Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość fitzgerinaaa
po co w górę, skoro nie które wypowiedzi po prostu ignorujesz? szkoda, że nie miałaś wczoraj czasu, żeby pomóc, ale rozumiem. przykro tylko, że nie powiedziałaś ani słowa. pozdrawiam. miło, że pomagasz innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie było mnie w domu po prostu wieczorem, weszłam raz na internet wczora i to nie od siebie, a spytałam się na kiedy potrzebujesz bo zadanie wymagało rysunku który musiałabym narysować i gdzieś wrzucić w necie, a że byłam nie u siebie nie miałam możliwości tego zrobić, miałam nadzieję, że wieczorem będę w domu i narysuję, napiszę rozwiązanie i będzie ok, ale niestety nie wszystko da się przewidzieć i do domu wróciłam przed 1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym to nie mi ma w szczególności zależeć, by komuś pomóc... sama pojawiłaś się po kilku godzinach od mojego pytania, więc o co do mnie pretensje? ze mnie wtedy nie było? że nie pomyślałam, że coś mi wypadnie i bardzo późno wrócę... nigdy tu nikomu nie obiecywałam że będę codziennie i na czas wszystkim uda mi się pomóc... tyle mam do powiedzenie... chcieć pomóc to za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitzgerinaaa
ok, nie ma sprawy, przeciez nie masz obowiązku rozwiązywania. tylko po prostu szkoda, że tak bez słowa nawet dziś. ja robiłam do 2. ale nie rób już tego, nie trzeba. pozdrawiam jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem do której siedzisz na internecie czy też do której rozwiązujesz zadania domowe... ja wróciłam o 1 a po 6 musiałam wstać do pracy, zatem ostatnią rzeczą było to by siąść do komputera o takiej porze i poświęcić conajmniej 10-15 minut by zrobić rysunek i dokładnie wytłumaczyć rozwiązanie... nie podoba mi się to, że masz pretensje o to, że własnie tobie nie pomogłam, bo mnie nie było, co innego gdybym w tym czasie rozwiązywała zadania napisane przez kogoś innego zamiast twoje... no ale cóż, nie pomogłam tobie to pomogę komuś innemu w przyszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitzgerinaaa
ale naprawdę nie mam pretensji, domyślam się, że po prostu nie miałaś czasu. :) powtarzam kolejny raz, że po prostu zrobiło mi się głupio, kiedy nadal nie zobaczyłam żadnej wiadomości dotyczącej mojego pytania, a zachęcenia do pisania kolejnych "pytań". potraktowałam to jako zignorowanie mojej prośby. pozdrawiam jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzabc
ja mam bardzo ciężkie zadanie na jutro z matematyki mam rozwiązac takie cos i kompletnie nie wiem jak się za to zabrac 1+1= i mam wytlumaczyc dlaczego taka odpowiedz a nie inna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fitzgerinaaa nie zignorowałam twoje zadania, do tej pory mam je rozwiązane na kartce, tylko jak zobaczyłam że potrzebowałaś na dzisiaj to zadanie to zobaczyłam że się spóźniłam i uznałam że skoro się nie odezwałaś po szkole to widocznie już po fakcie dlatego zabrałam się za pomoc innym i zachęcałam innych do pisania następnym razem jak napiszesz tu swoje zadanie, napisz prosze na kiedy je potrzebujesz, to nie doprowadzimy do takich rzeczy już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam bardzo ciężkie zadanie na jutro z matematyki mam rozwiązac takie cos i kompletnie nie wiem jak się za to zabrac 1+1= i mam wytlumaczyc dlaczego taka odpowiedz a nie inna proszę o nie naśmiewanie się z matematyki i nie przedrzeźnianie mnie nie bawią mnie zupełnie takie rzeczy a tlumaczenie dlaczego tak a nie inaczej dodajemy to to samo co wytłumaczenie dlaczego na posiłek który jemy rano mówimy "śniadanie" a nie np obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzabc
a dlaczego moje trudne zadanie zostalo zignorowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głupie docinki będę przeze mnie ignorowane ludzie naprawdę miewają kłopoty z matematyką, a niektórych bawi dawanie "trudnych" zadań, proponuję zająć się czymś innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa juz wiem :)) juz rozumiem o co chodzi zrobilam sobie kilka przykladow :) tylko nie chce mi wyjsc taki jeden przyklad : 7^log 49(male to 49)5-1 =

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7^log 49(male to 49)5-1 = popatrz tu znowu chcemy by w podstawie potęgi oraz podstawie logarytmu byly te same liczby a narazie mamy 7 i 49, ale wiadomo, ze 7^2=49 czyli mogę zapisać sobie coś takiego : 7=7^1=7^(2 * 1/2)=(7^2)^(1/2) zanim użyję tego w przykładzie powiedzy mi czy "-1" również jest w potędzie liczby 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitzgerinaaa
dobrze :) i dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli zaczęłam od rozpisania tego sobie na boku : 7=7^1=7^(2 * 1/2)=(7^2)^(1/2)=49^(1/2) 7^[ log 49(male to 49)5-1] = w wykładniu potęgi mam odejmowanie zatem zamienię to na dzielenie potęg 7^[log49 5] : 7^1= teraz użyję tego co zapisałam sobie na boku : 49^[1/2 log49 5] : 7= korzystam ze wzoru alog b = log b^a (czyli 1/2 wędruje do potęgi liczby 5) =49^[log49 5^1/2 ] : 7= mam teraz taką samą podstawę potęgi jak i podstawę logrytmu =5^1/2 : 7=pierw5 : 7=(pierw5)/7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rok przestepny
Dlaczego rok 1496 jest przestępny, a cztery lata później 1500 nie jest przestępny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego rok 1496 jest przestępny, a cztery lata później 1500 nie jest przestępny? rok przestępny to rok który spełnia następującą zasadę jest podzielny przez 4 ale nie jest podzielny przez 100 lub jest podzielny przez 400 1500 jest podzielny przez 4 ale jest również podzielny przez 100 zatem nie spełnia warunku także przez 400 nie jest podzielny więc nie spełnia również drugiego warunku dlatego nie jest przestępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rok przestepny
czyli nie prawdą jest, że rok przestępny jest co cztery lata bo w tym przypadku i kilku innych przypadających na przełom wieku jest co 8 lat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola37
normalny bilet do kina jest o 5zł droższy od ulgowego. Pani poszła do kina z dwojgiem dzieci i zapłaciła za bilety 41zł. Ile kosztował bilet ulgowy a ile normalny? Łancuszek z wisiorkiem kosztuje 105zł. Gdyby wisiorek był tańszy o 8 zł, a łańcuszek droższy o 20%, to komplet kosztowałby 100zł. Ile kosztuje wisiorek? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie weszlam z nudow xD i mam pomysl na zrobienie moze 1 zadania ale nie wiem czy dobrze ;D bilet ulgowy - x bilet normalny - x+5 (bo normlany jest o 5 zlotych drozszy) x+x+5 =41 2x+5=41 2x=41-5 2x=36 x=18 Bilet uglowy kosztuje wiec 18 a bilet normlany jest 5 zl drozszy wiec : 18+5=23 odp .bilet ulgowy kosztuje 18 zl ,a normlany 23 :) dla spr .18+23 =41 latwe ;D chcialaby miec cos takiego na maturze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wampir5
zle ulgow12zł a normalny 17 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalny bilet do kina jest o 5zł droższy od ulgowego. Pani poszła do kina z dwojgiem dzieci i zapłaciła za bilety 41zł. Ile kosztował bilet ulgowy a ile normalny? x - cena ulgowego biletu x+5 - cena biletu normalnego pani poszła z dwojgiem dzieci, zatem kupiła jeden bilet normalny i DWA ulgowe 2x + x+5=41 3x+5=41 3x=41-5 3x=36/:3 x=12 x+5=17 cena normalnego to 17zł, cena ulgowego to 12zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łancuszek z wisiorkiem kosztuje 105zł. Gdyby wisiorek był tańszy o 8 zł, a łańcuszek droższy o 20%, to komplet kosztowałby 100zł. Ile kosztuje wisiorek? x - cena łańcuszka y - cena wisiorka kosztują 105zł czyli x+y=105 gdyby wisiorek był tańszy o 8zł, czyli kosztował y-8 a łańcuszek droższy o 20% czyli kosztował 120%x=1,2x to kosztowałyby 100zł zatem y-8+1,2x=100 x+y=105 y-8+1,2x=100 x+y=105 1,2x+y=100+8 x+y=105 /*(-1) 1,2x+y=108 -x-y=-105 1,2x+y=108 -x+1,2x=-105+108 0,2x=3 /*5 x=15 x+y=105 15+y=105 y=105-15 y=90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodendronek czkiey
poproszę naszego geniusza!!! dane są liczby x=4+3pierwiastek z 6 i y= 2- pierwiastek z 6.Oblicz x+y, x-y,x razy y,pisze niektóre słownie i x /y -ułamek z góry b. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodendronek czkie
jeszcze 4:( a) 27 do potęgi -5/3+ (1/16)do potęgi 1/4= b)pierwiastek 2 x 4 do potęgi 1/3 x8 do potęgi -1/3= c) 2 do potęgi -4 +(4/3)+(2/5)do potęgi -3= d)[5-3x(2/5) do potęgi 0]do potęgi -2= prosze o rozwiązanie jesli można :) dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×