczniku a 2 mianowniku) f) 6 - | 10 - 4 t | = 2 Bardzo prosze o pomoc w rozwwiazaniu... nie umiem tego zrobic :| moze łatwiej zrozumiem na na przykladach ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Czy funkcja: (1/e^x) = lnx ? Chodzi o to, że mam napisać wzór Taylora dla funkcji e^(-1/5) dla n=4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×