Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfetka_

Śluby - październik 2009

Polecane posty

sci6237 gratuluję zdanego egzaminu:) u nas nie ma takiego zwyczaju z tą sukienka...za to ja dość intensywnie zastanawiam się nad sukienką na poprawiny:) muszę coś znaleźć w necie i potem przekonać mamę żeby mi ją uszyła:) ale jeszcze trochu na to czasu mam.. zaczęliśmy chodzić do poradni... Baba nawiedzona mówię wam...normalnie jaja..i siedzieliśmy prawie 2 godziny a to dopiero pierwsze spotkanie....trochę pozapraszaliśmy ale wolno to bardzo idzie bo wszędzie chcą żebyśmy zostali na kawkę herbatkę itd....no i umówiłam się w końcu do fryzjera:) Madeleine_85 he he wielki okrzyk:) dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madeleine_85 ..... aż mi słów zabrakło jak przeczytałam Twoją wypowiedź odnośnie okrzyku:) no jasne, że Młody musi się zachwycać swoją wybranką, a to z kolei powinno być widoczne na nagraniu:D ja później tą sukienkę, którą przewiduję miec na wyjście, będę miała też na poprawiny:) a co do gości.... to niecałe 50% w jakikolwiek sposób się z nami skontaktowało i potwierdziło obecność na weselu bądź powiedziało, że ich nie będzie, a reszta cisza..... chyba będę musiała sama się do nich odezwać ( do wczoraj mieliśmy wyznaczony termin potwierdzeń), ale chyba z tym jeszcze troszkę poczekam.... a jak tam Wasze przygotowania? orientujecie się może ile tak mniej więcej kosztuje wystrój kościoła? pozdrawiam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny no, u nas naprawdę tak jest :p Ja już powiedziałam swojemu narzeczonemu, że jak mnie zobaczy, to mam mu się spodobać ;) Skończyliśmy zapraszanie gości i dzisiaj dostałam pierwszą niepewną odmowę ze swojej strony. Bu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę dziewczyny, ale się rozpisałyście:) u nas również biegną przygotowania, ale w przyszłym tygodniu mam wyjazd z pracy do Lublina, więc troszkę to krzyżuje nam plany, ale co tam daMy rade;) w środę mam pierwszą przymiarkę mojej sukienki;) buty już mam jeszcze tylko bielizna;) buziaki Kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LINKa171009
hejka no dobre dobre to z tym okrzykiem ale powiem wam lepsza historie. mojego narzeczonego brat taki cwaniaczek trosze ale w pozytywnym znaczeniu jak w 2008r zenil sie to kiedy zobaczyl swoja panne mloda jaki po nia przyszedl to az sie biedny poplakal ze wzruszenia... i jest na filmie jak biegnie do lazienki i wyciera oczy w recznik... a kto by pomyslam ze on tak sie wzruszy... i teraz mam obawy ze moj PM tez bedzie w desperacji szukal chusteczek albo recznika;) alez ci nasi chlopcy uczuciowi;):* p.s.kocham to forum dziekuje ze jestescie juz wiem ze zamawiam na necie etole;):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sci6237 - U nas też nie ma tego zwyczaju z sukienką na wejście. Jak przyjedzie narzeczony to zobaczy mnie po raz pierwszy w sukni ślubnej. I tak jak powiedziała Madeleine_85... okrzyk zachwytu powinien być. Choć bardziej spodziewam się błyszczących ze szczęścia oczu. To by mi w zupełności wystarczyło :) Jak byliśmy zapraszać gości to już wstępnie każdy nam powiedział kto przyjdzie, a kto nie. Kilka osób się wykruszyło, ale zobaczymy jaką będę miała ostateczną listę w poniedziałek przed weselem :) LINKa171009 - Ja już przeczuwam, że odwalę numer z jakimś płaczem... ale mam nadzieję, że Miśko chociaż będzie trzymał fason ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też Pażdziernikowa
hej hej u nas Panna młoda wychodzi do czekającego PM ubrana w suknie ślubną żeby on mógł paść z zachwytu potem się pozbierać i wręczyć jej bukiet ;P ja też nie mam bielizny musze wreszcie kupić ostatnio w M1 widziałam przecena była na samantę za 70zł stanik ale tylko ecru mi się spodobało może po niego wrócę;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basienka-pazdziernikowa
PAŹDZIERNIKOWE PANNY MŁODE 2009 1 Figaa 23 Zawiercie 03.10.2009 14:00 2 Bajbajka1986 23 Turek (okolice) 03.10.2009 16:00 3 sci6237 21 Ciechanów 03.10.2009 17:00 4 ViVieen 25 Katowice 03.10.2009 15:00 5 monika_7 ? Wrocław 03.10.2009 15:00 6 anius88 21 k. Krakowa 03.10.2009 14:00 7 iwona ? ? 03.10.2009 ? 8 mmonnikka 29 Bielsko 03.10.2009 15:00 9 tahitiana ? Zakopane 3.10.2009 14:00 10 Deauville 26 Bydgoszcz 10.10.2009 16:00 11 zainteresowana 26 Katowice 10.10.2009 14:00 12 Medea 23 k. Poznania 10.10.2009 17:00 13 mysia7a 22 k. Warszawy 10.10.2009 15:00 14 Mla-mla 23 Łódź 10.10.2009 17:00 15 Madeleine_85 24 ? 10.10.2009 16:00 16 witam i pytam ? ? 10.10.2009 ? 17 Augu ? Warszawa 10.10.2009 ? 18 Nadina 27 Turek 10.10.2009 15:00 19 cymanonka 23 Lublin 17.10.2009 ? 20 smerfetka 23 Katowice 17.10.2009 13:00 21 wrotka85 24 k. Wrocławia 17.10.2009 16:00 22 alles gute 24 Katowice 17.10.2009 13:00 23 Migotunia25 25 k. Opola 17.10.2009 13:00 24 evievi ? ? 17.10.2009 ? 25 effiem ? ? 17.10.2009 ? 26 sixflags ? ? 17.10.2009 ? 27 patilllllka 23 Katowice 24.10.2009 16:00 28 Magggi 23 k. Nowego Sącza 24.10.2009 15:00 29 michalina_505 ? ? 24.10.2009 ? 30 październikowa panna młoda ? ? 24.10.2009 ? 31 pannamloda ? ? 24.10.2009 ? 32 mademoiselle catastrophe k. Lublina 17.10.2009 33 MiSia_000 Katowice 03.10.2009 34 AniaPaździernik2009 & Hbt Warszawa 03.10.2009r. 35 LINKa171009 Zamość 17.10.2009 14.00 36 Basienka-pazdziernikowa 17.10.2009 Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sci6237 ech zobaczymy jak to będzie u nas..ale chyba faktycznie będziesz musiała do nich podzwonić i popytać... co do wystroju kościoła to u nas waha się w granicach 200-300zł za stojaki z kwiatami i ubranie miejsc świadków i Państwa młodych do tego jeszcze dochodzą koszty za kompozycje do ołtarza... Madeleine_85 fajne to sformułowanie że PM powiedziałaś że masz mu się podobać:)hi hi super:)ale i bez tego przykazu na pewno byś mu się spodo0bała:)a domową się nie przejmuj bo raz że niepewna a dwa że tylko jedna:) głowa do góry:) LINKa171009 he he niezła historia:) no dziewczyny pamiętajcie o chusteczkach w pogotowiu dla swoich ukochanych:) a niby faceci nie płaczą;) też Pażdziernikowa masz białą suknię ślubną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anius88
Hej dziewczynki , gdzies tam wczesniej obilam sie Wam o oczy;))U mnie przygotowania juz bardziej na finishu niz na starcie- wkoncu to juz niecaly miesiac, hihi.W czwatrek odbieram suknie slubna, w niedziele obraczki .Pozostanie mi tylko sukni na wyjscie ,,przed mlodego'';)Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Te Stare i Te Nowe Październikowe Panny Młode :) Tak się tu porobiło, że chyba nie ma sensu witać się z każdą z osobna ;) U nas właściwie lista Gości zamknięta :) Tak, jak planowaliśmy na początku zmieścić się w 70 osobach ;) Oczywiście nie było też tak różowo, bo parę osób zrezygnowało, ale również dzięki temu mogliśmy parę "doprosić" ;) Byłam wczoraj u swojej Fryzjerki.. na razie tylko się obciąć ;) ale boję się, że troszku za dużo mnie skróciła do tego co chciałabym mieć.. :( Wczoraj byłam również na pierwszej przymiarce sukni :) Hmmm :D :D :D tak cholernie mi się podoba !!! :D :D :D Wybrałam sobie również welon i bolerko.. Ogólnie to będzie do odbioru za jakieś 2 tygodnie :) :) :) :) :) Jeszcze tylko bielizna i pończoszki ;) Tak w sumie mam już uchodzone to co bym chciała, ale jakoś nie umiem tego dostać.. nawet nie potrafią mi tego sprowadzić.. Co to jakiś boom jest na ślubne rzeczy, czy jak? ;) Ogólnie Mój PM też już "ubrany" ;) Brakuje mu już chyba tylko.. drugiej koszuli na ewentualną zmianę ;) W ten weekend wybieramy się na wesele kolegi :) Dlatego przy okazji będę mieć od razu robioną fryzurkę próbną z makijażem ;) Poza tym będziemy się bacznie przyglądać i obserwować.. czy przypadkiem czegoś nie przeoczyliśmy w naszych przygotowaniach ;) no i by się jakoś z tą ślubną otoczką oswoić ;) PS. Ja też mam nadzieję, że Mój zrobi wielkie oczy, jak mnie zobaczy.. i u nas również nie ma takiego zwyczaju, żebym miała go witać w czymś innym, niż już w sukni ślubnej.. :D Dziewczyny.. Czuję, jak to wszystko nabrało tempa :) Z jednej strony troszkę się denerwuję, z drugiej już się nie mogę doczekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubeeka
JA TEZ MAM NADZIEJE ŻE BĘDĘ SIĘ PODOBAĆ MOJEMU miśkowi . HM... U NAS PRZYGOTOWANIA PEŁNA PARA KAŻDEGO DNIA COŚ JEST DO ZROBIENIA. I TAK LECI NIEUBŁAGANIE ... SZYBKO .. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anius88 ciesze się że już finiszujecie z przygotowaniami:) ViVieen widzę że i u ciebie przygotowania na pełnych obrotach:) a fryzjerki to już tak maja że za zwyczaj obetną więcej niż trzeba ale nic się nie przejmuj jeszcze troszkę urosną:) a już za niedługo będziesz miała okazje sprawdzić na próbnej czy jest ok:) no a co do bielizny to może internet pomoże w sprowadzeniu tego co chcesz:) a powiedz mi o co chodzi z t druga koszulą dla PM???? Bo mój jednej nie może znaleźć takiej żeby mu odpowiadała a co dopiero dwie... I dziewczyny na pewno wszystkie będziecie się podobać waszym przyszłym mężom:) aż zaniemówią z wrażenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przyszły właśnie tablice rejestracyjne z naszymi imionami i naklejki na paczki z ciastem z drukarni:) i musimy wybrać jeszcze projekt podziękowań dla rodziców:) będziemy mieć niby książki na stojaczku i do tego kwiaty ale jeszcze ich nie zamówiłam w kwiaciarni...a obicie coś dla waszych świadków??? Coś w stylu dyplomu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawie sie sprawdza niespodzianka dla świadków i rodziców w formie foto-dyplomu - takie zdjęcie 15x21 cm zrobione tego samego dnia z datą ślubu i dedykacją. W media markt jest usługa express foto - w ciągu godziny można coś takiego zmajstrować i dowieźć na wesele :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie ;) Magggi, ja właśnie jestem na etapie poszukiwania pomysłów na takie COŚ. Szukałam na Allegro, ale jakoś nic mi nie wpadło w oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha86
My świadkom dajemy dyplomy, a rodzicom kosz z dyplomem, jakieś winko, nasza fotka w ramce i jakaś bombonierka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też Pażdziernikowa
maggi suknie mam śmietankowa - kłopotliwe ... Ja nie byłam na przymiarce nie mam smaku tortu wybranego, nie mam zamówionego bukietu i nie wiem kiedy mam to zrobić bo nie wiem kiedy bede miała czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) Kobiety sie rozpisałyscie, ze hoho:) ja ostatnio podłapałam prace - pilnuje koleżanki dziecka, wiec nie mam na nic czasu. od rana z małym, a pózniej to róznie, jakies załatwianie spraw, albo praca w domu. Dzisiaj miałam próbna fryzure i makijaż oraz przymiarke. i tak z makijazu jestem bardzo zadowolona, a z fryzury nie:( to była dosłownie próbna, która po godzinie sie popsuła😠 Dziewczyny ja nie wiem co mam zrobic z tymi moimi włosami, sa cienki i jest ich mało, a koka czy innego upiecia z odsłoniętymi uszami nie chce!a fryzjerka w sumie nic konkretnego nie zaproponowała:o mam przez to dola:( Poza tym duzo rzeczy sie wali. oprócz tej nieszczesliwej fryzury, to coraz wiecej osób nam odmawia:( dzisiaj moj kuzyn tak sie zachował wobec mojej mamy,ze szkoda gadac. spokojnie sie go zapytała, czy szykuja sie na wesele, a on z papą "a co ty myslisz ze mam taka robote ze moge brac wolne na kazde zawołanie!!" gówniaz mlodszy ode mnie i tak sie odzywa do ciotki, która tyle czasu mu poświęcała jak był mały... szkoda słów. Ale zeby było mało, moja kuzynka miała wczoraj wypadek i ma złamaną noge. i chyba ma po weselu:( pewnie na 6 tyg. jej włożyli noge w gips:o U nas tez nie ma zwyczaju, aby przyjmować narzeczonego w innej sukni. Młody przyjeżdza z rodzicami, a Młoda czeka na niego w sukni slubnej.Do mnie jeszcze zjedzie sie troche rodzinki, crzestni moi i Miska, rodzenstwo rodziców, wiec bedzie nas troszke. i wszystcy pojedziemy do Koscioła. Sukienka na poprawiny juz mam:) i ostatnio dokupiłam buty, ale sa wysokie, ze hoho:D U nas wystrój Koscioła to koszt 450zł(składamy sie we trzy Panny Młode). Mamy w tym duzy bukiet przed ołtarz, dwa mniejsze obok tabernakulum, mniejszy bukiecik do kaplicy, ubrane krzesla, klęczniki, stojaki z kwiatami, ubrane drzwi wejsciowe i świeczniki. sci6237---> gratuluje zdanego egzaminu:)u mnie niewiele odób sie ze mna skontaktowało, dlatego chyba zrobie objazdówke po rodzince tej niepewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, troszkę późno się przyłączam, ale lepiej niż wcale:) nasz ślub jest 17.10.2009. Wszystko załatwiamy praktycznie przez telefon, ponieważ mieszkamy w UK:) pozdrawiam wszystkie pażdziernikowe panny młode:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiSia_000
dziewczyny mam pytanko odnosnie wreczania prezentow rodzicom w czasie wesela. Ktora godzina bylaby na to odpowiednia? Macie moze jakas wybrana piosenke w czasie podziekowan rodzicom? Ja mam dylemat co wybrac, bo bardzo bym nie chciala uslyszec oklepanej piosenki "cudownych rodzicow mam..." :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmonnikka80
Witajcie Dziewczyny mam prośbę o radę. Ślub i wesele za 4 tygodnie a ja się z tego nie cieszę. Mam problem z przyszłymi teściami. Są przepełnieni goryczy do całego ślubu i wesele i do nas. A zaczęło się wszystko od tego że mój narzeczony zapomniał powiedzieć o spotkaniu zapoznawczym z moimi rodzicami i dopiero powiedział dzień wcześniej jak jego rodzice wrócili ze wczasów i niby byli bardzo zmęczeni. Spotkani oczywiście się nie odbyło i nawet na inny termin nie zostało przesunięte. Do dziś się ono nie odbyło. Następne "piekło" urządzili mi jak przyszliśmy ich prosić na ślub i wesele. To zaproszenie im się nie podobało, że prosimy o wino zamiast kwiatów więc jesteśmy pijakami, że na zaproszeniu jest SZ.P a nie rodzice itp. W każdym razie po tej całej awanturze jaką nam urządzili nie przychodzę do nich bo nie chcę się denerwować bo jestem w ciąży. Teraz się dowiedziałam że nie przychodzę do nich bo się ukrywałam że jestem pyskata ( w czasie tej awantury broniłam się fakt że tylko się przy tym wszystkim poryczałam a nie pyskowałam) no cóż mam nauczkę że trzeba było wtedy wyjść. No i jeszcze nie przyjadą na błogosławieństwo. Jeszcze zaznaczą że oni są po 60 więc bardzo trudni jeśli chodzi o zmiany i mój narzeczony to jedynak więc wchodzi w grę zaborcza miłość rodziców. Proszę o obiektywną radę gdyż przedstawiam tutaj jedną tylko ze stron tej całej sytuacji. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madeleine_85 i nic na allegro nie przypadło ci do gustu???? ja zamówiłam te niby księgi bo tak wam szczerze powiem że na tych ślubach na których byliśmy rodzicom dawali tylko kosze z kwiatami a świadkom nic...ale stwierdziłam że to trochę za mało i chciałabym by dostali coś co się nie zepsuje nie zwiędnie coś w stylu pamiątki:) tylko jeszcze czekam na akceptację któregoś z projektów ale to w weekend z moim PM:) no i do tego będzie kosz kwiatów a dyplomy dla świadków już wydrukowałam tylko zostało je jeszcze ozdobić:) No a może zrobicie albumy dla waszych rodziców rozpoczynając od ich ślubu waszego dzieciństwa itd kończąc na waszym ślubie??? lub zostawiając parę pustych stron jeszcze na wnuki:) też Pażdziernikowa aha czyli musisz szukać raczej dodatków w kolorze ecri..hmm trochę trudniej ale dasz radę tylko musisz więcej poszukać:) Bajbajka1986 gratuluje pracy:) a ile ma to maleństwo??? co do fryzurki to spróbuj zmienić fryzjerkę i powiedz jej dokładnie o co Ci chodzi:)a kuzyn zachował się naprawdę chamsko:( mógł to powiedzieć w jakiś delikatniejszy sposób... ale rodziny jak to mówią się nie wybiera i wychodzi się z nią dobrze tylko na zdjęciach.. niech kuzynek siedzi w domu i żałuje... a co do wystroju kościoła to będziecie to 450 zł dzielić na trzy czy jedna płaci 450 zł druga i trzecia tez? meg85 witaj wśród październikowych panien młodych:) MiSia_000 u nas prezenty wręcza się po odśpiewaniu sto lat dla rodziców na oczepinach czyli coś około 24:) zaś co do piosenki to Pan z kapeli właśnie tworzy coś nowego i oryginalnego tak że słyszałam jeszcze a może piosenkę Kochana mamo kochany tato... nie znam tytułu dokładnego ale takie są słowa:) jak znajdę to wyślę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmonnikka80 to faktycznie przykre..:( a co na to wszystko Twój przyszły Pan Młody???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmonnikka80
Mój narzeczony mówi że jego rodzice mają trudny charakter (szczególnie ojciec bo jest bardzo uparty) i sam jest tą sytuacją zdenerwowany ale niestety nie chce zaogniać już gorącej sytuacji więc nie interweniuje w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) mmonnikka80 mi również jest przykro, ale pamiętaj, że masz o siebie dbać i nie przejmować się, bo przeciez to Wy jesteście dla siebie najważniejsi:) co do podziękowań dla rodziców.... jak już byłam mała strasznie pokłóciłam się z mamą i powiedziałam jej, że u mnie na weselu na pewno nie będzie piosenki cudownych "rodziców mam....", a ja zawsze słowa dotrzymuję, spodobała nam się bardzo ( i będzie u nas na 100%) piosenka Cliver "podziękowanie dla rodziców" jest świetna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście trudna sytuacja; ale nie jesteś sama; ja za to mam problem z moimi rodzicami: otóż mój ojciec chce rozwodu przed samym moim ślubem :( i co wy na to? :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magggi, dla rodziców to ja mam kilka pomysłów, gorzej ze świadkami. A też chcemy im publicznie podziękować, bo bardzo nam pomogli. Zresztą są to osoby ważne dla nas od dzieciństwa i inaczej sobie nie wyobrażam. Kiedyś też zapierałam się, że "Cudownych rodziców" to nie, bo takie oklepane. A teraz, gdy tak już blisko, nie wyobrażam sobie innej pioseki w podziękowaniu. meg85, bardzo mi przykro. Zupełnie nieodpowiedni moment sobie Twój tata wybrał. mmonnikka80, ja bym próbowała rozmawiać. Swoim zachowaniem mogą zniszczyć Wam jeden z najpiękniejszych dni, bo bądźmy szczerzy: będziecie się tym przejmować. Może jakoś usiąść z nimi i spróbować jeszcze raz wszystko wytłumaczyć? Może Twój narzeczony powinien na początku przygotować "grunt" do rozmowy? A ślub dokładnie za miesiąc ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha86
E tam dziewczyny nie przejmujcie się rodzicami. Moi rodzice i teście aktualnie kłócą się z nami o rodzaje alkoholu jakie mamy dokupić do wódki. Każdy ma swoje zdanie np. jaki gatunek whisky kupić i robi się wielka afera. Albo wymyśliłam dzisiaj żeby do obiadu kelnerki podawały wino i piwo w zależności kto z gości co woli i zaraz mnie teściowa ochrzaniła, że kupno wina to za duży koszt. A chciałam kupić tanie fresco. To się zaczyna robić śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmujcie się Dziewczyny! Wszystkich już chyba ogarnęła przedślubna gorączka ;) My też mieliśmy spięcie z Naszymi Rodzicami.. ale na szczęście dobrze się skończyło ;) My w tą sobotę jedziemy na ślub i wesele od Naszego Kolegi.. Na pewno będę się wnikliwie przyglądać, jak to wygląda od tamtej strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×