Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Małgorzata39 gratuluje zdrowego syneczka, zazdroszczę Ci że już po badaniu .Bardzo ładne imię znam duzo fajnych Rafałków i naprawdę już z niego paker:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazia112
Malgorzata gratuluje synusia:) jednak chłopcy górą he he. Ładne imię Rafałek. U nas bedzie chyba Gabryś:) za tydzień do gina już się nie mogę doczekać żeby podglądnąć synusia. U mnie chyba infekcja jakaś wruciła bo mnie tak sfędzi i piecze tak jak bym miała odparzenie ale to nie to bo sobie sudokremem smarowałam i nic ne pomogło:( pomóżcie miała tak któraś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! A ja dzis mialam milusie rozpoczecie dnia - glukoza i pobranie krwi. bryyyy U nas daja wszystkim ciezarnym. Dostalam caaaallllyyy kubek glukozy do wypicia :( A teraz jestem juz po sniadanku i ide jeszcze pospac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Gratulacje dla Małgorzaty :) Oby tylko ten mięśniak Ci się nie powiększał. Renatinka- mnie też czeka ta glukoza w przyszłym tygodniu, piję tą mniejszą porcję, powiedz czy naprawdę jest to takie paskudztwo? bo ja się boję, że zwymiotuje, zwlaszcza że na pusty żoładej trzeba to pić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgorzato gratuluje zdrowego synusia! Mnie też ta glukoza czeka za dwa tygodnie za to... :( Dziewczynki ale się dzisiaj fatalnie czuję :( nie wiem czy to przez pogodę czy co... tak mi jest jakoś słabo, duszno że nie wiem :( chyba uderze do mojej lekarz, może czas iść na zwolnienie... tylko ciekawe czy mnie przyjmą bez zapisu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olista
czy badanie poziomu cukru z wypiciem przed szklanki glukozy jest koniecznym badanie? mnie lekarz nie zlecił tego,dodam że ogólne badanie poziomu cukru zawsze mam ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgorzata - ufff dobrze ze ok po usg :) gratuluje syna :D faceci gora widze ;) a mialas jakies dolegliwosci z tym miesniakiem??dopiero teraz to lekarz zauwazyl??oby zniknelo do nastepnego usg mamy ten sam termin ciekawe czy moja dzidzia tez juz tyle wazy :) mazia - sproboj posmarowac maka ziemniaczana,mi wszystkie podraznienia po mace mijaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Małgorzatka-----------> gratuluje Ci z całego serca facecika ;-) Mazia------> moze idz z tym do lekarza..... Ja na razie nie miałam tego badania z gluzkoza.Czy jest ono konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny DZiękuje z całego serca . Renatinka gratuluje Pani Magister :)Kwiatek dla Pani mgr. ………………………._.;_'.-._ ……………………….{`--.¦.-.'_,} ……………………{;..\,__...-'/} ....._.;_'.-._ …{..'-`.¦._;..-'; ...{`--¦..-.'_,}…`'--.._..-' ....._.;_'.-._ .{;..\,__...-'/}…._.;_'.-._ ...{`--.¦.-.'_,} .{..'-`.._;..-';.{`--..¦-.'_,}.{;..\,__...-'/} ....`'--.._..-'.{;..\,__...-'/.{..'-`¦.._;..-} ........,--\\..,-"…`'--.._..- .....--.._..- ...... ....._.;_'.-._..... ||......// ..........{`--.¦.-.'_,}.,-"-.....//.,-"-.. ........{;..\,__...-'/....'-.\.// (..'-...\ ………..{..'-`.._;..-'. ,/. // ;---, ......../....-'.)\\......... /.,-"-....\ ........\,---'`...\\.......//. (..'-.....\ ....................\\....// ................../_\\Y//_\ .................(_,-}={-,_) ...................\_//((\_/ .....................//))(\ ....................(/..)) ........................(( .........................\) Co do mięśniaka były podejrzenia na początku ciąży jak miałam krwawienia i tak właściwie nie wiedzieli co mi jest czy to krwiak czy mięśniak .Teraz w 20 tyg. usg prenatalnym jest dokładnie widać ,że to mięśniak usadowił się w przedniej scianie szyjki macicy .Nawet gdyby rósł nie zgraża dziecku jest na samym dole . Tylko ten poród .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgorzata - fajny brzusio :) ach jakbym sobie tak posiedziala na takiej hustaweczce w sloneczku a tu za oknem pelno chmur najwazniejsze ze miesniak niegrozny dla dzidzi i moze jeszcze zniknie!! :)ja jeszcze tydzien czekam do moich prenatalnych a na plytke dalas sobie nagrac usg??i jaki lekarz Cie badal w rudzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma4303
Cześć Mamuśki:) Ja dzis spałam długo i moja dzidzia też wczoraj pózno usnełam,nogi mam cały czas spuchnięte a poza tym mam opryszczkę na ustach co doprowadza mnie do szału a tak to wszystko w porzątku a jak u was mamuśki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suri jest wszytko uwiecznione na płycie .To takich parę zdjęć ,ale widać buźkę taki zadarty nosek niesamowite wrażenie robi. Lekarz to Wioletta Rozmus bardzo fajna babka jaka dokładna .Udziela informacji na każdy temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam u mojej lekarz żeby sprawdzić czy wszystko ok w związku z tym że się tak kiepsko czuję...na szczęście z dzieciątkiem wszystko dobrze ale niestety ja nie czuję się lepiej... dalej mi jakoś słabo i duszno... niestety to wielka przeciwniczka zwolnień lekarskich więc wg niej mimo że nie mam siły do pracy muszę chodzić bo ginekologicznie jest wszystko ok... :( dziewczynki mam do was pytanko - czy jakbym poszła do pierwszego lepszego ginekologa prywatnie to dostanę zwolnienie? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatko! Dziekuje za kwiatka, ale musi jeszcze poczekac do 29 czerwca :)) A Ty przepieknie wygladasz!!! Naprawde slicznie!!! Co do glukozy... Tez sie strasznie balam, czy nie zwymiotuje :) Ale nie jest tak zle. To tak jakby pol szklanki cukru pudru rozpuscic w pol szklanki wody :) Slodkie i pudrowe w smaku. Ale nie ma co sie rozczulac nad smakiem, tylko szybko wypic,odczekac godzinne, oddac krew i do domku na sniadanie!!!! U nas lekarze zlecaja te badania wszystkim kobietom w ciazy. Czesto jest tak,ze nawet nie wiemy,ze mamy cukrzyce, a dla malenstwa to niedobrze :( Wiec lepiej zrobic sobie to badanie. Ja juz mam z glowy :) Jutro wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka - ja raz przez panstwowego gina malo nie wykorkowalam,zbagatelizowal moje migreny z wymiotami dalej niz widzialam,po scianach chodzilam,l4 nie chcial dac poszlam do poleconego gina prywatnie i duuuzo inaczej mnie potraktowal,przejal sie i dal zwolnienie,przeciez nie symulowalam boli a ten panstwowy powiedzial ze to dla niego nie jest objaw ciazy i l4 nie da,szkoda slo ja Ci radze prywatnie isc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perelko---> no jasne,ze tak. Najwazniejsze,zebys sie dobrze czula, odpoczela, bo teraz jest czas,kiedy musisz o siebie mocno zadbac. Jesli zle sie czujesz, to nie ma sensu chodzenie do pracy. Kazdy lekarz powien dac Ci zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka- fajnie że już masz po badaniu...ja to strasznie się tym stresuję, bo jak wstaję to muszę szybko coś zjeść, bo bym wymiotowala...wizja pustego żoładka tak długo mnie przeraża :o Perełka- to dziwny ten lekarz, skoro nie czujesz się dobrze, to chociaż na tydzień Ci mogła wypisać..ech... ja chodzę prywatnie i z l4 nie mialam żadnego problemu, wprost przeciwnie, ginka sama mi zaproponowała l4 gdy te moje bole brzucha się zaczęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak teraz siedzę sobie już do końca ciąży, a ginka wypisuje mi l4 co 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_Z_
Ja też siedzę na zwolnieniu już od 10 tyg. Na początku postanowiłam sobie że będę pracować tak długo jak się da, ale niestety dzidzia wybrała inaczej. Wlasnie jakos w 10 tyg dostałam silnego krwawienia i wylądowałam w szpitalu. Juz myślałam że po wszystkim :( Ale na szczęście dzidzia trzymała się dzielnie rączkami i nóżkami. Jednak mimo to postanowiłam nie wracać do pracy. Miałam trochę wyrzuty sumienia, ale moj gin (prywatnie chodzę) powiedział że i tak by mi nikt za to nie podziękował tzn. szefostwo i tak tego nie doceni. Rodzina i zdrowie najważniejsze ... Tak więc Perełko jeśli czujesz się źle, to zmien lekarza, z tego co wiem, to większosc wlasnie namawia do zwolnienia, przynajmniej u mnie (zachodniopom.) A glukozy jeszcze nie miałam, mysle że teraz jak pojde na wizyte to dostane skierowanie, bleee. Tez jem z samego rana, nie wiem jak tak długo wytrzymam ;) Malgorzato - gratuluje zdrowego synusia! KAmien z serca, co? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_Z_
Nieznajoma -wiesz czytalam kiedys cos o opryszcze - ponoc jest ona dosc niebezpieczna pod koniec ciązy - jesli masz sklonnosc to moze porozmawiaj o tym z lekarzem? Ja sama nigdy nie mialam ale wiem ze one czesto nawracaja,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Z opryszczka walczylam na poczatku ciazy, w 8 i 11 tygodniu. Lekarz mi powiedzial,ze nie jest niebezpieczna, jesli to jest opryszczka wargowa. Gorzej, jesli pojawia sie na narzadach plciowych. Wtedy jest to wskazanie do cesarki, bo jest to strasznie grozne dla dziecka. Moze sie zarazic podczas porodu. Jesli masz zwykla wargowa, to mozna stosowac Zorvirax :) albo zasuszyc pasta do zebow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja też byłam przekonana, że jak już będzie mi ciężko w tej pracy to zwolnienie jakieś mi się należy... ale widać nie u mojej pani doktór... to że jest mi tam duszno i nie mam siły tam siedzieć tyle czasu, codziennie się spóźniam bo nie mam siły się zwlec z łóżka, siedzę po co najmniej 8 godz. przed komputerem a nie 4 tak jak jest w kodeksie i mam odpowiedzialne, stresujące stanowisko widać nie jest powodem do dania zwolnienia... i tak grzecznie przepracowałam 5 miesięcy ciąży... ale nic, zapisałam się na popołudnie prywatnie - zobaczymy co mi inna lekarz powie na to wszystko... trzymajcie kciuki dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_Z_
Aha to ja chyba czytalam o tej na narzadach - nie jestem juz pewna. Ciekawe czy to ten sam wirus je wywoluje, chyba nie? Perełko powiedz stanowczo ze zle sie czujesz i chcesz zwolnienie. Łaski Ci nie zrobi, musi Ci dac. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki K_Z_! mam nadzieję, że masz rację... jak na razie wielką łaskę to mi zrobiła moja lekarz że mnie w ogóle przyjęła bez zapisu i była taaakaaa "delikatna" podczas badania, że hej! niestety tej wielkiej łaski nie starczyło na wypisanie zwolnienia...szkoda gadać...jak ktoś jest stworzony do harowania za innych to tak ma widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka - napisz jak tam u nowego lekarza,ale napewno o niebo lepiej bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_Z_
Ehhh szkoda gadac, niektorzy widac mineli sie z powolaniem. Znajdz lekarza dla ktorego najwaznejsze bedzie Twoje dobro oraz dobro Twojego dziecka. Czasy sie zmienily. Kiedys bylo powiedziane ze babki w ciazy maja pracowac do konca i juz. Moja mama fryzjerka z brzuchem po zeby i nogami jak banki skakala wokol klientek do ostatniego dnia ciazy. I nikt sie nie litowal, to bylo normalne. Widac ta Twoja znachorka tez jest z tamtych czasow ;) Czasem trzeba byc troche egoistka, jak mowi moja tesciowa - jak sama o siebie nie zadbasz to nikt nie zadba. Swiete slowa, trzeba walczyc o swoje, zwlaszcza w tym wyjatkowym okresie. Poza tym - to ostatni moment zeby odpoczac - w pazdzierniku zacznie nam sie wszystkim jazda na maxa, heheh ;) Juz sie nie moge doczekac! ps A ja mam super humor, maz w koncu zmiekl i jedziemy wozki ogladac! Wiem ze jeszcze czas ale co tam. Suuuuuper!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×