Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość a jeszcze jednoo
a jak jest taki przyklad to na co mam zwrocic uwage? |1\3 - 0,(3)|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak jest taki przyklad to na co mam zwrocic uwage? |13 - 0,(3)| patrzysz na 12-0,(3) i czy wynik tego będzie liczbą dodatnią czy ujemną oczywiste jest, że wynik jest dodatni zatem |13-0,(3) |=13 - 0,(3) czyli dokładnie ta sama liczba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
|1/3 - 0,(3)| patrzysz na 1/3 - 0,(3) musimy sprawdzić czy jest to liczba dodatnia(lub zero) czy ujemna 1/3 = 0,33333...=0,(3) czyli jak widać są to dokładnie te same liczby |1/3 - 0,(3) |= |0,(3) - 0,(3)|=|0|=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok przyklady z ksiazki
mam taki zapisac w najprostszej postaci: a to jak zrobic? |-1- pier2| - |2- pier3| =

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprobujee
sama: |1 i 1/3 - pier2| =pier2 - 1 i 1/3 tak to bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam taki zapisac w najprostszej postaci: a to jak zrobic? |-1- pier2| - |2- pier3| = pod pierwszą wartością mamy napewno liczbę ujemną zatem w jej wyniku musimy zmienić wszystkie znaki = 1 + pierw2 - | 2 - pierw3|= pod drugą wartością mamy liczbę dodadnią zatem nie zmieniamy znaków = 1 + pierw2 - ( 2 - pierw3)= 1+ pierw2 - 2 + pierw3=pierw2 + pierw3 -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszce do konca pewna
nie jestem czy umiem.... e) |1,(41) - pier2| =1,(41) + pier 2 a to dobrze czy juz zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e) |1,(41) - pier2| =1,(41) + pier 2 a to dobrze czy juz zle? musisz pamiętać, że gdy pod wartością masz ujemną liczbę to musisz w wyniku zmienić wszystkie znaki = - 1,(41) + pierw2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to we ...
to we wszystkich przykladach nalezy tak robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
we wszystkich przykładach musisz oceniać jaką liczbą jest liczba pod wartością, czy dodatnia (wtedy wynik wartości to dokładnie ta liczba) czy ujemna(wtedy w wyniku zmieniamy WSZYSTKIE znaki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chybaaa
chyba zajarzylam... jak wychodzi mi liczba ujemna to mam pozmienic znaki na przeciwne? bo 1,(41) =1,414141 a pier2 = 1.414214 a 1,(41) - pier2 = -0.000073

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w tym przykladznie
a ten przyklad jak mam rozwiazac? |3Pi - 9, 4| =3 Pi - 9,4 lub = - 9, 4 + 3 Pi 3 * 3, 14 =9, 48 a 9, 48 - 9,4=0,02 tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ten przyklad jak mam rozwiazac? |3Pi - 9, 4| =3 Pi - 9,4 lub = - 9, 4 + 3 Pi 3 * 3, 14 =9, 48 a 9, 48 - 9,4=0,02 tak? jest dobrze tylko niepotrzebnie zapisujesz -9,4 +3pi przecież mogło zostać 3pi -9,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok okok
ok dziekuje Ci :*:* pomogla bys mi jeszcze z innych tematow? ale to juz raczej jutro....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz mi zadacc...
jakis swoj przyklad:) na spraewdzenie mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok ja tez wlasnie szlam
sie myc ;) i do lozka .... wczesnie dzis wstalam i chodze senna caly dzien... jeszcze raz Wielie dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitzgerinaaa
witam :) ja poproszę bardzo o pomoc w jednym zadaniu, bo nie wiem jak je zrobić... Nie powinno być trudne dla Ciebie :) Oto ono: Pole koła jest równe 72 1/4 pi cm^2. Cięciwa CD przecina średnicę AB w punkcie E, odległym od środka koła. Wiedząc, że pole trójkąta EBD jest 9 razy większe od pola trójkąta ACE, oblicz odległość cięciwy CD od środka koła. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitzgerinaaa
odległość punktu E od środka koła to 5 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitzgerinaaa
potrzebuję już na jutro :( doszłam tylko do tego, że wybrane odcinki (ale niestety nie wiem, które :() są w skali 3, bo stosunek pól to 9, ale to na pewno też już wiesz. Policzyłam jeszcze promień, ale nawet nie wiem czy dobrze, ale na tym koniec i nie wiem co dalej :( zadanie koniecznie na jutro, przepraszam za zawracanie głowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polo ola
Zadanie: Oblicz: a) P(A^B) i P(A/B) jeśli wiadomo ze P(A)=½ a P(B)=3/4 oraz AuB jest zdarzeniem pewnym b) oblicz P(AuB) i P(A/B) jeśli wiadomo ze P(A)=1/3 a P(B)=1/2oraz A^B jest zdarzeniem niemozliwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moglabys mi wytlumaczyc jak sie robie takie cos : 2^log2(male to dwa)3 musisz tu wykorzystać wzór a^(log o podstawie a z b)=b czyli gdy podstawę potęgi oraz podstawę logarytmu mamy taką samą to wynik to po prostu b 2^(log2 3)=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oblicz: a) P(A^B) i P(A/B) jeśli wiadomo ze P(A)=½ a P(B)=3/4 oraz AuB jest zdarzeniem pewnym AuB jest zdarzeniem pewnym zatem P(AuB)=1 wykorzystuję wzór : P(AuB)=P(A) + P(B) - P(AnB) podstawiam swoje dane 1=1/2 + 3/4 - P(AnB) P(AnB)=1/2 + 3/4 -1 P(AnB)=2/4 +3/4 -1=5/4-1=1/4 teraz drugi wzór P(A \ B) = P(A) − P(A ∩ B) P(A \ B)=1/2 - 1/4=2/4 -1/4=1/4 b) oblicz P(AuB) i P(A/B) jeśli wiadomo ze P(A)=1/3 a P(B)=1/2oraz A^B jest zdarzeniem niemozliwym. AnB jest zdarzeniem niemożliwym zatem P(AnB)=0 P(AuB)=P(A) + P(B) -P(AnB) P(AuB)=1/3 + 1/2 - 0 P(AuB)=2/6 + 3/6=5/6 P(A \ B) = P(A) − P(A ∩ B) P(A \ B) = 1/3 - 0=1/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×