Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

Gość to moze Ty sie tak lenilas
Niestety wiele "kolezanek z Polski" mysli ze w Niemczech jest jak w Polsce- ciaza=> automatycznie osiem i pól miesiaca siedzenia na zwolnieniu. Nie odrózniaja Arbeitsunfähigkeit od Arbeitsvervot. W Polsce kobiety w ciazy pracuja prawie do ostataniego dnia:( W Nimeczech sa takie leniwe gwiazydy!!!!!!!!! Zupina z torebki,pizza i sofa a potem maja dupy jak szafy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala a jakiej muzyki sluchasz?? dzis jest \"polska noc\"-raz w mcu sa te dyskoteki,na berliner-ae ja akurat w tych polskich sie nie lubuję Golden Cut- kolo HBF, niby \"lepsze towarzystwo\", wkurzaja czasami ochroniarze,bo nie wszystkich wpuszczaja na Reeperbahnie-moon doo-tez jest ok H1-house, elekro-fajnie tam jest jak lubisz ta muzyke-towarzystwo takie wiek studentki, do 30-tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos pytal o dzielnice Bergedorf-nie znam za bardzo, ale wiem ze duzo tam Polakow mieszka, daleko jest od centrum,supermarket wiadomo wszedzie znajdziesz czy Einkaufszentrum jak chcesz tanie meiszkanie to tam raczej znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa sorry Ala -pytalas o dyskoteki na Harburgu-niestety nie znam tych okolic! :( H1 co pisalam jest na Wartenau -wszystkie sa raczej blisko centrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nana ciekawe czy jakbyś pół dnia kucała nad kiblem i wymiotowała, a drugie pół dnia skręcała się z bólu brzucha, to jeszcze dałabyś radę pchać wózek po korytarzu, sprzątnąć kilkanaście pokoi i jeszcze mieć dobrą minę do złej gry............. Ja Ci dziewczyno nic nie zrobiłam, to na mnie nie naskakuj!!! Nie życzę nikomu takiego samopoczucia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana ma szczegolnie
wyprany mozg!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski, bez takich tu! Nana napisała tylko, że to ile dostaniesz, zależy od umowy i pewnie też od pracodawcy i jeśli się nie spytasz o swoją konkretną sytuację, to można tylko gdybać, Widzisz :) Nie widzę powodu żeby uogólniać co robią ciężarne pracownice w PL i w DE. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach żeby pracować, a lekarz potwierdzi to świstkiem, nie widzę powodu, żeby dla dobra dziecka, a nawet i własnego samopoczucia z tego nie korzystać.. objętnie czy będzie to zakaz czy niezdolność do pracy w tym momencie. Spokojnej ciąży i żeby minęły Ci te straszne niedogodności, Widzisz 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kurde dzieki za INFO!! Ja jeszcze nigdy nie bylam na polskiej dyskotece w niemczech..i chyba raczej na razie sie nie wybieram...my wyadowalismy w jakims klubie na Reeperbahn...ogolnie masakra,pelno ludzi, nie dalo rady tanczyc..no coz..Nie jestem zchwycona HH..duzy,brudny..a ta cala Reeperbahn to porazka..Szkoda...chyba potrzebuje zobaczyc inny,czysty,zadbany,zielony i przyjazdny HH..istenie jeszcze cos takiego? P.S. Czy ktoras z Was wie,jak jest w tej Restauracji Racha?tego z TV....:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie..dziewczyny ja znowu z pytaniem ,az mi glupio bo sie nie udzielam a tylko pytam ,tylko jeszcze nigdy nie spodkalam sie z waszej strony z niczym przykrym dlatego zaryzykuje ;-) Kupowalyscie moze tu w Niemczech nafte kosmetyczna?? http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode=view&id=5230 chodzi mi o tego typu produkt. Naczytalam sie tylu pochwal ,moze faktycznie to jest skuteczne,a ze do polski narazie sie nie wybieram,to moze tu bym cos znalazla,ale nawet nie wiem czego szukac...petrollum??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala jak chcesz sie wybrac na nast. tydzien gdzies to polecam Cafe Seeterassen-raz na mc jest taka impreza,chyba ze 4 sale tam sa i rozna muzyka, kazdy znajdzie cos dla siebie. W hh nie ma fajnych imprez to potwierdzam! co do tych kłotni.. \"widzisz...\" chce miec informacje...nana wie cos \"mniej-wiecej\" zreszta jak kazdy , tylko cos ze slyszenia. nie sadze,ze miala jakies zle intencje,chciala tylko pomoc,a tylko jej sie oberwalo...jezeli ktos sie tym nie zajmuje, to nie wie tego na 100%. nana chciala ci tylko pomoc udzielajac tych informacji, ale szczególy 100%-towe mozesz tylko wiedziec, jak bedziesz pytala kogos kompetentnego np. z kasy chorych, bo tak trudno odpowiedziec, co ci sie naezy. i pewnie idz na zwolnienie jak sie zle czujesz, zreszta nie mozna niczego uogolniac, u mnie w pracy dziewczyna sie poswiecala i zostala do tych przepisowych 6-tyg. przed rozwiazaniem i co z tego. teraz jak jest na tym macierzynskim , to szef tylko kombinuje jak jej sie pozbyc...:( wiec czasami nie warto sie poswiecac jak widzicie, rob to co uwazasz za stosowne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
georgica - ja Ci polecam szampon z olejem aragonowym lub nawet sam olej aragonowy rownie dobrze mozesz stopsowac go na skore jak i na wlosy, mam dwukrotnie wiecej wit E niz oliwka z oliwek ! Sama od jakiegos czasu stosuje obie te rzeczy ( szampon na wlosy a olej na pychol ) i jestem BARDZO zadowolona !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz linki : szampon : http://cgi.ebay.de/Arganoel-Haar-Shampoo-200-ml_W0QQitemZ360094008136QQcmdZViewItemQQptZDE_Beauty_Haarpflege_Haarpflege?hash=item360094008136&_trksid=p3911.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318 czysty olej na skore i wlosy : http://cgi.ebay.de/Argan-Hautoel-100-ml-Arganoel_W0QQitemZ360087222640QQcmdZViewItemQQptZAroma_%C3%84therische_%C3%96le?hash=item360087222640&_trksid=p3911.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior dzieki za linki,zapisalam sobie i prawdopodobnie kupie,co do nafty to znajoma jedzie do Polski to obiecala mi kupic. Zycze milego dnia dla wszystkich ...a wlasciwie juz milego wieczora!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nana_c Niestety wiele "kolezanek z Polski" mysli ze w Niemczech jest jak w Polsce- ciaza=> automatycznie osiem i pól miesiaca siedzenia na zwolnieniu. Nie odrózniaja Arbeitsunfähigkeit od Arbeitsvervot. tym chyba chciałaś udowodnić, że ja sumuluję i chcę się lenić na zwolnieniu........... mniejsza z tym, tak samo jak dałaś mi linka z reklamą.... ok, ja nic nie mam miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plesniawka_09
Czesc Babeczki ! fajny pomysl z tym Forum ! Ja po prosbie, moze ktoras wie jak jest \"plesniawka\" po niemiecku ? Corka ma od wczoraj oblozony jezyczek, chce isc dzisiaj do apteki po jakis specyfik, ale nie mam pojecia jak wytlumaczyc co mala ma. Jestem w trakcie remontu i nie dogrzebie sie do slownika :-( Zlitujcie sie .....:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam niestety ani slownika ani dziecka :) Ja chyba powiedzialabym po prostu, ze dziecko ma "Pilzinfektion im Mundbereich". Mysle, ze farmaceuta bedzie wiedzial o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz, ze ma infekcje Candida albicans albo ze ma soor - to zakarzenie jamy ustnej drozdzakami czyli plesniawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plesniawka_09
Dzieki dziewuszki ! Mala ma juz wypedzlowany jezyczek , no a ja wiem przy okazji jak jest plesniawka po niemiecku - Mundsoor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demaskator_nigger_jones
czesc emigranci :) sluchajcie niedlugo jade na tydzien do berlina w podroz sluzbowa i planuje jak by tu wykorzystac czas. czy znajde wsrod was polskie bizneswomen szukajace przygody? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przeciez pisalam ze SOOR tyle by wystarczylo ! Nie wiem czy w niemczech jest dostepny ale bardzo dobrze na a wlasciwie przeciw plesniawkom dzial OROFAR w spray´u zawiera srodek znieczulajacy i dziecko moze normalnie jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lo jessoo ale to drogie :( ! Nana a czemu tak sie bronisz przed lidokaina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ona ma dzialanie tylko powierzchniowo znieczulacje wiec nie ma sprawy a w przypadku plesniawek kiedy najmniejsze otarcie powoduje byloby to nawet wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina7
Hej, jest jeszcze ktos tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihi, nie tak zle strzelilam z ta infekcja grzybiczna z marszu :D W tym drogim leku jest jako obszar zastosowania wiec w aptece na pewno by zrozumieli. Yeah!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×