Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marta113

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda 2

Polecane posty

monikkkk wiesz, nie ma co sie zastanawiac czy bylo potrzebne czy nie, najwazniejsze, ze masz spokojne sumienie, ze sprawdzilas, ze sa drozne i ze wykorzystalas to, co moglas. W sumie mi lekarz powiedzial, ze nawet jesli wychodza, ze sa drozne to moze sie zdarzyc tak, ze sa przypchane a kontrast je pod cisnieniem udrozni, takze wiesz moze i u Ciebie tak bylo. Mnie tez bolalo jak jasna cholera, ale przezylam:) Ja nie mialam tak dobrze, badanie mialam rano i w szpitalu musialam mimo wszystko spedzic dobe. Marc30 odebralam ten samolot jako aluzje do mojej wypowiedzi:) Moze niejasno napisalam, ale ja na samolocie mialam tylko zakladane wszytskie te duperele a samo badanie bylo na stole rtg, na samolocie raczej sie nie da;) Hihi zesmy sie dogadaly:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarav
goska ja sytofala napisala dokladnie to co ja.a ten twoj lekarz to jakas dziwna sprawa.moze zapomnialas nam o czyms jeszcze napisac co?nie stwierdzila jakiejs choroby czy cos w tym stylu?no powinna Ci to jakos wyjasnic tym bardziej ze to mocno niejasna sprawa.ja w ostatnim cyklu mialam 2 pecherzyki.jeden 20 a drugi chyba 16 i dokladnie wtedy dostalam pregnyl.idz szybko najlepiej jutro do innego lekarza bo moze akurat stwierdzi ze ten pregnyl mozesz dostac.nie ma na co czekac.po co tracic cykl.Napisz co i jak.trzymamy kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki długo nie pisałam bo nie miałam o czym, skończyłam 6 miesiąc z clo i nic, dzis przyszła @ małpa jedna nienawidze jej!!! Lekarz na ostatnim usg mówił, że jest ładny pęcherzyk i trzeba działać, więc działaliśmy i co? Ja chyba wysiadam psychicznie, nie mam siły już do tego wszystkiego, tak pragnę tego dziecka jak niczego na świecie. Dzieki Bogu mąż mnie wspiera jak tylko może (biedak tak go wymęczę w te dni), mówi, że wszystko będzie dobrze. Koleżanka wróciła z macierzyńskiego do pracy i na tapecie jest tylko jeden temat domyślacie sie jaki. W tym miesiącu jade do innego gina zobacze co mi powie, robie wszystkie badania hormonalne i dalej działam. Gratuluje Wszystkim, którym sie udało, jesteście naprawde Szczęściary, dbajcie o siebie i maleństwa i głowa do góry, musi być dobrze. Dziękuje że moge sie tu wyżalić. Kara1983 dziękuje Ci Kochana za pamięć> Wszystkiego dobrego papappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! byłam u lekarki na razie mam ustawioną wizytę na 26 maja do szpitala na drożność jajowodów i do tego samego czasu mój mąż ma zbadać nasienie! napiszcie mi bo mam przepisane globułki 5 tabletek ale mam zacząć je brać od 13 przez 5 dni niby do tego zabiegu na drożność bierze się te globułki! Zapomniałam spytać lekarki czy mam się teraz starać bo jak bym zaszła to nie wiem czy nie zaszkodzę tymi globułkami gapa ze mnie że się nie spytałam a owu się u mnie zbliża także napiszcie co o tym myślicie!!!!!!!!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbinka85 no niestety ale jednak nie będe miała monitoringu bo ta majówka no i kasy trochę brak! ale z wizyty jestem zadowolona :-)!! owu sie u mnie zbliża i gdzieś za 3 dni powinna być a boli mnie powoli jeden jajnik lewy także może się uda! :-)! jedna z forum juz też miała ustawioną wizyte i się jej udało także Bóg wie może u mnie jednak tez nie będzie potrzebny ten zabieg okaże się! tylko mam problem z tymi globułkami kurcze jutro wykupie i przeczytam ulotkę ! może nie zaszkodzą jakbym zaskoczyła! tyle miałam pytan do pani dr że zawsze cos zapomnę się spytać! a telefonu prywatnego nie mam do niej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc30
Carolla no faktycznie dogadałyśmy się???? ;) To nie aluzja moja droga, tylko że ja wszystko miałam na stole rtg i dlatego napisałam, że ile szpitali tyle metod. Ważne, że rozwiałyśmy trochę obawy monikkkkkk. monikkkkkk badanie HSG podobno daje większe szanse zajścia w ciążę, bo jakby tam coś było to się przeczyści i udrożni. U mnie wszystko wyszło ok, a ciąży jak nie ma tak nie ma. Przynajmniej już wiesz, że masz wszystko drożne. Mam nadzieję, że ci pomoże i szybciutko zafasolkujesz!!!!U mnie po HSG zaczęła się walka z prolaktyną. goska ja po clo miałam w jednym jajniku 3 pęcherzyki a w drugim 2 i lekarka się bardzo ucieszyła, że super się wystymulowały jajniki. Dostałam zastrzyk z pregnylu jak pęcherzyk dominator miał 21 mm.Oczywiście były szanse na kumulację ale nic z tego nie wyszło. Ta twoja gin to jakaś szamanka czy co???? madzialenka1985 a jakie masz globulki???? Pozdrawiam was babeczki. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc30 no to teraz juz wszystko jasne hihi. No widzisz, u mnie zaczelo sie na samolocie a skonczylo na stole, faktycznie co kraj to obyczaj :) Dobrej nocki kobitki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc30
madzialenka1985 też to brałam. Stosuj na noc, bo strasznie wyciekają. Ja musiałam używać nawet podpasek. Miałam je stosować przed spodziewanym okresem przez 5 dni i zaraz po @ na badanie. Stosuje się je na wyjałowienie i odkażenie pochwy. Wiesz co, trochę to dziwne, że tak szybko masz je wziąć a badanie masz dopiero 26 maja??? Nie jestem fachowcem, zresztą każdy lekarz leczy inaczej i ma swoja wizję!!!! Carolla ty przynajmniej sobie troszkę polatałaś "samolotem" hi hi . Ale mnie wzięło dzisiaj na pianie, że ho ho. Trzymajcie się, miłych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc30
sorry, nie pianie tylko pisanie, oj pora spać bo już zjadam literki. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marc30 taaa polatalam sobie :) Ale braku kapci przezyc nie moglam. Po glupim jasiu jak mnie sciagneli z tego latania i przekladali na lozko to tylko caly czas mowilam ze przy \"oblatywaczu:)\" zostaly moje kapcie i ze klapcie, moje kapcie i one tam stoja... buahaha ale musieli miec ubaw hihi po pachy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika-78
STARACZKI ************* NICK (WIEK)-----------ILOSC CYKLI------spodziewana@-----MIASTO Majkakaja(26)-------------13-----------------01.03.09--- --------Poznań MONIKA1981(28)----------19----------------21.05.09------ ------UK balbinka85 (24)-------------3-----------------14-15/05.09----WrocLo ve Karolinka1983(23)--------16-----------------30.03.09---- -------Rypin slonce31 (31)----------------3 z clo------------04.05.09-----------Ryb ni k 000kika000(23)-------------3-----------------5/6.04.09-- --------Mielec agus28(29) -----------------15----------------12/13.04----------NML Klarav(26)-------------------9 ----------------13.04.09-------Częstochowa monika-78 (31)-------------10----------------17.05.09----------Włocławek Madzialenka1985(24)------3zclo-----------19.05.09 ---------Wałbrzych carolla (30)-----------------40----------------20.04.09----------Ma zury Domi883(26)---------------17-----------------22.05.09--- -------Świdnica maja1981-------------------8-------------27-31.05(2zCLO) -----------UK beti-75(34)------------------14-----------------22.05.09 ---------piaseczno mida(27)---------------------6-----------------29.04.09- ----OstrowiecSw. haleczka (30-----------------3-----------------1/2.05.09----Włocł aw ek marc30 (31)----------------11-----------------11.05.09------ok. Wrocław ania-dl(26)-------------------4-----------------22.05.09 ----------Wrocław Marta113(29)--------------24 --------przerwa(endo i pco)------Cz-wa malinka2510-----------------8------------------?????---- ----------Turek **anka(22)------------------13-----------------????????? ?-----Czerniejewo PRZYSZLE MAMUSIE ************************* NICK (WIEK)--------TC-----TER. PORODU-----PLEC---IL CYKLI-MIASTO Lena1984 ---30 ------05.07.2009 -córeczka - MMMm??? 2-3 Mielec koteczek19833----25-------13.08.09---------corka------- 1----Świetoszow Sytofala (23)-------20-------16.09.09----synuś,córcia --2----Mielec/Czwa Aniabuu23(27)-----16-------30.09.2009----------?--- ----1z CLO------Kalisz Inga127 (30)--------6--------24.11.09-----------?----------1!!--- -----łódzkie duszka80 (29)----- 9------- 27.11.09-----------?----------- 4----------Żagań Angela82 (27)......10.......16.11.09..........?............?......... PSZCZEW muszka28-----------9---------02.12.2009--------?-------4 z CLO--------Opole becia1202(29)-------7--------5.12.09------------?------- ------7-------Kraków agula...(27)---------5----------18.12.09 ----------?-----------13--------Kraków figata(34)...........5...........12.12.09.........?..... ....2.........zach-pom kara1983(26)------4-----------26.12.09--------? ------------9---------WWY uaktualniłam swoje dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wam bardzo za odpowiedzi. Nie mam innej choroby nic nie stwierdziła nawet cytoloogia wyszła dobrze. Mi sie wydaje ze nie dała nic na pekniecie bo sie obawiała ciazy mnogiej to był dr panstwowy. Prywatny by pewnie inaczej mnie potraktował i spytał o zdanie a trzy szczescia za jednym razem fajnie by było, lecz tez wiem ze nie kazdy pechgerzyk pekniety ulega zaplodnieniu. Mam do was pytanie jakie sa objawy peknietego pecherzyka? Wczoraj strasznie bolał mnie jajnik jak by cos mnie tam w srodku rozrywało i kuło nie mogłam ani chodzic ani siedziec to trwało jakies 2 godz po tab przeciwbolowych troche przeszło ale nie całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze śluz płodny miałam tylko 8 dnia cyklu a w tym miesiacu po clo miałam w 8 i 13 dniu cyklu zas wczoraj w 14 dniu cyklu tego sluzu juz nie było wiec chyba jakies szanse sa ze choc jedno jajeczko wczoraj pekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc30 prawidłowo mam je brać 5 tabletek a @ 18 lub 19 maja po @ na tą drożność! martwi mnie to czy jednak się starać czy odpuśćić bo owu na pewno będe mieć bo czuję już powoli kłucie jajnika napiszcie mi czy bete można zrobić tydzień przed spodziewaną @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
marc :) ja tez mam za wysoka prolaktyne dzis ide do gonki zeby cos dała na nia nie mam za bardzo wysokiej bo 36,65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikkkk - jak juz pisalam norma jest do 15 a od 25 ng/ml jest juz hiperprolaktynemia i sie wtedy nie zchodzi w ciaze :( 1. Hiperprolaktynemia jest czasem związana z niedoczynnością tarczycy. Przed leczeniem warto tą przyczynę wykluczyć. 2. Leczenie łagodnej hiperprolaktynemii daje dobre wyniki przy leczeniu zaburzeń fazy lutealnej lub jeśli towarzyszy jej PCOS. 3. Nadmiar prolaktyny może utrudniać pęknięcie pęcherzyka. 4. W cyklach bezowulacyjnych można rozważyć dołączenie do leków indukujących owulację leków obniżających stężenie prolaktyny nawet u osób z prawidłowymi wynikami. W wybranych przypadkach takie postępowanie poprawia skuteczność terapii (tzn. ułatwia zajście w ciążę). 5. Estrogeny oraz środki antykoncepcyjne podnoszą poziom prolaktyny. 6. Badanie prolaktyny ma swoje ograniczenia. Istnieją bowiem trzy rodzaje cząsteczek prolaktyny różniące się ciężarem. Jedynie ta najlżejsza (ale za to stanowiąca ok. 80 % ogółu) jest czynna biologicznie. Z tego powodu zaburzenie proporcji pomiędzy różnymi rodzajami prolaktyny może dać fałszywie zaniżony lub zawyżony wynik. Hiperprolaktynemia ma charakter czynnościowy lub organiczny (gruczolak). Teoretycznie do odróżnienia tych przypadków może służyć test z metoklopramidem. W teście tym bada się poziom prolaktyny, potem podaje się doustnie 100 mg metoklopramidu i ponownie ocenia stężenie prolaktyny. W warunkach prawidłowych po 60 minutach obserwuje się mniej niż pięciokrotne zwiększenie stężenia prolaktyny. Znaczenie tego testu w praktyce jest jednak niewielkie (nie ma dowodów na jego wartość kliniczną). W przypadku podejrzenia o obecność gruczolaka badaniem rozstrzygającym jest tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. Należy jednak podkreślić, że stwierdzenie gruczolaka najczęściej nie wiąże się ze zmianą sposobu leczenia, bowiem bardzo rzadko interweniuje się chirurgicznie. W związku z tym, że rezonans i tomografia są kosztownymi badaniami to można z nich zrezygnować jeśli poziom prolaktyny jest niższy niż 50 ng/ml (niektórzy za wartość graniczną przyjmują 100 ng/ml) oraz nie ma podejrzanych objawów (niewyjaśnione bóle głowy, zaburzenia widzenia) i stężenie prolaktyny normalizuje się do prawidłowych i względnie stałych wartości po zastosowaniu leczenia farmakologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKA1981
Dziewczyny ja mam pytanie.Clo biore od stycznia i tylko za pierwszym razem bolal mnie brzuch jakby mnie cos tam w srodku rozrywalo.Kolejne cykle cisza.Czy to znaczy ze nie mialam wogole owulacje przez reszte tych cykli.Nie mialam robionego monitoringu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
monika z tego co ja pamiętam nie miałam żadnych objawów owólki żadnego bólu czy coś takiego a się udało nie wiem jak inne dziewczyny ale ja nawet nie wyczaiłam kiedy ona była:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informatyk1972
Witajcie dziewczyny! Ja brałam clo w jednym cyklu, w którym nic się nie wydarzylo, ale zaszlam w kolejnym - po odstawieniu clo. Co prawda stosowałam też inne cuda, w tym dietę zwiększającą płodność. Tutaj możecie o niej poczytać http://starania-ciaza-dziecko.blogspot.com/ Trzymam za Was kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc30
Carolla a to dobre!!! Ha ha paputki!!!! monikkkkk to jest wysoka prolaktyna, ja miałam 36,4 i to hiperprolaktynemia!!! Śmigam na parapetówkę, Pozdrawiam pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKA1981
Sytofala a w ktorym cyklu z clo udalo ci sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
marc a jakie tab. bierzesz badz brałas bo mi dzis przepisała luteine i bromergon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
balbinka :) dzieki za podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKA1981
Ja zaczelam teraz 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×