Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziorek32

Wasze pomysły na własnoręczne ozdoby i prezenty

Polecane posty

Bidorta zdaję sobie z tego sprawe dlatego też nigdzie tego nie wystawiam a jedynie znajomym pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwa18
jak sie robi te ozdoby z origami?? sa bardzo ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka malinka
sory, ze tak nie na temat, ale ja tylko jedno male mam pytanko, a nie chce na to zakladac oddzielnego tematu.... mam nadzieje, ze nie bedziecie na mnie zle... jak zrobic, by czyjas nazwa nie byla npisana na pomaranczowo tylko na czarno???? np. ja mam na pomaranczowo slodka malinka a chcialabym miec na czarno... no i co mam zrobic?? prosze o poirade i juz znikam z tego forum..... PA ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziorek róże zrobiłam ze zwykłej bibuły karbowanej : D poskręcałam na całej długości pasek o szerokości ok. 7 cm i więcej : D bibułe zwinęłam tak, żeby na górze było to co poskręcałam a następnie to poskręcane posmarowałam klejem polimerowym(do styropianu: w tubie za ok 3 zł) żeby nie było go widać i obsypałam to brokatem w zależności od koloru róży : D jak wiadomo klej polimerowy bardzo szybko schnie więc nie można całej różyczki odrazu nim smarować, bo tylko niepotrzebnie się narobimy : D olusssiAA- najlepszy jest ten ptaszor : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexx, muszę przyznać że róże zrobiłaś super. Ja poluję na żonkile, narcyzy, tulipany z bibuły. Chciałabym zrobić stroiki na święta, a sztucznych nie chcę kupować. Jak znacie jakieś linki dziewczyny to wrzucajcie. Na razie wrzucam takie: krokusy z bibuły http://www.kwiaty.realizacja.com/krokus.php szarotka z bibuły: http://www.mcus.eu/kwiaty_z_bibuly_kurs4.html na tych linkach są też inne kwiaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el_pasta
czesc dziewczyny, podglądam was trochę na tym topiku, bo sama też jakis czas temu zainteresowalam się własnorecznie zrobionymi ozdobami i dekoracjami. przede wszytskim bawie sie decoupage i wychodzi mi to calkiem niezle (uzywam serwetek papierowych). mam jednak pytanie odnosnie wypiekania masy solnej. niestety mam kiepski piekarnik, ktory raz ze piecze bardzo nierowno, dwa prawdopodbnie nie dziala w nim regulacja temperatury. keidy wy[iekam figurki robia sie na nich "bable", nie bylby to problem,bo czasem tworzy to ciekawy efekt, ale niestety bardzo czesto bable pekaja potem i cala fugurka do wyrzucenia, bo robi sie dziura. jak poznac,ze masa jest juz dostatecznie "wypieczona" i czy pieczenie jest faktycznie niezbedne tznn czy jesli wysuszymy taka figurke np na kaloryferze, to ma to wplyw na jej kruchosc/wytzrymalosc? z gory dzieki za odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz zepsuty piekarnik, możesz śmiało suszyć swoje figurki na kaloryferze.Trwa to dłużej niż w piekarniku, ale Twoje figurki nie powinny pękać (figurki pękają jak są pieczone w piekarniku). Możesz też je podsuszyć w piekarniku (np. przez godzinę) a później suszyć dalej na kaloryferze(ale skoro masz zepsuty piekarnik, to nie ryzykuj) Nie zapomnij o właściwych proporcjach, nie dodawaj za dużo wody. Po wysuszeniu swoje figurki pomaluj i koniecznie polakieruj (ja to robiłam lakierem do paznokci) sól lubi wchłaniać wodę, lakier je zabezpieczy Wrzucam Ci linki, gdzie znajdziesz porady co do masy solnej http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=180756&highlight=masa+solna http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3165559 Może pochwalisz się nam swoimi ozdobami decoupage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el_pasta
Wielkie dzieki madziorek za porady. co do chwalenia sie ozdobami, to nie wiem czy jest czym, bo to dopiero marne poczatki a egzemplarze ktore naprawde mi sie udaly rozdalam w ramach prezentow babciom (dekoracyjne deski do krojenia i tace) :) ale postaram sie cos wrzucic w najblizszym czasie. teraz chcialam zrobic prezent - ramke do zdjecia w krztalcie samochodu. postanowiłam,ze samochod "wypiekę" z masy solnej i przykleję do zwykłej ramki. niestety zrobil sie wlasnie babel, ktory po pomalowaniu farbami skruszyl sie i teraz w dachu samochodu zieje wielka dziura :P moze uda mi sie "załatać" kawałkiem świezej masy solnej. sprobuje, bo szkoda mi troche wlozonej pracy, a samochod nie wyszedl nawet najgozej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzucaj swoje prace śmiało :) większość z nas też jest amatorami, dopiero próbujemy coś tworzyć. Pokazujemy swoje prace i uczymy się od siebie nawzajem. Każdy ma coś ciekawego do pokazania. Ta technika którą się zajmujesz, jest ciekawa, może kogoś zainteresujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
el_pasta: to może zrobisz akwarium z tych bąbli? : D żartowałam : D ja narazie próbuje swoich sił w kwiatkach z bibuły : D a ja w całym mieście nigdzie nie mogę znaleźć albumów do scrapbookingu : D doupage za bardzo kojarzy mi się z secesją : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaDorotka
Hej:) dostalam zaproszonko wiec postanowilam skorzystac:) naprawde rewelacyjne sa nektore rzeczy a najbardziej to mnie ciekawi jakimi farbkami sie maluje te kamyki. Jednoczesnie zapraszam do siebie jesli ktos by chcial obaczyc moje dokonania:) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3984040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaDorotka: drzewko szczęścia jest cudowne : D mogłabyś mi zdradzić jak je zrobiłaś? : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaDorotka
alexx18 no pewnie:) kupujemy gotowa kule ze styropianu albo po prostu mozna ja zrobic ze zgniecionych gazet ktore potem wystarczy skleic tasma bezbarwna aby powstala kula.a potem sie robi kwiatki, najlepiej rozyczki. ja je robilam z takiej specjalnej bibuly, jak dobrze pamietam to sie nazywa krepina.ale ze zwyklej tez mozna tylko takiego efektu nie bedzie. jak zrobimy wystarczajaca ilosc tych kwiatkow to przyklejamy do tej kuli klejem na goraca z pistoletu i "gdzieniegdzie" pomiedzy te kwiatki przyklejamy tez sizal...taki efekt trawki wyjdzie:) no i ja ta kule nakulam na taki patyk z wierzby i gotowe :) ale mozna tez taka kule powiesic zeby wisiala w powietrzu, tez fajnie wyglada:) mam tez taka mniejsza kule tylko w doniczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×