Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

Gość oplatek********
super sie mieszka z niemcami ...pod warunkiem ze beda tolerancyjni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina_22_
ale mi chodzi o co innego, jak zrobić tak żeby dostać się do takiej dzielnicy, wiesz zależy mi bardzo na tym żeby moje dzieciaki wychowywały sie jednak w niemieckiej czysto niemieckiej dzielnicy a nie mieszanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina - wydaje mi sie, ze nie musisz spelniac specjalnych warunkow, zeby zamieszkac w takiej dzielnicy, tyle tylko, ze ja sie jeszcze nie spotkalam z taka dzielnica gdzie mieszkaja TYLKO niemcy, no moze jakies wybitnie bogate czesci miasta ale na takei mnie nie stac :) Oczwiscie sa dzielnice gdzie mieszka bardzo duzo obcokrajowco i ja bym tam tez mieszkac nie chciala, nie ze wzgledu na na nich ale ze wzgledu na bezpieczenstwo. Musisz chyba poszukac takiej dzielnicy a potem znalesc tam mieszkanie i to chyba tyle. Ale jest tak jak pisze oplatek - wszystko pod warunkiem, ze niemcy sa tolerancyjni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do : ktora lepsza, Agucola i nazija29 tutaj stoi czarno na bialym to co juz napisalam - o tym, ze dostaje sie powiadomienie z Urzedu Miasta ( jezeli jest sie zameldowanym ) !!!! EU-Ausländer, die an der Wahl der Europaabgeordneten teilnehmen wollen, müssen in das Wählerverzeichnis der Gemeindebehörde ihres Wohnorts eingetragen sein. Wenn sie bereits bei der Europawahl 2004 ins Wählerverzeichnis eingetragen waren, erfolgt dies in der Regel automatisch und die jeweiligen Personen erhalten bis zum 17. Mai ihre Wahlbenachrichtigung und weitere Informationen. Alle anderen Interessierten müssen ebenfalls bis 17. Mai einen Antrag auf Eintragung in das Wählerverzeichnis stellen. In Zweifelsfällen erteilt die Gemeindebehörde des Wohnortes weitere Auskünfte. i co ty na to ? Jakos nie trzeba byc Bogiem tylko trzymac sie faktow i mowic prawde a nie wymyslac innym nie majac za grosz wiedzy lub kompetentnych informacji !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko, ze ja od poczatku mowila to co wiedzialam, w zwiazku z tym, ze kilka lat temu dostalam wlasnie takie zawiadomienie do domu, ale \"madrzejsze\" kolezanki twierdzily ze to nie prawda ! A tu w necie stoi czarno na bialym - jak w pysk strzelil to co mi sie przydazylo i o czym pisalam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -----------------
Tak tylko nie kazda jest tu tak dlugo jakbys wklejila link to by wiedzialy ze niektore musza Antrag stellen inaczej nic do nich nie przyjdzie poczta. Poza tym ton robi muzyke a tego tu brakuje jezeli wiesz co mam na mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie, jak najbardziej dlatego na poprzedniej stronie napisalam bardzo milo i zgodnie z prawda : Calineczka - jezeli jestes w niemczech zameldowana prawdopodobnie dostaniesz zawiadomienie pisemne z urzedu miasta gdzie znajduje sie lokal wyborczy dla Twojego miejsca zamieszkania. Jezeli nie to jestem prawie pewna ze taki lokal bedzie ´rowniez "zorganizowany" przy ambasadzie PL w Hamburgu a potem juz na tej dodalam : w moich okolicach wysylaja zawiadomienie pisemne o wyborach do Europarlamentu. Juz takie dostalam ( kilka lat temu ) z informacja, ze lista polskich (przyszlych ) parlamentarzystow jest do wgladu w UM a same wybory odbeda sie tam a tam. W innych landach moze byc inaczej .... niemcy to dziwny kraj ale juz czarna - napisala, ze nigdy czegos takiego nie dostala, ( zadajac ode mnie kopii do wgladu ) mimo, ze jak pisze jest w niemczech dluzej niz ja ludzie sa wredni i tyle i nie moga sie pogodzic z tym, ze ktos moze cos wiedziec lub miec racje, nie uwazam sie za alfe i omege ale to co wiem to moje i jezeli ktos pyta to zgodnie z moja wiedza staram sie odpowiedziec na pytanie - przeciez po to tu wlasnie jestesmy - niektorzy co prawda znajduja sie tu tylko po to zeby gnoic innych ale to juz zupelnie inna historia. Ale oczywisicie jak to ja moge cos wiedziec, badz miec racje i posypalo sie ..... a teraz wychodzi, ze jednak mowilam prawde i mam racje. Nie sadze, zeby ktoras z atakujacych mnie panienek przyznala sie tu publicznie do bledu badz mnie przeprosila - zeby posunac sie do takiego kroku trzeba byc DOROSLYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj tez Polak a wiec pyszczki zamknac.Co land to inaczej pisze co wiem u mnie nie wysylaja amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to co taki pomor??Flim swietny ale tego oczekiwalam,polecam ;) nie wszycy Polacy , myslisz ze niemcy nie okladaja swoich kobiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, mam do Was pytanie! Wybieram sie do Berlina 10.04 - 15.04 i mam pytanie: jak dokładnie jest ze sklepami? napewno są zamknięte w pt,niedz i pon, a co z sobotą i wtorkiem? I co z knajpami, czy bary i restauracje tak samo wszystkie pozamykane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdarzaja sie sklepy spozycze
otwarte w niedziele, a bary, restauracje normalnie sa otwarte co dzien , w wiekszosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety tu w Niemczech to normalne ,ze Polak Polakowi oczy by wydrapal,jakby ten mial nie daj Boze 1 € wiecej,dlatego nie mam zbyt wielu znajomych wsrod Polakow....tutaj w Niemczech,przykre ,ale prawdziwe,no i mam meza Polaka,ale Niemcy tak jak Polacy sa tez mili i niemili...Pozdrawiam wszystkich i nie kloccie sie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Georgica - SWIETA RACJA !!! A to jaki chlowiek jest zalezy od charakteru a nie narodowosci !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, Mamula, jakiego radia sluchasz. U nas mowili, ze Medon zostal szefem BVG ;-) Oj, Mamula, Mamula, Prima Aprilis :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calineczka__69
Mamula ja sie dalam nabrac i wierzylam w to dopoki nie przeczytalam nizszego postu :D dzieki wam za odp o glosowaniu. mam jeszcze pytanie, jaki wy tu jadacie chleb? taki typowy caly twardy niby jak w PL, z piekarni, drogi?:O taki tostowy, miekki,watowy?:O czy taki (ohydny), cienko pokrojony ciemny i paczkowany jako połówka?O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka, ten ohydny ciemny cienitko pokrojony, to moze Pumpernickel? na poczatku tez mi nie smakowal, a teraz moglabym go jesc na tony :D i do tego zdrowy. rodznika moja woli \"zwykly\" , ja staram sie im wcisnac jak najwiecej chleba ciemnego, tostowy tez lubia ale tylko jako \"zapiekanki\". u nas wiosna pelna geba! chyba jak wszedzie, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, pumpernickel spakuje mi najlepiej posmarowany almette i na to Virginiaschinken (u na stam sie nazywa taka delikatna szyneczka wedzona, krojona w baaaardzo cieniutkie plastry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calineczka__69
PS W Hamburgu też wiosna (lato?;)) a pumpernikiel lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bo takie
tanie chleby w supermarketach sa niedobre,najlepiej kupic u piekarza ,drozej,ale smaczniej.A najlepiej ograniczac ,bo to same weglowodany,tucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie stac jej widocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te chleby sa zazwyczaj zamrozone przywiezione do filli \"niby piekarni\" . jest to zwykly sklep, tam odmrazaja chleb i dopiekaja go. dlatego jest taki niesmaczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, czy ktoras z Was orientuje sie moze, skąd wytrzasnąć tanio rower? czy w Niemczech istnieją jakieś komisy, gdzie tego szukać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *** Mango ***
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w mojej okolicy na wsiach mozna dostac uzywany rower na stacji benzynowej. Czasami sklepy rowerowe tez sprzedaja z drugiej reki. Poczytaj koniecznie ogloszenia w lokalnej gazecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×