Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość biedrona255
uzywam epiduo od 1.5 miesiaca . w 2 tyg byla masakra, jescze bardziej mnie wysypalo. teraz tez jest zle. pojawila mie sie na twarzy kaszka , zaskórniki i wągry, czasem wyskakuja wielkie gole ale czesto zanim wyjda na zew to zniikaja i tylko mam czewona wypukla górkę (bolaca max 2 dni). pytalam sie dermatolok kiedy mi to miniei czyto jest normalne, ona mowi ze za 1.5 miesiaca powinnam juz nie miec tradziku. mam nadzieje ze sie nie myli!! powiedzial jeszcze ze to ze mnie wysypalo to znaczy ze epiduo dziala. tzn ze wychodzi mi cale dziadostwo jakie mialam pod skora. oby miala racje!! bo niedługo calkiem sie załamię. przepisała mi tez cethapil ale zel mi jakos specjalnie nie pomogl, a po kremie mma tlusta skore. wiec teraz używam tylko dermokosmetyków z Iwostinu (dermatolog powiedziała mi ze mogę i ze są to dobre dermokosmetyki). MAM nadzieje ze na wakacje moja skora bedzie wyglądała juz normalnie i zdrowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry preparat. Jednak ja ze swojej strony polecam Wam wszystkim Effaclar Gel firmy La Roche-Posay . Naprawdę dobry. Sprawdził się u mnie i u mojego chłopaka i jego siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania :)
Witam Wszyskich :) Używam Epiduo chyba już od ponad 3 m-cy i muszę powiedzieć, że dopiero teraz widzę efekty. Jest naprawdę dużo lepiej. Na początku stosowania nie było ciekawie, wręcz gorzej, ale jest to normalna rzecz, skóra musi się oczyścić itp. Cierpliwość się opłaca. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolikota
Epiduo jest zelem ktory stosuje sie w minimalnych ilosciach. Wlasnie zaczerwieniona skora swiadczy o tym ze pozmarowalismuy za duzo.Na cala twarz rozsmarowywuje sie tylko kropelke tego bialego zelu.Dziwie sie ze lekarz o tym nie poinformowal.Czerwona skora to efekt przedawkowania.Opricz tego moze zabarwiac bielizne na bialo jezeli smarujemy dekolt np.. Stisuje sie go tylko wieczorem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolikota
Na dzien polecam krem firmy LA ROCHE-POSAY o nazwie EFFACLAR DUO a do pelnej kuracji potrzebne sa jeszcze tabletki o nazwie GRANUDOXY 100mg Nie wiem czy sa pod taka nazwa w Polsce (ja nie pisze z Polski) jest to doxycyklina.po dwoch miesiacach nie ma sladu po tradziku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka  z pryszczami
Zaczynam 4 miesiąc kuracji ( zaglądam tutaj co miesiąc, aby przedstawic Wam różnice z czasem) -Już miesiac temu stan mojej skory znacznie sie poprawił. -Na chwile obecna nie mam prawie pryszczy - prawie znaczy 2-3 :P -Buźka jest gładsza, epiduo juz dawno przestał mnie podrażniać, nie schodzi mi skóra , nie musze uzywac juz pudru/podkladu , najbardziej przeszkadzaja mi dziury prawie na całej twarzy :], których tym preparatem nie usune - łacze od zeszlego miesiaca kuracje epiduo z Clindacne, ale to epiduo jest baza ,a ten drugi to tylko dodatek :) -Jeszcze nigdy nie bylam tak zadowolona z preparatu na trądzik , a cierpie na trądzik od ok. 14r.ż, gdzie najgorszy okres to od 18 r.z. ( mam teraz 20 ) Przewidywany czas leczenia co najmniej 2 miesiace :) Polecam bardzo bardzo !!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrówa_lenka
chętnie odkupię od kogoś epiduo; kontakt: kamyczek089@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasialkaaaaa
Nie wiem co robic, od wczoraj moja twarz to makabra, nie mogę na siebie patrzec. Używam epiduo co drugi wieczór od 12 dni. Na początku buzia delikatnie się łuszczyła a teraz mam tak spaloną skórę, że nie wiem co robic, mam ochotę to odstawic bo buzia piecze, swędzi i szczypie. Nie mogę się pomalowac bo jest jeszcze gorzej, zresztą rzaden podkład tego nie ukryje, wyglądam duuużo gorzej niż z moimi pryszczami. Wyglądam jakbym tydzień leżała na słońcu, skóra jest nierówna, bordowa z taką błyszczącą, spieczoną "skorupką" na wierzchu. Co mam robic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AntyfanEpiduo
Używam Epiduo już tydzień i co mogę powiedziec? Moja skora wyglada jak jedno wielkie czerwone gowno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, w piątek pierwszy raz posmarowałam twarz EPIDUO iii i nic nie piekło, nie swędziało itp. W związku z tym, że dermatolog powiedziała aby stosować go co 2-3 noc użyłam go ponownie w niedzielę iii MASAKRA. Wstaję w poniedziałek rano do pracy a tu twarz jak spalona na solarium :( ale wydaje mi się, że za dużo go nałożyłam. Na dodatek skóra już powoli się łuszczy, posmarowałam się fluidem i to był błąd. Wyglądałam okropnie. Dzisiaj poszłam do pracy z samym kremem nawilżającym na twarzy i pryszczowatymi wulkanami i mam to w d.. Jutro ponownie użyję EPIDUO i zobaczę jak zareaguje moja skóra. Teraz mam taką podrażnioną, że nie mogę dobrać żadnego kremu nawilżającego i żadnego płynu do mycia, po wszystkim mnie strasznie piecze :((( też tak macie? że po kremach nawilżających wypala wam twarz? Po Ziaji MED mnie piekło, dziś kupiłam coś superhipermega delikatnego z AA i co? g.. :( też piekło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po kremach nawilżających piecze też, ale tylko przez pierwsze 10 minut potem jest już lepiej;) a dzisiaj byłaam u dermatologa i nawet ona po pierwszym miesiącu kuracji już zobaczyła poprawe ;) aż mi sie humor poprawil .. pozdrawiam cierpliwych ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szu szu1
Witam wszystkich Epiduo- "Fanów" ;))) Zaczęłam stosować Epiduo prawie 2 tyg temu w poniedziałek. Mam 25 lat i od pewnego czasu zaczęły pojawiać mi się głównie w okolicy żuchwy i sporadycznie na czole takie podskórne krostki, które co jakiś czas eksplodują i przy tym bardzo bolą i pozostawiają plamy :/ jako nastolatka nie miałam żadnych problemów z trądzikiem, dopiero od jakiegoś czasu. Przez pierwsze 3 dni stosowania nic się nie działo, zero pieczenia, czerwonej skóry itp. Dopiero w czwartek wieczorem jak sobie posmarowałam to zaczęło piec, a rano miałam czerwoną, podrażnioną skórę. Od tego momentu skóra zaczęła się łuszczyć. Pieczenie i zaczerwienienie ustało po 2 dniach i teraz tylko się łuszczy i wybucha. Ale to chyba dobry znak, bo skóra się w ten sposób oczyszcza. Moja rada: stosować naprawdę cieniutką warstewkę żelu na noc. Ja przed jej nałożeniem, jakąś godz. wcześniej smaruje twarz Bepantenem lub fantastycznym balsamem mineralnym do twarzy z Vichy Aqualia Thermal. On jest nawilżająco-regenerujący i sprawdza się tu rewelacyjnie. w sumie to jest nawet lepszy od tego Bepantenu, który poleciła mi dermatolog. Nie jest tani, ale warto zainwestować. Od razu poczujecie ulgę na swojej przesuszonej skórze. Na dzień też go stosuję pod podkład. Podsumowując: epiduo chyba rzeczywiście działa, bo tam gdzie eksplodowały mi już te okropne pryszcze i skóra się złuszczyła, to jest jakby gładsza. Boje się tylko, że tam gdzie były większe rany zostaną czerwone plamy :( Ale najwyżej je usunę jakimś laserem. Robił ktoś coś takiego??? Życzę wszystkim cierpliwości, bo choć nie miałam jakiejś tragedii na twarzy, to wiem jak taki trądzik może działać destrukcyjnie na psychikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Również mogę się podzielić doświadczeniami związanymi z "urokiem" trądzikowym :). Od 5 lat walcze zawzięcie z tym cholerstwem z różnymi skutakmi (odwiedzając masę deramtologów itp) - niestety wyniki leczenia byly najcześciej negatywne, co pogłębiało moje zniechęcenie. W swej karierze używalam m.im differinu, skinorenu, mnóstwo robionych leków oraz diane35. Niestety po pewnym czasie uporczywa dolegliwosc powracała. Obecnie mój deramtolog przepisał mi tetralysal oraz epiduo, który używam od ok 2 miesiecy, początki było dośc ciezkie, liczne podraznienia, nowe bolące pryszcze, jednak od pewnego czasu zauważam poprawę ( nie chcę zapeszyc), wydaję mi się, że powyciągał on na wierzch wszystkie zalegające pod skóra świństwa, obecnie skóra zrobila mi sie o wiele gładsza, wszysto ładnie sie goi, mam cichą nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze ;) bardzo ważne jest dobre nastawienie i wytrwałosć, której tak często niestety mi brakowało...... Pozdrawiam wszystkich urokliwych ludzi :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana833
witam!ja kończę pierwsze opakowanie.moze jest lepiej nie idealnie ale lepiej.mam pytanie zbliza sie lato czy przerywacie stosowanie?bo opalanie nie jest wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B...a
Witam . Krem Epiduo został mi przepisany jakiś czas temu.. powiedzmy,że miesiąc temu. Po przeczytaniu waszych i innych wpisów na forach postanowiłam go przetestowac gdyż obawiałam się stosowania tego preparatu. Cera również trądzikowa.. To była moja pierwsza wizyta u dermatologa z której jestem zadowolona.. mimo że "kremik" kosztował prawie 50 zł. Wcześniej używałam powiedzmy "sklepowych" niesamowitosci typu Garnier i innych których absolutnie nie polecam, ponieważ w gruncie rzeczy pogarszają stan skóry. "EPIDUO" nałożyłam BARDZO niewielką ilość kremu na krostki i przebarwienia... Nie oczekiwałam cudów-nałożyłam bardzo mało bo bałam się łuszczenia się skóry ...;/....... po 2 dniach to samo ... podkreślam że były to naprawde niewielkie ilości ..... odstępy czasowe 2,3 a nawet 4 dni w stosowaniu .... minął miesiąc a ja nie mam prawie krostek ... przebarwienia też znikają ... jestem bardzo zadowolona....... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz stosuję drugi miesiąc, skóra nie reaguje tak jak na początku. już się tak nie łuszczy. Widać poprawę, gładka skóra.. tylko jeszcze na kościach policzkowych syfki typu 'biały makaron', ale jest ich juz niewiele. nawet obrzydliwe, czarne wągry znikają. jestem b zadowolona, myślę że jeszcze jakieś 3/4 , może nawet 5 miesięcy i bedzie genialnie.. obym nie zapeszyła. ;) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomisławww
Kurcze czemu ja zawsze wszystko robie odwrotnie... Przeczytałem dzisiaj ulotkę, umyłem buźkę, posmarowałem epiduao (pierwszy raz) i coś mnie tknęło, żeby wpisać w google ten cudowny lek i po przeczytaniu tego wszystkiego mało nie spadłem z krzesła. Aż się boję rano w lustro patrzeć... A co do problemików ogólnie to przez 3 miesiące kiedyś jechałem tetracykline + differin + miejscowo klindacyt - efekty były rewelacyjne, ale dawka zabójcza dla organizmu i po 3 miesiącach musiałem przerwać. Niestety wszystko wróciło do stanu nieciekawego... zobaczymy co epiduo potrafi ;->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agggusiaczek23
W czwartek minął miesiąc odkąd stosuje epiduo. Widze poprawę chociaz jeszcze mnie "wysyfia" strasznie ale juz coraz mniej. Do nawilżania buźki używam zwykłego kremu bambino dla dzieci. Super. I dwa razy w tygodniu peeling enzymatyczny. Na początki piecze dość mocno ale fajnie złuszcza i wygładza buźke. Ale mimo wszytsko chyba jeszcze długa droga przede mna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaleeenka
jak dla minie ta maść rewelacja nawet za taką cenę pomagała nawet jak już nie smarowałam całęj buzi tylko jak cos wyskoczyło miejscowo bo po kuracji aknenorminem tylko czasem coś się pojawiało ale teraz awraca coraz bardziej:( a już myślałam że się pozbyłąm tego świństwa z twarzy:/ i kupiłam znów epiduo, zobaczymy czy teraz też pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ade.
moja skóra na początku strasznie się przesuszyła, a po smarowaniu kremem czułam jakby mi ją wypalało. najgorsze było to, zaczęła mi się łuszczyć na powiekach, prawdopodobnie w nocy rozniosłam epiduo ręką po całej twarzy ;) pomogła mi nova-baza, kosztuje 13 zł. smarujecie na przesuszone, piekące miejsca. nie piecze, a po kilku dniach skóra jest nawilżona i miękka w dotyku. dermatolog powiedziała mi żebym smarowała epiduo na jakieś 6h dziennie i zmywała. i pomaga ;) moja skóra już dawno nie była tak gładka! tylko pamiętajcie, żeby smarować bardzo CIENKĄ warstwę. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ;D Ja ten lek używam już od ponad roku. Miałem bardzo ciężki trądzik, po roku kuracji tym lekiem (stosowałem jeszcze antybiotyk) wygląd mojej cery znacznie się zmienił na lepsze :D ! . Codziennie na noc stosuje ten lek jak i antybiotyk ;) . Wyniki są widoczne, lecz jeszcze walcze z trądzikiem . Ten żel jest bardzo dobry ! . Wiadomo że od razu po paru dniach będziesz miał/miała ładną cerę tylko po paru miesiącach tak jak ja :D Ten lek kosztuje u mnie 47zł. ;D Pozdroo .!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ;D Ja ten lek używam już od ponad roku. Miałem bardzo ciężki trądzik, po roku kuracji tym lekiem (stosowałem jeszcze antybiotyk) wygląd mojej cery znacznie się zmienił na lepsze :D ! . Codziennie na noc stosuje ten lek jak i antybiotyk ;) . Wyniki są widoczne, lecz jeszcze walcze z trądzikiem . Ten żel jest bardzo dobry ! . Wiadomo że od razu po paru dniach nie będziesz miał/miała ładną cerę tylko po paru miesiącach tak jak ja :D Ten lek kosztuje u mnie 47zł. ;D Pozdroo .!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśkaaxyz
Beznadzieja, tyle mam do powiedzenia na temat tego żelu ;]!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fijona...
Ja ten żel dostałam w Łodzi w aptece Juventy w Manufakturze. Na dodatek mają go w bardzo dobrej cenie, także jak ktoś z Łodzi to polecam szukać go tam, generalnie jak szukacie tanich leków to w tej aptece mają dobre ceny i duży wybór kosmetyków znanych marek w promocjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najskuteczniejszy jest i tak Silicosan, absorbuje wszystkie zanieczyszczenia, tłuszcz i bakterie z twarzy i dzięki temu trądzik po prostu znika po pewnym czasie. Jest naprawdę skuteczny i nie taki drogi a można go używać co dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crasty
Uzywam Epiduo od ponad miesiaca i jestem bardzo zadowolona z efektow, wreszcie moja skora zaczyna wygladac normalnie. Jeszcze mam sporo bliz i przebarwien ale mysle ze z tym rowniez sobie poradze. Z tradzikiem walcze juz ponad 10 lat z roznymi efektami, ale epiduo jest najlepszy. Stosowalam rozne kwasy, az dermatolog przepisala mi epiduo. W pierwszych dwoch tygodniach przezylam horror i mialam ochote przestac sie smarowac, ale przetrwalam to i naprawde warto. Kiedy moja skora byla jak poparzona robilam dzien, dwa dni przerwy i smarowalam kremem nawilzajacym, a potem wracalam do epiduo. Oprocz tego poparzenia pojawialy sie bardzo bolace gule ropne, ale to wynik oczyszczania skory i teraz naprawde cera jest duzo ladniejsza i gladka. Pozostala mi walka z bliznami, ale epiduo uzywam nadal. Powodzenia wszystkim ktorzy go stosuja, nie poddawajcie sie. Mysle ze warto troche pocierpiec, ale w razie duzych podraznien robcie przerwy. 3mam kciuki za wszystkich walczacych z tradzikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrizzzlyBear
Dziś mija mój 5 dzień kuracji. Jak w wielu wymienionych przede mną przypadkach - do czwartego dnia było ok, aż do piątego, gdzie skóra zaczerwieniła się mocno, zaczęła się łuszczyć w okolicach brody i piec. Wyglądam jakbym zasiedziała się w solarium i tak też się czuję:P spodziewałam się tych objawów, ale mimo tego nie byłam przygotowana - to moja pierwsza poważna kuracja przeciwtrądzikowa:) Smarowałam zgodnie z zaleceniami lekarza cienką warstwę i widocznie proces leczenia rozpoczął się na dobre. Mam jednak wątpliwości... niektórzy pisali że gdy bardzo piecze skóra, należy odłożyć epiduo na dzień lub dwa i potem kontynuować. Inni z kolei piszą żeby być wytrwałym i cierpliwym i nie przerywać. Więc co ostatecznie? I jeszcze jedno pytanie, dziewczyny - czy miałyście wrażenie, że po zmyciu fluidu skóra jakby przyjęła jego kolor? Kiedy stosowałam Duac miałam taką przygodę i teraz wolę nie ryzykować "przyciemnienia" twarzy, choć może to tylko wrażenie:) Pozdrawiam wszystkich użytkowników cudotwórczego żelu:) Wspierajmy się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agggusiaczek23
Moja dermatolog nie zaleciła mi stosować codziennie, tak co 2 czasami 3 dzień. Ale czasami mnnie cos podkusiło i smarowalam codziennie. Wedy po jakims czasie musialam odstawic np. na 4 dni. A z fluidem nigdy mi sie tak nie zdarzyło, wiec mysle ze ze spokojem. Moze tez zależy od fluidu, ja uzywam Lirene kryjąco-matujący. Pozdrawiam. Dzisiaj mija 6 tydzień. Jest o niebo lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjj.
ja stosyje 2 tydzien i tez mialam ochote odstawic, na razie przechodze chyba najmniej przyjemny etap kiedy wszystko sie oczyszcza i wychodzi na wierzch, ciagle swedzi mnie buzia, ale kolezanka stosuje epiduo juz dlugo i ma ladna cere, tylko ona sie tym smaruje juz chyba z rrok! zastanawam sie tylko co potem, kiedy mozna juz przestac go stosowac i zyc z normalna cera?! ladna i wogole! i czy po odstawieniu zabawa sie nie zacznie od nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula444
a co teraz latem,robicie przerwe w stosowaniu?bo pewnie kazdy planuje wylegiwanie na slonku a epi trzeba pewnie odstawic z mc przed planowanym wyjazdem!prawda?!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×