Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Postram Ci pomóc ale sama nie wiem kiedy bedzie dokładnie operacja w poniedziałek może będę cos wiecej wiedziec ile Twoj maluch ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia85
Witam. Obiecalam jakis miesiac temu ktorejs mamie smoczki rozszczepowe, jednak nie pamietam komu a maila tez nie moge znalesc wiec prosze jeszcze raz o wiadomosc. Niestety nie moglam tego wczesniej ogarnac. MAm tez do oddanai ochraniacze na raczki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) Emilia to o mnie chodzi :) nawet emailem Ci wysłałam mój adres i rozmawiałyśmy na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala87
Witajcie dziewczyny! jestesmy 7 dni po operacji IMID.W domu bylismy dobe po operacji bo synek ładnie jadł.Nie jest wcale tak ciężko jak sobie wyobrażałam. Synek miał całkowity rozszczep podniebienia.Chirurg powiedziała, że był bardzo duży(...) Szczerze mówiąl ochraniacze kompletnie sie nie przydają- bynajmniej nam. Jak chciałam je założyć to mi pielęgniarka odradziła bo dziecko strasznie cierpi przez nie i lepiej grube skarpety założyć.Tak też zrobiłam, a teraz wcale mu nie zakładam bo kompletnie się przez to nie rozwijał i tylkpo płakał. Do buzi i tak już prawie wcale nic nie wkłada bo go boli. Po prostu bardzo tego pilnuję. Na całym oddziale poznałam mnóstwo ludzi z dziećmi z rozszczepami tymi młodszymi i starszymi. Dużo sie dowiedziałm. Jeśli kotś ma rozszczepioną wargę to rzeczywiście jest strasznie ciężko. Dzieci przez pierwsze 3 dni nic nie chcą jeść. Przeważnie jest się wtedy 7-8 dni. Po rozszczepie podniebienia zaraz po operacji wypuszczają do domu. Chyba, że jest kiepsko z jedzeniem. Jeśli kotś ma pytania co do warunków w szpitalu zadajcie je tytaj ja na wszystko odpowiem ,ale nie od razu .Nie mam teraz kompletnie na to czasu. Zrobię to za pare dni(albo za tydz.;) Jestem mega szczęśliwa, że ma piękne całe podneibienie. Wygląda cudnie, jak nasze;) Wcina wreszcie słoiczki i gęste kaszki z łżeczki- nic mu nie leci noskiem. Jest o wiele, wile łatwiej. W ogóle gdyby nie to że się w nocy budzi to zachowuje się jakgdyby nigdy nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewiza do emilia85
Witam wszystkich!Jestem mamą Damianka - z całkowitym jednostronnym rozczepem wargi i podniebiena, potrzebuje ochraniaczy na rączki bo mój synek bedzie mial niedługo operacje a nie mam głowy jak je zrobić, zwracam sie do Ciebie emilia85, bo widze ze mozesz komuś odstąpić, mój meil ewiza@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia85
ewiza, przykro mi ale juz obiecalam komus ochraniacze i we wtorek bede wysylac. Ale napewno odezwie sie do Ciebie jakas mama ktorej ochraniacze sa juz nie potrzebne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jednak operacja z czwartku przesuneła sie na wtorek mamy byc o godzinie 10 w poradni powiedzcie mi jak to wtedy jest z tym jedzeniem u dzieci czytałam ,ze dzieci nie powinny jeśc od ktorej godzinyale lekarz nic o ym nie wspominał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Asik Asia a Ty jeszcze jesteś w jednej części czy już w dwóch? na kiedy masz termin bo pamiętam że jakoś przede mną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, jednak nasze najgorsze przypuszczenia nie sprawdziły się. Podejrzewano u mojego syna padaczkę. Myślałam, że umrę w tej chwili choroba ta nie została całkowicie wykluczona przez neurologa ale ten powiedział że mu to nie wygląda na ataki epilepsji :) tylko na zachłysniecia z racji nieprawidłowej budowy gardła. 22.08 mamy eeg główki które na 90 % wykluczy padaczkę. Bardzo dziękuję za zainteresowanie i słowa wsparcia. Będe się odzywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala87
Mango pina po w poradni jesteście na 10 i "młodszy systent" wyśle was na oddział chirugii pod 6;) tam będziecie sobie siedzieli czekając na operacje i tam dopiero lekarz wam powie, że dziecko nie może nic jeść od godz 3:00. Mój synek, np. zjadł ostatni posiłek o 19:00 spał całą noc i rano już nie mogłam dać mu nic do jedzienia bo czekaliśmy na chirurga aż go zabierze. Dziecko natomiast wtedy dostaje kroplówke.. wrr jak sobie przypomne ten widok gdy pełna radości przyjechałam rano do męża i synusia a on go trzymał na rękach zapłakanogo to serce ściska.. ale dwa dni póżniej już nie było rozszczepu i się cieszyłam. Powodzenia Mango pina!Nie zapomnij łyżeczki (łyżeczek) którymi najłatwiej nakarmić dziecko potem. Choć czasem na siłe trzeba"strzelać" ze smoka więc weźteż wszystkie smoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala87
pytanie do mam ,które już mają to za sobą: po jakim czasie od oeracji zszycia podniebienia mozna dać pic dziecku ze smoczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nala dzieki dzis kupiłam rózne smoczki i łyżeczki ja myślałam ze operacja jest w tym w dniu w ktorym mam przyjechac a tu sie okazuje ze dopiero nastepnego dnia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nala powiedz mi jeszcze czy tata moze zostać na noc czy scisle sie trzymaja tego ze mama ma byc z dzieckiem w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia217
Witam! Na forum jestem po raz pierwszy. Czekamy na operacje zszycia podniebienia u 4,5 m Synka. Operacje mamy zaplanowaną na 20 września w Babicach u prof. Dudkiewicz. Jeszcze 5 tyg, ale nie mogę sie doczekać, żeby było juz po. Potrzebuje ochraniaczy na rączki. Pomóżcie, nie wiem skąd je wykombinować.Nigdzie nie można ich kupić. Będę zagladać na forum regularnie i na pewno opowiem wrażenia po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia217
Super!!! Jutro napiszę do Ciebie na adres mailowy i podam wszelkie szczegóły. Bardzo dziekuję i oczywiście zapłacę ile będzie trzeba:)Mam nadzieję, że będą dobre. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafii1979
witam. Mam pytanie czy ktoś miał operację swojego dziecka w szpitalu w poznaniu lub zielonej górze ostatnio? polecono nam te szpitale . nasza córeczka ma rozczep wargi i podniebienia . z góry dziękuje za opinie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adziaq85 ehh ja jeszcze nierozpakowana jestem :) dzisiaj idziemy na IP i zobaczymy co i jak :) w końcu już ponad tydzień po terminie jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Do raffiego- Tylko nie operuj dziecka z rozszczepem w Zielonej Gorze, on tu nie maja odpowiedniego sprzętu dla maluchów. Podaje Ci meila w razie jakbys chciał sie dowiedziec więcej:) czarna-martyna@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala87
Mango pina może być tylko 1 rodzic, tymczasem ja cały czas byłam z mężem.Jjak był obchód to na balkon lub do świetlicy zmykałam;) Jak wypisali dziewczyne obok nas i byliśmy sami na sali to już nikt się nie czepiał. To samo się tyczy sali pooperacyjnej. Na początku było jeszcze dwóch chłopców i jeden rodzic tylko mógł byc jak ich wypisali to siedzieliśmy we dwójke. Jedna os. także może spac w szpitalu. W dzień po operacji nawet ty nie będziesz mogła spac więc musisz sobie załatwić nocleg. Jednak jakby ci sie wtrafiło jak nam, że póżniej wszystkich wypisali to i z mężem byś mogła spać.Choć uprzedzam, że tam strasznie duzo ludzi zazwyczaj jest my akurat w piątek byliśmy i w sobote juz wszystkich prawie wypisali więc nam sie wtrafiło:) jeszcze raz powiedzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala87
Czarna ty chyba jesteś już po: po jakim czasie od oeracji zszycia podniebienia mozna dać dziecku pić ze smoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nala-Moj synek jest po operacji juz 4 lata:) Dużo sie pozmieniało przez ten czas co Was czytam, moj synek miał rozszczep podniebienia, i pił ze smoka kilka godzin po operacji , to samo było z jedzeniem, nie chciał jesc wiec miał papkowato-płynną konsystencje zupek itp podawanych przez smoka z butelki.Dziura byla duża zeby nie musial ssac, bo wiadomo wszystko było obolałe Nie robilam tego sama, tylko za zgoda lekarzy ale teraz jak czytam to forum, to prawie nic nie wolno Pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Mój synek ma jednostronny całkowity rozszczep wargi i podniebienia, operacje ma 06.09.2011 w IMiD, moze któras z was tez w tym czasie bedzie ze swoim dzieckiem, od dłuższego czasu czytam to forum od początku, troche czasu mi to zajęło, ale w końcu dotarłam do końca, hmmm, tak dużo dowiedzialam sie juz od was o wszystkim co wiąze sie z naszymi maluszkami ze juz nie wiem o co zapytac, o której godz. rano jest operacja? bo jak wyczytałąm ze od g. 5 nie mona juz dawac jeść, to o której zaczynaja operacje? mój synuś to straszny żarłok wiec nie wiem jak on wytrzyma rano bez jedzenia. zazwyczaj ostatni posiłek je o g. 9 i śpi do 5 rano, zastanawiam sie o której mu podać ostatni posiłek? Poza tym bardzo potrzebuje ochraniaczy, nie mam pojecia jak je zrobić a poza tym nie mam nawet głowy do tego, synek ma 6,5 miesiąca a ja nadal ściągam pokarm i 2 razy dziennie mu daje oprócz madyfikowanego, ale tylko do czasu operacji bo na peno bede musiala wziąc jakies uspokajacze, inaczej tego nie przetrwam, poza tym mój malusi ma wzmożone napięcie mięśniowe,jeżdze z nim na rehabilitacje, co prawda mam 60 km do Warszawy, ale nie iem jak z tym noclegiem bedzie, jjeszcze 3 tyg. a ja juz tylko o tym zaczynam mysleć.ak ktoś moze mi odsprzedać te ochraiacze to bede bardzo wdzięczna, pozdrawiam i życze wszystkim dużo siły i zdrowia dla waszych pociech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyliłam sie od g. 3 nie mozna juz dawac jeść, ;) Jeszcze raz przypominam o ochraniaczach, bardzo mi na tym zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala87
dzięki Czarna:) jak u twojego małego z mową? jest różnica w porównaniu z rówieśnikami?jaki rozszczep podniebienia Fabian miał?(zajrzałam wcześniej do forum ale nie znalazłam tych inforamicji;)kiedy i ile razy w tyg. po operacji zaczełaś chodzić do logopedy? ps.mi też w IMID chirurg mówiła, że mogę dać dziecku zaraz po operacji pić ze smoka- oby tylko nie ssał, a mi właśnie chodzi kiedy dzecko może podjąć pierwszą próbę ssania ze smoka po operacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuśki:) Dawno mnie tu nie było, takie zawirowania osobiste, przeprowadzka, brak netu w nowym mieszkaniu itp...;P U nas juz ponad 2 m-ce od operacji..... Moja Julka to ewenement:) Jedzenie jest zały czas na topie! Idzie falami, zauważylam - tydzien jest ok, potem tydzien makabra. I zęby chyba sie dokładają do tego. Od operacji mamy juz 3 na górze:) Na szczescie nasze komplikacje w stylu zakażen pooperacyjnych to wspomnienie:) I nareszcie moja Pyska ruszyła fizycznie:D:D:D Jednego dnia, zrobila koci grzbiet, 2 dni potem usiadła, po 5 dniach wstała i teraz wszedzie jej pełno w domu:) Tylko łomot idzie od chodzika:P Złote dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzę już, że ktoś mi pomoże uzyskać ochraniacze. Pisałam już do 3 osób w tym jedna z Pań mi obiecała wysłać i nic. Zadnej odpowiedzi. Zawiodłam się bardzo. Straciłam kolejny tydzień czekając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mialam ochraniaczy tylko przywiazywałam rece do nog ale dosc luzno zeby corka mogła ruszac rekoma ale nie dosiekała do buzki. 7 operacji jakos dało radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×