Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość KPPPPP
Powiedzcie jak stosowac krem nawilzajacy? przed czy po nalozeniu zelu.... I jeszcze jedno ten Cetaphil... dajcie jakis link zebym wiedziala, ktory to bo otwarlam pare stron ale rozneopakowanie i pisze raczej ze to emulsja w opakowaniu 250 ml.... to o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku to emulsja do nawilzania, zwykła, jak wszyscy piszą. ja stosuje rano. Moze ktos mi cos doradzic z ta wysypką????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EpiduoMoimWybawieniem
Paulinkaaa27, najlepiej będzie, jak pójdziesz do dermatologa. Skoro krem nawilżający nie pomaga, to żadnego cudownego specyfiku nie ma żeby pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati1123
używam tego żelu od dwóch tygodni, nie widzę efektów, a skóra jest tak szorstka, schodzi mi skóra pocieszam się tylko waszymi opiniami że, pomaga:) wytrwam będę go stosowała do Końca tubki:) mam cichą nadzieję że, moja buzia kiedyś będzie gładka i bez ,, pryszczy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Epiduo
Na początku smarowania Epiduo podrażniła mi skórę i czułam si jakby poparzona .Co stosujecie na podrażnioną i łuszczącą się skórę? Czy w takim przypadku krem nawilżający to dobry pomysł? czy lepiej to po prostu przeczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamanatymżelem
Ja jestem załamana;( Nałożyłam żel z niedzieli na poniedziałek czyli dwa dni temu... rano wczoraj wstałam swędziała mnie o 5rano twarz... poszłam to umyć i dalej spać mimo trudnego wysiłku... cały poniedziałek chodziłam z zarumienioną twarzą i oczywiście swędziało... Poszłam spać wczoraj i nie mogłam zasnąć! Jeszcze na dodatek doszedł okropny katar i ból gardła... twarz gorzej swędziała niż wcześniej mimo, ze więcej nie używałam tego żelu...udało mi się zasnąć o 6 rano na pół godziny, aż z płaczem już zrezygnowałam... Wstałam dzisiaj i byłam spuchnięta jak bania;( ledwo oczy mi było widać... Przecieram buzię delikatnie rumiankiem... ale potwornie swędzi;(;( w dodatku skóra taka chropowata i schodzi naskórek... Pewnie jestem uczulona... odstawiłam ten lek i wiem ze mogę sobie pomarzyć o pięknej twarzy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam oznajmic ze wysypka sama zniknela szybko;p i wogole moja skora juz wyglada super, zostalo mi z 4-5 krost na czole i susza sie;d na lato mam wkoncu ladny dekolt i w miare buzie warto dziewczyny przemeczyc sie...naparwde. ale tylko z dodatkowym lekiem i epiduo, bo od srodka tez trzeba zwalczac, powodzenia;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie może, jaką powinno się zrobić przerwę między ostatnim użyciem Epiduo a wystawieniem buzi na działanie promieni słonecznych? :) Taka ładna pogoda że aż prosi się by wyjść na słonko, ale, jak wiadomo, Epiduo drażni i strach żeby sobie jeszcze większej krzywdy od promieni UV nie narobić... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskaweczka:)
@ Epiduo Możesz stosować krem nawilżający jakieś 20-30 minut po nałożeniu żelu Epiduo. @ zalamanatymżelem - Czy ten żel przypisał Ci dermatolog? Miałaś badania na uczulenie? Może źle nałożyłaś żel, trzeba go nakładać naprawdę w minimalnych ilościach ( później napisze dokładniejszy poradnik) @ Fabiolka - Jeżeli Epiduo CIę drażni, możesz spróbować smarować się co 2 dzień i używać kremów nawilżających, myślę że jeśli zbyt długo nie będziesz przebywać na słońcu to spokojnie możesz wybrać się na spacerek ale i tak najlepiej jakoś na cień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calineczkaa312
Ja też używam Epiduo i jestem zadowolona, pryszczy mam dużo mniej i liczę na to że niedługo pozbędę się wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kullla
ja używam epiduo już od 3m-cy. nakładam go na noc na oczyszczoną skórę i tak jak dermatolog zaleciła (ulotka z resztą mówi to samo) nakładam miejscowo w małej ilości (wyciska z tubki żel wielkości groszku) i nigdy jeszcze nie zdażyło mi się ,żebym miała podrażnioną skórę przez niego. Może to zasługa tego,że twarzy nie myję absolutnie żadnym mydłem!! (nie używam do tego nawet wody) tylko derma od razu poleciła mi mycie twarzy CETAPHIL'em (rewelacyjnie zmywa nawet makijaż)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanatymżelem
@truskaweczka... nałożyłam naprawdę bardzo mało... najpierw na palce roztarłam żeby było jak najmniej i dopiero na twarz... A i tak się pochorowałam i szczerze mówiąc dopiero teraz mi skóra przestała się łuszczyc mimo, ze użyłam całego opakowania kremu nawlizajacego... I lek ten przepisał mi dermatolog ponoć jeden z najlepszych... wcześniejsze maści tak jak differin i jeszcze dwie podobne też tak uczuliły ze gorączki aż dostawałam jednak on mnie nie słuchał liczyłam na jakieś tabletki albo rozpatrzenie pod względem hormonów bo już 20 lat i od 6 lat się z tym borykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PokornaOna
Czy podczas stosowania Epidu te wszystkie grudki pod skórą wychodzą na wierzch ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrizzzlyBear
Tak, takie jest w założeniu działanie tego leku. Ale bez paniki. U mnie np. gdy dopiero wyczuwałam, że coś się "buduje" głęboko pod skórą - Epiduo przyspieszał cały proces i w rezultacie zamiast męczyć się prawie dwa tygodnie z bolącą grudką, po góra trzech dniach było już po wszystkim:) Także nawet gdy miałam super giganta na brodzie, nie martwiłam się bo następnego poranka wszystko się ładnie zagoiło. Niewielka ilość korektora i... problemu nigdy nie było;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość offca1234
Łączę się z Wami w bólu :) Mam pytanie, dermatolog przepisał mi Skinoren na dzień i Epiduo na noc. Na ulotce Skinorenu pisze, żeby stosować go rano i wieczorem. Czy jak stosuję Epiduo na noc, to Skinoren wystarczy tylko rano, czy też i wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PokornaOna
Dziękuje za odpowiedz. Tak sie upewniam bo mam chęć na Epiduo, ale raczej na dzień dzisiejszy się nie zdecyduje mam tyle tych grudek że jak by to zaczeło wychodzic wyglądała bym jak potwór hehe, obecnie męcze skóre Brevoxylem jak on nic nie zdziała to myśle że w przyszłości jednak spróbuje tego Epiduo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość offca1234
Wam też bardzo dziękuję za odpowiedź. Gdyby nie ta wasza pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrizzzlyBear
offca1234, skoro lekarz polecił Ci Skinoren rano, a Epiduo na noc, to skąd Twoje wątpliwości? Chyba wszystko jest jasne. Epiduo jest bardzo silny, więc stosowanie kolejnej warstwy tyle że Skinorenu jest jak dla mnie lekkomyślne. Nie ważne co jest napisane na ulotce Skinorenu co do stosowania. Ale jeżeli uważasz, że efekty działania Epiduo są zbyt słabe - skonsultuj się z dermatologiem. Poza tym, jest to forum związane z Epiduo. Wątpię, żeby wiele osób miało do czynienia z kombinacją Epiduo-Skinoren. I nie jesteśmy lekarzami, więc Twoja ironia jest nie na miejscu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judit1
Cześć. Otórz moje problemy z cerą zaczeły się odkad poszłam na studia. Wczesniej wogóle się nie malowałam nawet grama podkładu czy pudru nie używałam twarz miałam bardzo ładną. No więc kiedy zmieniłam miejsce swojego zamieszkania diametralnie zmienił się wyglad mojej cery a to wszystko przez wode(mam wrażliwą cerę pod tym względem). Zaczeły mi wychodzic brzydkie pryszcze, narobiło mi sie milion zaskórników. Nie mogłam znalezc podłoza tego wszystkiego. Ciągle zmieniałam zele do mycia twarzy, kremy itp bo nic nie przynosiło skutków. Moja twarz po wymyciu była brzydka, ziemista szara... Pryszczy które mi wychodziły zaczełam wyciskać( wiem ze nie powinnam), pozostały mi okropne blizny zaczerwienienia i zagłębienia. Wkoncu powiedziałam sobie stop( stosunkowo pozno wpadła na to ze to woda robi mi z twarzy bagno bo po 7 miesiacach mycia się w niej) Absolutnie zrezygnowałam z mycia twarzy wodą chociaz i tak było mi cięzko bo jak myłam głowę zawsze cos mi ociekało na twarz( Dodam ze woda w moim rodzinnym domu jest rewelacyjna i mycia w niej twrzy jest wrecz wskazane bo buzka jest po niej sliczna). Nie mogłam się doczekać wakacji aż wrócę do siebie do domu i bede mogła siedziec sobie bez makijazu z jakimis specyfikami które beda leczyły moja twarz! Wybrałam się do dermatologa. Kiedy lekarz zobaczył moją twarz zapisał mi antybiotyk Tetraysal( na początek 300 pozniej mam 150) oraz epiduo żel. Stosuję ten lek od jakichs 5 dni chociaż dodam że nie mam trądziku, moim problemem są zaskórniki i brzydki kolor cery, blizny po wyciskaniu. Trcohę byłam zdziwiona że dostałam antybiotyk i bardzo długo się zastanawiałam czy go zazywać bo się naczytałam wielu opinie na temat tego leku. Ale stwierdziałam ze jesli nie mam trądziku to mogę go zażywać bo być moze zwalczy mi te bakterie które mam pod skórą które co jakis czas mi wyskakują i do tego ten epiduo. I jestem bardzo ciekawa wyników tej kuracji. Marzę o pięknej buźce!! Mam na jej punkcie taką obsesję ze zwracą uwagę na każda dziewczynę i dokladnie analizuje stan jej cery i zawsze mam z tego powodu kompleksy... Chce wrócic po wakacjach odmieniona z piękna buzią!!! To jest moj cel. Juz mi sie nie chce z nią walczyc ale nie dam za wygraną! Tylko teraz bedę miec wogole pod górkę bo wczesniej udawało mi się nie myć twarzy a teraz bedę miec tylko prysznic i chcać nie chcąc pewnie cała twarz będzie mokra podczas mycia.. musze wymyslic jakis patent jak jej nie zamoczyc. PS. dodam ze stosuje ten epiduo od kilku dni i widze naprawde poprawę, zaskórniki znikają. Modlę sie o poprawę. siedze w domu nie pokazuje sie na zewnatrz. Wogole nie maluje sswojej twarzy i nakladam kremy nawilzające. Myje twarz cetaphilem i kremem z tej firmy smaruję się na dzien! Musiny wytrwać w tym wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelkana
Tez uzywam Epiduo od 2 tyg, widze malutka poprawe i licze na duzo wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko-chan
Hejka, ja z tradzikiem mecze sie juz okolo 2 lata, uzywalam wielu masci itp, ostatnio jednak (jakies 2 miesiecu temu) dostalam Epiduo i wlasnie widze juz calkiem ladne rezultaty, mam nadzieje ze jakos niedlugo wylecze sie z tego calkowicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka-miska
Epiduo tak właśnie działa - musi podrażnić skórę i ona musi zejść a wraz z nią te przeklęte zaskórniki 8D Tylko wszystko z rozumem. Zaczynając kurację nie walcie sobie tego żelu na całą twarz od razu i na noc, tylko zróbcie próbę na małym fragmencie skóry i zobaczcie jak działa. A potem najlepiej co drugą noc na miejsca zanieczyszczone. Skóra będzie schodzić, bo taki jest cel, dlatego w czasie kuracji lepiej nie planowac jakiś wielkich wyjść ani randek ;P Ja właśnie dostałam Epiduo razem z Azitroxem 500 doustnie. Wymienię go jednak na Azitrox 250, bo 500 uważam jest za mocny - przepisała mi go nowa dermatolog, nie zna mojego organizmu więc może dlatego tak pocisnęła. Zapytam jeszcze mojej rodzinnej. Poza tym polecono mi Izotek na dalszą część kuracji. Jest to bardzo drogi teratogenny lek na baaardzo silny trądzik, a ja mam tylko zaskórniki, więc nie jestem przekonana. Wcześniej stosowałam Unidox Solutab na zmianę z Tetralysalem + Differin i byłoby ok, gdyby nie te upały ;/ Twarz mi spaskudniała dosłownie na moich oczach, z dnia na dzień. Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z zaskórnikami 8D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia111111133
Mi tez lekarka przepisała taka kombinację skinoren na dzień (krem nie żel) epiduo na noc Doradziła mi jednak bym na skinoren po upływie ok 30 min nałozyła jakiś krem z filtrem ponad s pf30 i w razie potrzeby jeszcze włączyla jakiś zwykły krem nawilżający -wybrałam happy per aqua flos leku Dodam że po epiduo nie odczuwam żadnego pieczenia,ani podrażnienia skinoren nakładam co kilka dni a moja skóra wygląda coraz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia156
a czy epiduo dziala też przeciwzmarszczkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrizzzlyBear
Na pewno nie! W ogóle smarując się należy omijać wrażliwe okolice oczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waldi007
ja używałem żelu pół roku i problem z głowy po roku problem powrócił ale w dużo mniejszym stopniu i znowu używam tego żelu i żaden inny środek mi nie pomógł:) teraz mam twarz jak pupa niemowlaka nawet blizn nie ma xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem kazdemu powinien pomoc. Tylko, ze kazdy bedzie mial przy tym inne problemy. Ja np. stosuje ten zel i biore antybiotyki. Na twarzy nie mam juz nic praktycznie, a mialam straszny tradzik. No to racja na poczatku troche mi wlasnie podraznialo twarz, mialam troszeczke czerwone na policzkach ale to dlatego, ze potem przeczytalam, ze to trzeba stosowac punktowo, a nie na cała twarz. ha. A tak ogolnie po jakims czasie nawet jak czasami posmruje na cala twarz to juz nic mi sie nie dzieje. No i troche mi sie przetluszcza szybciej twarz na sloncu czy cos takiego. Ale o wiele bardziej wole to niz te syfy co mialam na twarzy ;p a jezeli wysusza to stosujcie najpierw krem nivea i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamtamjam
doroto 99 a powiedz jak dlugo stsowoalas bo ja stosuje 4 tydzien i na poczatku widzialam duze efekty ale ostatnio fakt zaskorniki wyszly ale kiedy to sie pogoii mam wrazenie ze wygladam o wiele gorzej niz przed rozpoczeciem kuracji cy to normalne jutro mam wizyte u dermatologa kontrolna mialam przyjsc wlasnie po tym czasie dlatego niewiem czy poprosic o zmiane leku czy czekac po jakim czasie udalo sie wstac bez placzu patrzac w lustro ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papierowyksiezyc
jamtamjam ja stosuję 1,5 miesiąca i również mam wrażenie, że jest gorzej, niż przed kuracją, ale jeszcze dam mu szansę ;p Stosuję Skinoren na dzień i Epiduo na noc. Moja skóra jest wysuszona, i najgorsze jest to, że już się cieszę, że coś się goi, a tu widzę, że następna niespodzianka wyłazi! Katastrofa. Moje pytanie brzmi, czy mogę na Epiduo (po jakimś czasie po nałożeniu) nałożyć krem bambino dla dzieci? Nie widzę sensu w dalszych przesuszaniu skóry, bo jeszcze więcej tego mi się zrobi. Czy może odstawić maści na kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Stosuje epiduo od czterech dni (właściwie to nocy) i w związku z tym mam parę pytań. 1. Czy po nałożeniu żelu aplikujecie na twarz jakieś kremy nawilżające (oczywiście po jakimś czasie)? 2. Na twarzy pojawił mi się rumień, ale też i wysyp... Zaskórniki przobraziły sie w grudki, niektóre mają ropne, białe zakończenia i okupują moją buzię już czwarty dzień. Czy jest dozwolone wyciskanie ropnych wyprysków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×