Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Opiekunowie siedmiolatkow

Siedmiolatek zachowuje sie jak uposledzony.

Polecane posty

Gość no straszne ale
dla nauczonego pomocy 7 latka to wyczyn nie jest ale dla 7 latka ktory latami ucieka ze sklepu taka pomoc to nie lada zadanie i za to nagroda jak najbardziej mu sie nalezy! Nie zawsze tak ma byc nie mylic nagrod z przekupstwem - znow zabardzo interpretujesz to co pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co w tym
dziwnego że z wypowiedzi autorki czuć chłód do syna!!!!!!!!!! Ona opisuje właśnie sytuacje, w których ciężko czuć co innego. Ale matki polki pewnie ciągle uwielbiają swe dzieci i nigdy złego słowa na nie powiedzą choćby te zachowywały się jak diabły wcielone. Ja sama jestem starszym dzieckiem, siostra się urodziła jak miałam 4 lata. Tak byłam zazdrosna. Często słyszałam jesteś starsza to...coś tam coś tam. I nie tylko jak byłam bardzo mała, ale i w późniejszych latach. A o tym że dla ojca w ogóle przestałam istnieć nawet nie ma co wspominać. Ale jakoś małym potworkiem nie byłam. Z małym naprawdę trzeba do psychiatry i to jak najszybciej. Polecam prywatnego, który ma czas żeby zająć się pacjentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O.K. spadam poki co, ale wroce tu jeszcze, bo ciekawe jak rozne spojrzenia mamy na jeden problem. W gruncie rzeczy to ja Ciebie rozumie ( "no straszne" - wymaluj jakiegos nika, bo nie wiem jak sie do Ciebie zwracac....:-) ), ale nie ze wszystkim sie potrafie zgodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvxss
autorko-czy to jest twoje dziecko? czy caly czas bylo z toba? jest cos o czym nie piszesz i tam wlasnie znajduje sie przyczyna zachowania chlopca z twoich wypowiedzi widac, ze zamiast myslec o tym, co przezywa, czego sie boi myslisz tylko o tym, zeby miec grzeczne dziecko o swiety spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opiekunowie siedmiolatkow
co prawda leczyłam się kiedyś na schizofrenię, ale teraz biorę tabletki i jest ok. Nie myślę, że to ma wpływ na niego, bo miałby tez wpływ na córkę a ona jest nad wyraz dojrzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvxss
psycholog rodzinny zgadzam sie z toba dziecko tylko jest lustrem zaburzenia, ktore jest poza nim!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no straszne ale
pia jesli takie macie zasady czyli per ty to ok ale u autorki o mlodszym dziecku mowi sie coreczka a o starszym on. No to chyba nie idzie wedlug zasad nie sadzisz? ktos tu pisze a co w tym dziwnego ze czuc chlod a no nic w tym dziwnego bo kazdego by taka sytuacja wyprowadzila z rownowagi ale nie nalezy tego zganiac tylko na dziecko nalezy poszukac winy rowniez w swoim postepowaniu to jest dziwne! Dzieci uczą sie wszystkiego od nas, od doroslych i to my musimy im dawac przyklady jak mają funkcjonowac co wolno czego nie to my latami ich uczymy i od nas zalezy kim beda pozniej! Nie jestem matka polką co wad dziexcka nie widzi - bo widze moj syn nie jest idealny. Jest rozbrykjany, krzyczy czasem bez powodu, bywa placzliwy ma okres buntu 4 latka ale jakos mi koorwa do glowy nie przyszlo by doszukiwac sie w nim chorob wutystycznych czy wrodzonego debilizmu a autorce latwiej zwalic na chorobe niz na to ze sama zawalila o taka jest roznica. ha i co jeszcze mnie dziwi a no to ze wiekszosc osob piszacych tutaj to matki i kazda uwaza ze dziecko ma autyzm adhd albo cos tam jeszcze czy to mozliwe bym tylko ja jako pierwsza dostrzegla ze te dziecko czuje sie odtrącone ? Ze dzis panuje moda na zwalanie blędow wychowawczych na adhd ? Jak to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do vvxss
to fakt, czuj e się jakby o czyms waznym nam autorka nie pisała lub coś ukrywała co może miec wpływ na te sytuację z synkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widać że relacje między
matką a synek i matą a córką są inne. Syn chyba czuje się niekochany lub odtracony i z tego wynika jego zachowanie. Próbuje na siebie zwrócić uwagę. Na pewno ta rodzina potrzebuje pomocy psychologa lub nawet psychiatry, bo coś tu jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no straszne ale
pia dobrze ze mamy inne zdania na tym polega dyskusja :D nie musimy sie we wszystkim zgadzac. Kazda mama pewne rzeczy widzi inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no straszne ale
szkoda tylko ze widac te zaburzone realacje dopiero na 4 stronie teamtu, przez pierwsze 2 srony kobieta byla przekonywana ze dziecko jest uposledzone ahhhh. żal normalnie żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvxss
adhd tez uchodzi za zaburzenie przewaznie wtedy, kiedy dziecko z adhd urodzi sie w malo inteligentnej rodzinie jesli urodzi sie w inteligentnej to naturalnie wtapia sie w spoleczenstwo poniewaz adhd staje sie powodem intensywniejszego rozwoju a nie strofowania dziecka, ze jest niegrzeczne wiec kto sie boi adhd? mamy rodem z olwiii albo pani domu ktore chca miec dywan bez plam a nie dziecko z szerokimi horyzontami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no straszne ale
vvxss - nie o to mi chodzilo, ja wiem ze adhd to choroba mi chodzi o to ze rodzice w dzisiejszych czasach kiedy mają niegrzeczne dzieci i to nie dlatego ze chore ale dlatego ze nienauczone dobrego zachowania zwalają wszystko na adhd wlasnie. Gdzie bym sie nie obejrzala tam slysze kurcze moje dziecko ma chyba dhd bo nie moze 5 minut spokojnie usiedziec albo uderzylo inne dziecko wiec ma adhd, rozplakal sie w sklepie bo chcial cukierka a ze mama nie dala no to musi miec adhd bo tak wrzeszczy tak? Nie moze miec popraostu ataki histerii ktory trzeba zignorowac odrazu doszukuje sie wlasnie adhd autyzmu czi innych zaburzen a to chore jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvxss
zgadzam sie z toba to jest prostota intelektualna tych ludzi poznali jedna nazwe i teraz ja wszedzie wciskajau autorki ewidentnie cos nie gra nie pisze o tym, bo pewnie sama chcialaby o tym zapomniec i nie chce uslyszec, ze jest winna no coz - winna nie jest skoro sama jest powaznie chora ale to nie znaczy ze nie ma zwiazku przyczynowo-skutkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opiekunowie siedmiolatkow
nikt dla dzieci nie chce zle, kazdemu rowno poswiecamy uwagi jesli chodzi o mlodsze rodzenstwo sam chcial je mieci mowil juz o tym kilka lat wstecz, nikt nikogo nie faworyzuje, ale jesli ktos nawet nie usiedzi zeby porozmawiac, ciagle skacze nie rozmawia z nami na zaden temat, bo ciagle zmienia temat na inny zupelnie, jak siie rozmawia z kims na temat jego moczenia przybiega i mowi ze klamiemy i sie smiej ze on sie nie moczy, kilka dni temu zauwazylam pod lozkiem kaluze przez przypadek, chcialam wlozyc pudelka a tam mokro, stare plamy, podloga podsiaknieta , na materacu nie bylo tego zbytnio czuc. Pidzama malego zawsze suchai dzis maz powiedzial ze on sciaga piudzame i robi bezposrednio w łóżko, lekarz twierdzi ze nie ma zadnych problemow z oddawaniem moczu, psychicznie tez wszystko ok niby, twierdzi ze to jest upartosc i teraz my powinnismy w pewien sposob go ukaarc np stawianiem do konta ograniczeniem czegos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnn
Co nowego autorko u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onacan
ktos powiedzial nerwica natrectw, dokladnie ,ja mialam 15 lat i sie zachowywalam podobnie.a a dokladnie dla przyblizenia.mialam mysli w glowie ktore mowily mi kiedy wstac i kiedy siasc,moglam tak kilka godzin wstawac ,kleknac,wstac stanac tam potem tam znow usiasc i wkolko.mnie glosy mowil ze mam tam stnaac potem tam usiasc bo jak tego nie zrobie to sie cos stanie.mysle ze twojsyn moze sie bac o tym powiedziec,bo ja tez nie moglam nikomu powiedziec bo sie cos stanie,wez go do psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 98294820
twierdzi ze to jest upartosc i teraz my powinnismy w pewien sposob go ukaarc np stawianiem do konta ograniczeniem czegos autorka niestety jest chyba prosta, ograniczona osoba, co widac po slownictwie i ortografii, raczej watpilwe zeby poszla do kogos co naprawde zna sie na temacie. Wg mnie zachowania tego chlopca przypominaja bardzo zespol Aspergera. Sama na to choruje, i widze wiele charakterystycznych symptomow. Co jest najb, przykre- nie ma co z tym isc do normalnego lekarza, bo przecietny nawet nigdy nie spyszal o tej chorobie. Musi byc to psychiatra, i to taki, co specjalizuje sie W zespole Aspergera, wzglednie ADHD. Ew. warto tez by przebadac neurologicznie pod katem padaczki- w ktorej tez moga byc roznego rodzaju zaburzenia z utrata kontroli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama szesciolatka
A wedlug mnie to jest autyzm atypowy. My mamy tez problemy z synem - 6 lat. Zaznaczam, ze jest to nasze trzecie dziecko, wiec cos o dzieciach wiemy...Caly czas dziwne zachowania. Nawet nie ma co analizowac, bo to sie tez zmienia, np. powtarzanie jak papuga po mnie, ostatnio lubi mi lub innym sciagac spodnie znienacka itp itd Jesli chodzi o pedagogow to ciagle powtarzaja jeszcze nie wiemy co mu jest, zobaczymy, po co za wczesnie stawiac diagnoze ( mieszkamy za granica). Ale jest w klasie specjalnej i widza ze jest problem. I wydaje mi sie ze ci co nie maja dzieci z problemami neurologicznymi niech nie zabieraja glosu, bo tylko denerwujecie ludzi i tak juz doswiadczonych przez los. Nikt nie neguje potrzeby wychowywania takiego dziecka- oczywiscie ze trzeba....chodzi o to ze my jestesmy wykonczeni tymi glupimi zachowaniami i chcielibysmy pomoc naszym dzieciom i nie mozemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z tym dzieckiem po latach? Miał aspergera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytałam temat od początku do końca. Też jestem ciekawa jak po latach wygląda sytuacja odtrąconego syna i matki-opiekunki. Myślę, że jest tylko gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie zastanawia skąd te pomysły z psychologiem? czy jak was ząb boli to idziecie do higienistki? jak jest problem lub podejrzenie problemu to się idzie do lekarza, specjalisty, w tym wypadku psychiatry dziecięcego. i tylko on może powiedzieć, że doradza wizytę u psychologa, nie odwrotnie. krzywdzicie swoje dzieci bagatelizując ich zaburzenia. solidna medyczna pomoc lub wykluczenie jej konieczności przez samego lekarza specjalistę od samego początku to co najmniej ćwierć sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie bierze się z nikąd. Rodzice po/je/ba/ni to i dziecko po/je/ba/ne. To zazwyczaj jest dziedziczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto udać się z takim dzieckiem do poradni psychologiczno-pedagogicznej, która zajmuje się pomaganiem takim dzieciom. Od siebie mogę wam polecić www.provobis.com.pl w Starogardzie Gdańskim. Tam pomogli mi i mojemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Warto z takim dzieckiem wybrać się do poradni rodzinnej, w której zdiagnozują jego problem. W Szczecinie znajduje się bardzo dobra poradnia www.poradnia-rodzinna.pl Jeżeli mieszkacie w okolicach tego miasta to się do nich wybierzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do psychiatry od razu lecieć?

Wg mnie to najpierw do psychologa szkolnego i on może.podpowiedzieć czy do psychiatry.Psychiatra tylko leki wystawia albo wysyła na psychoterapię.

I przychodnia pedagogiczno-psychologiczna po konsultacji z psychologiem szkolnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga39

Zespół tików. Jeśli tak to zwracanie uwagi pogorszy sprawę i co ważniejsze nic nie da 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość altis2

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna to najlepsze rozwiązanie dla takiego dziecka. Ja od siebie również mogę polecić wcześniej tutaj wspomnianą placówkę www.provobis.com.pl  Tam na pewno otrzymacie profesjonalną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha

Szkolenie jedno dniowe. Jak wywróci oczy to liścia, jak zacznie skakać to tuba, jak się nie słucha przez kolano. Zobaczysz jak na drugi dzień się będzie kontrolował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×