Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Co do brzuszka to wieczorem zawsze wydaje mi się, że jest jakiś większy i twardzy Ja jestem w 10 tygodniu wczoraj byłam na wizycie wyniki dobre żelazo super glukoza w miare teraz wizyta 31-03 i usg zobaczymy jak maleństwo się rozwija pierwszy raz widziałam w 6/7 tydzień miało 7 milimetrów :) Co do bólu w podbrzusza ja mam dość silne i dowiedziałam się, że kobiety z tyłozgięciem macicy tak jak ja mogą mieć silniejsze te bóle bo macica w ciąży się prostuje takie informacje otrzymałam wczoraj od mojego lekarza Jeżeli są też takie dziewczyny to już wiemy dlaczego nas troszke bardziej boli od koleżanek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super, ze wyniki dobre! My z mezem idziemy na usg we wtorek. To bedzie 10 tydzien. Juz sie nie moge doczekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
u mnie brzuszek już duży.. MERY27 wiesz ja byłam na pierwszym usg w 7 tyg i dzidzia miała 1,34 cm.Dziwne bo myślałam że lekarz ustała mniej więcej który to tydzień na podstawie wielkości zarodka.A twoja dzidzia miała wtedy 0,9mm..Może umiecie to jakoś wytłumaczyć.. Nie wiem jak zaciemnić tego nicka..Ale to mój prawdziwy nick..Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
MERY27 przepraszam 7mm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ania! Widze, ze masz naprawde duze dzieciatko! W poprzedniej ciazy w 6tydz 6 dzien plod mial 0,75 cm, a w 7 tydz 5 dni mial juz 1,31 cm. W tej ciazy moje malenstwo w 7 tydz i 1 dzien mialo 0,96 cm. A moze twoja ciaza jest o tydzien starsza niz myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym ocenianiu wieku ciązy i wymiarach zarodka liczy sie kazdy dzień. Także do zaplodnienia moglo dojsc np. 4 dni wczesniej czy pozniej niz nam sie wydaje i to juz robi duzą roznice w wymiarach. Nie w tym zadnej głębszej filozofii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo różnie jest co do wielkości chodzi o to kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia ja mam dwa terminy porodu od ostatniej @ i od owulacji robiłam testy wiem kiedy dokładnie ona była, a że była pare dni później niż powinna mam 5 dni opóźnienia patrząc na termin ostatniej @ więc moje maleństwo może być nieco mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np. według @ jest 10 tydzień, a według owulacji 9+2 dni dlatego teraz widać tą różnice później się wyrówna, każdego dnia maleńswo rośnie tak szybko, że różnica 2/3 dni może być ogromna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 30
WITAM WSZYSKIE PRZYSZŁE MAMUSIE I FASOLKI. JUTRO IDĘ NA USG 3D. TERMIN MAM NA 15,10,09, NIE MAM NUDNOŚCI, CZASAMI BOLI MNIE PODBRZUSZE. LEKARZ ZALECIŁ MI NOSPĘ, FOLIK 0,4MG I CO DRUGI DZIEŃ FEMINATAL 800. TAK WIĘC FIZYCZNIE SUPER, ALE PSYCHICZNIE KATASTROFA. CAŁY CZAS DENERWUJE SIĘ DOSŁOWNIE WSZYSTKIM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27090
Ja narazie biorę prenatal (chyba tak to się nazywa) Ogólnie zawiera bardzo dużo witamin. Zaczynam 9 tydzień ale na wczorajszym usg było widać niewiele, muszę powtórzyć za dwa tygodnie. Najgorzej czuję się w autobusie a niestety spędzam w nim dwie godziny każdego dnia. Zna ktoś skuteczną metodę na mdłości? Bo już przestaję dawać sobie z nimi radę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina27090
Ja narazie biorę prenetal (chyba tak to się nazywa) Ogólnie zawiera dardzo dużo witamin. Zaczynam 9 tydzień ale na wczorajszym usg było widać niewiele, muszę powtórzyć za dwa tygodnie. Najgorzej czuję sie w autobusie a niestety spędzam w nim dwie godziny każdego dnia. Zna ktoś skuteczną metodę na mdłości? Bo już przestaję dawać sobie z nimi radę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 30
JA MAM NADZIEJĘ, ŻE ZOBACZĘ JUTRO COKOLWIEK. BĘDĘ CAŁE BADANIE MIAŁA NAGRANE NA PŁYCIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 30
NA MDŁOŚCI DOBRE SĄ MIGDAŁY, LUB SUCHY CHLEB. TAK SŁYSZAŁAM JA NIE MAM MDŁOŚCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina27090
No to zazdroszczę, chciałabym żeby już mi to przeszło. Spróbuję midgałów bo jeść suchy chleb w miejscach publicznych...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Ja już po pracy. A wy dziewczyny pracujecie czy już sobie na l4 odpoczywacie? Zastanawiam się od kiedy iść na zwolnienie. Moja praca jest dość intensywną i jak przychodze do domu to nic mi się nie chce:( Mówicie że Wam już widać brzuch ja sama nie wiem czy to już brzuch ciążowy czy po prostu nadwaga i za dużo jedzenia:) A jak u Was smaki?? Bo ja jem tylko kwaśnie rzeczy, na słodkie mnie odrzuca, nawet herbata nie może być zbyt słodka bo już mi niedobrze:( A jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 30
JA JESZCZE PRACUJE JAKO PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY. SĄ DNI ŻE PRACUJE PO 12H. PÓŻNIEJ ZWOLNIĘ TEMPO, ALE NARAZIE DOBRZE SIĘ CZUJE. JA NP. ŻLE SIĘ CZUJĘ PO CYTRUSACH, WIĘC JE ODSTAWIŁAM.JAK SIEDZĘ W DOMU TO SIĘ ŻLE CZUJE PSYCHICZNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny! Jestem w 10 tc, własnie wyszłam od gina, widziałam moje dzieciątko na 3D, ma 37 mm i mocno bije serduszko.Za 3 tygodnie jestem umówiona na 4D, już się nie mogę doczekać.Mam termin na 02.10, od początku ciąży siedzę sobie w domku - moja praca jest trochę stresująca.Mój gin kazał mi dalej łykać folik, czy Wam też zaleca lekarz w 1 trymestrze tylko folik? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina27090
Ja mam brzuszek raczej z powodu nadwagi. Ciągle mam ochotę na słodycze, staram się nad sobą panować ale czasem ulegam:) Poza tym pracuje i się uczę, za dwa miesiące matura, mnóstwo stresów i chyba wybiorę sie niedługo na l4 bo szczególnie teraz trudno mi to wszystko pogodzić, mogłabym przesypiać całe dnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do brzuszka to zaczyna się zaokrąglać,fakt w 1 ciąży widać dopiero było na przełomie 4 5 m-ca a teraz trochę wcześniej, choć co dziwne, od 3 tygodni nie przytyłam ani kg. Myślę ze to będzie chłopak, od słodkiego mnie odrzuca na kilometr, choć wiele osób się śmieje z tego przesądu.Jednak coś w tym musi być... Jeszcze troche muszę na to poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina27090
Właśnie, niby przesądy a ja już mam taką cichutką nadzieję że jednak będzie dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie odrzuca od miesa. Mogloby wogole nie istniec!! A na mdlosci nic nie poradze. Sama sie mecze calymi dniami. Bywaja dni,ze wymiotuje 10 razy :( A poza tym na L4 jestem od 6 tygodnia. Po pierwsze ze wzgledu na zagrozenie ciazy, a po drugie nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac przez te wymioty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina27090
Oczywiście chłopczyka będę kochać równie mocno (zresztą już kocham tą małą istotkę jakąkolwiek będzie miałą płeć) ale jakoś zawsze myslałam o pierwszej dziewczynce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina27090
Ja na szczęście aż tak źle nie mam, nie odrzuca mnie prawie od niczego, niestety wręcz przeciwnie, przestałam palić gdy dowiedziałam sie że jestem w ciąży i teraz z każdym dniem mój pociąg do papierosów jest coraz silniejszy. Staram się być silna i wytrzymywać ale boję się, że w końcu jednak ulegnę...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina, nie ulegaj nałogowi, bo to niedobre i dla dzidzi i dla Ciebie. Trzymam kciuki Moje mdłosci trwały 3 dni, potem przeszły jak ręką odjął, aż się przestraszyłam, że coś się stało, ale jest ok, a na mięso też nie mogę patrzeć, bo mnie odrzuca brr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina27090
Staram się bardzo mocno, za każdym razem gdy tak mnie ciągnie wyobrażam sobie co by poczuła moja dzidzia gdybym to zrobiła, to mnie hamuje. No a mięsko smakuje mi bardzo, przeszkadza mi tylko zapach gdy się smaży, nie wyobrażam sobie życia gdyby przestało mi smakować:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli widzę że mój popęd:) na kwaśnie to zapowiedź chłopca?? Wolałabym dziewczynkę ale z drugiej strony oby było zdrowe:) Zmykam spać bo padam z nóg:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katekatee kazda matka chce zdrowego dzidziusia, ale mamy też prawo po cichutku marzyć np o dziewczynce czy chłopczyku( szczególnie o drugim lub trzecim dziecku).W końcu jak się urodzi to i tak pokochamy bezgranicznie czy to będzie drugi chłopczyk czy druga dziewczynka.Ja będę wiedziała za jakieś 2 m-ce.Jak sądzicie wierzyć lekarzowi w to co powie, czy zachować odrobinę zdrowego rozsądku, bo a nuż się pomyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po wizycie u lekarza. 11 tydz. 5 dni. dzidzia ma 5 cm. tętno 176. widziałam na usg 4d . napewno nie ma zespołu dawna.:) niestety jest okręcone wokół szyji pępowiną. nie wiem czy się martwić czy nie. czytałam że jeszcze może się 10 razy odwinąć i zawinąć. następna wizyta 8 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perełka1983
MERY27 pisałaś wcześniej, że masz dwa terminy i rozpiętość 5 dniową - pocieszę Cię ja też mam dwa terminy a różnica u mnie to .... 2 tygodnie. Ostatnio miałam bardzo nieregularne @... tak więc wg terminu @ jestem teraz w 13 tyg a wg faktycznej owulacji w 11 tyg. ;) 20 marca idę na usg i zastanawiam się jak bardzo urosło moje maleństwo. Kliforko gratuluję 5 cm, zdrowego maleństwa ;) zazdroszczę Ci tego usg 4d, pewnie fajnie było na nim wszystko widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×