Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość pala18
hej. dermatolog przepisał mi własnie epiduo i mam nadzieję, że mi pomoże. Co do peelingow o ktorych niektóre z was pisza, one pogorsza stan naszej cery gdyz rozprowadzaja bakterie i robi sie wiecej krostek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pala18
uzywalam takze TETRALYSAL 300 oraz DUAC i inne specyfiki ktore w jakims stopniu pomagaly ale nigdy 100% zadowolenia.. od kilku lat borykam sie z tradzikiem, bralam duzo antybiotykow i moja watroba stanowczo zaczela sie sprzeciwac calej tej chemi.. wiesz zostal mi epiduo i mam nadzieje ze bedzie o wiele wiele lepiej.. mialam robione tez kwasy i calkiem ladnie buzia po nich wygladala.. kazdy mowi ze z wiekiem przejdzie wiec trzeba byc dobrej mysli. pozdr. ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klepka
Idąc tym tropem, każde mycie rozprowadza bakterie, więc lepiej nawet nie dotykać twarzy. Peelingi faktycznie nie są fajne, ale niewiele to ma wspólnego z zasięgiem bakterii, które są wszędzie tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitd
Da się jakoś przyspieszyć złuszczenie tej skóry? Co powiecie na peeling? :) Może była już o tym mowa, ale przyznaję bez bicia, nie chce mi się czytać 17. stron :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natk
Afromanka, świetny ten film o jedzeniu, naprawdę, można dowiedzieć się bardzo interesujących rzeczy :) mi to złuszczanie się skóry nie przeszkadza zbyt, przeciwnie, to dobrze, że ta chora skóra się złuszcza i na jej miejsce jest zdrowa skóra, mi wystarczy, że przemyję twarz np. tonikiem czy wodą mineralną i nie widać tak tego złuszczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitd
Mi trochę przeszkadza, biorąc pod uwagę, że ciągle jestem wśród sporej grupy ludzi, a niestety bez podkładu ani rusz.. więc kremy nawilżające w ciągu dnia itp. odpadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Kitd- a stało by się coś, gdybyś jednak przeczytała i wyciągnęła własne wnioski? Ja na forum o antybiotyku zanim się odezwałam to przeczytałam chyba z 42 strony i tam znalazłam odpowiedzi prawie na wszystkie frapujące pytania...gorąco więc polecam Ci tę czynność ;] Natk- fajnie, że Ci się podoba ;D Buziaki, laski me kochane ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMÓŻCIE MI PROSZĘ :( od 4 dni używam epiduo i zaczeło mnie wysypywać pryszczami na policzkach :( a w tą sobote spotykam się z chłopkiem :( nie wiem co robić !!! nie chce by mnie taką zobaczył.. Znikną przez 5 dni? ratunku!! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz kilka dni stosuje Epiduo i buzia jak u niemowlaka.:) Teraz tylko dobre złuszczanie . Polecam peeling do cery trądzikowej St Ives . Mi poprawia cerę i zdecydowanie wygładza. Stosuje też co jakiś czas mikrodermabrazję Mincer .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klepka
Czekoladofa, głowa do góry, jak chłopak jest do rzeczy to nie przestraszy się pryszcza. To w gruncie rzeczy dobry filtr na palantów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak... nie przestarszy się, ale żeby to był tylko jeden pryszcz, jak zaczęło mi wyskakiwać więcej. Oby nie dojrzewały bardziej : O jak narzie są małe, ale czy za 5 dni będą większe? ; o oby nie. ehh.. chodzi tu tez o to ,że ja będę się przy nim źle czuła : ( + podkład.. aj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel_24 , a ten peeling pomaga Ci na blizny ? po mikrodermabrazję Mincer nie można chyba wychodzić na słońce? Ja dopiero jesienią mam laserowe usuwanie bliz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToOona
Od 6 maja stosuję epiduo na spory trądzik ... Powiem szczeże, że nie jestem zbytnio zadowolona, tym bardziej , że na początku stosowania przeczytałam ten temat na kafaterii i fakt - dużo osób pisał o o możliwych 'oparzeniach' , podrażnieniach itp. ale byłam gotowa to przeżyć ( dla ładnej ,szystej buzi bez krost, wągrów, pryszczy , byłabym gotowa na wszystko ...:( ) Przez pierwsze 5 dni stosowania widziałam efekty , większość pryszczy zniknęła , a twarz była tylko lekko zaczerwieniona i złuszczał się naskórek - w sumie cieszyłam się z tego , bo wiem iż żel ten właśnie tak powinien działać . Ale dzisiaj mija 11 dzień stosowania antybiotyku , a moja twarz wygląda koszmarnie ... wszystkie pryszcze są strasznie zaognione , ponad to lekko swędzi mnie skóra na twarzy ... Dzwoniłam do swojej pani dermatolog , jednak ona uparcie twierdzi, że tak musi być ,a w 2 tygodniu stosowania leku występują takie działania nieporządane , jednak w 6 tygodniu wszystko powinno wrócić do normy , i ma nadzieje ,że będę zadowolona ... I Tutaj chciałabym się dowiedzieć - Czy u was też w 14 dniu stosowania epiduo działy się rzeczy niespodziewane i niezbyt zadowalające ? Czy później ustąpiły i stan twarzy uległ znacznej poprawie ?? PS. zadaję to pytanie , bo przyznam szczeże , że nie przeczytałam wszystkich postów , na każdej stronie i niestety ale nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelkaaa
Hej!! ;)) no wiec uzywałam EPIDUO aż 3 dni.. po czym na 3 dzień spuchła mi buzia.. oczy miałam jak bańki.. tragedia.. fakt faktem uzywałam juz wszystkiego chyba juz z 12 maścii.. i po żadnej nie miałam takiej reakcji jak potej. a miałam juz silniejsze i nic mi nie było.. zaś ta to jakas masakra..;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam opinie o Epiduo to aż mi sie wierzyć nie chce , że działa na niektórych tak zle :/ Co do mikrodermabrazji Mincera to jest ona przeznaczona między innymi właśnie na blizny po trądziku. Na mnie działa w taki sposób, że buzia jest gładka, przebarwienia mniej widoczne. Robię ją raz w tygodniu i raz peeling z St Ives. I zawsze wieczorem, bo w nocy skóra się ładnie regeneruje. Mam nadzieję , że komuś pomoże, bo mi szczerze pomaga. I Epiduo też. Wierzę w ten żel jak w nic od dawna. Po 8 latach walki jeszcze mam w sobie trochę nadziei . I Wam jej życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATKO :( to teraz mam tylko nadzieje ze do soboty z moja twarzą nic się nie będzie działo : ( ohhhh.. nie może : ( a u was w pierwszym tygodniu coś się działo, jak stosowaliście epiduo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę spróbować tej mikrodermabrazji Mincera ; )) na prawdę mam teraz chęć zrobić wszytsko by moja twarz była gładziutka i bez żadnych blizn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa jeśli chodzi o wychodzenie na słońce to raczej nie wskazane przy trądziku jakkolwiek :/ Nie wiem jak Wam ,ale mi się pogarsza zawsze jak się opalę. Więc tego unikam. Zresztą z wartwą szpachlu na buzi ciężko o opaleniznę. Wolę być blada , ale mieć gładką zdrową cerę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekoladofa tylko badz cierpliwa i nie spodziewaj się ,że blizny znikną bardzo szybko. Trzeba wiedzieć , że takimi zabiegami jak peeling czy mikrodermabrazja zdzieramy tylko wierzchnią wartwę naskórka. A więc ubytki jakie zaszły w glębszych warstwach skóry ciężko zlikwidować domowymi sposobami. Tu tylko laser się kłania i specjalistyczne zabiegi u dermatologów .Ale trzeba robic co się da :) Z czasem twarz się wygładza, ale potrzeba czasu. W każdym badz razie warto !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie będę miała laserowe usuwanie, ale dopiero na jesień, to nie wiem czy teraz to kupować.. Będę musiała porozmawiać z moim dermatologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtasllb
czekoladofa- mialem identyczne objawy jak ty po epiduo,stosowalem go 7 dni i przez ten czas skóra pogorszyła mi sie masakrycznie mialem pelno bolących gulek i i pryszczy,po kazdym zastosowaniu wyskakiwaly w takim samym naterzeniu,a przed zastosowaniem mialem gladka skórę i kilka sporadycznie wyskakujacych niegroźnych syfków, zrozpaczony wynikami epiduo poszedlem do dermatologa z prosba o ratunek gdyz balem sie wychodzic z domu z taka twarza,dermatolog od razu kazala odstawic epiduo na stałe,dostalem clindacne na dzien ,metronidazol na noc i antybiotyk-unidox soultab, dzis mija 10 dzien kuracji tymi lekami i moge powiedziec ze moja skora wraca do normy,gule zniknely calkowicie ale zostaly po nich sine blizny prawie na calej twarzy, dodam ze po odstawieniu epi po jakichś dwóch dniach wygladalem tragicznie bo zaczerwienie po epi znikło i tylko syfy byly krwistoczerwone, wygladalem jak nakrapiany farbka, powtarzam sie juz z wczesniejszych moich postow ale epiduo przyspozylo mi naprawde duzej ilosci stresu i według mnie ten lek to jakaś porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera 29
I mi niestety Epiduo nie pomógł, miałam bolące gule i pomimo stosowania Epi codziennie pojawiały sie inne. Ale na ślady potradzikowe jest super bo mi je polikwidował po starych pryszczach :) . Teraz jednak dostałam antybiotyk sumamed i jestem zaskoczona efektami bo po kilku dniach stosowania mam buzie w końcu bez jednego pryszcza,. A i nie muszę ich brać codziennie przez dłuzszy okres a tylko przez dni po jednej tabletce i póżniej raz w tygodniu jedna tabletka przez 9 tygodni. Fakt jest dosc drogi (3 tabletki w opakowaniu 30zł) ale ja bardzo dawno nie miałam buzi bez jednego pryszcza. A teraz stosuję Epi, żeby pozbyć sie tych okropnych śladów;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askaxx
bo to wszystko to jedno wielkie gowno jest. tego swinstwa na twarzy chyba nie da sie wyleczyc niczym. a juz mam dosc, jestem zmeczona tymi wszystkimi antybiotykami, masciami, kremami.... kompletnie nic mi nie pomaga nawet to epidu ktore stosuje od 2 tygodni i zadnej poprawy nie widac. jedyna rzecz ktora mi pomogla to tabletki antykoncepcyjne syndi 35, ale tez nie na dlugo bo po 6 miesiacach znowu sie zaczelo. i jest coraz gorzej. lecze sie juz z 3 lata, teraz mam 21 i wstdze sie gdziekolwiek wychodzic. czy moja buzia kiedys bedzie wygladala normalnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajorcA
Ja przyznam szczerze zastosowałam epiduo ze 3-4 razy.. później odstawiłam, bo byłam czerwona jak burak i cholernie piekło.. Skóra się łuszczyła, ale wczoraj nałożyłam na noc krem ziaja oliwkowy.. wg mnie rewelacja, bardzo mocno nawilża i już jest ok :) a dzisiaj chyba znowu zastosuję epiduo.. W końcu dermatolog powiedziała, że jeśli się coś będzie dziać, to mam stosować co drugi dzień, ale nie odstawiać.. no ale 29.05. wizyta. Trochę mi głupio, bo nawet nie dałam szansy temu epiduo ;] za bardzo się wystraszyłam na początku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość entranced
Piszecie tutaj ze uzywacie kremow nawilzacajcych czy natluszczajacych a czy moglabym po prostu nivea uzywac w ramach natluszczenia? bo mam niemile doswiadczenia z roznymi kremami lub tonikami czy czymkolwiek do twarzy i unikam takich rzeczy(oprocz nivea) i nie za bardzo usmiecha mi sie cos kupowac i znowu wywalac do smietnika:/ co myslcie o kremie nivea po prostu? :) albo najzwyklejsza w swiecie masc ochronna z witamina A?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajorcA
Krem nivea też się raczej nadaje. Z tego co pamiętam Afromanka pisała o nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pamiętajcie że maść z wit A zapycha! Krem nivea ponoć też . Polecam krem humektan albo najlepiej iść do apteki i się zapytać o jakiś krem dla naszej schorowanej skóry. Ja kiedyś się smarowałam kremami nawilżajacymi z garniera nivea itd i po nich min. skóra wpadła w głęboką depresję z które nie mogę się do tej pory wyciągnąc a to już trwa około 10 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ile pamiętam to kremy nivea zawierją jakaś tam ilość alkoholu czyli to tez piecze i podrażnia jak skórę mamy przesuszoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość entranced
nooo doslownie posmarowalam wczoraj kremem nivea i szczypalo okrutnie, a dzis juz nie ale mam brode tak zorana ze musialam posmarowac bo nic innego nie mam :/ a to ze nivea zapycha to wiem wlasnie tylko ze ja sie boje jakis masci stosowac bo przeciez nie wszystko jest do kazdej skory a nivea to jednk nivea jak to mowi ;) no ale jak macie jakies doglebne info na temat kremu nivea to piszcie, odrazu odstawie i pobiegne do apteki. Apropos czy babki w aptece beda sie znaly na tyle zeby mi doradzic cos nawilzajacego, niezapychajacego a do tego zeby moglo byc uzywane podczac zmarowania epiduo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×