Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

rzucamy 3 razy kostką sześcienną. Jakie jest prawdopodobieństwo, że suma kwadratów wyrzuconych oczek będzie liczbą podzielną przez 3? Moc Omega = 6^3 = 216 na kostkach może wypaść : 1 wtedy 1^2 = 1 reszta z dzielenia przez 3 to 1 2 wtedy 2^2 = 4 reszta z dzielenia przez 3 to 1 3 wtedy 3^2 = 9 reszta z dzielenia przez 3 to 0 4 wtedy 4^2=16 reszta z dzielenie przez 3 to 1 5 wtedy 5^2 =25 reszta z dzielenia przez 3 to 1 6- wtedy 6^2 = 36 wtedy reszta z dzielenia przez 3 to 0 kwadrat liczby wyrzuconych oczek daje resztę 0 lub 1 suma trzech takich kwadratów będzie podzielna przez 3 gdy 1)wszystkie będą dawać resztę 0 zatem wszystkie trzy będą należeć do zbioru {3,6} wtedy tych liczb jest 2^3 = 8 2)wszystkie będą dawać resztę 1 zatem wszystkie trzy liczby będą należeć do zbioru {1,2,4,5} wtedy tych liczb jest 4^3 = 64 moc A = 8 + 64 = 72 P(A) = 72/216 = 1/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzio
pomocyy!!! objetosc zaznaczonego na rysunku ostroslupa czworokątnego jest rowna 48,6 cm szesciennych.oblicz objetosc prostopadloscianu???? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
objetosc zaznaczonego na rysunku ostroslupa czworokątnego jest rowna 48,6 cm szesciennych.oblicz objetosc prostopadloscianu???? a wiesz, że dobrze by było dołączyć do treści zadania rysunek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc zadaniaaaaaa
❤️ znowu mnie spławisz nie odpisując na ani jedno moje słowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc zadaniaaaaa
a więc mam zadanie: jaki procent wynosi że dziewczyna z internetu która praktycznie nigdy nie odpowiadała na zwykłe niematematyczne pytanie odpowie na zwykle pytanie? 99999 rozwiazanych zadan z matematyki, 5 w przybliżeniu odpowiedzi na pytania nie dotyczące matematyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli coś pominęłam to przepraszam, zdarza się przy natłoku postów, ale na pewno nie ma co mi tego wypominać... w końcu każdy jest tylko człowiekiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc zadaniaaaaa
pół dnia byłem na swiezym powietrzu:P, zadziorna to Ty jestes ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oblicz współrzędne punktu przecięcia wykresu podanej funkcji z osiami układu współrzędnych. Określ, czy funkcja jest rosnąca, malejąca, czy stała. a) y=-x+7 b) y= x pierw.z 2 - 1+2x/pierw.z 2 pilnie proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oblicz współrzędne punktu przecięcia wykresu podanej funkcji z osiami układu współrzędnych. Określ, czy funkcja jest rosnąca, malejąca, czy stała. a) y=-x+7 oś OX : zatem y=0 0=-x + 7 x=7 A(7,0) oś OY : zatem x=0 y=-0+7=7 B(0,7) funkcja malejąca b) y= x pierw.z 2 - 1+2x/pierw.z 2 jak dokładnie wygląda licznik, bo rozumiem, że w mianowniku jest tylko pierw2 ? a w liczniku? używaj nawiasów dla rozróżnienia (licznik)/(mianownik) to będę wiedziała co i jak i będę rozwiązywać od razu zamiast się dopytywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moaridkksa
przykład (2- pierw z 3)^2 jak to poprawnie rozpisać.. mnie cały czas wychodzi 7+4 pier z 2 a powinno być 7- 4pier z 3. gdzieś robie bład . pomożesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykład (2- pierw z 3)^2 jak to poprawnie rozpisać.. mnie cały czas wychodzi 7+4 pier z 2 a powinno być 7- 4pier z 3. gdzieś robie bład . pomożesz ? (2-pierw3)^2 to wzór skróconego mnożenia (a-b)^2 = a^2 - 2ab + b^2 2^2 - 2 * 2 * pierw3 + (pierw3)^2 = 4 - 4pierw3 + 3 = 7 - 4pierw3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moaridkksa
w ciągu arytmetycznym an a2 = 5 a4=11 znajdź a3 ja zrobiłam tak : 5+3 = 8 8+3 = 11 dobrze ? odpowiedzi są takie a. a3= 8 b. a3=14 c. a3=17 d. a3= 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moaridkksa
Okrąg opisany na trójkącie równobocznym ma promień 12 cm. wysokość tego trójkąta jest równa ? a. 18 b.20 c. 22 d. 24 jak to wyliczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ciągu arytmetycznym an a2 = 5 a4=11 znajdź a3 ja zrobiłam tak : 5+3 = 8 8+3 = 11 dobrze ? odpowiedzi są takie a. a3= 8 b. a3=14 c. a3=17 d. a3= 6 a2 = 5 a4 = 11 a2 + 2r = a4 5 + 2r = 11 2r = 11-5 2r = 6 r=3 a2 + r = a3 5+3 = a3 a3=8 odp A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okrąg opisany na trójkącie równobocznym ma promień 12 cm. wysokość tego trójkąta jest równa ? a. 18 b.20 c. 22 d. 24 jak to wyliczyć ? R=12 cm R= 2/3 h 12 = 2/3 h /* 3/2 18 = h Odp A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej matma chyba masz okres:D
a dyrektore prosze sie nie podlizywac:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Schirubia
Bardzo proszę o pomoc. Nie umiem rozwiązać tych zadań. Jestem bardzo słaba z wielomianów. A potrzebuję tych zadań do soboty wieczór :( 1) Dla jakiej wartości parametrów m i n wielomiany W i P są równe: W(x)=x^3+ mx^2-(k+1)x+2 P(x)=(x-1)^3+3 2) Rozłóż wielomiany na czynniki W(x)=12x^3+4x^2+9x+3 P(x)=x^3+6x^2+12x+8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o pomoc. Nie umiem rozwiązać tych zadań. Jestem bardzo słaba z wielomianów. A potrzebuję tych zadań do soboty wieczór 1) Dla jakiej wartości parametrów m i n wielomiany W i P są równe: W(x)=x^3+ mx^2-(k+1)x+2 P(x)=(x-1)^3+3 rozpiszę sobie ten wielomian, użyję wzoru skróconego mnożenia (a-b)^3 = a^3 - 3a^2b+3ab^2 - b^3 P(x)=x^3 - 3x^2 + 3x -1 +3 = x^3 - 3x^2 + 3x + 2 W(x) = P(x) x^3 + mx^2 - (k+1)x +2 = x^3 - 3x^2 + 3x + 2 m=-3 -(k+1) = 3 k+1 = -3 k= -3-1 k=-4 2) Rozłóż wielomiany na czynniki W(x)=12x^3+4x^2+9x+3= 4x^2(3x +1) + 3(3x+1)= (3x+1)(4x^2+3) P(x)=x^3+6x^2+12x+8= (x+2)^3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Schirubia
Ślicznie dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczkooo....,,,,,...
1. Przekątna sześcianu wynosi 53. Oblicz objętość i pole powierzchni całkowitej tego sześcianu. 2. Rzucamy dwiema kostkami do gry. Jakie jest prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym że: a) suma oczek wyniesie co najmniej 11. b) suma oczek wyniesie co najwyżej 4. c) Iloczyn oczek wynosi 5. 3. W pewnym mieście 20% mieszkańców to artyści, a 5% spośród nich to śpiewacy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że losowo wybrany mieszaniec tego miasta jest śpiewakiem. 4. Oblicz objętość oraz pole powierzchni całkowitej stożka o tworzącej równej 10 i promieniu podstawy równej 4. 5. Oblicz objętość oraz pole powierzchni całkowitej walca w którym przekątna przekroju zawierającego wysokość równą 8 cm jest nachylona do podstawy pod kątem 30. 6. W urnie jest 16 kul ponumerowanych liczbami od 1 do 16. Kule z nr od 1 do 3 są białe, z nr od 4 do 7-czerwone, a pozostałe są zielone. Losujemy jedną kulę. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia: a) wylosowana kula jest zielona albo czerwona, b) liczba na wylosowanej kuli jest podzielna przez 3, c) wylosowano kulę zieloną z liczbą dwucyfrową, d) wylosowano kulę czerwoną lub z numerem parzystym. 7. Rzucamy kostką do gry. Jeśli wypadnie 6 lub 5 to losujemy kulę z urny U w pozostałych wypadkach losujemy z urny U. W U znajdują się: 3 kule zielone, 5 białych i 10 czarnych. W U znajdują się: 7kule zielone, 4 białych i 9 czarnych. Jakie jest prawdopodobieństwo wylosowania kuli o kolorze: a) zielonym b) czarnym c) czerwonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiek55
Mam prośbę nie umiem tego zrobić! 1.posługujac sie wzorem sin(alfa+beta)=sin alfa*cos beta+ cos alfa*sin beta oblicz sin75. odp (pierwiastek z szesciu + pierwiastek z dwoch) /2 2. poslugujac sie wzorem cos2alfa=1-2sin^alfa oblicz sin15. odp. pierwiastek z (2-pierwiastek z trzech) /2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę nie umiem tego zrobić! 1.posługujac sie wzorem sin(alfa+beta)=sin alfa*cos beta+ cos alfa*sin beta oblicz sin75. odp (pierwiastek z szesciu + pierwiastek z dwoch) /2 wzór : sin(alfa+beta) = sin alfa * cos beta + cos alfa * sin beta sin(75) = sin(45+30)= sin45 * cos30 + cos45 * sin30 = pierw2/2 * pierw3/2 + pierw2/2 * 1/2 = pierw6/4 + pierw2/4= (pierw6 + pierw2)/4 2. poslugujac sie wzorem cos2alfa=1-2sin^alfa oblicz sin15. odp. pierwiastek z (2-pierwiastek z trzech) /2 wzór cos(2alfa) = 1 - 2 sin^2(alfa) cos(2 * 15) = 1 - 2 sin^2(15) cos(30) = 1 - 2sin^2(15) pierw3/2 = 1 - 2 sin^2(15) 2 sin^2(15) = 1 - pierw3/2 sin^2(15) = 1/2 - pierw3/4 sin(15) = pierw[ 1/2 - pierw3/4 ] sin(15) = pierw[ 2/4 - pierw3/4] sin(15) = pierw[ 2 - pierw3]/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W U znajdują się: 3 kule zielone, 5 białych i 10 czarnych. W U znajdują się: 7kule zielone, 4 białych i 9 czarnych. Jakie jest prawdopodobieństwo wylosowania kuli o kolorze: a) zielonym b) czarnym c) czerwonym to są dwie oddzielnie urny czy jak? bo pisze "w U", a potem znowu pisze "w U"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nazwij te urny bo nie wiadomo która jest która jest która, bo nie będę obstawiać o której w treści przy rzucie kostką chodzi najpierw a o którą później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×