Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość katrin_13
Mloda mamo powodzenia. Trzymamy kciuki za Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras z mam jest juz po operacji przeszczepu do wyrostka ? ile mialo dziecko lat? i czy po pierwszej kontroli po zabiegu zszycia wargi i podniebienia jechaliscie na kolejna, na ktorej owy termin wyznaczaliscie? wstyd sie przyznac ale z tych nerwow prawie nic nie pamietam .......Prosze o info mamy ktore juz to przezyly.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Mam takie pytanie - czy jak jeździcie z dziećmi do specjalistów typu logopeda, ortodonta, szczepienia itp to dostajecie jednodniowe l4 na dziecko czy bierzecie urlop w pracy? Troche mi szkoda go brać bo wyjdzie na to, że cały poświęce na wizyty lekarskie Zocha z mojej strony mogę napisać tylko tyle, że nam kazali przyjechać na kolejną kontrolę za pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiMaMaMa Ja akurat aktualnie nie pracuje, ale moj maz tak i on jak jedzie z nami na te wizyty to bierze urlop, albo dzien wolnego za nadgodziny, ale ja na Twoim miejscu to bralabym l4 jesli tylko Ci wypisza :-). 15 lutego jedziemy na kolejna kontrole do IMiDz i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i ze tym razem doktor dokladnie zobaczy jezyczek w gardle i poswieci nam troche wiecej czasu niz ostatnio - 3 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha no telefonicznie nie ustalicie terminu przeszczepu zapewne ;) musicie jechać na wizyte kontrolną i wtedy Wam powiedzą kiedy przyjechać i czy do przeszczepu można już zaliczyć Wiki miała robiony w wieku 2.5 lat przeszczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Trzeba jechać na wizytę jak dziecko skończy 2 lata z tego co ja wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nala1987 mój brat jest po rozszczepie podniebienia i choć teraz jest już dorosły i mówi pięknie, bezproblemowo, to trochę się nachodził do logopedy i ćwiczył dmuchania i wierszyki. Nasz szczęście teraz nikt jeśli nie wie to nie powie, że miał rozszczep podniebienia. MłodaMamo wszystko będzie dobrze, ja też się okropnie bałam, a dzień przed porodem to myślałam, że zawału dostanę. Ja jednak miałam cesarkę, komplikacje, ale po cesarce czułam się strasznie. Ale to wszystko mija, gdy widzisz swoją kruszynkę, wtedy wiesz, że musisz mieć siłę dla niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha :0 dokładnie tak jak dziewczyny piszą :) jedziesz i ustala lekarz termin przeszczepu :) my jedziemy na konsultację we wrześniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny ! juz sie umowilam na druga kontrol ,pierwsza byla w polowie pazdziernika, a kolejna ustalona na maj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
dziewczyny...mam prośbę...dodawajcie opinie na temat lekarzy, którzy operowali wasze dziecko na stronie ZNANY LEKARZ......ja bardzo się tym sugeruję, myślę, że inne mamy też... jaki jest, czy jesteście zadowolone z efektu i tak dalej......co tam u was? ja jestem nieco podłamana...... jakoś za dużo rozmyslam o tej wadzie, pisze pracę o mowie, zastanawiam sie czy dobrze robię, że mam zabieg zaplanowany w Imidz a nie u dutkiewicz. i sama nie wiem..chciałabym, zeby moja córka była zdrowa, pełna optymizmu, żeby sie nie wstydziła sama siebie, żeby była zadowolona ze swojego wyglądu, zeby dobrze mówiła...... żey nie miała z tego powodu stanów depresyjnych......chciałbym dla niej jak najlepiej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Tysiaczek co to za dół Cię dopadł.Kochana Twoja córcia jest ZDROWA!!! Operacja "naprawi" co trzeba i będzie dobrze. Nawet jeśli będzie coś z mową to logopeda pomoże sama o tym wiesz najlepiej.Zadowolenie z wyglądu hmmm, a która z nas jest zadowolona? hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
Faktycznie naszą Justynkę dopadła jesienna handra. Ja jestem najszczęśliwszą mamą na świecie, że mam takiego cudownego synka. To co mają nasze dzieci to jest tylko kwestia kosmetyczna, operacja która ma poprawić wygląd, a nie ratować życie. Trzeba wierzyć, że będzie dobrze z mową i ze słuchem, kto ma to robić jak nie My Mamy. Przecież w życiu nie wszystko jest takie piękne jakbyśmy chciały, myślę, że większość z nas chciałaby sobie coś poprawić :) Mój mały mężczyzna wczoraj skończył 2 m-ce i wiem, że jeszcze 4 i mamy operację. Będę się czuła podwójnie dobrze, raz że zacznie się wiosna (a wtedy wszyscy ożywają) drugi zmieni się nam wizualnie Kubuś. Może ktoś potrzebuję informacji co do logopedy - to rozmawiałam z Plutą - Wojciechowską z Zabrza, że dobrze by było gdyby zobaczyło dzieciątko pierszy raz przed operacją. Ja pojadę do niej na początku marca - nie trzeba się rejestrować. Pozdrawiam z mroźnego Będzina. Ania BB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
https://www.facebook.com/aldona.dzida spoko kupiłam sobie dziś w biedronce....kwiaty :) i ajerkoniak...... i jakoś mi lepiej.....znam jeszcze jednen dobry sposób na chandrę......ale dziekuj bardzo......nie chcę być mamą po raz trzeci :) przynajmniej p,óki co.......hihihiiiiiihiiiiiii wiec się obejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
Olenka2012 nie prowadzę facebooka. Jakby co pisz tutaj będę odpisywała:) Synek ma przepiękne proste zęby. Nawet siostrzeniec rok starszy (3lata) i bratanica 5-cy starsza od mojego synka-oczywiście bez rozszczepów nie mają takich prostych jak on. Janet99 mój synek ma 2 lata(przypomnę po całkowitym rozszczepie podniebienia twardego i miękkiego) śpiewa piosenki, wierszyków też go uczę. Umie kawałek np. "ślimak ślimak ..." Janet 99 jaki dokładnie twój brat miał rozszczep podniebienia? Kto go operował? Czy musiał nosić aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O masakra, kilka dni mnie tu raptem nie było bo sie fb zajęłam a tu normalnie sodomia i gomoria:P Sylwia332 nie martw się! To jest zadna wada w porównaniu do innych biednych dzieci na wózkach chociażby... Operacje mamy wcześniej! 22.o1.2013r jedziemy na oddział. Operować miał dr Surowiec ale czy się nic nie zmieniło nie wiem, bo znowu pani która odebrała była jak osa dla mnie... Nie wiem, co ja mam w głosie takiego... Spakowana, w miarę "gotowa", chociaz uszy mi ciut przyklapły, ale postaram sie je trzymac w górze;P Trzymajcie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Trzymamy kciuki:) Wszystko będzie w porządku:) Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
euresta rozwalają mnie twoje teksty :) sodomia i gomoria :) heheh powodzenia w operacji...ja się o dziecko nie martwię, ja się martwię o ciebie!jak ty to kochana wytrzymasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastalapka
eurestia trzymamy kciuki za jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eurestia, ja tez myslami jestem z Wami !!! Wszystko bedzie dobrze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eurestia ja tez jestem myslami z Wami !!! Wszystko bedzie dobrze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MlodaMamaa
Witam wszystkich po dłuzszej przerwie! :):) :) 17.01 na świat przyszedł Wojtus, wazył ponad 4kg! :) Okazało sie ze ma tylko prawostronny całkowity rozszczep wargi i zębodołu - podniebienia całe!!! :):):):) Mały potrafi ssac piers, jednak bardzo go to chyba męczy, łyka duzo powietrza i jest niespokojny. Niestety po porodzie w szpitalu spadł bardzo na wadze i byl dokarmiany butelką. Dostał tez żółtaczki i jeden dzien był naswietlany (bilirubina z 15 spadła na 12,6; przy 12,6 go wypisali i powiedzieli "najwyzej da mu Pani glukozy"). W zwiazku z tym martwie sie i mam do Was dziewczyny pytanie: - czy dokarmiac go glukozą? czy mu to nie zaburzy ssanie piersi? :( Jak kontrolowac tą żółtaczke? Laktacje mam jeszcze nieregularna, nie chciałabym jej zaburzac dokarmianiem, ale z drugiej strony boje sie ze Mały sie nie najada :( Co radzicie? Z góry dziekuje za pomoc, to forum podtrzymuje na duchu zawsze :) Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
hej gratuluję :) i super że nie ma rozszczepu podniebienia...na pewno się najada........ dawaj mu cyca jak tylko chce i butelki wcale.....jak zaczniesz dawac butlę to sie do niej przyzwyczai.......... kieruj sie intuicją i jego potrzebami.......a i pamietaj, ze jak coś to glukoza tylko z apteki..nie możesz dac mu cukru!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Gratulacje!!! Super, że podniebie całe. Jak masz pokarm i may ssie to tylko często go przystawiaj do piersi i będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×