Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość MiMaMaMa
Mamo Kuby my też jesteśmy z Będzina:-) A z dokumentów mieliśmy rmua, zaświadczenie, że córka jest ubezpieczona u mnie w pracy, pesel, kartę chipową (chociaż ona to raczej jest potrzebna na terenie woj. śląskiego) no i jej wypis ze szpitala. No i oczywiście skierowanie do poradni od pediatry. Nasza córcia w dniu operacji (czyli za niecały tydzień) skończy 8 miesięcy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tata Emili
Mama Kuby 2012 Jak zauważyłaś czas jest dość istotny ALE: - dziecko podczas operacji musi mieć co najmniej 6kg - jest to minimalna waga do bezpiecznego podania dziecku narkozy - termin operacji jest wyznaczany po 6 m-cu - pewność osiągnięcia wagi. Podróż do W-wy nie jest niczym przyjemnym dla dziecka - nasza konsultacja trwała 20 min, a w podróży spędziliśmy 12 godzin - mieszkamy koło Rybnika. Lepiej odczekać przynajmniej 6 tyg. - okres połogu, albo do czasu kiedy dziecko nabierze sił. My byliśmy na konsultacji kiedy mała miała 3 m-ce - tak może późno ale nie zmieniło to podejścia lekarza - dziecko 28 grudnia skończy pół roku i termin operacji wyznaczony na 7 stycznia. Nie miało znaczenia że już było ciasno z terminami - dziecko kończy 6 m-cy i wg lekarza musi być operowane i już - jesteśmy 5 operacją w tym dniu. Przed Warszawą byliśmy 2 razy w Zabrzu, jedziemy znowu w grudniu. PROŚBA do was Kochani - osoby które mają operacje w przyszłym tygodniu i w grudniu - potwierdzajcie fakt przeprowadzenia operacji - pozwoli nam to rozeznać faktyczną sytuację w IMIDzie - czy robią operacje czy odwołują. To co mówią w telewizji nie zawsze pokrywa się z bieżącą sytuacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Tato Emilii ja dzwoniłam dzisiaj do IMIDu i nam potwierdzili operację na środę. Przyjęcie mamy we wtorek. Oczywiście potwierdzę jeszcze w przyszłym tygodniu jak to się wszystko odbyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
mimiamaaaaaa! prosze odezwij się do mnie:jrenkowska@op.pl nie musisz już, jeśli nie masz czasu przed operacją, ale chciałabym nawiązać kontakt :) Jestem z Dąbrowy Górniczej - mieszkam tuż obok ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy jest ktoś z Łodzi? I może ktoś będzie miał operację ok. 20 lutego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Czy ktoś miał wykonywaną operację przez dr Offert? Bo przez tel powiedziano mi, że to ona wykona operację u naszej córci. Chcieliśmy dr Piwowara, ale pani uparcie przez tel odmawiała przyjęcia tej wiadomości. Mam teraz wielką nadzieję, że ta lekarka jest bardzo dobra w tym co robi i że będziemy zadowoleni z efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Tysiaczek odezwę się napewno, ale już na spokojnie po operacji:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiMMamama dr Offert operuje takze w formmedzie z dr Dudkiewicz stad wniosek ze jest dobra w tym co robi :) prosze Cie tez o kontakt maailowy po operacji: aldonadzida@gmail.com, lub gg:253710 Tysiaczek ja tez ze Slaska:) operacja 8 stycznia. Czy ktoras z Was dzwonila do imidu w zwiazku z zaistniala sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
Tata Emilii, Powiedz mi jak wyglądają wasze wizyty w Zabrzu. Tak jak pisałam u nas jest obustronny rozszczep wargi i podniebienia. Jak możesz, to powiedz mi jaką wadę wy macie. My na 1 wizycie w Zabrzu mieliśmy pokazane jak mam robić masaż przy nosku, mały miał zrobiony odlew na sztuczne podniebienie. Teraz jadę z nim w poniedziałek, żeby założyli mu to podniebienie. Z tej wystającej części podniebienia wyszedł mu już ząbek (w jego pierwszy tydzień). Chyba w poniedziałek będzie do usunięcia. Najgorsza jest, to jest ta pielęgnacja, żeby niczego nie zaniedbać. Napisz mi co wy robicie w Zabrzu. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tata Emili
Mama Kuby 2012 My mamy "tylko" rozszczep podniebienia miękkiego i twardego, bez rozszczepu wargi. Na razie wizyty w Zabrzu to tylko ogólne oględziny jak się dziecko rozwija. Nic szczególnego. Ostatnio byliśmy też u logopedy, przebadała dziecko i była zadowolona z jej stanu. Powiedziała że jak będziemy w grudniu na kontroli pokaże nam jak karmić małą po operacji. Mała bardzo dobrze radzi sobie z butelką habermana, przybiera na wadze, dlatego nie ma konieczności zakładania sztucznego podniebienia. Jak dla nas to Zabrze będzie nam "potrzebne" dopiero jak się pojawią ząbki, albo mała wejdzie w okres nauki mowy (przynajmniej takie mam wrażenie po pierwszych dwóch wizytach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Mama Kuby my też zaczynaliśmy jak Wy od wizyt w Zabrzu. Odcisk, płytka podniebienna, której nasza córcia nie cierpiała i kiedy tylko mogła ją wypluwała. A potem pojechaliśmy do IMIDu i się okazało, że tylko dzieci leczone w Zabrzu mają tą płytkę. Powiedzieli, że oni wolą jak dziecko wogóle jej nie nosi, nie zalecają żadnych masaży. A ponieważ to tam chcieliśmy operację to zdecydowaliśmy, że zrezygnujemy z płytki. Oczywiście nie wymagano tego od nas, ale uznaliśmy, że oni wiedzą co robi. Zresztą wydaje mi się, że wyszło nam to na lepsze bo córka się już tak nie denerwowała, nie musieliśmy się z nią siłować podczas zakładania płytki. Oczywiście to co zrobicie to jest Wasza decyzja, ja niczego nie narzucam:-) A czy Wasz synek radzi sobie z jedzeniem bez płytki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastalapka
Mama Kuby Popieram to co mówi MiMaMaMa - my jesteśmy ze Szczecina i też na początku tutaj nam proponowali płytkę (pełny rozszczep podniebienia miękkiego i twardego) ale potem zrezygnowali i dobrze bo na pierwszej konsultacji w IMID dr Piwowar i dr Offert powiedzieli nam, że płytka to bzdura. Nasza córcia nauczyła się w ciągu 2 dni pić z butelki ze zwykłym smoczkiem bez płytki. Proponuję Ci, żebyś jak będziesz dzwoniła do IMIdu to może spróbuj porozmawiać z lekarzem o tej płytce. Po co dziecko męczyć aż do dnia konsultacji. Aha - nasza Lenka miała operację 6 września - wszystko jest super i mimo przetoki (która sie zmniejsza) pięknie je, zaczyna mówić i brzmi to bardzo poprawnie więc sama zobaczysz że będzie dobrze :) Tylko pomyśl nad ta płytką ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastalapka Moja córeczka ma 4 miesiące i rozszczep podniebienia w części dalszej. Jestem umówiona na operację w IMID na 4 marca. Bardzo proszę napisz mi na czym mniej więcej polega ta operacja i gdzie dziecko ma szwy - czy widać je na twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Do MamaGosi Operacja polega na zszyciu rozszczepoinego podniebienia. Moja corka miala calkowity rozszczep podniebienia twardego i miekkiego- szeroki. Po operacji Wiki miala trzy rzedy szwow , dwa blisko dziasel i jeden posrodku, ktory zaczynal sie z przodu za dziaslem a konczyl na jezyczku w gardle. Szwy widac tylko wtedy, gdy dziecko otworzy buzie, na zewnatrz nic nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Możecie mi coś napisać o pokojach u sióstr, jak wyglądają? Łazienka jest na korytarzu? Jedna czy więcej? Toaleta też na korytarzu? A umywalka jest w pokoju? Może już o to pytałam ale nie potrafię teraz znaleźć a dziś tam jedziemy i chciałabym się jakoś nastawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimama. łazienki są na korytarzu, jest kilka, umywalki w pokoju nie było. Z praktycznych spraw na sali w szpitalu przydaje sie termos na wodę do mleka , może przygotowałaś. Zdążyłam z odpowiedzią? Trzymajcie sie , będzie OK. Czekamy na Wasz wielki powrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KYCIU BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WYJAŚNIENIE NA CZYM POLEGA TA OPERACJA PODNIEBIENIA I SERDECZNIE POZDRAWIAM. NA RAZIE JESTEM PRZERAŻONA TYM ZABIEGIEM. KIEDY TWOJA CÓRCIA MIAŁA TĄ OPERACJĘ? CZY MOŻE KTOŚ WIE, CZY OPERACJE W IMID SĄ NADAL ODWOŁYWANE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja mam pytanie do was z innej beczki, chciałąm zapytac jak wyglądało gaworzenie u waszych dzieciaczków przy rozszczepie podniebienia? Mój Filipek ma 4 miesiące i słyszę tylko u niego aaa, eee i piszczy strasznie jak sie śmieje. To moje pierwsze dziecko i nie wiem jak wyglada w tym miesiacu gaworzenie u zdrowego dziecka, dodam ze Filipek ma obustroony całkowity rozszczep podniebienia. Mimamam my tez za was trzymamy kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kamfil Moja Gosia ma 4 miesiące i ten sam rozszczep i też mówi aaa, eee, uuu, iiii, piszczy i umie się śmiać normalnie na głos haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, to znowu ja, chociaż po długiej nieobecności tutaj. Mała jest tak absorbujacym dzieckiem, że nie bardzo mam czas siedziec przed monitorem i sledzic forum, ale jak za pewne większośc z was po ostatnich wiadomosciach na temat IMIDu teraz się ostro wzięłam za nadrabianie strat. Dzwoniłam dzisiaj do IMID z zapytaniem, co w związku z nasza styczniową opeacja, która teraz mam wrazenie, ze jest sporo zagrozona, ale Pani, która odebrała telefon tylko na mnie naskoczyła, ze dzwonię wcześniej niz miałam dzwonic i ze teraz to mi nikt niczego nie powie bo oni sami nie wiedzą... Poważnie sie stresuję, bo już tylko niecałe 2 miesiace do naszego terminu a tu z nikąd wiadomosci, że cos na pewno bedzie lub nie... Dobija mnie to czekanie i brak wieści. Jak ktoś coś więcej wie, to proszę o info. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Adaś- 5 miesięcy, 'gada' sobie w zasadzie cały czas i brzmi to mniej więcej "aaaa, eeee, yyyyeee, eeeeyyyee" a ostatnio też "ggghhhhhhhh" :D śmiesznie się to pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eurestia - ktorego stycznia macie operacje? My mamy 8 stycznia. Tez dzisiaj dzwoniłam do IMiDu z zapytaniem, ale Pani poinformowała mnie, ze jeszcze nic nie wiaodmo, ze operacje do końca roku odwołane (dziwne, bo jakoś MiMaMaMa dzwoniła i kazali jej przyjechać, stąd wniosek, że nie odwołane). Ale że w styczniu raczej będą normalnie operacje - to info z IMiDu na dzisiaj... Sama nie wiem czy nie wziąć pożyczki i nie robić tego w formmedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Do MamaGosi Moja corcia miala operacje 25.06.2012. A jaki dokladnie rozszczep ma Twoja corcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieciak
Witam, moj Kacperek miał miec jutro operacje w Formmedzie, a od soboty dopadł nas katar. Załapałam doła, tyle czasu był zdrowy a trzy dni przed wielkim dniem choroba. Teraz czekamy na termin w styczniu i znowu stres czy wszystko wtedy będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eurestia - My też mamy operację w styczniu. Moim zdaniem wydzwanianie do IMIDu w tym momencie nie ma sensu. Gdybym miałam mieć operację w listopadzie lub w grudniu to bym się martwiła, ale do stycznia jest jeszcze kawał czasu. Nie ma sensu im tam teraz telefonami zawracać głowy, bo potem właśnie zdenerwowana Pani nakrzyczy nam do słuchawki... Kazali dzwonić na kilka dni przed operacją, a nie 2 m-ce wcześniej to się nie dziwię, że się babka zdenerwowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kyciu Moja córcia ma rozszczep podniebienia twardego i miękkiego pośrodkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha-t
Witam dziewczyny dzisiaj byłam na konsultacji jestem pod dużym wrażeniem!!! Filip będzie miał operację 2 kwietnia bardzo szybko i cieszę się bo w sumie to teraz już ma 4 latka:/ jeszcze nas czekają badania u naszej Pani kardiolog ponieważ Filip jest po operacji związanej z serduszkiem jeszcze muszę zrobić badanie słuchu które nazywają chyba dobrze napisze tympanometria i oby wyszły dobrze, dziś już jestem zmęczona ledwo żyję ale potwierdziło się że ma śluzówkowy rozszczep podniebienia miękkiego i ma je bardzo króciutkie :(. I chciałam Wam podziękować za porady. Lekarze super. Muszę teraz znaleść przychodnię, klinikę gdzie takie badania słuchu robią, może Wy coś jeszcze możecie doradzić jestem z Piekar jeszcze posiedze na necie to cosik znajdę. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
My mieliśmy to badanie robione w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×