Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marta113

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda 2

Polecane posty

Sisunia - a może się nie doczekasz na @ ... tylko zaskoczyłaś? :P Oj zyczę tego bardzo i nie dziękować proszę :) Ja od wczoraj luteinę podjęzykową sobie aplikuję. Ale żeby to dobre było to nie powiedziałabym ... Do gina sie nie dostałąm, zatem nie wiem czy faktycznie owu była czy nie ... du.. z takim leczeniem :( Powrót do pracy po 2 tyg. ferii - to jakis koszmar. W dodatku lekcje od 8:00 - 16:30 ... Na szczęście jutro luz ... A w ramach odreagowania wszystkiego co złe w moim życiu ... jadę jutro o 6:25 rano na basen ... zmęczę sie porządnie, to nie będę miała sił żeby zrzędzić ... i wszyscy będą zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem darkness widzisz ten sobotni test wyszedl negatywnie wiec juz wole sie nie ludzic ale oczywiscie gdzies tam w srodku tkwi mala iskierka nadziei :) no i oczywiscie nie dziekuje ;) dzisiaj koncze 41dc :/ A powiedz co to ta luteina bo juz sie tyle razy na ta nazwe natknelam ale w dalszym ciagu nie wiem w czym ma pomoc i czy powinnam o cos takiego spytac lekarza? No i jeszcze jedno idz kochana na ten basen odprez sie i odstresuj i oczywiscie trzymam kciuki by kolejna @ nie przyszla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkness to ja troche "smaczniej" bo skończyłam duphaston na ten cykl, za jakieś 2 dni powinnam @ dostać, brzuch już boli... ale za to mniej ekonomicznie, bo opakowanie 20 tabl. czyli na cykl kosztuje ok. 35zł!!!!! ale połykasz i smaku nie czujesz ;) no i na nim mam cykl ok. 28dni a na lutce zawsze 26. a odpowiadając na pytanie to syntetyczny progesteron, jeśli jest ciąża to ją podtrzyma, jeśli nie ma wywoła okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika31 dziekuje za odpowiedz...a powiedz czy ja to bez recepty moge dostac czy musze do lekarza po to sie udac? Dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisunia - ja miałam przepisany clostilbegyt 2-6dc a później 15-25dc luteina. Na ulotce napisano, ze tylko na receptę i kiedy pytałam w aptece, odpowiedziano Mi tak samo. Jak czytałam ulotkę, ewentualne skutki uboczne ... to poważnie sie zastanawiałam, czy w ogóle warto zaczynać ... Luteina teoretycznie tylko jakieś bóle i zawroty głowy, senność, depresja, zaburzenia koncentracji uwagi, nudności, uczucie lęku,zaczerwienienia skóry, trądzik, suchość w ustach, krwawienie dziąseł i rzecz jasna wahania wagi ... Jak widać reklama 100% co? :p Pocieszenie tylko, że nie muszą te objawy wystapić. Clo ma tych niepożądanych jeszcze więcej. Niby tylko łyknij tabletke i git ... a tak naprawdę, to wydaje Mi sie duże obciążenie nie tylko dla naszej wątroby, ale głównie dla psychiki. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo ... :) Twardym trzeba być no nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkness dobrze powiedziane twardym a miętkim trza być ;) no cóż dostępne jedynie na receptę, lutka jest jeszcze "dowcipna" trochę droższa od podjęzykowej. Duphaston podobno jest lepiej przyswajalny, pytanie tylko czemu lutka jest refundowana a on nie? 1 op. dupka 35zł starczy na cykl - 20 tabl. 2x1 i po opakowaniu.... 1op. lutki podjęzykowej do 5zł - 30tabl. 2x1 na półtora cyklu.... czyli na 2 cykle za 10zł a nie 70!!!! pytanie dlaczego lekarze wypisują częściej dupka? ale jak sobie przypomnę ból głowy i mdłości na lutce a ich brak na dupku... oj pomarudziłam sobie troszke, sorki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No reklama nie ma co :))) hehe no ale co tak jak mowisz trza byc twardym... :) mi jednak lekarz przepisal sam clo wiec sie zastanawiam czy to wystarczy :/hm... mysle ze jak w koncu @ przyjdzie i pojade na moj pierwszy skan to wtedy zapytam czy moze cos pomocniczego pod ten clo by mi dali.No ale jak narazie nie moge nic zrobic dopuki @ sie laskawie nie zjawi :/ denerwuje mnie to bo gdybym byla pewna ze to ciaza to bym byla happy ale tak to wolala bym by juz byla bym mogla dalej dzialac :) dzieki dziewczyny za wasza pomoc jestescie kochane :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisunia no i właśnie biorąc po clo lutke lub dupka wiesz dokładnie kiedy @ ma sie pojawić bo reguluje cykl, robisz w terminie test jeśli negatywny dostaniesz @ jeśli pozytywny przeważnie lekarz zaleca dalsze przyjmowanie leku w celu podtrzymania ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki :) Ja od rana mam niesamowicie duuuuuuużo energii. O 7:04 razem z bratem weszlismy na basen i do 8:00 zrobiłam 70 długości. (Może dla niektórych to bedzie mało - 1długość=25m), ale dla mnie to nie lada wyczyn). Później chwilka relaksu w jacuzzi i kawa w Mc'D... heheheh taka z mlekiem. CUDOWNY POCZĄTEK DNIA :) PEŁEN RELAKS Teraz na 11:30 na osateczne juz zaleczenie zęba i cały dzień laby. No dobra obiad trzeba ugotować i na jutro coś do pracy przygotować, ale to juz pikuś :) I na koniec ... Zaczyna Mi sie "coś odklejać". Śniło Mi sie dzisiaj, że byłam z M... a centrum rozrywki i była z nami dziewczynka jakieś 2,5 roku. Powiedziałam do M... zajmij się malutką ja zaraz wracam ... i kiedy wróciłam siedzieli i oglądali bajkę, a M... ostro jej coś tłumaczył. Wyglądali cudownie razem, miała długie ciemne włoski i była bardzo do mojego M... podobna. Obudziłam się z uśmiechem na twarzy, ale z drugiej strony przeraziłam sie nieco, że mi odbija konkretnie :P No teraz to ja sie rozpisałam ... tylko proszę się na mnie nie złościć :P hehehe Miłego wtorku dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszy mnie darkness ze sie w koncu tak milo odstresowalas...a sen no coz sama miewam takie ze mamy kolejne dziecko :) wiec wcale nie sadze ze swirujesz kochana ;) :P A u mnie w dalszym ciagu spokoj,42 dc i malpy nie widac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka 21
Witajcie dziewczyny, No i jestem po laparoskopi,wycięto mi tą przegrodę tylko częściowo. Okazało się bowiem,że mam macice jednorożną tulejkowatą. Teraz lekarz kazał mi brać przez5tyg Estreva w żelu a od 5tyg mam brać provera. Troche poczytałam o tych lekach i jestem przerażona. Dziewczyny czy któraś z Was stosowała te leki. Napiszci proszę jeśli coś wiecie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka niestety takich leków nie brałam to Ci nie pomoge. Ja przy usunięciu przegrody brałam danazol który wprowadzał mnie w sztuczną menopauze, też nieciekawe skutki uboczne ale cóż lekarz kazał to brałam, nie było aż tak źle ;) a miałaś do zabiegu robione nacięcie czy że tak powiem "dowcipnie" ? ja miałam "dowcipnie" robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka21 - Ja tez nie brałam takich leków, więc niestety nic nie pomogę :( Sisunia - opowiedziałam sen mojemu M... i stwierdził, że czas odwiedzić psychiatrę. Niby w zartach to powiedział ... ale zawsze. A później stwierdził, ze miałam proroczy sen. ... Za nim to sie nie trafi :P A co u Ciebie? Mam nadzieję, że @ nadal nie ma. A może test zrobiłaś i 2 kreseczki są?? :) Mam kilka pytań 1. Kochane czy jak się jest w ciąży, tak na początku, czy można oddać krew? i 2.Czy któraś z Was miała po clo lub luteinie zmiany trądzikowe na ciele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj darkness :) Twoj M to ma poczucie humoru :P A co do mnie @ jeszcze nie przyszla dzisiaj to juz chyba 44 dc,testu nie robilam nie chce sie rozczarowac :/ ja to mysle ze mi sie pewnie opoznia skoro zawsze mialam cykle nie tak to pewnie przyjdzie lada dzien :/ lekarz mowil ze powinnam miec normalne cykle zanim przepisal mi cos na wywolanie @ a potem clo no ale jakos mialam regularnie tylko 2 pierwsze @ a potem kolejna dostalam 2 tyg pozniej no a teraz to juz sama nie wiem co jest grane,ale skoro pigula powiedziala ze moze mi sie spozniac ze to czesto tak jest przy clo wiec czekam :/ Nie wiem moze jak nie przyjdzie to niedzieli to zrobie kolejny test tak na wszelki wypadek :) A co do tradziku to mi wlasnie wyskakuja pryszcze takie bolace na twarzy,szczegolnie z lewej strony nie wiem czemu nigdy nie mialam problemu z tradzikiem a tu na strosc sie pokazuje :) mysle ze to po tym clo.Odnosnie oddawania krwi to nie mam zielonego pojecia moze lepiej zasiegnac odpowiedzi od lekarza kochana. Pozdrawiam dziewczyny i zycze milego czwartku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do trądziku, to tak sobie przypomniałam że mi sie pojawiał i to konkretny niestety na tabletkach tuż przed @. a co do oddawania krwi pytasz o honorowe krwiodawstwo? jeśli tak to wklejam link do strony informującej kto może lub nie i w jakich sytuacjach http://krwiodawcy.info/index.php?page=droga%20dwacy dziś mijają 2 lata od 1szej straty, 2 lata temu czekałam na zabieg, miałam o 13tej... wczoraj dostałam @, dziś boli tak że szok, 2 nospy nic nie dały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika31 - podziwiam ... Jesteś przykładem dla tych, którym już sił nie wystarcza :) Odnośnie oddania krwi, chodziło Mi o jednorazowe oddanie. W naszym mieście jest mały chłopiec, który choruje na białaczkę i ma często transfuzje ... Potrzebna jest krew i chciałam oddać. Rzecz jasna czy zaciążyłam - nie mam pojęcia, ale gdyby ... poprostu chciałam wiedzieć czy można (bo jeśli się udało, a przez coś takiego mogłoby sie wydarzyć coś złego, to ryzykować nie chcę). Więc chyba jednak odpuszczę. :( Może w późniejszym terminie jakby co się uda. Sisunia - ja cały czas trzymam mocno kciuki :) Pozdrawiam Kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starajaca_sie
Dziewczyny to co dzisiaj czuje to jakieś apogeum bezpodnej deprsji. Ból pleców nie do zniesienia, chęć płaczu z byle powodu. I do tego w pracy kocioł bo wszyscy chcą awansować i dostać podwyżkę. Tak wiec i ja zdecydowałam sie na tym skupić. No i sama wkopalam sie w kłopoty. Teraz muszę przygotować prezentacje oto jeszcze po angielsku co zabierze mi dwa razy wiecej czasu. Jak nie dam rady to zrezygnuje :( ale czuje sie podle bo do wtorku muszę to mieć. ODLOT!!! Chyba sie ochlam w sobotę i z już. Jestem tez na małej diecie wiec rzuca ja na weekend w diably. Ginekolog kazała mi zrzucić trochę tluszczyku, wiec staram sie. Aaale mam dość wszystkiego. Do tego wróciłam z Polski a tam córeczka mojego męża rośnie jak na drożdżach. To taki aniolek :) mój mąż sie jej pyta "czyja ty jesteś?" i normalnie ja uczymy ze "mamy i taty" a ta wypalila " taty i cioci" no myślałam ze sie rozplyne. To dziecko zmiekcza mi serce do konsystencji masła które ktoś zapomniał włożyć do lodówki. No i co tu robic? Jak nie myśleć o własnym takim aniolku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness a tak wlasnie myslalam bo napisalas ze nie masz pojecia czy zaciazylas :) na kiedy przypada ci dzien @ ??? tak z ciekawosci pytam no i oczywiscie trzymam kciuki :) milego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisunia - Nie mam kompletnie pojęcia kiedy mam dostać @. Tak się składa, że ostatnie 4 cykle (36, 43, 42, 44 dni) więc ... nawet nie myślę kiedy "przybedzie". Poczekamy ... Narazie podjezykowo luteina, dzisiaj 20dc. Za wcześnie na jakiekolwiek badania i takie tam To ja trzymam kciuki :) :) :) A napisze jeszcze Kochane, Mój M... wczoraj rzucił hasło wieczorem, "To jak Kochanie...Może weźmiemy się za robienie córeczki? Masz dziś owulację?" ... Oj nie opowiem Wam jaki opierdziel za to hasło wyłapał. Wytłumaczyłam Mu wreszcie "jak krowie na granicy", że Owulację ma się 1 raz na cykl i że komórka jajowa żyje ok 24h, a przez 6h jest zdolna do zapłodnienia... I wiecie ... byłam w szoku ... Mój oczytany M... o tym nie miał bladego pojęcia. Facet po trzydziestce :P Przeprosił, że wtedy tak wyszło, że nie chciał ... bla bla bla :) Troche lepiej dzieki temu się poczułam. Zaraz biore sie za pieczenie pasztecików...Jutro mam do zrobienia 2 sałatki...Tak córcia próbuje pomóc tacie w organizacji imienin...a wiecie jaka to "Polska gościnność" więc ile jest szykowania :P Pozdrówki dziewczyny Dajcie znać czy może któraś zobaczyła 2 kreseczki na ciążowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to obie trzymamy kciuki za siebie i za wszystkie starajace sie :) u mnie koniec 45dc i @ nie ma jak narazie...ostatnio pobolewa mnie brzuch ale nie mocno,bylam pewna ze to na @ ale jakos sie nie pojawila hm... ogolnie to mam chyba problemy z trawieniem bo mam taki wzdety brzuch jakby w nim nagromadzilo sie gazow ktore ujscia nie maja,cos okropnego :/ A tacie zycze duzo zdrowka a to kochana corcie ma :) :P zjadla bym teraz takiego pasztecika to mi ochoty narobilas kochana :P Zycze wszystkim udanego weekendu,buziaki dziewczeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba sie pospieszylam z wypowiedzia...wlasnie wrocilam z toalety a tam ciach...niespodzianka ( niemila ) @ przyszla w jak najmniej spodziewanym momencie buuuuu :( tak wiec chyba naprawde nie ma co liczyc zbyt szybko na to ze moze jednak sie zafasolkowalo skoro po 45 dc i tak @ zawitala :/ no coz teraz to tylko zostaje mi przejsc pierwszy skan od czasu kiedy biore clo i sprawdzic czy w ogole na mnie dziala... jeszcze raz pozdrawiam i zycze udanego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisunia - głowa do góry ... przynajmniej wiesz, ze nic złego się nie dzieje ... Nie wiem czy cierpisz na PCOS ... ale jeśli tak to długie cykle ponoć normalka ... do tego może hormony wariują? Bedzie dobrze ... Musi być ... Zobaczysz :) Dziewczynki dajcie znac co u Was ... w końcu weekend sie zaczął :) DOBRANOC :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness Tak stwierdzono u mnie PCOS dlatego dali mi clo by pomoglmi zajsc w ciaze,jak to lekarz stweirdzil moja corka jest cudem ktory praktycznie sie nie zdarza w tym przypadku gdyz byla poczeta bez zadnych wspomagaczy poniwaz wtedy nawet nie wiedzialam co jest ze mna nie tak,jednego bylam pewna ze jestem bezplodna :/ dopiero tutaj po tylu latach niepewnosci co do mojego stanu stwierdzono PCOS. Zostawilam juz wiadomosc na poczcie mojej pigule,teraz to tylko czekac na wyznaczenie terminu skanu bo w sumie nawet nie wiem kiedy oni go robia,czy w trakcie czy po @.Zozbaczymy czy clo dziala :/ Pozdrawiam dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc30
Cześć babeczki. Czytam was codziennie ale nie pisałam, bo nie było o czym. Od grudnia jestem bez przerwy na tabletkach anty - na wstrzymanie owulacji - bo zrobiła mi się torbiel. Na szczęście się wchłonęła, ale ginowi nie podoba się moja macica, bo śluzówka przyrasta a nie powinna. Wczoraj miałam mieć histeroskopie, ale nie przyszła instrumentariuszka (mimo umówienia się), a gin sam nie mógł tego zrobić i d..a. :( Mam mieć w przyszły piątek. Przygotowujemy się do in vitro, więc wszystko muszą dokładnie sprawdzić. W czwartek miałam pobierane wymazy z pochwy na bakterie i chlamydię. Za 10 dni wyniki. Oj rozpisałam się, pozdrawiam was i trzymam kciuki za 2 krechy, bo coś tu cisza nastała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc30 mam nadzieję że wszystko potoczy się po Twojej myśli!!!! mnie właśnie @ sie kończy... no cóż dziewczyny nowy cykl nowe szanse ;) i tego trzeba się trzymać!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje monika :) ja wlasnie zaczelam kolejny cykl z clo 4 z rzedu wiec mam nadzieje ze moze tym razem sie uda :) tyle ze ja nie sprawdzam sobie owu i w sumie moze to moj blad,bo przytulamy sie poprostu czesto kiedy mamy na to ochote...ja bym chyba oszalala gdybym zaczela kalkulowac.Podziwiam was dziewczyny :) pewnie bedzie tak ze i ja niebawem zaczne gdy nie zadziala samo niech sie dzieje wola boza :) Trzymam kciuki za kazda z was kochane oby ten cykl zaowocowal pomyslnie dla wielu z nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×