Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość Kyciu
MiMaMaMa i Zosia Nastepnego dnia po operacji pierwsze kazali mi dac Wiki pic i specjalnie pytalam jak, wiec powiedzieli mi ze jesli wczesniej pila przez smoka to tak dac, tylko nie wolno dawac smoczkow rozszczepowych , ale Wiki od razu pila ze zwyklego smoczka Nuk . Pomimo calkowitego rozszczepu podniebienia pierwotnego i wtornego Wiki po operacji od razu zaczela sama ssac, a wczesniej musialam jej pomagac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
No to nam zakazali normalnego karmienia przez 4 tygodnie od operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatzu
Jestem bardzo zadowolona z wyników operacji Widać że jest ładnie zrobione a robił nam dr. Murawski A opuchlizna była mała Dzisiaj zeszła całkowicie W czwartek idziemy na ściągnięcie szwów i wtedy zobaczą czy będę mogła dalej karmić piersią, po 3 dobie od operacji wyszłysmy do domu :) A usztywniacze sie bardzo przydają W kąpieli pomaga mi mąż żeby nie brała rączek do buzi :) A dawałam jej pierś do ssania i z tego co zauważyłam to tylko dolną wargą rusza :) Chyba będziemy musieli przemęczyć się do czwartku A szwy będą ściągać pod narkozą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatzu
A butelke ze zwykłym smoczkiem po jakim czasie można dać? jeżeli jest tylko sama warga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatzu a gdzie była operacja, bo piszesz, ze Twoja mala ma 4,5 mca? A o dr Murawskim nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatzu
Operacja była w Gorzowie Wielkopolskim a Dr Murawski jest ze Szczecina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Udzielam się pierwszy raz,ale czytam Was od kilku tygodni,tzn. od kiedy urodziłam cudownę córeczkę z rozszczepem podniebienia (twarde i miękkie).Bardzo się cieszę,że znalazłam to forum,dodało mi wiary i nadziei,że będzie dobrze. Moja Lenka od początku ładnie je z butelki ze zwykłym aventowskim smoczkiem,na szczęscie nie ulewa.Szczerze mówiąc nie mam z nią większych problemów (na szczęście).Lenka ma 5 tygodni i po urodzeniu nie było nic widać i nikt o wadzie mi nie powiedział,dopiero po szczegółowych badaniach,jak lekarz zaglądnął do buźki to zauważył. Byliśmy u prof.Dudkiewicz w Babicach,termin operacji mamy na maj.Zdecydowałam się na zabieg właśnie tam dlatego,że boję się,że w Imid znowu będą jakies problemy i przesuną nam termin .Chociaż wiem,że są tam wspaniali specjaliści.Koszt naszej operacji to 7500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Jesteśmy już tydzień po operacji (całkowity rozszczep podniebienia wtórnego) na oddział zajechaliśmy we wtorek w środę była operacja i w piątek wróciliśmy do domu. Martynka je ładnie ale woli łyżeczkę a butelka tylko w nocy czasem w dzień jak mocno grymasi. Jestem BARDZO zadowolona z całego pobytu pomijając fakt że warunki w szpitalu tą takie sobie ale trudno ważne że personel jest świetny, operował nas Dr Szczygielski. Praktycznie przez cały pobyt byliśmy z mężem razem na sali tylko w nocy było jedno z nas, nawet na pooperacyjnej byliśmy prawie całe popołudnie razem (zależy to od pielęgniarek i od liczby operacji jak myślę my byliśmy sami na pooperacyjnej) . Nocowaliśmy u sióstr i nie było problemu z autem jest tam gdzie zostawić samochód tzn pod budynkiem. Pod IMIDZ auto stało przed bramą bo rano gdzie zaparkować, oczywiście można wjechać pod szpital koszt 24h to 50zł. Teraz ja też mogę powiedzieć że wszystko będzie dobrze i że trzeba uzbroić się w cierpliwość. Najgorszy jest pierwszy dzień i dzień operacji potem to już z górki. POWODZENIA dla tych którzy mają to przed sobą BĘDZIE DOBRZE chociaż wiele łez wylejecie i nerwów stracicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olenka 2012, my tez bedziemy operowac synka w Babicach, konsultacje mielismy we wrzesniu i z tego stresu zapomnialam zapytac o szczepienie. Profesor mowila ze nie wolno szczepic 6 tyg przed zabiegiem, ale nie zapytalam czy dziecko musi byc zaszczepione 3 dawkami wzw nie wiesz nic na ten temat?w tym tyg idziemy na szczepienie i szukam informacji, we wtorek jak cos to bd dzwonic do Formmedu. Pozdrawiamy Was serdecznie i witamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) ale dzieciaczków przybywa... coraz więcej sie z tymi wadami rodzi :( Oleńka2012 masz rację że w IMIDzie operują dobrzy specjaliści :) bo Ci sami co w Formmedzie :D róznica taka że tam płacisz ciężką kasę ... w IMIDzie owszem zdarzają się przesunięcia ale o tydzień :) ja zamierzam te pieniądze ,które miałam wydac na operację ,(tez się zastanawialismy czy nie iść do prywaciarzy ale ze wzgl na lekarzy że Ci sami .. no i długość pobytu, jak dla mnie za krótko bo obawiałam sie że może sie cos wydarzyć...) wydać na dobrego logopedę, foniatrę i ortodontę :) i nie pisze tego żeby Cie zniechęcić do prywatnej operacji :D nie mam takiego zamiaru bo każdy operuje tam gzie chce i tam gdzie go stac :D to jest prywatna sprawa każdej z nas :) tylko dlatego że IMid w niczym nie ustepuje , no może spanie na materacu jest uciążliwe dla niektórych :D :D :D A my jedziemy do Wawy we wrzesniu , ustalic termin przeszczepu :D już się doczekać nie mogę :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamfil szczerze mówiąc też nie pamiętam ile tych dawek ma być...najlepiej przedzwonić do Formmedu i się dokładnie dowiedzieć. asik2012 zgadzam się z Twoją opinią na temat Immidu,wiem,że operują tam wspaniali lekarze,ale wspólnie z mężem zdecydowaliśmy,że będziemy córcie operować w Formmedzie,czuję,że to dobra decyzja. Z tego co widzę w Immidzie też wychodzi się do domu w drugiej dobie po operacji (nie licząc dnia operacji).My też zostaniemy dwa dni po zabiegu w Formmedzie,mamy zarezerwowany pokój. agro karmisz córkę butelką? Normalnie ssie smoczka po operacji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Dziewczyny jak wygląda ta kontrola po operacji co jest po 6 tygodniach? Co sprawdzają? Długo trwa? Czy po tej kontroli jest jeszcze konieczność l4 i bycia z dzieckiem w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mosiaaa
My też operujemy we Formmedzie. I też mamy termin na maj :) Z tym, że u nas warga dochodzi więc koszt troszeczkę wiekszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
MiMaMaMa U nas kontrola po operacja wygladala tak : po przejechaniu 380 km do Warszawy czekalismy pod gabinetem na lekarza 3 godz. po czym weszlismy do gabinetu na doslownie 3 min i doktor usilowal zagladnac Wiki do buzi bo bylo to podniebienie, zobaczyl tylko ze nie ma przetoki, tego jezyczka w gardle nie widzial do bylo ciemno, a jak wlaczyl latarke w SWOIM TELEFONIE to Wiki nie dala sobie drugi raz otworzyc buzi i doktor kazal przyjechac za pol roku, czyli mamy jechac w lutym i po tych 3 min wracalismy do domu . A srawdzaja jak to wsztstko sie goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anialublin
Maiam konsultacja wyglada tak jdzie sie z dzieckiem lkarz rozmawia oglada buzie i mowi co i jak i tyle a niewim jak jst z l4 bo ja niepotrzebuje wiec nie pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas kontrola była inna :) po pół h weszliśmy do gabinetu , doktor dokładnie sprawdzał wsio , wsadził palec i po podniebieniu pojezdził , srawdził języczek jak się zrasta , jak wargusia od wewnątrz się goi jak z zewnątrz, zapytał nas co chcielibysmy wiedzieć jeszcze ,opowiedział jak dalej pielęgnować ranki , wyznaczył termin nastepnej konsultacji :) i to tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś wróciliśmy ze szpitala Moje pierwsze odczucia pozytywne szpital i warunki 100% lepsze niz w IMIDZ dostaliśmy pokój osobny z własną łazienką z prysznicem pielęgniarki do rany przyłóż:)) Operacja udała się wszystko naprawione teraz tylko trzeba być dobrej myśli aby znów nic się nie popsuło Łukaszek dużo lepiej zniósł operację i pierwsze godziny po ,szybko doszedł do siebie juz pierwszej nocy po operacji przestał dostawać środki znieczulające ma apetyt i wielkie pragnienie:)) Dziś pierwsze chwile w domu były straszne mały widząc że jest w domu chciał jeść to co my , zrobił się nerwowy jak Szymek coś mu zabierze to koniec świata ryk na cały dom a ja się stresuję że przez to coś mu popęka i daję mu na wolę wiem że to złe ale cóż innego zostało W piątek mamy kontrolną wizytę , pani dr nazwał go REKINEM otwarcie mu buzi to dopiero jest dla niej wyzwanie mały ma takę siłę w buzi że za nic jej otworzyć nie chce A co dla mnie było najważniejsze w tym szpitalu pozwalają rodzicom być przy dziecku zaraz po operacji na sali wybudzeniowej i nie wyrzucają na bruk w pierwszej dobie po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyciu i Asik u których lekarzy mieliście te kontrolne wizyty? Trochę to przygnębiające, że tu się chucha i dmucha na dziecko przed a pewnie zwłaszcza po operacji, a lekarz ledwo zerknie czy wszystko ok. Ja z tego co czytam, to wydaje mi się że chyba dr Surowiec bardziej dokładnie wszystko tłumaczy. Nas przyjmował na pierwszej wizycie dr Piwowar i bardzo niewiele powiedział, tylko, że u nas będzie trudniej zakończyć operację podniebienia bo rozszczep wargi jest niecałkowity, ale dadzą radę i tyle. Też wizyta trwała dość krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
hej a my mamy lekarza z rodziny z krakowa chirurga ale od kości..... pytałam się go co sądzi, czy w formedzie moga operować lepiej niż w imidz....stwierdził, ze nie sądzi jeśli sa to ci sami lekarze.......że tacy ludzie całe życie pracują na swoją opinię... i żeby iśc do imidz a najwyżej potem zachowac kasę na plastykę w wieku nastu lat w dziecka :) a i jeszcze mi się pytał jak oni szyją podniebienie twarde w wieku 7-8miesiecy u dziecka nie pobierając tych kości???????? no jak???????????? wie ktoś?????bo ja zgłupiałam.....niby dr surowiec nam tłumaczył coś, ale po prostu już byłam wykończona czekaniem i tylko myślałam jak opętana że zrobią nam to....... proszę napiszcie...... moja ma rozszczep i wargi i zębodołu i podniebienia twardego i miękkiego.....lewostronny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janet... Szymek tez nie miał całkowitego rozszczepu , warga nie całkowicie, rozszczep kończył się pod noskiem , potem rozszczep wyrostka ale nie całkowity , potem niewidoczny rozszczep podniebienia potem widoczny miekkiego... Operował dr.Szczygielski :) .MISTRZ :) Tysiaczku , z tego spo pamiętam to przy całkowitym rozszczepie łączy się mięśnie podniebienne , a kości to pózniej do wyrostka zębodołowego w drugim etapie sie przeszczepia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Janet W naszym przypadku byl to dr.Surowiec, on jest wspanialym lekarzem, ale w dzien naszej kontroli a byl to piatek, mail on tylko przyjmowac w przychodni, ale niestety wezwali go na operacje, jakis trudny przypadek i dlatego spoznil sie 3 godz. a ze czekalo bardzo duzo ludzi to sie spieszyl, aby wszystkich przyjac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tysiaczek ja też zaczęłam się zastanawiać jak oni to twarde podniebienie zszywają???? Jak byłam na konsultacji to wydawało mi się że o wszystko wypytałam..... Może Zosia nam coś napisze,bo jest świeżo po operacji zszycia podniebienia. U mojej małej rozszczep wygląda tak jak literka V.Z tyłu miękkie jest całkiem rozszczepione,a twarde mniej tak do połowy podniebienia i się zwęża. Wczoraj dzwoniłam do Babic i zapytałam,co jak nie daj Boże dziecko na drugi dzień po zabiegu będzie się źle czuło,odpowiedziano mi,że w takim wypadku dziecko zostaje w klinice,nie ma mowy,żeby wypuścili do domu jak coś się dzieje niedobrego,na szczęście takie sytuacje należą do rzadkości,bo zazwyczaj stan dzieci pozwala na wypis.Niestety przedłużony czas pobytu dziecka w klinice jest dodatkowo płatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
ile płaci się dodatkowo????za 1 noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile.Mam nadzieję,że nie będzie to konieczne.My i tak zostaniemy jeden dzień dłużej w wynajętym pokoju,który mieści się w budynku kliniki,tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
Witam wszystkich, My wczoraj (Kubuś miał 1 m-c) byliśmy na 1 konsultacji w IMiD i w Formmedzie. Podniebienie jest zszywane z własnych mięśni, łączą rozszczepy śluzówką. Dlatego jak ktoś będzie w Zabrzu, to tam pani prof. proponuje sztuczną płytkę, czego nie chce W-wa, ponieważ psuje ona stan śluzówki. W IMiD byliśmy parę minut - przyjęła nas dr Offert - bardzo miła, wszystko dokładnie powiedziała, odpowiedziała na każde moje pytanie. Co do badania serduszka, to nie jest potrzebna jeśli pediatra, czy szpital wykluczył wadę serca. Termin mamy ustalony na 10 lipiec. Przychodnia i gabinety nie zachwycają swoim wyglądem i ten ogrom ludzi. Co do Formmedu, to spotkanie z panią prof. Dutkiewicz bardzo profesjonalne. Wszystko dokładnie opowiedziane, jakie są jej przypuszczenia czemu dochodzi do takich wad. Termin mamy ustalony na 23 maj, więc zdecydowanie wcześniej. Obowiązkowo należy wykonać badanie serduszka. Zastanawiam się, jak dzieci wytrzymują tyle godz. przed operacją bez jedzenia aż 6. Z tego co zauważyłam to w tej miejscowości jest hotel i też kwatery prywatne do wynajęcia. Klinika bardzo przyjazna, fajne warunki. My teraz cały czas się zastanawiamy, gdzie operować, są bardzo zróżnicowane terminy. Czy jest ktoś, kto robił pierwszą operację w Formedzie, a później przeszczep kości z bioderka np. w IMiD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nam doktor Surowiec ( na pierwszej wizycie) tłumaczył że podniebienie zamykają poprzez wykorzystanie tkanek miękkich, naciagając je. Tak fachowo to określił, dla mnie magia. Ważne że buziak mojej Nati po operacji to mistrzostwo świata, doktora Szczygielskiego i Piwowara. Mieli co robić , podniebienie po kontroli bez przetok. Dla mnie Magicy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Kuby :) terminy takie zróznicwane bo zdecydowanie więcej mamuś na IMID się decyduje :) Mamanati ojj tak tak dokładnie :) MAGICY :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
dzięki dziewczyny za info :) mam nadzieję, że to magicy i ze pierwszy raz będę zaskoczona służbą zdrowia :)))) czekam na to.póki co mam katar do pasa wodnisty i męczę sie jak cholera z 2 dzieci :) boję się ze zarażę tą z rozszczepem..o starszej już nie myślę.......a wasze dzieci z rozszczepami miały katary albo coś tam z gardłem? co robiłyście???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
My spaliśmy tutaj http://www.hotelbabice.pl/index.html. Bardzo blisko Formmedu, trzeba im powiedzieć, że z kliniki to daja jakiś mały rabacik, przynajmniej my dostaliśmy. Warunki i jedzenie bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×