Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość basia4775656
Już sama nie wiem czy stosować nadal ten specyfik Nie mam trądziku tylko zaskórniki po nałożeniu epiduo skóra ani razu mnie nie piekła ,nie była podrażniona itp mogłabym, rzec nic się nie działo przez te 2 tyg dodam że po nałożeniu epiduo smarowałam sie nawilżającym kremem happy per aqua i nie stosowałam go co dziennie ale od jakis 2 dni mam wrażenie strasznie przesuszonej skóry nie żeby mi się łyszczyła(choć bardzo bym chciała)ale mnie tak strasznie ściąga kremuję się kilka razy dziennie a ten dyskomfort nie znika Boję sie że odwodnię skóre całkowicie i wylezą mi zmarchy-mam31 lat Miał tak ktoś? smarować sie jeszcze kiedyś tym kremem? zaskórniki jak siedziały tak siedzą uparcie w moich porach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję epiduo od dwóch tygodni. Lekkie złuszczenie, lekkie zaczerwienie. Nie wiem czy nie działa na mnie czy co. Mam tylko zaskórniki i wągry, biorę dodatkowo Tetralysal. Czy ktoś z Was ma podobne efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz wawa
Witam ja używam żelu jest bardzo dobry mam juz gładką twarz niestety efekt zależy od wrażliwosci skóry i od tego czy drapiemy syfy..:) ogólnie mam do odsprzedania 5 tubek epiduo z przyczyny że mi nie jest już potrzebny...wrazie pytań gg 4682018 masc daje bez recepty oczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko-chan
@Karola - Takie efekty z poczatku sa bardzo czesto spotykane, niedlugo Twoja skora sie do tego powinna przyzwyczaic. Tez tak mialam z poczatku po Epiduo teraz jest juz wszystko okej i widac spore rezultaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dobrze :P pani dermatolog przypisała mi jeszcze Skinoren, ale odstawiłam go po tym jak mnie wszystko piekło, skóra strasznie schodziła, samo przemycie buzi żelem do mycia twarzy powodowało pieczenie. Nie wiem czy tylko ja tak reaguje na ten lek, czy faktycznie daje taki początkowy efekt :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze tak przy okazji chciałam się zapytać. Czy przy leczeniu trądziku ( wągry, zaskórniki) dermatolog zalecał Wam wizyty u kosmetyczki? W okolicy brody mam coś takiego, co przypomina zaskórniki, ale pani dermatolog powiedziała, że nie są to zmiany trądzikowe. Powiedziała mi, że kosmetyczka mi to przebije igłą i dopiero wtedy będą efekty leczenia. Spotkaliście się z takim cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina199: Myślę, że tak. Ja tam smaruję epiduo wieczorem i rano bez problemu nakładam fluid :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, ja stosuję epiduo codziennie wieczorem po zmyciu makijażu i umyciu twarzy. Co do czerwonej twarzy. Na każdego działa inaczej, ja nie mam żadnego zaczerwienienia. Jedyne co zauważyłam, to to że kładąc żel do mycia twarzy skóra zaczyna lekko szczypać. Ale da się wytrzymać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no ja teraz to musze nie codziennie ponieważ mam strasznie czerowną buzię potem i mnie piecze ale skuteczny ten lek jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy skuteczny? Hyymm... Używam go dopiero od początku sierpnia, zaczęłam bodajże 6. Wiesz u mnie jakiś zachwycających efektów nie ma, póki co uzbrajam się w cierpliwość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to myślałam,że ty dłużej używasz ;) ja też używam od niedawna ale zauważyłam,że mnie twarz piecze nie wiem może mam uczulenie na jakiś składdnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci, że po większości maści leczących trądzik, które zawierają nadtlenek benzoilu piecze twarz. Z tego co tu czytam to wiele osób ma takie objawy jak Ty, zresztą w ulotce pisze to samo ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palikotkaplotka
Pani dermatolog zapisała mi epiduo zamiast fucidinu, który na moje buźce się kompletnie nie sprawdził. Po przeczytaniu kilkunastu komentarzy, aż sie przestraszyłam... Wczoraj wieczorkiem nałożyłam EPIDUO pierwszy raz, na niego szybciutko położyłam dość grubą warstwę kremu nawilżającego, wstaje rano i boję się podejść do lustra... patrze a tu nic, nawet zaróżowienia... heh na moją twarz nie ma mocnych Dermatolog kazała mi go stosować wieczorem na zmianę z Duac'iem- jest bardzo dobry( dla mnie). Zobaczymy jak będzie, ale moje pierwsze wrazenie po EPIDUO jest dobre, rano miałam twarz jakąś taką... czyściutką, aż się zdziwiłam bo jak już pisałam spodziewałam się buraczka. Rano wg zaleceń Acne- derm Do tego połykam też co drugi dzień Tetralysal. 3macie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neostradka12
ogolnie tez uzywam ten Epiduo i tem mialam z poczatku podraznienia ale szybko przeszlo uzywam kremiku cetaphil (czy jakos tak mial) i jest milusio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Twoim miejscu nie przerywałabym kuracji, chyba że tylko na kilka dni, żeby to zaczerwienie ustąpiło. Czytałam w ulotce tego leku, że bardzo często występuję taka reakcja skóry na lek i że można odstawić na dzień czy dwa. Ja tak samo robię, że daję krem nawilżający pod epiduo, choć i tak mnie twarz na piecze. Da się wytrzymać :) Tak samo biorę tetralysal raz dziennie, już prawie trzeci miesiąc, ale fascynujących efektów nie widzę. Ale nic biorę dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja zaczynam stosować to co 2 dzień ;) mam nadzieje,że pomoże juz nawet jakby widzę małą poprawę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek46
Epiduo własnie zużywam już 3 tubkę z różnymi przerwami. Powiem szczerze, że inne leki działały na mnie lepiej, np. Differin. Podrażnionej skory nie miałam nigdy, brak jakichkolwiek zaczerwienień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam rejestracje w grupon
jest tam mozliwosc zakupienia bonu na atrakcyjne zabiegi kosmetyczne za polowe ceny albo nawet taniej sprawdzcie same http://www.groupon.pl/in/.Cw5MFQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że wiesz. Ja nie mam żadnych ropnych krostek, tylko zaskórniki i wiele wiele wągrów ; ) także może na mnie działa dziwnie ;p nie chce niczego robić na własną rękę, z twarzą nie eksperymentuję :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana833
pomocy!naczytałam sie o tych waszych gulach po epi i własnie wstaje rano a tu pod skóra cos takiego wielka gula z gory zaczerwieniona i twardawa ,pewnie ropa sie zbiera!a teraz pytanie do was :czy smarujecie caly czas epi i to w oncu samo znika?czy i tak trzeba nak,łuć i wycisnąć zeby ropa wylecial!????i to gojenie znów z tydz ,masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oudipeepiduo
epiduo to żel który przyspiesza rogowacenie naskórka czyli łuszczenie dzięki czemu pory są odblokowane, więc nie narzekajcie że wam się skóra łuszczy i jest zaczerwieniona. ps. dobra rada: najlepiej smarować co drugi dzień i ilością taką jak ziarnko grochu równomiernie na całą twarz a nie punktowo jak to ktoś mówił i najlepiej nie na ropne krostki. Krem nawilżający też wskazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksasa4
A czy może ktoś wie czy epiduo w pewien sposób "regeneruje" skóre w końcu to retinoid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romantyczny wieczór
no właśnie czy ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja dzisiaj zaczynam kuracje z Epiduo + Tetralysal. Z tego co tutaj piszecie to zel wywoluje podraznienia (dermatolog uprzedzal). Skoro tak jest to wydaje mi sie, że nalezy nakladac cieniutkie warstwy punktowo, a nie na calej skorze. Leczylem twarz jakies 2 lata temu, ale ze slabymi rezultatami. Teraz znowu zaczalem walczyc. Moze bedzie lepiej i w koncu sie pozbede tego swinstwa ;) Nie jem fast foodow, slodyczy.. moze to w czyms pomoze, no i czego sie nie robi dla drugiej osoby ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sss2606
Hej mi dermatolog przepisała żel Epiduo ,stosowałam go na czoło, brodę i policzki codziennie wieczorem 30minut po umyciu twarzy( jeżeli żel bedzie za bardzo podrażniał skórę stosuj go co drugi dzień), po wsiąknięciu żelu nakładałam krem nawilżający i łagodzący podrażnienia Avene Clean-Ac żeby skóra nie była przesuszona. Mój problem dotyczył tego że miałam taką kaszke na twarzy nie widoczną ale wyczuwalną i muszę powiedzieć że bardzo mi ten żel pomógł. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOnia:)
hej dziewczyny :) z tradzikiem walcze juz 4 lata :) i nigdy nie zażywałam żadnych antybiotyków. Epiduo bardzo mi pomógł stosowalam go prawie codziennie i tylko wieczorami najlepiej ok 19 wtedy skora "budzi sie " i lek zaczyna dzialalac. z rana stosuje krem Physiogel ponieważ na brodzie mam strasznie popękana skóre która wygląda jakbym miała zmarszczki jednak krem pomaga.Do tego zmieniłam dietę zaczęłam jeść więcej naturalnych jogurtów plus bułeczki z ziarnami (takie ciemne najlepsze z Biedronki) i efekty są rewelacyjne mimo ze minął miesiąc . na szczęście nie wyskakują mi pryszcze no chyba ze sporadycznie i to był wielki szok . mam nadzieje że znikną niebawem blizny :) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×