Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

preisaktionen- promocja cenowa jak nie znasz jezyka to lepiej kup w sklepie, bo tu wszystko musisz online robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie polecicie niemieckie
leki przeciwdepresyjne? bez recepty, ale dzialajace..? po ile $?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazne pytanie o bilety w HH
jak wyglada bilet na wszystko po hh dla studentów?czy to taki hvv gesamtbereich - semester ticket - z pomaraczonym paskiem przecinajacym ten ticket? go sie gdzies kasuje? co to znaczy "gultig in verbindng mit einem amtlichen personenausweis oder fuhrereschein. nicht ubertragbar. mitbenetuzung von schnellbus/1.klasse nur mit zugschlag"? a do czego jest db ticket? na nim "diese bescheinung wurde maschinell erstellt. sie tragt daher keine unterschrift." jak sie uzywa te tickety? kasuje?? I co to jest semesterunterlagen? vorlesungssemeter? help:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ło matko booska :O skoro juz trzymasz w reku ten bilet to w jaki sposob wpadl on w twoje posiadanie, ze nie wiesz o co tam chodzi??:O tego biletu sie nie kasuje:O nosi sie przy sobie jak na okaziciela, jak ci go sprawdza, to moga zarzadac dowodu osobistego, bo nie ma tam zdjecia, a jest wydrukowane twoje nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazne pytanie o bilety w HH
ej dziewczyny wyrozumialosci prosze :P dostalam go poczta, z erasmusa, jade do niemiec na studia po angielsku,a caly bilet po niemiecku, ktorego ja nie umiem ni troche. dziekuje Wam bardzo za tlumaczonka i wskazowki, juz wiem o co lazi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha no to sorki :) nie wiedzialam a to witamy niedlugo w hh :) nawet ci zazdroszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazne pytanie o bilety w HH
czego tu zazdroscic kurde? ;) swoja droga fajny nick:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po urlopie :-) jednak sie zalapalismy na snieg :-) i na narty :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Super z tym Erasmusem..a co studiujesz? Zobaczysz,to bedzie dla ciebie nezapomniane przezycie..wiem bo sama doswiadczylam..a niemieckiego sie poduczysz na kursie na Uni. Pozdrawiam i zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie polecicie niemieckie
nana a to pomoze na depresyjne stany?:( chyba ze macie namiary na jakiegos psychiatre polskiego w niemczech? hamburg i okolice..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja znam baaaaardzo dobrego polskiego psychiatre w hh!!! napisz do mnie: takajedna26@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolowe tabletki nie wiem czy ci pomoga,zalezy jakie masz te stany depresyjne, ale przy tych Johaniskraut trzeba uwazac, przynjamniej mi aptekarka powiedziala,zeby lepiej skonsultowac sie z lekarzem (mialam tez inne dolegliwosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpan+szwajcarka to wg
a tak z ciekawosci ile taki polski lekarz bierze za wizyte kurde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ide dzis wieczorkiem do kina. bylyscie ostatnio na czyms dobrym? jakas komedia najlepiej, ale teraz chyba nic ciekawego nie ma :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny..nie dosc ze pogoda do bani,to mnie jeszcze cos w krzyzu strzelilo..bol niemilosierny! Ogolnie panuje lenistwo,teraz zamierzamy pic kawke..pozniej jakis film...tez czekam na wiosne!! :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ciekawosci zapytam ile macie
lat kobietki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratunku tak strasznie sie boje
a ci lekarze w niemczech na ubezpieczenie .... to to samo co na karte EKUZ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to za skrot? EKUZ?Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?? jezeli tak to powinna byc ok, ja niestety jestem za stara na to,zeby byc w Polsce u rodzicow ubezpieczona ;) P.S. a czego sie tak boisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratunku tak strasznie sie boje
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, taak... jam mloda dwudziestka i rodzice jeszcze ubezpieczaja;) a powazniejac, nigdy z tego jeszcze nie korzystalam ale mam nadzieje ze nie bedzie problemów. Boje sie bo cos czuje ze boli mnie pierś gdy dotykam, z boku i zaczęlam panikowac...ale to juz taki off top

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka ma tez ta karte, normalnie chodzisz na to ubezpieczenie jak i ja na niemieckie, tyle ,ze o wiee mniej placisz no to szybcikiem do lekarza,na co czekasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przelecialam topik przy porannej kawie wlasnie i mignelo mi, ze ktoras z Was wybierala sie do kina. Jesli w damskim gronie to goraco polecam \"Er steht einfach nicht auf dich\"(jesli mi sie nie pokrecil). Na podstawie bestsellerowej ksiazki \"Nie zalezy mu na tobie\". Lekko, przyjemnie, a jednoczesnie troche daje do myslenia i pokazuje jakie to my kobitki czesto nienormalne jestesmy zeby tylko nie byc same = samotne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratunku tak strasznie sie boje
" moja kolezanka ma tez ta karte, normalnie chodzisz na to ubezpieczenie jak i ja na niemieckie, tyle ,ze o wiee mniej placisz" toż to jeszcze trza dopłacać coś?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy u jakiego lekarza. U dentysty np. czasem trzeba. Poza tym 10e przy pierwszej wizycie w danym kwartale u danego lekarza, chyba ze trafimy do niego ze skierowania - wowczas oplate sklada sie tylko pierwszemu lekarzowi. A mi sie pojawilo pytanie odnosnie ubezpieczenia. W grudniu skonczylam 26 lat, karte EKUZ(?) mam wazna do konca semestru zimowego czyli do konca marca. Jak dlugo mozna byc ubezpieczonym \"przez rodzicow\" w PL? Kurcze, jakos nie pomyslalam, ze to jest ograniczone wiekiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezp.
do ;; ratunku tak strasznie sie boje'' W Polsce wykupuje sie ubezpieczenie ,które pokrywa koszty leczenia za granicą.Wykup sobie takie coś i już np. w Allianz masz bez problemów.Wiem co mówię jak ja wyjeżdżam za granice to zawsze takie sobie wykupuję.Może sie przydać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezp.
Jeśli potrzebujecie wiecej informacji to pomogę.W jakim miastach mieszkają Wasi rodzice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×