Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

stelka bo to \"nie wolno\" jest w sensie \"nie powinno się, bo niezdrowe, ale w normalnych ilościach przecież nie zaszkodzi\". A pasztetu nie powinno się, bo tak naprawdę nie wiadomo, co tam jest. Pasztety i parówki często robi się z przeterminowanego mięsa, nawet niekoniecznie dokładnie oczyszczonego z włosów i piór. Maja też dużo konserwantów. I dlatego nie wolno, tak mi się wydaje :) Jak masz ochotę na hurtowe ilości pasztetu, to lepiej piecz sobie sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkkkkkkkkaaaa
2 Pokrowiec na przewijak 2 24,00 zł 3 Ręczniki kąpielowe 3 73,00 zł 4 Koldra I poduszka do łóżeczka 1 35,00 zł 5 Komplet pościeli 3 85,00 zł 6 Cienki kocyk 2 31,00 zł 7 Gruby kocyk 1 36,00 zł 8 Rożek 2 34,00 zł 9 Prześcieradło 2 29,00 zł 10 Pieluszki tetrowe 13 22,00 zł 11 Pieluszki flanelowe 2 10,00 zł 12 Gaziki jałowe 1 4,00 zł 13 Nadmanganian potasu 1 5,00 zł 14 Spirytus do pępka 1 5,00 zł 15 Bepanthen maść na odparzenia i do brodawek 1 15,00 zł 16 Strzykawka 1 0,20 zł 17 Sól fizjologiczna 1 3,00 zł 18 Aspirator nose frida 1 27,00 zł 19 Gruszka 1 5,50 zł 20 Wkłady poporodowe 3 4,50 zł 21 Majtki jednorazowe 2 6,50 zł 22 Nożyczki,obcinacz do paznokci 1 7,00 zł 23 Czapeczki bawełniane 2 12,00 zł 24 Kombinezon 1 17,00 zł 25 Rękawiczki niedrapki 3 9,00 zł 26 Chusteczki nawilżane 3 25,00 zł 27 Wkładki laktacyjne 2 17,00 zł 28 Butelka antykolkowa avent 125 ml 2 18,00 zł 29 Termometr do wody 1 5,50 zł 30 Termometr bezdotykowy 1 50,00 zł 31 Szczotka do mycia butelek 1 5,50 zł 32 Łańcuszek do smoczka 1 3,00 zł 33 Opakowanie do smoczka 1 5,50 zł 34 Podklady do przewijania 1 8,50 zł 35 Ceratka do łóżeczka 1 9,00 zł 36 Przewijak Ikea 1 19,00 zł 37 Koszula nocna na guziki 2 35,00 zł 38 Smoczek 1 0,00 zł 39 Śliniaczki 4 0,00 zł 40 Szczotka i grzebyk 1 7,00 zł 41 Waciki 1 5,00 zł 42 Oilatum 1 20,00 zł 43 Ręczniki papierowe 1 3,50 zł 44 Pieluszki New born pampers 1 25,00 zł 45 Gaza 5 m 1 5,00 zł 46 Podkłady na przewijak 1 3,00 zł 47 Mydełko nivea 1 3,50 zł 48 Zakraplacz 1 3,00 zł 49 Osłonki na brodawki 1 13,00 zł 50 Moskitiera do wóżka 1 8,00 zł 51 Podkłady do przewijania 1 13,00 zł 52 Termofor-miś 1 13,00 zł 53 Płyny do prania Lovela biały i kolor 2 27,00 zł 54 Lewatywa jednorazowa 1 6,00 zł 55 Sterimar baby- spray do noska 1 18,00 zł 56 Azulan 1 7,50 zł 57 Wózek 1 1 200,00 zł 58 Skarpetki nieuciskowe 3 12,00 zł 59 Materacyk 1 50,00 zł 60 Pieluszki z ikei 1 13,00 zł 61 Gumki do włosów 6 10,00 zł 62 Wanienka 1 26,00 zł 63 paracetamol 1 4,50 zł 64 czopki glicerynowe 1 3,50 zł 65 herbatka na laktację 1 14,00 zł 66 woda w sprayu 1 16,00 zł 67 rivanol do podkładów 1 4,00 zł 68 proszek lovela kolor i biały 48,00 zł 69 70 Razem 2 352,20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie ja byłam :) Ale do mojej imienniczki- parę rzeczy Ci się powtarza, np. proszek lovela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babki
a propo tej pani co tu liste taka kilometrowa napisala.. jaq nie mialam gdzies polowe wymienionych rzeczy i przezylam a nawet ich nie potrzebowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To będziesz niedobrą matką i w ogóle patologią, bo nie dbasz o własne dziecko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dzięki za ten pasztet:P:P:P:P fakt że przymierzam sie do robienia własnego, ale to bardziej ze wzgledu na moje dziecko, żeby i one mogło sobie podjeść:) i chyba tak zrobię, tylko nie wiem jak:P:P:P:P muszę poszukać jakiegoś przepisu, a może Wy macie jakiś przetestowany????:) hmm no nie wiedziałam że wydałam tyle kasy przy córce, z tych rzeczy to po co gruszka, moim zdaniem zbedna przy fridzie, termometr bezdotykowy??? a do czego on???? leatywa???? gumki do włosów??:P:P:P no ale tak przyznam że większość rzeczy się przydała, a teraz mam przy córce i po córce więc odpada większość kosztów;P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego pasztetu - to nie chodzi o to, z czego jest robiony (że z jakichś podejrzanych rzeczy), nie. Chodzi o to, że pasztet jest robiony w podrobów, a te zawierają dużo witaminy A, za dużo. A kobietom w ciąży nie wolno przekraczać zalecanej dawki wit. A. Jak znajde dlaczego - to wkleję, bo nie pamietam dlaczego. Nie można jeść również serów pleśniowych. Jesli chodzi o tą listę, wyprawkę dla dziecka. Nadgorliwe matki pierwszych swoich dzieci, pewnie się skuszą, by to wszystko kupić, ale doświadczone mamy wiedzą, że połowa z tych rzeczy nie jest w ogóle potrzebna. :) A wózek - ja kupiłam za 450zł, używany, ale w super stanie. Jestem zwolenniczką teorii, że wózek nie musi być nowy za 1500 zł. Za tyle zrobilam calą wyprawkę :) Tym bardziej, że w takim wózku pojeździ z 6 mies. tylko, bo potem spacerowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam o tym pasztecie i wit. A - zakazanej w ciąży. ""Witamina A (pochodzenia zwierzecego) - wiadomo, ze nadmiar tej witaminy moze byc przyczyna powaznych wad rozwojowych u dziecka (zwlaszcza w poczatkowym etapie rozwoju plodowego). Dlatego tez nalezy wykluczyc pokarmy zawierajace duze ilosci tej witaminy : watrobka, PASZTETY, tran" Jak znajdę więcej to wkleję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O patrz, a jak tran piję, bo gdzieś czytałam, że wpływa na inteligencję dziecka :) To dopóki nie skonsultuję z lekarzem, zawieszam stosowanie :) Ja jestem przyszłą matką po raz pierwszy, a też bym połowy tych rzeczy nie kupiła :) I nie chciałam pytać, co to ten termometr bezdotykowy, żeby na ignorantkę nie wyjść :D Wczoraj powiedzieliśmy rodzinie, wszyscy się cieszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babki
ja mam wozek po starszym dziecku (po moim synku) mam wszystko wozek,lozeczko, wanienke, spacerowke,bujaweczke, ciuszki, kocyki, bujaczek, itd itd ;) wiec jedyne co musze kupic to te podstawowe rzeczy np pampersy ,jakies kosmetyki(np krem czy oliwke.......itd itd) u mnie jak narazie objawow brak. wczoraj powiedzialam tesciowej - ucieszyla sie. moja mama tez sie cieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babki my też już dużo rzeczy mamy po dzieciach szwagierki- mamy ciuszki, kombinezony, bujak, fotelik, łóżeczko chyba też dostaniemy, także myślę, że prawie połowa wydatków nam odejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolunia
hej dziewczeta jesli mozna dolaczam sie ja przedwczoraj ujrzalam 2 kreseczki i w pon ide do lekarza ale z tego co liczylam termin bedzie na pazdziernik :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie czytam o tym, co wolno a czego nie wolno jesc w czasie ciazy. Moja mama jadła normalnie, nie łykała zadnych witamin ani nawet foliku i pracowała do konca ciazy, a ja urodziłam sie zdrowa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babki
ja wlasciwie to jak bylam w ciazy to jadlam wszystko nie pilam tylko napoji gazowanych no i łykałam witaminy przepisane przez lekarza.teraz bede robic tak samo. jadlam parowki czy np pasztety i wszystko bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do babki
kobieto jak ty mnie męczysz ,az zal czytc twoje wypociny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babki - też nie masz żadnych objawów? Ja nie mam totalnie nic i ciągle zapominam, że jestem w ciąży. Nawet wmawianie sobie objawów nie skutkuje u mnie :P Lolunia - miło, że dołączasz? A na kiedy masz termin?? Bo ja zobaczylam dwie kreski 14 lutego i mam termin na 28 października. I nie wiem jak Ty możesz mieć na październik jeszcze termin, skoro dopiero teraz Ci wyszło? :) ------>>> Dziewczyny - te co są w ciąży z kolejnym dzieckiem - jakie macie warunki lokalowe? Planujecie mieć dzieci w osobnych pokojach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak sie czujecie???? Ja jestem w drugiej ciazy i jakos nie moge dojsc do siebie..... najlepiej sie czuje, lezac. Wtedy nie mam mdlosci. W weekend jest spoko, bo maz sie dzieckiem zajmuje, ale w tygodniu to padam, bo nie mam zupelnie werwy, mdli mnie, a nie moge sobie pozwolic na slabosc :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina - ja Ci za bardzo nie pomogę, bo nie mam żadnych objawów ciąży, oprócz częstego sikania :P To trzeba po prostu przeżyć - nic innego nie zrobisz ;) Dagar - tu, na Kafeterii i tak Ci sie suwaczek nie wyświetli, wiec nie musisz wklejac tak dlugiego linku. Wystarczy: http://www.suwaczek.pl/cache/50aeed9ad9.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina M. ja sobie ciągle powtarzam że nie mam czasu na mdłości i żadne złe samopoczucie, bo mam już dziecko którym muszę sie zająć:P:P:P ale fakt że zdarzyło mi się pary razy męża wzywać bo się źle czułam, na szczęście on jest sam dla siebie szefem to jest na każde moje zawołanie:):) co do wózka to ja mam, teraz córka korzysta ze spacerówki bo gondola leży już nieużywana, ale na wiosnę planuje dla niej kupić spacerówka taką parasolkę a ten wózek będzie dla następnego, chociaż wszytko zalezy od tego czy mała pójdzie od września do żłobka to wtedy chcę taki wóżke którego gondola jest mocowana w samochodzie, bo jak będę musiała codziennie córke wozic do żłobka to takie rozwiązanie najlepsze, a jakoś foteliki przypinane do ramy wóżka do mnie nie przemawiają:P dzisiaj byłam w lidlu i kupiłąm taki mały termofor dla dzidziusia, bo wcześniej szukałam i nie mogłam znaleźć a teraz juz mam na zapas:) bo na kolki bedzie w sam raz:) w razie jak by miały być...tfu, tfu...mam nadzieję że tym razem sie obejdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perełka1983
a ja jeśli chodzi o dolegliwości to mam obolałe piersi, ostatnio coraz częściej mdłości (taka gulę przy gardle najczęściej) no i dziwnym objawem ;P jest u mnie totalny brak chęci na słodycze, przy czym byłam zawsze miłośniczką czekolady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babki
skorpionko- no tak nie mam zadnych objawow ciazy az dziwne -ale ciesze sie z tego. a co do pytania jednej z pan . ja np bede spala z malutkim( co sie urodzi) a maz ze starszym i kazde z nas w osobnych pokojach. a jak malutki trosze podrosnie to dzieci beda razem spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo perełka ja mam tak samo. W ogóle mnie do słodyczy nie ciągnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perełka1983
dobrze wiedzieć, że nie jestem sama ;) niektórzy się śmieją, że to na chłopaka się tak ma... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie płeć jest obojętna.Najważniejsze,ze bedzie pulchne, różowiutke i zdrowiutkie:-) Dzisiaj jakos lekko mnie mdli.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze chciałam mieć córeczkę, ale teraz jak już jestem w ciąży to też już mniejsze to ma dla mnie znaczenie. Ale taka mała predyspozycja została :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perełka1983
to ja mam identycznie jak Ty Agatka ;) też zawsze myślałam o córeczce, teraz bardziej mnie interesuje, żeby maleństwo było zdrowe... Tatuś chciałby synka ;) a co będzie zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×