Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

San to ja pozostaje przy punkcie 1 :D PANTHER A-nl/de mieszkasz w SWOIM mieszkaniu z rodzicami ??Itd moze wyjasnisz bo naprawde twoj wpis troche chaotyczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chce studiowac medycyne w DE
Dziewczyny, moj niemiecki to cos miedzy b1/b2, czy zdołam w ciagu roku nauczyc sie jezyka na tyle, by podejsc do jednego z egzaminow uprawniajacych do studiow po niemiecku w Niemczech? Chce sie przylozyc... Musialabym podskoczyc chyba do C1, o ile sie nie myle. Ktory egzamin zdac najlatwiej? Najtaniej..? Macie jakies doswiadczenia w tym? Prosze pomozcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chce studiowac medycyne w DE
hej dziewczyny no nie mowcie ze zadna z was nie byla w podobnej sytuacji :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie moge ci pomoc:( Moze ktoras tu zajrzy i ci pomoze ale jak widzisz dzieki takim wpisom jak powyzej nie maja ochoty ,jest zawsze na "posterunku" i pomimo ze nic do dyskusji nie wnosi zawsze "mordke" otwozy ,pozywia sie dowaleniem i wiekszosc rezygnuje z pisania. TY nie rezygnuj ,zagladaj moze ci sie uda ,zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeby zdac egzamin uprawniajacy do studiowania na pewno wystarczy Ci ten rok, ale czy faktycznie starczy do studiowania medycyny musisz juz zdecydowac sama... Ja sie zdecydowalam na studia ze zdanym tylko egzaminem wewnatrzuczelnianym odpowiadajacym poziomem DSH, ale to informatyka, wiec o tyle latwiej mialam na poczatku, ze duzo bylo po angielsku. Do odwaznych swiat nalezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlatwiej jest chyba zdac DaF, zeby studiowac (jezeli mieszkasz juz w Niemczech), a jak w Polsce, to pewnie lepiej C1, bo jest bardziej "szkolny". a na medycyne nie trzeba zdawac jeszcze jakiegos dodatkowego egzaminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co sadzicie o aresztowaniu Polanskiego? Jestem oburzona na glupie komentarze i akcje róznych glupich rodaków- sorry, nie chce tego nawet inaczej nazywac- ubieganie sie o uwolnienie pedofila tylko dlatego, ze to wybitny rezyser?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedofila to cos gdzie konczy sie moja tolerancja ,tylko w tej sprawie duzo czytalam co nie oznacza ze bede ktoras ze stron bronic czy osadzac. Dopelnil sie czynu skazujacego tylko, 33 lata? Tak dlugo go Amis go szukali???Oskary dostawal byl osoba publiczna. Wypowiedz Samathy z 77-roku , Dziewczyna odpowiadając na pytania zeznała, że przed 10 marca 1977 roku miała dwa razy stosunek z mężczyzną (był to jej chłopiec ). On nie bedzie pociagniety do opowiedzialnosci o gwalt???Przeciez byla nieletnia!! To tez z jej wypowiedzi, Samantha zeznała, że nie wszczęła alarmu, gdy w pustym domu pojawiła się kobieta, bo nadal dosyć się bała' Polańskiego, gdyż był on jedyną osobą, dzięki której mogła powrócić do domu'. Poza tym nie wiedziała, co powiedzieć'. Gdy Polański zostawił ją, poszła do łazienki, założyła sukienkę, uczesała włosy. Reżyser kazał jej zaczekać, ale pozbierała swoją garderobę, przeszła obok nieznanej jej kobiety, która rozmawiała przez telefon i powiedziała do niej cześć'. Kobieta zapytała: Czy ty jesteś dziewczyną, której Roman robił zdjęcia?'. Odpowiedziała: Tak', wyszła przed dom i wsiadła do samochodu. Polański został w domu i rozmawiał z Anjeliką Huston. Nie wiedziala co powiedziec??Spokojnie poszla do lazieki ubrac sie i uczesac??Do kobiety powiedziala czesc zamiast krzyczec i prosic o pomoc?? Ok mozna powiedziec byla w szoku i pijana.Duzo moze byc wariantow. Nie ,nie bronie Polanskiego tak tylko sobie mysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet gdyby to wspólzycie odbylo sie za pozwoleniem dziewczyny, i ona go do niego sprowokowala, nie zwalnia do doroslego byka z myslenia i seksu z dzieckiem. Tak sobie mysle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tez tak mysle tylko gdzie sprawiedliwosc?? ktos ja przed Polanskim mial i o nim cisza , jego nie scigaja. Pozdrawiam weekendowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeciez mogla sie seksic
z chlopakiem, kolega, co nie..? To inna sprawa, nie mieszaj. Gorsze to, ze rznal ja 40parolatek WBREW jej woli i przez tyle lat byl poza prawem. To chore. Pedofil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... do tego ubezwlasnowolnil ja narkotykiem i alkoholem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
San masz racje to fakt zarzuty sa powazne co mnie zastanawia to przez tyle lat swiat o tym wiedzial ,jest ekstradycja i Amis nie mogli go wczesniej zlapac? Przeciez mogla sie seksic tak mogla ale dla swojego chlopaka czy chciala czy nie tez byla NIELETNIA nie mieszam nie osadzam tylko przedstawiam fakty.Jest roznica w wieku i sytuacji (gwalt)jak piszesz ale nie w przestepstwie. Ciekawe czy dojdzie do procesu ,kobieta juz zmienia zeznania a adwokaci chca go w najblizszych dniach wyciagnac z wiezienia. Czy u was tez tak leje?? Nie cierpie tej pory roku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S tutaj link jezeli to mial byc gwalt,powiedza dala sie przekupicAlbo?Wlasnie jak bylo wiedza tylko oni oboje. http://wyborcza.pl/1,75475,7083070,Roman_Polanski_zatrzymany_w_Szwajcarii.html pozostalo alkohol, narkotyki (podejrzewam ze to tez podwaza) Pedofila na to nie znajda juz nic.Poza tym Amis juz nie chodzi o ten czyn tylko o ucieczke Romana . Pozdrawiam i koncze ten temat ale bede sie nim interesowac jest wspanialym rezyserem a Pianist The Best.Nie mnie go osadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amis go mieli, ale zwolnili na dokonczenie jakiegos projektu- filmu prawdopodobnie, po przyznaniu sie do czynu, co faktycznie zrobil, mial czekac na sprawe, a on to wykorzystal, podwinal ogon i uciekl do Francji, która nie miala podpisanej umowy z USA o wydalaniu przestepców. Polska zreszta tez nie :-( dlatego mógl sobie bezkarnie zyc w tych 2 krajach. Ot i cala "niezdolnosc" Amis. Teraz mieli okazje schwytania, bo Szwajcaria sie nie cacka, lecz wydala przestepców do krau, w którym sa scigani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tego nie wiedzialam ze nie mieli umowy o ekstradycje a nie chcialo mi sie szukac :O Poczekamy zobaczymy ale osobiscie czuje ze sie z tego wywinie. Pozdrawiam i spokojnej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiec teraz wiesz ;-) Zycze równiez milej niedzieli- u nas dozynki- popoludnie wiec juz zaklepane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własnie to ciekawe
Czemu w DE dozynki sa tak pozno? u nas w polskich wsiach sa chyba w sierpniu, pod koniec??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sa po prostu, jak sie juz wszystko zbierze z pól- a w Stanach Swieto Dziekczynienia (za plony) jest nawet jeszcze pózniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zlóz moze podanie o konsekracje "Romusia", skoro zaawansowal na meczennika :-D Po tekstach wyzej zaczynam sie dziwic, ze to nie Polanski podal malolate o uwiedzenie jego ;-) Mógl to przeciez zalatwic jednym telefonem ze "swojego domu" w Szwajcarii :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do san
pewnie jestes zazdrosna.ze Ciebie nie bzyknal!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwierz w to, ze jako 13- latka mialam wieksza chec bawic sie w berka niz w seks :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oh dziewczyny dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie da sie o tym jakos normalnie porozmawiac? Mnie tez bulwersuje pedofilia i mierzi mnie branie w obrone potencjonalego(!) pedofila tylko dlatego, ze jest jednostka z wybitnymi osiagnieciami. Jednak nikt z nas nie wie co naprawde wtedy sie stalo, a od tego, zeby osadzac o winie jest sad. Zdecydowanie nie zamierzam bronic Polanskiego ani pochwalac jego zwolennikow ale nie rozumiem Twojej nienawisci, San...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ne rozumiem, dlaczego mialabym gloryfikowac pedofila, mushellko :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie pisalam o nienawisci, mushellko... :-O 1:1 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myska84
czy moze ktos wie gdzie w okolicy Stuttgartu sa sklepy Outlet? dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze pomozcie to pilne
Jak przelac kase z konta niemieckiego na konto polskie? numery bakowe PL sa dluzsze niz niemieckie rubryczki. Wiem,ze musze miec SWIFT. co jeszcze? pomozcie, w banku polskim mowia ze tylko SWIFT i dopisac PL przed polskim numerem, a strona niemiecka na mnie krzyczy ze im zly numer konta podaje :O wiedza, ze maja dac kase na konto polskie ale twierdza, ze cos jest nie tak z moim numerem, nie umieja... kurcze:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×