Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Powiedzcie mi po jakim czasie od operacji Wasze pociechy jadły normalnie? U nas dziś 10 dnień po operacji a jedzenie to masakra:( Podaje małemu jeszcze IBUM 3 razy dziennie bo tak to chyba by nic nie zjadł.Myślałam że tylko pierwszy tydzień będzie koszmarny a tu dalej się ciągnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alley78
Nasza mała zaczęła normalnie jeść po 10 dniach od operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia217
Iwona!Każde dziecki jest inne, u nas zaczął jeść coraz wiecej i więcej, ale taki przełom nastąpił po jakiś 8 dniach, ale nie martw się, z dnia na dzień musi byc lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerazona mama
moj synek urodzil sie z obustronnym rozszczepem wargi gornej i wyrostkow zebodolowych; jestem tym do tej pory przerazona potwornie :( Zastanawiam sie nad leczeniem w Polanicy lub w IMiD. Może ktos sie orientuje gdzie robia to lepiej przy takiej juz ciezszej wadzie.Czy jezeli zdecyduje sie na jednoetapowa to moje dziecko bedzie mialo taki nosek plaski wrecz sciagniety? Czym kieruje sie POlanica rozkladajac to samo leczenie na dwie operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alley78
Moim zdaniem lepiej zrobią w Imidzie,bo po Polanicy przyjeżdżają na poprawki do Warszawy.a poza tym bylismy u stomatologa-ortodonty i polecala też Imid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez mamy zaplanowana operację w IMID, ale wcześniej byliśmy u dr Stępniewskiego , który operował podobno 16 lat w Polanicy i nasze wrażenia nie najlepsze. Po pierwsze dwuetapowo , warga 4 m-c a podniebienie 1,5 roku, kiedy spytaliśmy czemu tak późno to dr ze zdziwieniem co my chcemy przecież kiedyś operowano to w wieku 6 lat, a z warszawą mamy dac sobie spokój bo nikt w europie tak nie operuje jak oni.Ale nie omieszkał na koniec wręczyć nam wizytówki do swojej prywatnej kliniki.Stwierdził także ze robiono jakieś badania w polanicy które wykazały ze 75% ojców dzieci z rozszczepami to zawodowi kierowcy, chociaż nie wiem co ma to wspólnego z tą wada??? Podziękowaliśmy i stwierdziliśmy ze koniec współpracy z tym ze lekarzem. Pojechaliśmy do IMID i nie żałujemy. Jeżeli ktoś sie zastanawia to naprawdę radziłabym W-wę, bo nie wyobrażam sobie żeby dziecko męczyło sie do 1,5 roku. Moja córeczka ma 4 m-ce a my już jesteśmy totalnie zmęczeni jej żywieniem. Naprawdę niektóre dzieci sobie nie radzą z jedzeniem i im wcześniej operacja myślę ze tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alley78
Witaj smutna 2011, my także byliśmy na wizycie u dr Stepniewskiego.Nam z kolei powiedział, że jeśli nie on zoperuje naszą córeczkę to pozostaje tylko Warszawa,więc nie wiem dlaczego Wam tak powiedział.A odnośnie kierowców, to z kolei nam powiedział, że ta wada występuje przeważnie w rodzinach, gdzie ojciec pracuje w branży motoryzacyjnej i ma do czynienia ze smarami, klejami,itp., bo za rozszczep odpowiedzialny jest 14 chromosom po stronie ojca.Na internecie znalazłam rzeczywiście informacje, ze 14 chromosom ojcowski odpowiada za wady twarzoczaszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja się orientuje Polanica nie cieszy się zbyt dobrymi opiniami. Ja uważam ze powinnaś wybrać IMID lub prof. Dudkiewicz i Formmed.To jest naprawdę wspaniała kobieta na swoim miejscu. Jej ogromne doświadczenie robi cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerazona mama
Ja sie waham caly czas i do konca chyba nie bede pewna czy robie dobrze wybierajac albo jedno albo drugie. eh... Jak sie ostatnio doczytalam w IMiD nie operuje juz prof Dudkiewicz a ona ma ponoc zlote rece. Na operacje prywatna niestety nie moge sobie pozwolic :( I jak tu wybrac aby bylo dobrze.... eh zycie.... :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerazona mama
dlaczego tylko sporadyczne osrodki na swiecie wykonuja taka operacje jednoetapowo a reszta w dwu etapach? mam tez pytanie: w jakim wieku jest przeszczep kosci do wyrostka w Polanicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala87
prof Dudkiewicz nie pracuję w IMID od stycznia. Ale to ona tam wszystkich przeszkoliła jak i kiedy wykonywać operacje zszycia rozszczepów.Można powiedzieć, tam są wszyscy "spod jej skrzydła" więc nie rozumiem czemu masz żal że nie nie mozesz pójść do Formmed. Mnie też nie było stać dlatego poszłam do IMID. Wszyscy pracownicy z IMID operują także Formmed, pracuję dla prof Dukiwiecz.To już powinno cie uspokoić. Na stonie IMID mozesz poczytać wywiady z prof. Dudkiewicz i nie będziesz miała wątpliowiśći gdzie operować dziecko. Ona tam wyraźne stwierdza, że te operacje najlepiej wykonywac przed ukończeniem 1roku życia bo to daje o wiele lepsze efekty w mowie.To o nią przede wszystkim chodzi. Jeśli twoje dziecko nie ma w ogóle rozszczepu podniebienia to właściwie nie masz praktycznie zmartwień co do mowy.. jednynie ten nosek.. na tym się juz nie znam bo się tym nie interesowałam. Mój synek miał całkowity rozszczep podniebienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala87
tam wyżej powinno być"pracują dla prof" a nie "pracuję" hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś minęło 3 tygodnie od operacji. Wszystko pomalutku wraca do normy. Małemu tylko zmienił się smak i zupełnie odmawia mleka, woli konkrety.Miałyście może tak u siebie? Ja już nie wiem co wymyślać mu do jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, niestety przesuneła nam się operacja Stasia planoowana juz na 3 stycznia.powodem była ostra biegunka jaka Mały przebył tydzień temu. Myslalam ze już bedziemy mieli to niedlugo za soba a tym czasem opznia sie zabieg o tydzien. Nadal jestem przerazona nie potrafie sobie tego wszystkiego wyobrazic.pozdrawiam wszystkich smutna mama stasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alley78
Witaj Iwona, nasza mała też po operacji nie chciała przez 2 tygodnie mleka.Dawaliśmy jej kaszki smakowe na wodzie, obiadki oraz deserki, a potem stopniowo znów wprowadziłam mleko z domieszką kaszek,aby oszukać smak mleka;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia nie boj sie,zobaczysz wszystko bedzie dobrze przeciez to dla dobra Twojego malego.Pozytywne nastawienie daje wiele.Pamietaj ze dzieci wyczuwaja stres rodzicow i tez sa nerwowe.Glowa do gory bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj chirurg z Olsztyna i Gdańska powiedział że najlepiej jest robic operacje jednoetapowo i to jak najszybciej zeby dziecko lepiej mowiło, ale powiedział takze ze są takie przypadki że nie da rady zrobic na raz, lub jak jest w przypadku mojej córki (obustronny wargi i podniebienia i wyrostka) gdyby zrobic na raz to twarz rosłaby krzywo i pozniej wymagałoby to wiecej poprawek, zresztą moja Kalina niestety ma tak duzy rozszczep że nawet etapami rozchodziły sie szwy, ma dwa i pol roku i jeszcze ma dziurke w podniebieniu bo dr nie ma juz czym łatac, niestety co zszyje to sie rozchodzi bo jest za duze napiecie. Co do noska to ma ładny, całkiem inny niz dzieci po imidzie, jeszcze nie miała żadnej korekty noska. Do smutnej: wybierz imid, poznałam tu juz bardzo duzo matek prawie wszystkie po imidzie i wszystkie przeszczesliwe ze wybrały imid:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!! Dziewczyny czy są tu może mamy Maluchów operowanych przez dr Piwowara? Głownie ciekawa jestem jak wyglądają noski dzieciaków które miały krzywe przegrody nosowe. Poprostu już zaczynam świrowac bo mój Stas jak dobrze pójdzie będzie operowanych dokładnie za tydzień w IMID. Mam pytanie czy Wasze pociechy tez tak nuespokojnie spaluy przed zabiegiem czy mam szukać przyczyny gdzie indziej ? :( tłumaczę to sobie ze przeżywa intensywne dni (zaczął raczkowac) ale już sama nie wiem :( pozdrawiam i w razie co piszcie na adres anusiag28@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie forumowiczki:) Na poczatku chciałam Wam wszystkim złożyć życzenia na cały rok, dużo zdrówka, radości i optymizmu:). A teraz o mnie... jestem mamą dwójki dzieciaczków. Synka Dominika który ma 3,5 roku i Oli 6,5 miesiąca,ktora urodzila sie z rozszczepem podniebienia. Termin operacji mamy na 16 stycznia. Od wczoraj nic innego nie robie tylko mysle...szukam..mysle. Jestem z Bielska-Białej. Chcialam Was zapytac jak z tymi badaniami przed... czy wystarczy jak wykonamy je w poniedzialek 9 stycznia? I slyszalam, ze jest jakies badanie przed ktorym nie powinno sie dziecku podac mleka?! Czy możecie mi polecic jakis nocleg blisko IMIDu? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też ze śląska ;) jeśli chodzi o nocleg to na oddziale jest na ogłoszeniach napisane między innymi nocleg u sióstr,dajesz co łaska.. ale mama zostaje na noc z dzieckiem chyba,że o mężu mówisz ;) Badania lepiej wykonać tydzień przed aby można powtórzyć w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też ze śląska ;) jeśli chodzi o nocleg to na oddziale jest na ogłoszeniach napisane między innymi nocleg u sióstr,dajesz co łaska.. ale mama zostaje na noc z dzieckiem chyba,że o mężu mówisz ;) Badania lepiej wykonać tydzień przed aby można powtórzyć w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też ze śląska ;) jeśli chodzi o nocleg to na oddziale jest na ogłoszeniach napisane między innymi nocleg u sióstr,dajesz co łaska.. ale mama zostaje na noc z dzieckiem chyba,że o mężu mówisz ;) Badania lepiej wykonać tydzień przed aby można powtórzyć w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę rodziców którzy mieli dziecko operowane u dr Oresta Szczygielskiego w IMiDZ w Warszawie o kontakt kamilam0@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaczterdziecha
Witam Mamy mieć operację 10 stycznia w Babicach operować ma prof Dudkiewicz. Badania krwi robiliśmy miesiąc temu bo jak były by jakieś problemy to moglibyśmy jeszcze coś zrobić ale okazało się że wszystko ok i powiedziano nam y Fammedzie że nie musimy powtarzać. Mam pytanie do rodziców którzy tam operowali dzieci a mianowicie jakimi nićmi tam szyją : żyłkowymi czy sznurkowymi i czy rozpuszczalnymi? I jeszcze kiedy i jak płaci się za operację przed, po czy można placić kartą i ile płaciliście? Wiem że to może być indywidualna sprawa my mamy korektę noska i tylko wargę jednostronnie bez otworku do noska. Ile trwa operacja? Zaczynam panikować coraz bardziej... boję się bardzo o niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaczterdziecha
w formedzie mialo być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mieliśmy rozszczep obustronny wargi i podniebienia. Wszystkie szwy wewnątrz są rozpuszczalne, natomiast na zewnątrz do zdjęcia po tygodniu od operacji.Jeśli chodzi o płatność o wydaje mi się że można karta, my osobiście płaciliśmy gotówką 10 tyś.Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedz. Chciałam jeszcze zapytać, czy dziecko musi miec zaswiadczenie od kardiologa,ze moze byc operowane? I czy przyjmą nas do operacji, jezeli w dzien operacji mija nam 5 tygodni od szczepienia...a na skierowaniu pisze, ze ma to byc odstep czasowy 6 tyg... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzebne jest EKG z opisem lub echo serca wiec tam wszystko wyjdzie.Jesli chodzi o szczepienie to nie wiem,my bylismy ponad 6 tygodni po szczepieniu.Najlepiej do nich zadzwonic i zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kamili, ja miałam mieć operacje (całkowity rozszczep wargi , dziąsła i podniebienia) u Oresta ale zrezygnowałam i załatwiłam dr. Surowara , zrobiona jest rewelacyjnie, moim zdaniem jak jest powazniejszy rozszczep to Piwowar albo Surowiec.Wystarczy ich zapytać i raczej się zgadzają. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×